מעבר לתוכן

תמונה

שרשור קניית הרכב של שחר

• Please log in to reply
36 replies to this topic

#16 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 22/02/2009 - 21:04

נשמע כאילו הבחור מכין אותך נפשית לעובדה שטופס הבדיקה הולך לצאת שחור לגמרי. זה בהחלט נשמע מסריח ויש לך סיבה הגיונית לחשוד.

אם הרכב בכל זאת נראה לך הייתי הולך חצי צעד קדימה, ולוקח את הרכב לבדיקה לא רישמית אצל המכונאי הקבוע שלי. אם הוא נותן אוקיי אפשר להמשיך הלאה לבדיקה במכון.

#17 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 23/02/2009 - 11:12

נשמע כאילו הבחור מכין אותך נפשית לעובדה שטופס הבדיקה הולך לצאת שחור לגמרי. זה בהחלט נשמע מסריח ויש לך סיבה הגיונית לחשוד.

אם הרכב בכל זאת נראה לך הייתי הולך חצי צעד קדימה, ולוקח את הרכב לבדיקה לא רישמית אצל המכונאי הקבוע שלי. אם הוא נותן אוקיי אפשר להמשיך הלאה לבדיקה במכון.

כן, הבעיה היא שהרכב בראשל"צ והמכונאי שאני סומך עליו נמצא בב"ש.
לא נורא מקווה למצוא עוד מציאות. אם אתם נתקלים במציאות ברחוב (שלט על רכב שנראה טוב) אשמח אם תודיעו לי.
כל הרוצה להאריך בחיים כמה שפחות שאלות!!!

Dolls of voodoo all stuck with pins
one for each of us and our sins.
So you lay us in a line, push your pins and make us humble,
only you can tell in time if we fall or merely stumble

#18 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 23/02/2009 - 23:05

אם היית שואל אולי היית מקבל טלפון של מכונאי תותח, אמין ומקצועי בראשל"צ ;)
אתה מחפש רק אלנטרות?

#19 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 26/02/2009 - 00:07

אם היית שואל אולי היית מקבל טלפון של מכונאי תותח, אמין ומקצועי בראשל"צ ;)
אתה מחפש רק אלנטרות?

תודה, אשמח לשמוע על מכונאי תותח בראשל,צ. ארוסתי מראשל"צ ואנחנו עוברים למרכז בקרוב.
לא לא. לא מכיר אלנטרות. אני רוצה אקסנט או מיצובי לנסר. אני מניח שטויוטה קורולה היא מעל לתחום שלי.
לא מספמפט את הצרפתיות אלא אם אתה אומר שהרכב שקנית שובר את הסטיגמות.
יש הצעות?

#20 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 26/02/2009 - 13:01

האקסנט ולאנסר הם בקטגוריות שונות. האקסנט היא סופר-מיני עם תחת (סדאן), הלאנסר היא משפחתית קומפקטית. אני מבין שאתה מכוון לאיפשהו באמצע, ולא בעניין של "מכוניות קטנות" (או מיני/סופר-מיני). תקציב לא ציינת אבל אם מדובר על רכבים בני שנתיים מהשכרה/ליסינג סביר להניח שאתה מכוון לאזור ה55-65K ש"ח.

האקסנט היא מכונית מיושנת. פייר, היא אפורה ובינונית לחלוטין ואלא אם המחיר שלה אטרקטיבי במיוחד אני לא רואה סיבה של ממש לקנות אחת. ואם זה לא שכנע אותך, אז אולי תוצאות מבחן הריסוק הבינוני שלה ישכנעו אותך.
קישור

למה לא לבחור ברכבים קצת יותר מודרניים ואיכותיים, כשהתוספת שתצטרך להוסיף קטנה יחסית? פורד פוקוס, מאזדה 3 או ניסן עדיפות כולן על האקסנט והלאנסר והתוספת במחיר לא גדולה במיוחד.

לגבי המכונאי מרשל"צ - בדוק ה"פ.

#21 יתוש יבשוש

יתוש יבשוש

מזדקן...

• רשומים+
  • 2427 הודעות:

פורסם 26/02/2009 - 21:26

תודה, אשמח לשמוע על מכונאי תותח בראשל,צ. ארוסתי מראשל"צ ואנחנו עוברים למרכז בקרוב.
לא לא. לא מכיר אלנטרות. אני רוצה אקסנט או מיצובי לנסר. אני מניח שטויוטה קורולה היא מעל לתחום שלי.
לא מספמפט את הצרפתיות אלא אם אתה אומר שהרכב שקנית שובר את הסטיגמות.
יש הצעות?

אתה לא ממשיך לדוקטורט? :(
[/right]

I have found the inner light!
it was hiding in the fridge

...

#22 pickaboo

pickaboo

A Real Nowhere Man

• רשומים+
  • 6345 הודעות:

פורסם 27/02/2009 - 04:20

אנחנו קנינו רכב נוסף למשפחה בספטמבר.
סיריון, 2007, מהשכרה. 68K ק"מ.
המחיר: 63000 במקום מחירון של 74000.
הרכב היה חלק ממבצע שערכו בחברת ניו קופל סיקסט לחברי הסתדרות המורים (וכנראה עוד כמה ארגונים) שבו מקבלים שנתיים מתנה (כלומר רכב 2007 נמכר במחירון של 2005 וכו').
סה"כ חצי שנה אחרי אין תלונות. קיבלנו רכב עם עוד כ-9 חודשי אחריות יצרן מיום הקנייה כך שאם משהו היה משתבש זמן קצר לאחר מכן לא היתה אמורה להיות בעיה. כמובן שהרכב נלקח למוסך לבדיקה וכל שאר הבדיקות.

מה שאני מציע בגדול - חברות ההשכרה מחויבות לסטנדרט ולאמינות. החברות הגדולות לא יכולות להרשות לעצמן שמועה שהרכבים הנמכרים אצלן לא אמינים או שיש הונאות. עקב כך הן מקפידות מאוד על דברים כאלה. צריך לתפוס את הזמן הנכון במקום הנכון (למשל עכשיו יש המוווון מכוניות חדשות דנדשות במשטחי הרכב באילת פשוט כי אנשים לא קונים בגלל המשבר הכלכלי - בסופו של דבר הן ינסו להיפטר מהמלאים) לנצל את האמינות שהחברות האלה אמורות לתת ואת העובדה שאתה נחשב יד ראשונה.
אנחנו כנראה נירה בך"
"אנחנו?, מה זאת אומרת אנחנו?? ממתי אתה בצד שלהם?
"אם עומדים לירות בך, באיזה צד אתה מצפה שאהיה?"

Posted Image

דפקו אותך? עבדו עליך? צוות הצרכנות הפעילה של בן-גוריון לשירותך!
פנה אלינו ונשמח לעזור - bgu.consumers@gmail.com

אין לי קטע חדש בינתיים, אבל גם הקודמים מצחיקים!
בלוג

#23 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 27/02/2009 - 19:57

אנחנו קנינו רכב נוסף למשפחה בספטמבר.
סיריון, 2007, מהשכרה. 68K ק"מ.
המחיר: 63000 במקום מחירון של 74000.
הרכב היה חלק ממבצע שערכו בחברת ניו קופל סיקסט לחברי הסתדרות המורים (וכנראה עוד כמה ארגונים) שבו מקבלים שנתיים מתנה (כלומר רכב 2007 נמכר במחירון של 2005 וכו').
סה"כ חצי שנה אחרי אין תלונות. קיבלנו רכב עם עוד כ-9 חודשי אחריות יצרן מיום הקנייה כך שאם משהו היה משתבש זמן קצר לאחר מכן לא היתה אמורה להיות בעיה. כמובן שהרכב נלקח למוסך לבדיקה וכל שאר הבדיקות.

מה שאני מציע בגדול - חברות ההשכרה מחויבות לסטנדרט ולאמינות. החברות הגדולות לא יכולות להרשות לעצמן שמועה שהרכבים הנמכרים אצלן לא אמינים או שיש הונאות. עקב כך הן מקפידות מאוד על דברים כאלה. צריך לתפוס את הזמן הנכון במקום הנכון (למשל עכשיו יש המוווון מכוניות חדשות דנדשות במשטחי הרכב באילת פשוט כי אנשים לא קונים בגלל המשבר הכלכלי - בסופו של דבר הן ינסו להיפטר מהמלאים) לנצל את האמינות שהחברות האלה אמורות לתת ואת העובדה שאתה נחשב יד ראשונה.

לא פחדת לקנות רכב מהשכרה? מספיק לראות מה עשו במלחמה האחרונה בצבא עם הרכבים של שלמה סיקסט כדי להבין שקורעים את הרכבים. פונטו וסיריון שימשו כרכבי שטח לכל דבר ביחידה שלי במילואים.
חברות ההשכרה מפוצצות ברכבים שנעים בין 100,000 ל 150000 ק"מ. כך שהמחיר נמוך יחסית אבל קשה לי למכור רכב עם 160K כדי לקנות עם 150K.
פניתי לשלמה סיקסט שהציעו לי לקנות דרכם רכבים חדשים אבל במחיר מחירון. לדוגמא יונדאי I30 ב 111,000 ש"ח שזה בדיוק המחיר שהיבואן מוכר. רק שדרכם הרכב יהיה רשום כרכב ליסינג כך שלא הבנתי מה יוצא לי מהדיל הזה. האמת שגם מאוד גדול עליי לקנות רכב חדש, אבל זה סתם כי גם אני ראיתי את הקילומטרים של רכבים באילת וחשבתי שאולי יש מבצעים. מסתבר שאין.
הבחור מ AVIS הגדיל לומר שחברות ההשכרה לא מבינות למה כולם מדברים על מיתון. המחירות שלהם קפצו בכמעט 100% מתחילת שנה לטענתו.

#24 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 27/02/2009 - 20:20

אתה לא ממשיך לדוקטורט? :(

עוד לא החלטתי. אתה מצטרף למסטר?

#25 יתוש יבשוש

יתוש יבשוש

מזדקן...

• רשומים+
  • 2427 הודעות:

פורסם 28/02/2009 - 01:42

עוד לא החלטתי. אתה מצטרף למסטר?

לא יודע.
[/right]

I have found the inner light!
it was hiding in the fridge

...

#26 yairba

yairba

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 478 הודעות:

פורסם 02/03/2009 - 14:07

צריך להפריד בין הדברים שנאמרו פה,
הרכבים ש"תקועים" בנמלים שייכים עדיין ליבואנים ז"א אף אחד עדיין לא קנה אותם ולפי החוק החדש אם הם לא ימכרו עד סוף השנה הן יאלצו לעבור טסט ובעלות ע"ש היבואן. לכן מבצעי יבואן גדולים יש בסוף השנה (פעם זה היה סוף שנת הדגם שזה אמצע השנה).

חברות הליס' קצת לחוצות בזמן האחרון הפיטורים בהיי-טק גרמו להחזרות מאסיביות כמו גם אי חידוש חוזים, המשמעות העיקרית לצרכן הפרטי זה שיש רכבים רבים שהחברות רוצות למכור כי רכב בחניה לא מכניס כסף. בחברות כאלו אפשר למצוא דילים שווים ולהתמקח כראות עיינכם.

ענף ההשכרה לדעתי לא נפגע כ"כ כי השוכרים ממשיכים להשכיר את הרכבים לתקופה קצרה/ארוכה, סוף תקופת השירות לרכב הוא מוצע למכירה והמחיר האטרקטיבי עושה את שלו.

אגב, הציעו לך רכב במחיר היבואן (בטח עם תנאי מימון נוחים) מהסיבה הפשוטה שהם קונים את הרכבים האלו בהנחה של עד 20% מהמחיר הרשמי, אז הן יציעו לך אותו במחיר היבואן (לא פחות כי אז לא ימכרו להם) עם תנאי מימון וטרייד-אין שווים.
אח"כ גם יגרדו ממך כמה שקלים ריבית והצמדה על המימון+מכירה בסוף התקופה במחיר לא רחוק ממחיר הקניה.

#27 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 02/03/2009 - 14:35

צריך להפריד בין הדברים שנאמרו פה,
הרכבים ש"תקועים" בנמלים שייכים עדיין ליבואנים ז"א אף אחד עדיין לא קנה אותם ולפי החוק החדש אם הם לא ימכרו עד סוף השנה הן יאלצו לעבור טסט ובעלות ע"ש היבואן. לכן מבצעי יבואן גדולים יש בסוף השנה (פעם זה היה סוף שנת הדגם שזה אמצע השנה).

חברות הליס' קצת לחוצות בזמן האחרון הפיטורים בהיי-טק גרמו להחזרות מאסיביות כמו גם אי חידוש חוזים, המשמעות העיקרית לצרכן הפרטי זה שיש רכבים רבים שהחברות רוצות למכור כי רכב בחניה לא מכניס כסף. בחברות כאלו אפשר למצוא דילים שווים ולהתמקח כראות עיינכם.

ענף ההשכרה לדעתי לא נפגע כ"כ כי השוכרים ממשיכים להשכיר את הרכבים לתקופה קצרה/ארוכה, סוף תקופת השירות לרכב הוא מוצע למכירה והמחיר האטרקטיבי עושה את שלו.

אגב, הציעו לך רכב במחיר היבואן (בטח עם תנאי מימון נוחים) מהסיבה הפשוטה שהם קונים את הרכבים האלו בהנחה של עד 20% מהמחיר הרשמי, אז הן יציעו לך אותו במחיר היבואן (לא פחות כי אז לא ימכרו להם) עם תנאי מימון וטרייד-אין שווים.
אח"כ גם יגרדו ממך כמה שקלים ריבית והצמדה על המימון+מכירה בסוף התקופה במחיר לא רחוק ממחיר הקניה.

זה בדיוק העניין שחברות הליסינג שדיברתי איתם לא רוצות להתגמש וטוענות כי הן לא במיתון. כשאני אומר להתגמש זה לא לתת לי רכב במחיר הפסד אלא להרוויח קצת פחות על קניית הרכב שלי. כל החברות מציעות מחירון למחירון רק שהלא במחירון שלי (צבע שדהה) נמוך מהלא מחירון שלהם (ליסינג וק"מ גבוה). אני מוכן לקבל פחות מהמחירון על הרכב שלי אבל לא מוכן לקנות רכב ליסינג במחירון. מה שגם מוזר זה שאני ציפיתי שיהיו הרבה יותר רכבים עם ק"מ נמוך יחסית בשל גל הפיטורים אבל פשוט אין דבר כזה.
היום הראתי את הרכב שלי בפעם הראשונה. התגובה שלו הייתה שהרכב נשמע מעולה אבל הבן שלו מחפש רכב יפה. אמרתי לו שקודם כל הרכב בן 14 ולכן לא יראה לעולם כפי שיצא מהיבואן. שנית, אני מוכר 2500 ש"ח מתחת למחירון בגלל "בעיות"הצבע (שלדעתי לא דרמתיות) ושייקח את הכסף הזה ושיצבע לבן שלו את הרכב באיזה צבע שהוא רק רוצה. הוא הסכים איתי שהקילומטראז' נמוך יחסית והמנוע נשמע בסדר אבל מה שאכפת לו זה הקנקן ולא מה שיש בו.

#28 yairba

yairba

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 478 הודעות:

פורסם 02/03/2009 - 17:44

כשאתה אומר קנייה של ליס' במחיר מחירון למה אתה מתכוון?

מחירון לוי יצחק נטו או הורדות על בעלות חברה קמ' וכו'?
חוץ מזה במגוון הרכבים שיש לחברות הליס' להציע אין בעייה בכלל למצוא אחת שמורה עם קמ' נמוך (אמיתי), אפילו פרטית.

בכל מקרה אל תשכח שאתה רוכש את הרכב והחברה לא עושה לך "טובה", לך למגרשים אחרים תתרשם יתכן ותהייה לך עמדת מיקוח טובה יותר.

אני מאמין שהרכבים בעלי הקמ' הנמוך באמת או כאלו שחזרו אחרי תקופה קצרה חוזרים לשירות או נמכרים למכרים של העובדים בחברה.
מוכרת גם האפשרות לרכוש את הרכב ששירת אותך בליס' בתום התקופה, אולי יש אפשרות כזו גם באמצע ולכן קשה למצוא מציאות.

#29 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 03/03/2009 - 08:36

כשאתה אומר קנייה של ליס' במחיר מחירון למה אתה מתכוון?

מחירון לוי יצחק נטו או הורדות על בעלות חברה קמ' וכו'?
חוץ מזה במגוון הרכבים שיש לחברות הליס' להציע אין בעייה בכלל למצוא אחת שמורה עם קמ' נמוך (אמיתי), אפילו פרטית.

בכל מקרה אל תשכח שאתה רוכש את הרכב והחברה לא עושה לך "טובה", לך למגרשים אחרים תתרשם יתכן ותהייה לך עמדת מיקוח טובה יותר.

אני מאמין שהרכבים בעלי הקמ' הנמוך באמת או כאלו שחזרו אחרי תקופה קצרה חוזרים לשירות או נמכרים למכרים של העובדים בחברה.
מוכרת גם האפשרות לרכוש את הרכב ששירת אותך בליס' בתום התקופה, אולי יש אפשרות כזו גם באמצע ולכן קשה למצוא מציאות.

מחירון יצחק לוי. חברות הטרייד אין מאוד לא מרוצות כשמבקשים מהם טרייד אין. כל פעם שהזכרתי שיש לי רכב שאני רוצה להכניס לעסקה, הטונים השתנו מייד מחנפנים לביקורתיים והמשפט הראשון שמשותף לכולם, הוא "אין בעיה, מחירון למחירון" בטון כועס. כן אבל שלי פרטי ושלך ליסינג. "זה מה יש".
ישנם המון פרסומים על הנחות ומבצעים בחברות הליסינג/השכרה אבל כשמגיעים לשם רואים שהכל שקרי.
עד 25% הנחה. כן לאיזה יונדאי גטס שקרעו לה את הצורה. תשלם מקדמה ואז 60 תשלומים. כן, אבל אז המחיר הוא לפי מחירון יצחק לוי (ולא משוקלל עם הנחת השכרה/ליסינג)+ריבית שנתית של 4-5%.
תשלם כמה שאתה רוצה- כנ"ל.
ואחרי ביקור אתמול באוטו סנטר, הוא הציע לי שוב רכב מהשכרה. יונדאי אקסנט 2008- 50,000 ק"מ במחיר שאני יכול לעמוד בו. נרתעתי ישר אבל מאוחר יותר חשבתי האם זה שהרכב עדיין באחריות יצרן לעוד שנה לא בא לטובתי?

#30 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 03/03/2009 - 10:47

א. הגיוני שמגרשי הרכב נרתעים מטרייד אין עם הרכב הישן שלך. מגרש שעיקר העיסוק שלו הוא במכירת רכבי ליסינג חדישים (יחסית) לא יכול ולא רוצה להתקע עם רכב ישן, מה שאומר שצריך להעביר אותו הלאה לסוחר הבא, שצריך לשפץ אותו קוסמטית ולמכור לפרייאר הבא.
כל התהליך הזה עולה להם בזמן ובכסף, ואתה צריך לשלם עליו. או שאתה משלם עליו ע"י העלאה של מחיר הרכב החדש, או ע"י הורדה של מחיר הרכב הישן. אבל הכסף הוא אותו הכסף.

ב. איזה מגרשים בדקת? אצל לובינסקי טרייד היית? אופרייט-ליס? פרי ברחוב המסגר? אצל כולן יצא לי לראות רכבים עם נתוני פתיחה לא רעים. חלק מהמחברות האלו גם מטפלות במוסכים מורשים של היבואנים ולא במוסכי ליסינג כמו בחלק מהמקומות האחרים.
שווה להעיף מבט גם אצל אוטו-דיל. לפעמים יש להם רכבים טובים שחזרו מטרייד-אין פרטי.

ג. אתה בטוח שהרכב עם אחריות יצרן? כי לא תמיד יש אחריות יצרן על רכבים שנמכרים להשכרה.
בכל מקרה, בוודאי שאחריות היצרן לטובתך כרגע, אבל האחריות הזאת נגמרת בעוד X חודשים, ועדיין תשאר עם רכב בעל עבר מפוקפק וקילומטראז' גבוה יחסית רק שכרגע הוא ללא אחריות בכלל.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים