מעבר לתוכן

תמונה

איך מחנכים נהגת שתקועה על הנתיב השמאלי?

• Please log in to reply
55 replies to this topic

#1 chico

chico

משתמש מסלסל

• רשומים+
  • 1974 הודעות:

פורסם 10/05/2006 - 10:13

שוב בדרך לעבודה..., שוב אני נתקע מאחורי רכב בנתיב השמאלי הכמעט ריק, כשכמובן נהגת יושבת ברכב..
בינתיים במקרים כאלה אני נוקט בשיטה הבאה:
1. מהבהבים לגברת עם אורות גבוהים במשך דקה. לא עוזר -> עבור ל2.
2. עוקפים מימין, כאשר מגיעים רכב ליד רכב, מצפצפים ומסמנים לגברת לעבור לנתיב הימני. לא עוזר-> עבור ל3.
3. אחרי שרואים שהגברת עדיין נשארת בנתיב השמאלי (אחרי שעקפת אותה כבר בהרבה), מאיטים את הרכב לאט לאט וממשיכים להאט , עד אשר היא מתקרבת וגם צריכה להאט - או בסופו של דבר להבין את הרמז ולעבור לימני.

ב-10% מהמקרים 1 עוזר, ואתה מבסוט שיש נהגים מבינים :) .
ב-30% מהמקרים 2 עוזר, ואתה ממשיך הלאה.
ב-50% מהמקרים 3 עוזר.
ב-10% מהמקרים- (בהם לנהגת כנראה אין שכל) גם 3 לא עוזר עד שכמעט עוצרים את האוטו ! :אוי:

יתרונות:
- ברוב המקרים זה עוזר.
חסרונות:
- אם אתה ממהר את שלב 3 כבר לא תבצע.
1,2. עצבים.
3. יצירת תנועה מאחורי הנהגת במקרה והיא לא קולטת, ואז כולם חושבים שאתה אשם ומתעצבנים עליך. :taz:

אין בידי עדיין את שלב 4, אבל יש הצעה לשלב 4 שעדיין לא ניסיתי:
4. כאשר נוהגים לפני הרכב , מפעילים את השפריצרים, ואז אם נוסעים במהירות מספקת, המים מגיעים גם לשמשה של הרכב שמאחוריך.... :הממ:

נ.ב. לפעמים גם מסתבר שנהגים תקועים בנתיב השמאלי, אך מעולם לא עברתי איתם את שלב 2.

#2 אורח - דסי

אורח - דסי
  • אורחים

פורסם 10/05/2006 - 10:53

נהגת?!!?!?!?!?!

:taz: עוד מעט תגיד שאנחנו גם אשמות במזג אויר המחורבן שיש השבוע

#3 Orj

Orj

משתמש תותח

• רשומים+
  • 854 הודעות:

פורסם 10/05/2006 - 11:05

כן לרוב זה נהגות מאשר נהגים...
בכל אופן...אם אני ממש צריך את הנתיב השמאלי והכביש לגמרי פנוי ולפניי יש נהגת שוקיסטית שנוסעת לתומה...
אני פשוט לוקח את הצד הימין...נותן קצת גז...נצמד אליה במקביל...ומתחיל לצפצף לה, ואז דופק לה מבט של..."לכי תלמדי חוקי תנועה".
ואז היא מבינה..
אני יודע שזה לא נכון לעשות...ויבואו ויגידו שאני זה שצריך ללמוד חוקי תנועה בגלל שאני עוקף מימין...אבל אני עושה את זה רק אם אני ממש מעוצבן וממהר. בדרך כלל אני פשוט מחכה עד שהנהג יקח ימינה בעצמו.

#4 אורח - יוסי כהן

אורח - יוסי כהן
  • אורחים

פורסם 10/05/2006 - 11:34

מילא נהגת נוסעת בשמאלי קבוע, אם אין שוטר בסביבה אפשר לעקוף מימין בזהירות.
מה עושים עם נהגים ממין זכר שחושבים שיש להם רכב ספורט והם נמצאים במירוץ, שמאפשר להם לחתוך אותך.
על הכביש אל תנסו לחנך על הכביש בשביל זה יש שוטרי תנועה, שיתפסו אותם מתי שהוא.

#5 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 10/05/2006 - 13:14

כן לרוב זה נהגות מאשר נהגים...

איזה זיוני שכל - לרוב זה גברים שנוהגים ככה כי לא נאה להם לנהוג במסלול האיטי.

#6 אורח - דסי

אורח - דסי
  • אורחים

פורסם 10/05/2006 - 14:33

תמיד אמרו לי שאם אני לא מתכננת לנסוע מהר או עוקפת או פונה שמאלה אין לי מה לחפש במסלול השמאלי.

אבל העניין הוא שזה תקף לכווווווווווווווולם!!!!

#7 chico

chico

משתמש מסלסל

• רשומים+
  • 1974 הודעות:

פורסם 10/05/2006 - 14:59

תמיד אמרו לי שאם אני לא מתכננת לנסוע מהר או עוקפת או פונה שמאלה אין לי מה לחפש במסלול השמאלי.

אבל העניין הוא שזה תקף לכווווווווווווווולם!!!!

נו...ושאת תקועה מאחורי רכב שבקושי זז בנתיב השמאלי ביותר, בואי לא נגיד תמיד...אבל בד"כ זו נהגת נכון ? :שורק:

#8 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 10/05/2006 - 15:02

נו...ושאת תקועה מאחורי רכב שבקושי זז בנתיב השמאלי ביותר, בואי לא נגיד תמיד...אבל בד"כ זו נהגת נכון ? :שורק:

אז זהו, שלא

#9 אורח - Fluffy the Wizard

אורח - Fluffy the Wizard
  • אורחים

פורסם 10/05/2006 - 15:08

הבעיה תתחיל כשהערס שכרגע דיבר בפלאפון יעצור ויצא לדקור אותך... :ph34r:

#10 chico

chico

משתמש מסלסל

• רשומים+
  • 1974 הודעות:

פורסם 10/05/2006 - 15:11

אז זהו, שלא

אפשר לעשות סקר...ותוצאותיו לדעתי יהיו חד משמעיות ;)

הבעיה תתחיל כשהערס שכרגע דיבר בפלאפון יעצור ויצא לדקור אותך... :ph34r:

קצת בעיה באמצע איילון לא?

#11 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 10/05/2006 - 15:14

אפשר לעשות סקר...ותוצאותיו לדעתי יהיו חד משמעיות ;)
קצת בעיה באמצע איילון לא?

אפשר שבשבוע הקרוב תספור באמת, אבל באמת, כמה רכבים נאלצת לעקוף ככה מימין וכמה מתוכם ננהגו בידי נשים וכמה בידי גברים. אבל תספור בזמן אמת ואל תתן לתעתועי הזכרון לבלבל אותך.

#12 chico

chico

משתמש מסלסל

• רשומים+
  • 1974 הודעות:

פורסם 10/05/2006 - 15:21

אפשר שבשבוע הקרוב תספור באמת, אבל באמת, כמה רכבים נאלצת לעקוף ככה מימין וכמה מתוכם ננהגו בידי נשים וכמה בידי גברים. אבל תספור בזמן אמת ואל תתן לתעתועי הזכרון לבלבל אותך.

זה לא קורה עד כדי כך הרבה בשבוע שניתן להסיק מזה אחוזים.
אבל בהחלט בשנה האחרונה נתקלתי בכמה עשרות, ורובם, בלי תעתועי זכרון, היו מקרים עם נשים ( או שיש פניה עוד 10 ק"מ שהן צריכות שמאלה, או פשוט מפחדות לעבור נתיבים, או מתאפרות מול המראה, וגם מדברות בפלאפון בלי דיבורית ).
וכמו שהזכרתי בהודעה הראשונה, יש גם גברים שנוהגים כך (ממה שנתקלתי, בעיקר זקנים), אבל הם מבינים את הרמזים וזזים נתיב כבר בשלבים המוקדמים.

#13 wizard_O_Z

wizard_O_Z

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 224 הודעות:

פורסם 16/05/2006 - 03:30

הרבה מאד אנשים (בלי קשר לדת, מין גזע וכו') שנוהגים בקופסא וממש מאושרים מזה שיש להם דיבורית , מראות , MP3 ו DVD בעצם ישנים לך על הכביש.
הם לא שם כדי לנהוג!
הם מעבירים את הזמן בכיף עד שיגיעו הביתה (או למיון) ו...... זהו בעצם.
עכשיו אתה כאחד שנוהג ולא ישן , באמת כדאי לך לשחק איתם ?
מה אתה צופר? מה יש לך לסמן? על מי אתה שופך מים?
אתה מסכן את עצמך ואת הסביבה יותר מאשר כל זומבי כזה שנוסע בנתיב השמאלי.
תגיד יפה תודה שלא חוסמים לך את שני הנתיבים....
זה שתשתולל על הכביש ותעשה פרצופים כועסים לא ילמד אף אחד כלום.
אפילו אם נדמה לך שהבינו למה אתה מתכוון.
אז למה בעצם מתכוון זה שמצפצף ועושה פרצופים?

סע לשלום. המפתחות בפנים.
:-)

#14 chico

chico

משתמש מסלסל

• רשומים+
  • 1974 הודעות:

פורסם 16/05/2006 - 10:00

הרבה מאד אנשים (בלי קשר לדת, מין גזע וכו') שנוהגים בקופסא וממש מאושרים מזה שיש להם דיבורית , מראות , MP3 ו DVD בעצם ישנים לך על הכביש.
הם לא שם כדי לנהוג!
הם מעבירים את הזמן בכיף עד שיגיעו הביתה (או למיון) ו...... זהו בעצם.
עכשיו אתה כאחד שנוהג ולא ישן , באמת כדאי לך לשחק איתם ?
מה אתה צופר? מה יש לך לסמן? על מי אתה שופך מים?
אתה מסכן את עצמך ואת הסביבה יותר מאשר כל זומבי כזה שנוסע בנתיב השמאלי.
תגיד יפה תודה שלא חוסמים לך את שני הנתיבים....
זה שתשתולל על הכביש ותעשה פרצופים כועסים לא ילמד אף אחד כלום.
אפילו אם נדמה לך שהבינו למה אתה מתכוון.
אז למה בעצם מתכוון זה שמצפצף ועושה פרצופים?
סע לשלום. המפתחות בפנים.
:-)

אני מסכים איתך שהם ישנים על הכביש, אבל בקשר לסיכון עצמי או של הסביבה? :blink: אני בהחלט לא מסכים איתך - אין שום סיכון בכך שאני מסמן להם לעבור נתיב (אולי מלבד איזה ערס שייצא עם סכין), אלא להיפך - אני מעיר אותם מהתרדמת בה הם נמצאים ( או נמצאות ;) )
אני צופר ומסמן על מנת שהם לא יחסמו את הנתיב השמאלי, וע"י כך יחסכו עצבים מעוד עשרות נהגים אחרים --> גורם ישיר לתאונות.
ואם הם לא מבינים (רובם בסופו של דבר קולטים את הרמז), אז הם צריכים לגשת למבחן תיאוריה וטסט שוב.
אין לי כל כוונה "להגיד תודה" שלא חוסמים לי את שני הנתיבים, בעוד שאנשים מבצעים עבירות אחרות, וכמובן להשתולל על הכביש, מעולם לא השתוללתי ואני גם לא מתכוון להשתולל, להיפך.

בקיצור, אין שום סיבה להבליג על עבירות תנועה מסוימות בעוד על אחרות "להגיד תודה", למה שפשוט לא יילמדו לנהוג כמו שצריך?

#15 wizard_O_Z

wizard_O_Z

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 224 הודעות:

פורסם 16/05/2006 - 14:19

אני מסכים איתך שיש צורך בחינוך של אנשים לנהיגה נכונה ובטוחה יותר.
זה שנהג תופס סתם את הנתיב השמאלי - רק דוגמא אחת.
אני לא מסכים עם הדרך שאתה מציע כדי ללמד נהיגה נכונה יותר.
אתה יכול לחנך את האנשים שיושבים לידך כשאתה נוהג, אתה יכול לחנך מישהו שנוהג ואתה יושב ליידו.
אולי אפילו בפורום רכב בהתכתבות מישהו ילמד משהו על נהיגה.
אבל לדעתי אין שום סיכוי שבעולם שנהג שנמצא ברכב ליידך ילמד ממך משהו (חיובי לפחות- שישפר את הנהיגה שלו).

אנשים נהרגים במדינה הזאת בתאונות דרכים. אני מניח שאין אדם במדינה שלא מודע למספרי ההרוגים, פצועים ושאר סטטיסטיקות.
כמה מהם נדקרו ע"י ערס זועם?

ובקשר כל העניין של לסמן לנהג עם אורות, צופר, ומים כחולים בהתזה עקיפה, מה אתה חושב שיקרה כשאתה מסנוור נהג במראות האחוריות?
גם אם הוא יחליט לזוז, יש כמה שניות לפחות של עיוורון מהסנוור. הנה לך גורם לתאונה.
ואם באת לעקוף אותו כנראה שתמצא את עצמך דבוק לו לתחת לאורך כל התאונה. אז או שיש לך כרטיס לשורה הראשונה או שאתה כבר בסטטיסטיקה ביחד איתו.
ואם נהג חדש לא שם לב שהוא בשמאלי ומפריע לך ובכלל לא היה מודע לזה שיש מישהו מאחוריו ? ויש כאלה על הכביש כמו זבל בחיריה.
אתה עוקף מימין לא? ואז מצפצף? והוא לא מבין מאיפה "צחמ " לו רכב מימין ונלחץ מהצפירה. מבט ימינה ו"הופ" אתם ביחד!

מה הוא יכול ללמוד מזה?
מה אתה לומד?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים