מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

14 ימים נטולי פחמימות הגיעו לסופם ...

• Please log in to reply
75 replies to this topic

#1 קוקוס

קוקוס

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 471 הודעות:

פורסם 29/10/2007 - 20:34

לפני שאני מתחיל אני חייב לציין שלא מדובר בפוסט המלצה או משהו כזה, זה פשוט סיפור קצרצר של שבועיים נטולי פחמימות. אני לא מנסה למכור לאף אחד כלום - דעתכם פשוט מאוד חשובה לי.

הכל התחיל שאני ולוקוס (שגם משתתף בפורום, וכן - לוקוס וקוקוס. נורא בוגר ... :שורק: ) הסתובבנו באייס שבמרכז ביג בשביל למצוא לחבר שלישי איזו מראה . בין מדפים של ברגים, אסלות, שטיחונים וטוסטרים משולשים מצאנו גם פינת משקלים. אני ניסיתי את אחד מהם וגם לוקוס. התוצאות היו לא ממש מחמיאות עבורי - 94-95 ק"ג לבחור בגובה 1.90 עם צרור מפתחות, ארנק, פלאפון ונעליים, לא להיט. לוקוס לעומת זאת נהנה מיתרון של עשר קילו פחות.

ואז נפלה ההחלטה - לאחר שלוקוס החליט שהוא רוצה לאכול בריא יותר ואני סתם מעוניין להוריד כמה שיותר קילגורמים עודפים בחרנו בדיאטת "סאות' ביץ' " ובעזרת ספר שהסביר את מהות הדיאטה ופירט סוגי מאכלים שמותר לנו לאכול החלטנו לתת צ'אנס לעניין במשך 14 יום. למה דווקא 14 ? כי הספר הבטיח להוריד בין 3.5-6 קילו בתקופה של שבועיים. עכשיו זה כבר הפך לניסוי של ממש ...

במשך השבועיים האחרונים אכלנו אני ולוקוס בערך קופסאת טונה אחת ביום לבן אדם (בעיקר טונה במים), שני ביצים ביום לבן אדם, הרבה מלפפונים, בצל, פטריות וחסה. כרוב מוקפץ, חזה עוף שנצלה על פלטה, הרבה בוטנים ופיסטוק חלבי, גבינות של עד חמש אחוז שומן (קוטג', גבינה לבנה לדוגמא), כרוב כבוש, חומוס (לפעמים דיאטטי לפעמים לא),טחינה, שמן זית, רוטב סויה.

לעומת זאת ויתרנו כליל על פחמימות באשר הן פחמימות מפסטה ועד לחמים, מבורקסים ועד אורז, הוצאנו מהתפריט מטוגנים ושאר מוצרים עתירי שומן, חלב ניגר, אלכוהול (לא שתינו כלום חוץ ממים ותה על ממתיק מלאכותי בעצם...), ירקות כמו גזר, פלפל, תפוחי אדמה ועגבניות וכמובן ממתקים.

ראוי לציין שמהמאכלים שעוד כן יכולנו לאכול מהם, אכלנו כמעט בלי הגבלה, מתי שהתחשק לנו בלי הגבלות זמן או כמות.

בנסוף לכל אלו הוספנו פעילות ספורטיבית קלילה יחסית של ריצה מגשר רגר על לאונ' וחזרה אחת ליומיים ותרגילי בטן וכפיפות שמיכה באותו יחס. אני מאמין שגם ההליכות שבירת הנגב מחייבת סטודנט כמוני לעשות נכללות.

היה גם ערב אחד שבחסות מועדון הברקה לוקוס נפל ל-12 צ'ייסרים של 'אבסולוט' בטעם אפרסק ואני אחריו עם עוד 5 ... חייבים לציין את הנפילה הזאת ...

היום בדקתי לראשונה את חדר הכושר במרכז הספורט ונתנה לי הזדמנות לשקול את עצמי.

חלצתי נעליים, ויתרתי על המפתחות, הארנק והפלאפון ולאחר שבועיים של דיאטת סאות' ביץ' דלת פחמימות, התוצאה - 89.200 ק"ג.

כל תגובה תתקבל בברכה.

מתגעגעים לדיגר, באמפי,
הנסיך הפרסי ועוד... ועוד... ועוד... ?

אולדיז - נוסטלגיה ולתמידמעל 900 משחקים ישנים, הורדות, סיקורים, תמונות והכל בעברית !

#2 dolfin

dolfin

יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז.

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 29/10/2007 - 21:33

לא רוצה להוציא את הרוח מהמפרשים אבל כמה דברים:

1. ירדת 5-6 ק"ג בתקופה של שבועיים, זה באמת נראה לך בריא? ואמנם המשקל שלך היה יחסית גבוה אבל לא מספיק גבוה כדי להצדיק ירידה כזו ב14 יום באופן בריא

2. אבל בגלל שעניין הבריאות לא עניין אותך מהתחלה, אני רק אגיד שזה די קל לרדת, אבל הכי קשה לשמור על זה. עשית עד עכשיו דיאטה נטולת פחמימות, מה הלאה? אתה מתכוון כל החיים לא לאכול פחמימות? אתה מתכוון לחזור לאכול פחמימות? כי ברגע שתחזור לאכול פחמימות רוב הסיכויים שזה יצטבר שוב בתור שומן.

ולסיום משהו אופטימי,
אני מאד מקווה שהשתמשת בדיאטה הזו רק כנקודת התחלה ומהיום והלאה אתה הולך לאכול בריא ומסודר, כי אז אתה באמת יכול עוד להפיק משהו טוב מהדבר הזה.
גם לי יש בלוג!

"המורה אומר שזה דבר גדול למות למען האמונה, ואבא אומר שזה דבר גדול למות למען אירלנד, ואני שואל את עצמי אם יש מישהו בעולם שרוצה שנחייה" (האפר של אנג'לה)

הרשימת קניות של מה שאנחנו רוצים מבן זוג רלוונטית בדיוק עד השנייה שבה אנחנו מתאהבים במישהו. אם היא נכונה לגביו או לא זה כבר לחלוטין עניין של מזל.

#3 B@lrog

B@lrog

כנראה, המנהל הכי פחות מוכר בפורום

• רשומים+
  • 1816 הודעות:

פורסם 29/10/2007 - 21:45

לא רוצה להוציא את הרוח מהמפרשים אבל כמה דברים:

1. ירדת 5-6 ק"ג בתקופה של שבועיים, זה באמת נראה לך בריא? ואמנם המשקל שלך היה יחסית גבוה אבל לא מספיק גבוה כדי להצדיק ירידה כזו ב14 יום באופן בריא

2. אבל בגלל שעניין הבריאות לא עניין אותך מהתחלה, אני רק אגיד שזה די קל לרדת, אבל הכי קשה לשמור על זה. עשית עד עכשיו דיאטה נטולת פחמימות, מה הלאה? אתה מתכוון כל החיים לא לאכול פחמימות? אתה מתכוון לחזור לאכול פחמימות? כי ברגע שתחזור לאכול פחמימות רוב הסיכויים שזה יצטבר שוב בתור שומן.

ולסיום משהו אופטימי,
אני מאד מקווה שהשתמשת בדיאטה הזו רק כנקודת התחלה ומהיום והלאה אתה הולך לאכול בריא ומסודר, כי אז אתה באמת יכול עוד להפיק משהו טוב מהדבר הזה.

אני רק אצטרף ואוסיף שאיבדת הרבה שריר ומים. בשביל לאבד קילו שריר צריך הרבה פחות קלוריות ומאשר קילו שומן.
מדד יותר טוב היה השוואת אחוזי השומן לפני ואחרי.
הקיץ כבר כאן, והחוף מחכה, בפורום תזונה, כושר ובריאות כבר ביקרת?

רפואנים וחיות אחרות, בואו להחיות את השממה

There are only two four letter words that are offensive to men - 'don't' and 'stop', unless they are used together.

#4 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 30/10/2007 - 09:04

האם הויתור על פחמימות גרמו לך להיות:
א. עייף
ב. עצבני
ג. א+ב
ד. א+ה

#5 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 30/10/2007 - 10:27

אם אכן משולב עם פעילות גופנית אין שום סיבה לאבד מסת שריר.
אני נכנסתי לפני שבוע לדיאטה נטולת פחממות למשך חודשיים שנכתבה לי ע"י יאיר קרני והוא התנה את זה בפעילות גופנית יום יומית.
הורדתי 4 ק"ג בשבוע ואף העלתי מסת שריר. מצד שני יש לי להוריד הרבה יותר מזה.....
טחינה, חומוס, רוטב סויה וכאלו אינם איסור מבחינתי אבל לא מבין למה התנזרת מעגבניות וגזר...... סתם אשמח לדעת.
הכי חשוב באמת להקפיד על חיים נכונים מעכשיו אם לא זה יחזור מהר.
כל הרוצה להאריך בחיים כמה שפחות שאלות!!!

Dolls of voodoo all stuck with pins
one for each of us and our sins.
So you lay us in a line, push your pins and make us humble,
only you can tell in time if we fall or merely stumble

#6 dolfin

dolfin

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 30/10/2007 - 10:35

אני נכנסתי לפני שבוע לדיאטה נטולת פחממות למשך חודשיים שנכתבה לי ע"י יאיר קרני והוא התנה את זה בפעילות גופנית יום יומית.
טחינה, חומוס, רוטב סויה וכאלו אינם איסור מבחינתי אבל לא מבין למה התנזרת מעגבניות וגזר...... סתם אשמח לדעת.

כבר דנו על זה בשירשור אחר, ברגע שאתה לא מספק לגוף שלך פחמימות הגוף מתחיל לפרק שריר ולא שומן. חוץ מזה גם הירידה שלך (4 ק"ג בשבוע) וגם פעילות גופנית יומיומית אלו דברים שהם לא בריאים.

ושוב ברגע שתחזור לאכול פחמימות, ואני יוצאת מתוך נקודת הנחה שאין לך כוונה להמנע מפחמימות כל החיים, הגוף עלול לצבור אותם בתור שומן ולא בתור שריר. סתם כי אתה בהתחלה של זה, תעשה לעצמך ולגוף שלך טובה, ובמקום להתעסק עם דיאטות זמניות, תבין מהי תזונה נכונה, תבין מה עושה לגוף שלך טוב (גם אם זה אומר קוביית שוקולד מדי פעם) ותשלב את זה עם פעילות גופנית. הירידה תהיה אמנם איטית יותר אך הרבה יותר בריאה והכי חשוב ככה אתה מתרגל לתזונה נכונה לכל החיים ולא לחודשיים של דיאטה.
גם לי יש בלוג!

"המורה אומר שזה דבר גדול למות למען האמונה, ואבא אומר שזה דבר גדול למות למען אירלנד, ואני שואל את עצמי אם יש מישהו בעולם שרוצה שנחייה" (האפר של אנג'לה)

הרשימת קניות של מה שאנחנו רוצים מבן זוג רלוונטית בדיוק עד השנייה שבה אנחנו מתאהבים במישהו. אם היא נכונה לגביו או לא זה כבר לחלוטין עניין של מזל.

#7 קוקוס

קוקוס

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 471 הודעות:

פורסם 30/10/2007 - 11:03

ירדת 5-6 ק"ג בתקופה של שבועיים, זה באמת נראה לך בריא? ואמנם המשקל שלך היה יחסית גבוה אבל לא מספיק גבוה כדי להצדיק ירידה כזו ב14 יום באופן בריא

האם הויתור על פחמימות גרמו לך להיות:
א. עייף
ב. עצבני
ג. א+ב
ד. א+ה

אני חייב לציין שבמהלך הדיאטה לא הרגשתי שום שינוי בריאותי כזה או אחר, אולי לתווך הארוך עשיתי לעצמי נזק שאני לא מודע אליו, אבל נכון לעכשיו אני מרגיש מצויין. שום בעיה בריאותית (טפו טפו טפו) לא התרחשה גם במהלך הדיאטה עצמה. שוב - אני גם אכלתי בכמות שלא השאירה אותי רעב. היה לי אולי מין רעב כזה נורא ספציפי ללחם, אבל מתרגלים לזה נורא מהר ולא היה שום מצב שהרגשתי שאני עושה דיאטת כאסח או צום, פשוט המבחר של המאכלים שיכולתי לאכול היה יחסית מאוד מצומצם. מה שכן היום הראשון היה קשה, היום השני יותר קשה, היום שלישי אפילו יותר, מהיום הרביעי והלאה זה הפך להיות קל הרגשתי פחות רעב וגם הדחף הזה לפחמימות איבד מהחשיבות שלו. עייפות או עצבנות מכל סוג לא נרשמה באופן מיוחד.

מה הלאה? אתה מתכוון כל החיים לא לאכול פחמימות? אתה מתכוון לחזור לאכול פחמימות? כי ברגע שתחזור לאכול פחמימות רוב הסיכויים שזה יצטבר שוב בתור שומן.

קצת קשה לי לחשוב על מצב בו אני מוותר על מה שהשגתי עד עכשיו, אני מאוד רוצה להמשיך בכיוון בריא יותר הבעיה היא שכעת אני רוצה להוסיף מגוון מאכלים שישמרו על מאזן תזונתי קצת יותר שפוי ואני לא יודע איך לעשות זאת נכון (עכשיו מין הסתם לאכול כמויות של פיתות מחיטה מלאה לא יעשה את העבודה כמו לאכול כמויות של חזה עוף) ... אולי אפתח פוסט חדש עם שאלה לאן ללכת ...

מדד יותר טוב היה השוואת אחוזי השומן לפני ואחרי.

צודק רק שמבחינה טכנית אין לי ממש מושג איך ואיפה לעשות את זה ... בסוף היום להוריד חמש קילו זה נחמד אבל כל היופי זה להוריד כמה שיותר שומנים ...

אבל לא מבין למה התנזרת מעגבניות וגזר...... סתם אשמח לדעת.

מדד גליקמי גבוה - גזר הוא ירק שורש בדומה לתפוח אדמה וסלק ועגבניה האמת שאכלנו אבל בהגבלה בגלל סוכרים (כמו בפלפל למשל).

ואמרו אמן. :smart:

מתגעגעים לדיגר, באמפי,
הנסיך הפרסי ועוד... ועוד... ועוד... ?

אולדיז - נוסטלגיה ולתמידמעל 900 משחקים ישנים, הורדות, סיקורים, תמונות והכל בעברית !

#8 dolfin

dolfin

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 30/10/2007 - 11:23

אני חייב לציין שבמהלך הדיאטה לא הרגשתי שום שינוי בריאותי כזה או אחר, אולי לתווך הארוך עשיתי לעצמי נזק שאני לא מודע אליו, אבל נכון לעכשיו אני מרגיש מצויין. שום בעיה בריאותית (טפו טפו טפו) לא התרחשה גם במהלך הדיאטה עצמה. שוב - אני גם אכלתי בכמות שלא השאירה אותי רעב. היה לי אולי מין רעב כזה נורא ספציפי ללחם, אבל מתרגלים לזה נורא מהר ולא היה שום מצב שהרגשתי שאני עושה דיאטת כאסח או צום, פשוט המבחר של המאכלים שיכולתי לאכול היה יחסית מאוד מצומצם. מה שכן היום הראשון היה קשה, היום השני יותר קשה, היום שלישי אפילו יותר, מהיום הרביעי והלאה זה הפך להיות קל הרגשתי פחות רעב וגם הדחף הזה לפחמימות איבד מהחשיבות שלו. עייפות או עצבנות מכל סוג לא נרשמה באופן מיוחד.

אני אקצין ואומר שגם חולי אנורקסיה בהתחלה לא מרגישים שהם עושים איזשהו נזק לגוף שלהם, למעשה כשהם מתחילים להרגיש את הנזק זה רק כשהם מתחילים להחלים.

ובלי הקצנה, ברור שלא הרגשת את זה כי עשית את זה רק שבועיים, אבל לאורך זמן הדבר הזה יכול להזיק.

קצת קשה לי לחשוב על מצב בו אני מוותר על מה שהשגתי עד עכשיו, אני מאוד רוצה להמשיך בכיוון בריא יותר הבעיה היא שכעת אני רוצה להוסיף מגוון מאכלים שישמרו על מאזן תזונתי קצת יותר שפוי ואני לא יודע איך לעשות זאת נכון (עכשיו מין הסתם לאכול כמויות של פיתות מחיטה מלאה לא יעשה את העבודה כמו לאכול כמויות של חזה עוף) ... אולי אפתח פוסט חדש עם שאלה לאן ללכת ...

זו ה-בעיה. בגלל זה כתבתי את מה שכתבתי למג'יק, עדיף מהתחלה להוריד לאט אבל לעשות את זה בצורה שפוייה ולשמור על תוצאות לאורך זמן.

צודק רק שמבחינה טכנית אין לי ממש מושג איך ואיפה לעשות את זה ... בסוף היום להוריד חמש קילו זה נחמד אבל כל היופי זה להוריד כמה שיותר שומנים ...

בהחלט. יש לי שאלה, הרגשת איזשהו שינוי בגוף? שינוי בהיקפים? מכנסיים שנהיו קצת גדולים עלייך למשל? או שאתה נראה חטוב יותר במראה?

מדד גליקמי גבוה - גזר הוא ירק שורש בדומה לתפוח אדמה וסלק ועגבניה האמת שאכלנו אבל בהגבלה בגלל סוכרים (כמו בפלפל למשל).

נכון. (בלי קשר לזה שאני מתנגדת לדיאטות נטולות פחמימוות)

ואמרו אמן. :smart:

אמן.
גם לי יש בלוג!

#9 B@lrog

B@lrog

• רשומים+
  • 1816 הודעות:

פורסם 30/10/2007 - 12:36

אני מכיר שיטות דיאטה של carb cycling, כלומר שמתנזרים בחלק מהזמן ואז מעמיסים בבת אחת,
ניסיון לגרום למניפולציות הורמונאליות ספציפיות. על סמך החלטת אגב שעלית במסת שריר?
בשבל לאבד הקפים אתה צריך להיות במאזן קלורי שלילי, ללא קשר לשומנים\פחמימות. בשביל לבנות שריר אתה צריך להיות במצב אנאבולי-בנייה
נכון שאפשר למזער נזקים אבל זה באמצעות כמעט התנזרות מפעילות אירובית, ועבודת משקולות נורא ספציפית

There are only two four letter words that are offensive to men - 'don't' and 'stop', unless they are used together.

#10 Elegant...And Dying

Elegant...And Dying

Survival Of The Fittest

• רשומים+
  • 11474 הודעות:

פורסם 30/10/2007 - 21:00

מתי כבר אנשים יפסיקו עם הדיאטות הטיפשיות האלו של (בלי סוכר, בלי פחמימות, בלי שומן, בלי X בלי Y) ?!
הגוף צריך הכול, נקודה!

ובטח ובטח שפחמימות (רצוי מלאות כמה שיותר והרבה סיבים תזונתיים), כול מי שמתכונן לעשות דיאטה נטולת פחמימות בסופו של דבר יגרום לנזק מאוד רציני לגוף שלו!! :ph34r:

Champions Train Losers Complain

#11 little_b

little_b

addicted to life

• רשומים+
  • 6275 הודעות:

פורסם 30/10/2007 - 21:26

לגוף לא נגרם שום נזק אם לא מספקים לו פחמיחמות במשך שבועיים. מה שכן, לא בריא להתמיד בדיאטה הזאת למשך יותר משבועיים ויותר מפעם בחודשיים, כי אז זה יגרום לנזק ועליית חומציות בגוף.
בגלל שרק התחלת בדיאטה (סוג כלשהו של דיאטה), קח בחשבון שהקילוגרמים הראשונים שיורדים הם מים, רק אח"כ מתחיל לרדת השומן.

ועצה קטנה מנסיון- אם אתה באמת רוצה לרדת במשקל לטווח הארוך, אל תקח את השבועיים האלו כנק' יחוס (אחרת זה סתם יבאס אותך אח"כ...) בהתחלה הכי קל להוריד, במיוחד בתזונה שמבוססת על חלבונים. אם אף פעם לא היית אצל דיאטנית לדעתי כדאי לך ללכת כדי לדעת פחות או יותר מהי התזונה המומלצת בשבילך (לא דיאטה תקופתית, אלא תזונה יומיומית נכונה), ומשם תוכל כבר לגזור את השינויים התקופתיים לצורך הרזיה. בכל מקרה שיהיה בהצלחה. :)
Enjoy your body, use it every way you can
don't be afraid of it
or what other people think of it
its the greatest instrument
you'll ever own

Dance

הבלוג

אין על החיים האלה :) ותודה לפריק!

#12 אורן ש.

אורן ש.

פעיל בנושא טבעות בצל

• רשומים+
  • 4102 הודעות:

פורסם 30/10/2007 - 22:13

פעם ראיתי תוכנית בערוץ שמונה שבה ניסו לפענח את "הסוד" של דיאטת אטקינס. אחרי הרבה קובצות בדיקה ונסיונות, המסקנה הייתה שבסופו של דבר חלבונים גורמים לתחושת שובע מהר יותר מפחמימות, ולכן בסופו של יום אתה אוכל פחות.
אי לכך, המסקנה היא, שכדאי לצמצם פחמימות (במיוחד כאלו ללא יותר מדי ערכים תזונתיים - לחם לבן, וכו'), ולהגדיל את כמות החלבונים. המנעות מוחלטת מפחמימות לטווח ארוך לא בריאה במיוחד, או כמו שאיזה ציטוט ששמעתי פעם אומר:
"of course you're losing weight! you're dying!"
הכותב אינו קוסמטיקאית

Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read - Groucho Marx

מייספייס

#13 B@lrog

B@lrog

• רשומים+
  • 1816 הודעות:

פורסם 30/10/2007 - 22:30

פעם ראיתי תוכנית בערוץ שמונה שבה ניסו לפענח את "הסוד" של דיאטת אטקינס. אחרי הרבה קובצות בדיקה ונסיונות, המסקנה הייתה שבסופו של דבר חלבונים גורמים לתחושת שובע מהר יותר מפחמימות, ולכן בסופו של יום אתה אוכל פחות.
אי לכך, המסקנה היא, שכדאי לצמצם פחמימות (במיוחד כאלו ללא יותר מדי ערכים תזונתיים - לחם לבן, וכו'), ולהגדיל את כמות החלבונים. המנעות מוחלטת מפחמימות לטווח ארוך לא בריאה במיוחד, או כמו שאיזה ציטוט ששמעתי פעם אומר:

אדיר :מתגלגל:

#14 dolfin

dolfin

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 30/10/2007 - 22:54

מתי כבר אנשים יפסיקו עם הדיאטות הטיפשיות האלו של (בלי סוכר, בלי פחמימות, בלי שומן, בלי X בלי Y) ?!
הגוף צריך הכול, נקודה!

ובטח ובטח שפחמימות (רצוי מלאות כמה שיותר והרבה סיבים תזונתיים), כול מי שמתכונן לעשות דיאטה נטולת פחמימות בסופו של דבר יגרום לנזק מאוד רציני לגוף שלו!! :ph34r:

לגוף לא נגרם שום נזק אם לא מספקים לו פחמיחמות במשך שבועיים. מה שכן, לא בריא להתמיד בדיאטה הזאת למשך יותר משבועיים ויותר מפעם בחודשיים, כי אז זה יגרום לנזק ועליית חומציות בגוף.
בגלל שרק התחלת בדיאטה (סוג כלשהו של דיאטה), קח בחשבון שהקילוגרמים הראשונים שיורדים הם מים, רק אח"כ מתחיל לרדת השומן.

ועצה קטנה מנסיון- אם אתה באמת רוצה לרדת במשקל לטווח הארוך, אל תקח את השבועיים האלו כנק' יחוס (אחרת זה סתם יבאס אותך אח"כ...) בהתחלה הכי קל להוריד, במיוחד בתזונה שמבוססת על חלבונים. אם אף פעם לא היית אצל דיאטנית לדעתי כדאי לך ללכת כדי לדעת פחות או יותר מהי התזונה המומלצת בשבילך (לא דיאטה תקופתית, אלא תזונה יומיומית נכונה), ומשם תוכל כבר לגזור את השינויים התקופתיים לצורך הרזיה. בכל מקרה שיהיה בהצלחה. :)

מסכימה עם שני אלו...

:מתגלגל:
גם לי יש בלוג!

#15 קרין

קרין

:אוי:

• רשומים+
  • 1752 הודעות:

פורסם 31/10/2007 - 02:14

אני לא אקרא את הכל עכשיו , אלא מחר , אבל השאלה היחידה שיש לי היא :

האם פיתחת לך הרגלי חיים מבחינתאכילה בסיום השבועיים ? שהמשתמע מדבריך שאינם היו קלים , הרי טרחת לשנות באופן קיצוני ממה שהית רגיל , ולכן יש סיכוי וסיכון ( :שורק: ) שתחזור לאכול כרגיל ותעלה את הכל .

וזו הרי כל החכמה , דיאטה פרושה המופשט הוא הקניית הרגלי אכילה שיאפשרו לך גם לרדת בשלב ראשון ומאוחר יותר לשמור על המשקל כל החיים. כל הדיאטות האלו , אטקינס , וכו' לדעתי אינם מאפשרים לאדם להנות מהחיים שחלק עיקרי בו הוא אכילה .

מסיבה זו אני אם כבר היייתי ממליצה, אז על שומרי משקל , למרות שאני לא מתלהב מדיאטות שסופרים בהן משהו, וגם לא ממפגשים קבוצתיים (אבל זה רק אני ...). והסיבה שהייתי ממליצה היא שבד"כ יוצא שהדיאטה עצמה מאוזנת יחסית (!). למרות שאת אני מכירה אנשים (בנות בנות :אוי: ) שגם את שומרי משקל לקחו לקיצון . כי למשל גזר נחשב ל0 נקודות , אז הם אכלו כל היום גזר גזר וגזר ומרוב הקרוטנואידים שבגזר הם נהיו כתומות , וזה לא בצחוק , ממש רציני !!!

בגלל זה אני דוגלת בדיאטה יותר כשיטת חינוך או בניסוח יותר מעודן , יצירת הרגלים.

איזה מן חיים אלו לשבת בארוחת חג בלי לאכול אורז או תפו"א או כל דבר שיש בו פחמימות , או לצאת למסעדה (נו בסדר, אז אוכלים את הסטייק אבל את העגבניות בסלט שליד אסור שלא נדבר ל התפו"א או התוספת הפחמימתית המצורפת בד"כ) .
רובינו איננו סלבריטיס שהשף יוציא להם דברים מהצלחת או שיכולים להרשות לעצמם דברים מסויימים.

למה לגזור על עצמינו חיים קשים ?

קיצור , אני אומרת , תאכלו כמו בני אדם ותאכלו הכללל, השאלה היא רק כמה , ובאיזו תדירות.
תמונה מצורפת

קרין - סטודנטית שנה ג' למדעי התזונה .

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים