מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

14 ימים נטולי פחמימות הגיעו לסופם ...

• Please log in to reply
75 replies to this topic

#16 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 31/10/2007 - 06:25

לא רוצה להוציא את הרוח מהמפרשים אבל כמה דברים:

1. ירדת 5-6 ק"ג בתקופה של שבועיים, זה באמת נראה לך בריא? ואמנם המשקל שלך היה יחסית גבוה אבל לא מספיק גבוה כדי להצדיק ירידה כזו ב14 יום באופן בריא

2. אבל בגלל שעניין הבריאות לא עניין אותך מהתחלה, אני רק אגיד שזה די קל לרדת, אבל הכי קשה לשמור על זה. עשית עד עכשיו דיאטה נטולת פחמימות, מה הלאה? אתה מתכוון כל החיים לא לאכול פחמימות? אתה מתכוון לחזור לאכול פחמימות? כי ברגע שתחזור לאכול פחמימות רוב הסיכויים שזה יצטבר שוב בתור שומן.

ולסיום משהו אופטימי,
אני מאד מקווה שהשתמשת בדיאטה הזו רק כנקודת התחלה ומהיום והלאה אתה הולך לאכול בריא ומסודר, כי אז אתה באמת יכול עוד להפיק משהו טוב מהדבר הזה.

אני רק אצטרף ואוסיף שאיבדת הרבה שריר ומים. בשביל לאבד קילו שריר צריך הרבה פחות קלוריות ומאשר קילו שומן.
מדד יותר טוב היה השוואת אחוזי השומן לפני ואחרי.

1. דווקא כן

2. למה את מנסה לדכא את הבנאדם? :blink:

כבר דנו על זה בשירשור אחר, ברגע שאתה לא מספק לגוף שלך פחמימות הגוף מתחיל לפרק שריר ולא שומן. חוץ מזה גם הירידה שלך (4 ק"ג בשבוע) וגם פעילות גופנית יומיומית אלו דברים שהם לא בריאים.

ושוב ברגע שתחזור לאכול פחמימות, ואני יוצאת מתוך נקודת הנחה שאין לך כוונה להמנע מפחמימות כל החיים, הגוף עלול לצבור אותם בתור שומן ולא בתור שריר. סתם כי אתה בהתחלה של זה, תעשה לעצמך ולגוף שלך טובה, ובמקום להתעסק עם דיאטות זמניות, תבין מהי תזונה נכונה, תבין מה עושה לגוף שלך טוב (גם אם זה אומר קוביית שוקולד מדי פעם) ותשלב את זה עם פעילות גופנית. הירידה תהיה אמנם איטית יותר אך הרבה יותר בריאה והכי חשוב ככה אתה מתרגל לתזונה נכונה לכל החיים ולא לחודשיים של דיאטה.

הפחמימות הן הסם החזק ביותר
לא משתמשים כיום בדיאטת אטקינס כי היא קיצונית מדי

כשכולכם תבדקו (ואני מתכוון ל"מלאים" שבינינו) מהם מרכיבי ה"דיאטה" שלהם ,, תגלו שהמרכיב העיקרי הם הפחמימות העומדים על לפחות 65% מהדיאטה
המטרה היא להוריד את מרכיב הפחמימות בדיאטה לאיזור ה- 35% (או פחות ,, אבל לא מתחת ל 25% במידה וזכרוני אינו מטעה בי)

יש קשר אדוק בין הפחמימות לשומנים
ככל שאנו מכניסים יותר פחמימות לגוף-- כך אנו למעשה נאגור יותר שומנים (הפחמימה אחראית על הרצפטור המאפשר לבסוף את אגירת השון )
המצחקי הוא שככל שנוריד את כמות הפחמימה כך נוריד את "זמן החשיפה" של הרצפטור לשומן ,, ולמעשה נמנע את אגירתו (ולכן באותה דיאטה אין ממש הגבלה על כמויות שומן/חלבונים )

**במידה ואנו מצרפים פעילות ספורטיבית ראשונית לדיאטה יש לעלות (לדעתי) את כמות הפחמימות כדי למנוע פגיעה (תחילת מסורת האימון היא הקשה ביותר)

בנוסף-- אני לפ ני שנתיים שקלתי 103 קילו בשיאי .
החלטתי "לקחת את עצמי בידיים)

הגבלתי את כמות הפחמימות היומית שלי ובעיקר את כמות הלחם
לא אכלתי אחרי 10 בערב
והפסקתי לשתות כל כך הרבה מוגזים
בתוך חודשיים וחצי הגעתי למשקל של 86 קילו
כשבחודש האחרון הוספתי פעילות גופנית של שחייה כדורסל ואופניים/רולרס

מאז חזרתי למנהגי הישנים (ברובם ) ובעיקר לשתיית מוגזים (אחרי חישוב הגעתי למסקנה שהפסקת שתיית המוגזים בלבד תגרור ירידה במשקל של משו כמו 10 קילו בשנה :אוי:)
נהייתי פדלאה והפסקתי גם לעשות כושר (חוץ מהאופניים )

וכיום אני במשקל (הולך רגע למשקל ליד המיטה :ph34r: ) 94.7 אתמול שקלתי 93.4 !!!:taz:
There's a passage I got memorized,seems appropriate for this situation: Ezekiel 25:17.

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you

#17 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 31/10/2007 - 06:40

ורק כדי שתראו תבינו ותלמדו
תקראו איך בפורום אחר עונים ומסבירים : http://www.tapuz.co....;msgid=43029074

התשובות של DANH מצויינות ומומלצות לקריאה
There's a passage I got memorized,seems appropriate for this situation: Ezekiel 25:17.

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you

#18 dolfin

dolfin

יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז.

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 31/10/2007 - 07:46

1. דווקא כן

הפחמימות הן הסם החזק ביותר
לא משתמשים כיום בדיאטת אטקינס כי היא קיצונית מדי

כשכולכם תבדקו (ואני מתכוון ל"מלאים" שבינינו) מהם מרכיבי ה"דיאטה" שלהם ,, תגלו שהמרכיב העיקרי הם הפחמימות העומדים על לפחות 65% מהדיאטה
המטרה היא להוריד את מרכיב הפחמימות בדיאטה לאיזור ה- 35% (או פחות ,, אבל לא מתחת ל 25% במידה וזכרוני אינו מטעה בי)

יש קשר אדוק בין הפחמימות לשומנים
ככל שאנו מכניסים יותר פחמימות לגוף-- כך אנו למעשה נאגור יותר שומנים (הפחמימה אחראית על הרצפטור המאפשר לבסוף את אגירת השון )
המצחקי הוא שככל שנוריד את כמות הפחמימה כך נוריד את "זמן החשיפה" של הרצפטור לשומן ,, ולמעשה נמנע את אגירתו (ולכן באותה דיאטה אין ממש הגבלה על כמויות שומן/חלבונים )

**במידה ואנו מצרפים פעילות ספורטיבית ראשונית לדיאטה יש לעלות (לדעתי) את כמות הפחמימות כדי למנוע פגיעה (תחילת מסורת האימון היא הקשה ביותר)
בנוסף-- אני לפ ני שנתיים שקלתי 103 קילו בשיאי .
החלטתי "לקחת את עצמי בידיים)

הגבלתי את כמות הפחמימות היומית שלי ובעיקר את כמות הלחם
לא אכלתי אחרי 10 בערב
והפסקתי לשתות כל כך הרבה מוגזים
בתוך חודשיים וחצי הגעתי למשקל של 86 קילו
כשבחודש האחרון הוספתי פעילות גופנית של שחייה כדורסל ואופניים/רולרס

מאז חזרתי למנהגי הישנים (ברובם ) ובעיקר לשתיית מוגזים (אחרי חישוב הגעתי למסקנה שהפסקת שתיית המוגזים בלבד תגרור ירידה במשקל של משו כמו 10 קילו בשנה :אוי:)
נהייתי פדלאה והפסקתי גם לעשות כושר (חוץ מהאופניים )

וכיום אני במשקל (הולך רגע למשקל ליד המיטה :ph34r: ) 94.7 אתמול שקלתי 93.4 !!!:taz:

1.אתה אמרת בדיוק מה שאנחנו אמרנו, אז אני לא מבינה מה לא בסדר במה שאני אמרתי. ואגב מה זה "לא משתמשים בדיאטת אטקינס"? אולי תזונאים לא ממליצים עליה, אבל לדיאטה הזו עד כמה שזכור לי יש אתר אינטרנט ויש ספר. כל בן אדם שרוצה יכול להשתמש בה. לא זכור לי שהוציאו את הספר מחוץ לחוק מטעמי בריאות או משהו.

2. אתה רק מוכיח כמה חשוב לשנות הרגלים ולא לעשות דיאטה לשבועיים.

3. אני לא מנסה לדכא אף אחד, אני מנסה להיות ריאלית. אם הוא היה בא ומתייעץ פה לפני שהוא התחיל את הדיאטה הייתי אומרת לו את אותו הדבר, הוא שאל את הדיעה, הוא פירסם את הפוסט כדי לשמוע תגובה (הוא אפילו ציין את זה במפורש), אז אין שום סיכוי שאני אמנע מלענות דברים כאלו, גם אם זה לא נשמע הכי נחמד בעולם.

ורק כדי שתראו תבינו ותלמדו
תקראו איך בפורום אחר עונים ומסבירים : http://www.tapuz.co....;msgid=43029074
התשובות של DANH מצויינות ומומלצות לקריאה

אין לי זמן לקרוא את זה עכשיו והאמת שזה גם לא כזה מעניין אותי. אם יש לך ביקורת על איך שאנחנו עונים על שאלות, אתה מוזמן לפתוח שירשור אחר לגבי זה.
גם לי יש בלוג!

"המורה אומר שזה דבר גדול למות למען האמונה, ואבא אומר שזה דבר גדול למות למען אירלנד, ואני שואל את עצמי אם יש מישהו בעולם שרוצה שנחייה" (האפר של אנג'לה)

הרשימת קניות של מה שאנחנו רוצים מבן זוג רלוונטית בדיוק עד השנייה שבה אנחנו מתאהבים במישהו. אם היא נכונה לגביו או לא זה כבר לחלוטין עניין של מזל.

#19 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 31/10/2007 - 10:35

1.אתה אמרת בדיוק מה שאנחנו אמרנו, אז אני לא מבינה מה לא בסדר במה שאני אמרתי. ואגב מה זה "לא משתמשים בדיאטת אטקינס"? אולי תזונאים לא ממליצים עליה, אבל לדיאטה הזו עד כמה שזכור לי יש אתר אינטרנט ויש ספר. כל בן אדם שרוצה יכול להשתמש בה. לא זכור לי שהוציאו את הספר מחוץ לחוק מטעמי בריאות או משהו.

2. אתה רק מוכיח כמה חשוב לשנות הרגלים ולא לעשות דיאטה לשבועיים.

3. אני לא מנסה לדכא אף אחד, אני מנסה להיות ריאלית. אם הוא היה בא ומתייעץ פה לפני שהוא התחיל את הדיאטה הייתי אומרת לו את אותו הדבר, הוא שאל את הדיעה, הוא פירסם את הפוסט כדי לשמוע תגובה (הוא אפילו ציין את זה במפורש), אז אין שום סיכוי שאני אמנע מלענות דברים כאלו, גם אם זה לא נשמע הכי נחמד בעולם.
אין לי זמן לקרוא את זה עכשיו והאמת שזה גם לא כזה מעניין אותי. אם יש לך ביקורת על איך שאנחנו עונים על שאלות, אתה מוזמן לפתוח שירשור אחר לגבי זה.

<_<
יש הבדל בין לתת ביקורת עניינית ובין לפתוח שרשורים מטומטמים של "המנהל עשה לי ככה וככה..."
את יודעת שזאת לא הדרך שלי
מציע לך בכל זאת להכנס ללינק ולראות את ההבדל בצורת ההגשה ובהסבר

מה גם שאת שוב טועה
הדיאטה עצמה נועדה לגרום לאדם לשנות את הרגליו ולהתרגל תוך כדי הדיאטה
הבעייתיות מתחילה כשאנשים מגיעים ליעד שלהם ונותנים לעצמם "לזלוג" ממנה שוב ...

מה היא הדיאטה? הדיאטה למעשה היא ההרכב התזונתי היומי של כל אדם ואדם -- היא לא איזה מחלה או משו סופני שפוגע באדם
את מתנגדת לשיטות המוצעות לרדת במשקל (וסיבותייך איתך ) למרות שכל מה שהן עושות זה להגביל את האדם לתצרוכת קלורית יומית ממוצעת שעומדת למול המשקל האמיתי שהוא היה צריך להיות בו

לדוגמא -- נניח ואני שוקל 100 קילו והתצרוכת היומית שאני צריך כדי לשמר את המשקל היא (נניח) 4000 קלוריות
אזי ה"שיטה" של הורדת משקל היא על מנת להכניסך לתלם (גם שיטת ספירת הקלוריות נכנסת פה) -- בודקים מהי התצרוכת המתוקנת יחסית לגובה שלך ונניח שיוצא 3000 קלוריות
זאת הורדת 1000 קלוריות ליום מהדיאטה !!

זאת לא "דיאטה" -- זאת התצרוכת היומית המשוערת שאתה היית צריך לו היית במשקל תקני ! (אגב--תוך שבוע אחד מורידים במינימום קילו אחד ככה)
וככל שהסטייה שלך מהמשקל המקורי גדולה יותר כך הירידה חדה יותר
ולכן לא נכון לומר שזה "לא בריא" לרדת 4 קילו בשבוע או להוריד 6 קילו בשבועיים במיוחד כשאין לך למול העיניים את הנתונים הבסיסיים של כל אדם
אני יכול להראות לך ספורטאים שמורידים 3 קילו ביומיים :blink: ועדיין עושים זאת בפיקוח רפואי

תבדקי מסביבך ותראי שכל אדם שהתמיד בפעילות ספורטיבית אחרי הדיאטה נשאר רזה-- יש כאן קשר ישיר למה אנשים מוכנים לעשות כדי לשמר את הגזרה ...

בואי לא נהפוך את זה לעוד זירת התנגחויות כי אין לי ממש כוחות לזה
או שתקבלי את הביקורת או שלא ,, לדעתי זה רק יכול לשפר את הפורום הזה,, כך שהדברים הכתובים בו יהיו-- א. נכונים ב. מוסברים

#20 B@lrog

B@lrog

כנראה, המנהל הכי פחות מוכר בפורום

• רשומים+
  • 1816 הודעות:

פורסם 31/10/2007 - 12:26

אנחנו כבר ניהלנו עם המשתמש דיון בשרשור אחר כשהוא רק התחיל את הדיאטה,
אני לא מתכוון לחנך, אבל אני כן מנסה לגרום לו להבין למה התוצאות האלה הן קצת מוסוות,
דיאטת אטקינס היא דיאטה מאוד קשה לדעתי, כמו שכתבת פחמימות הן סוג של סם
ואם הבחורים הצליחו להמנע מפחמימות במשך שבועיים לדעתי הם יוכלו לבחור דיאטה פחות קיצונית
שגם אפשר לדבוק בה לאורך תקופה ארוכה יותר, ושגם תהיה יותר בריאה

לגבי השרשור שפרסמת, אחלה של תגובה,אחרי שאני אלמד בסמסטר הזה קורס מסוים, וסמסטר הבא תזונה על קצה המזלג
אני אוכל לת הסברים יותר מעמיקים אבל במחינת התוכן כבר אמרתי לו בבדיוק את אותה הפואנטה בשרשור הקודם
הקיץ כבר כאן, והחוף מחכה, בפורום תזונה, כושר ובריאות כבר ביקרת?

רפואנים וחיות אחרות, בואו להחיות את השממה

There are only two four letter words that are offensive to men - 'don't' and 'stop', unless they are used together.

#21 dolfin

dolfin

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 31/10/2007 - 14:00

<_<
יש הבדל בין לתת ביקורת עניינית ובין לפתוח שרשורים מטומטמים של "המנהל עשה לי ככה וככה..."
את יודעת שזאת לא הדרך שלי
מציע לך בכל זאת להכנס ללינק ולראות את ההבדל בצורת ההגשה ובהסבר

מה גם שאת שוב טועה
הדיאטה עצמה נועדה לגרום לאדם לשנות את הרגליו ולהתרגל תוך כדי הדיאטה
הבעייתיות מתחילה כשאנשים מגיעים ליעד שלהם ונותנים לעצמם "לזלוג" ממנה שוב ...

מה היא הדיאטה? הדיאטה למעשה היא ההרכב התזונתי היומי של כל אדם ואדם -- היא לא איזה מחלה או משו סופני שפוגע באדם
את מתנגדת לשיטות המוצעות לרדת במשקל (וסיבותייך איתך ) למרות שכל מה שהן עושות זה להגביל את האדם לתצרוכת קלורית יומית ממוצעת שעומדת למול המשקל האמיתי שהוא היה צריך להיות בו

לדוגמא -- נניח ואני שוקל 100 קילו והתצרוכת היומית שאני צריך כדי לשמר את המשקל היא (נניח) 4000 קלוריות
אזי ה"שיטה" של הורדת משקל היא על מנת להכניסך לתלם (גם שיטת ספירת הקלוריות נכנסת פה) -- בודקים מהי התצרוכת המתוקנת יחסית לגובה שלך ונניח שיוצא 3000 קלוריות
זאת הורדת 1000 קלוריות ליום מהדיאטה !!

זאת לא "דיאטה" -- זאת התצרוכת היומית המשוערת שאתה היית צריך לו היית במשקל תקני ! (אגב--תוך שבוע אחד מורידים במינימום קילו אחד ככה)
וככל שהסטייה שלך מהמשקל המקורי גדולה יותר כך הירידה חדה יותר
ולכן לא נכון לומר שזה "לא בריא" לרדת 4 קילו בשבוע או להוריד 6 קילו בשבועיים במיוחד כשאין לך למול העיניים את הנתונים הבסיסיים של כל אדם
אני יכול להראות לך ספורטאים שמורידים 3 קילו ביומיים :blink: ועדיין עושים זאת בפיקוח רפואי
תבדקי מסביבך ותראי שכל אדם שהתמיד בפעילות ספורטיבית אחרי הדיאטה נשאר רזה-- יש כאן קשר ישיר למה אנשים מוכנים לעשות כדי לשמר את הגזרה ...
בואי לא נהפוך את זה לעוד זירת התנגחויות כי אין לי ממש כוחות לזה
או שתקבלי את הביקורת או שלא ,, לדעתי זה רק יכול לשפר את הפורום הזה,, כך שהדברים הכתובים בו יהיו-- א. נכונים ב. מוסברים

אתה עושה סלט, בוא נעשה סדר:

דבר ראשון הוא נתן את הנתונים שלו בפץיחת השירשור (אני נוטה להניח שקראת את ההודעה הזו). כמה עודף משקל היה לו? אני לא יודעת בוודאות, אבל אני יודעת שלא היה לו עודף משלק של 40-50 ק"ג (אלא אם כן אתה מכיר גבר בגובה שלו שאמור לשקול 50 ק"ג, ואז תעדכן אותי), היה לו מקסימום עודף משקל של 20 ק"ג. בשביל עודף משקל כזה, להוריד 6 ק"ג בשבועיים זה הרבה.

דבר שני, "הדיאטה עצמה נועדה לגרום לאדם לשנות את הרגליו ולהתרגל תוך כדי הדיאטה", זה בדיוק מה שאני מנסה למנוע פה, אני מנסה למנוע ממנו להתרגל לתזונה עם מעט פחמימות או ללא פחמימות בכלל. אם הוא היה אומר "טוב התאמנתי הרבה, אכלתי כמות מספקת וירדתי 6 ק"ג בשבועיים" אולי הייתי מופתעת קצת, אבל בטח לא הייתי אומרת שזה לא בריא כשאין לי מושג מה הוא אכל. באופן כללי קצב ירידה בריא לאדם הוא 0.5-1 ק"ג לשבוע.

דבר שלישי אל תכניס משתנים שלא קשורים לסיפור הזה, הבן אדם הוא לא ספורטאי והדיאטה לא נעשתה תחת פיקוח רפואי. ולמען האמת בכתבה שקראתי לא מזמן דיאטות אטקינס וסאות ביץ לא מומלצות.

ודבר אחרון, אני שומעת על דיאטת אטקינס כבר 4 שנים ועל הרבה בעיות רפואיות שהיא גרמה. ליטל בי צודקת, תוך שבועיים לא נעשה נזק לגוף, המטרה של התגובה שלי (וזו גם הסיבה שהיא הייתה חריפה) זה כדי למוע מאנשים להיכנס לדיאטות דלות פחמימות. כל עוד הוא עושה את זה שבוע-שבועיים ואז מפסיק, לא יודעת אם תהיה תועלת לזה אבל לפחות נזק לא יהיה, מישהו אחר יכול להחליט שהוא עושה את זה מעכשיו לשנה שלמה, ואז הסיכוי לנזק פיזי הוא הרבה יותר גדול.
גם לי יש בלוג!

"המורה אומר שזה דבר גדול למות למען האמונה, ואבא אומר שזה דבר גדול למות למען אירלנד, ואני שואל את עצמי אם יש מישהו בעולם שרוצה שנחייה" (האפר של אנג'לה)

הרשימת קניות של מה שאנחנו רוצים מבן זוג רלוונטית בדיוק עד השנייה שבה אנחנו מתאהבים במישהו. אם היא נכונה לגביו או לא זה כבר לחלוטין עניין של מזל.

#22 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 31/10/2007 - 15:42

על סמך החלטת אגב שעלית במסת שריר?

בהדר יוסף, איפה שאני מתאמן יש משקל מיוחד שבודק אחוזי שומן.
מהמעט שמצאתי על הנושא באינטרנט הבנתי שאני אוחז באנודה וקטודה והמכשיר שולח פולסים חשמליים ונותן אחוזי שריר ושומן ע"פ מידת ההתנגדות שלהם לפולס.
לא ממש מצאתי בחיפוש מהיר איך זה בדיוק מחושב. נאמר לי שרמת השריר שלי עלתה.
לענייננו, ביוכימיה בסיסית. סוכר שמתפרק מגיע לנקודת ביקורת בו מוחלט האם יתפרק או יאגר כשומן (לא נכנס לא לגליקוגן ולא להורמונים האחראים).
המוח יודע לאכול אך ורק גלוקוז (מפונק) ע"ע פחממות. כאשר אין פחממות הגוף נכנס לסטרס. המוח המפונק דורש את הסוכר שלו ולכן הדבר הבא שקל לגוף לפרק זה דווקא חלבונים.
חלבונים מצויים בשפע בשריר משמע שרירים מפורקים (לא טוב) וכל מה שאמרתם.
אם אנחנו מתאמנים השרירים נבנים כל הזמן ומכאן שלא יוותרו על החלבונים והגוף יאלץ בלית ברירה ולשמחתנו לפרק שומן (שרשראות ענקיות של פחמן=סוכר) עד למרכיב הפחממני הפשוט ביותר בשבילו (גלוקוז). מכאן שדיאטת חסרת פחממות יכולה להתקיים אך תוך כדי אימון אינטנסיבי. הגוףך יקבל את הפחממות שלו מפירוק השומן. אותו דבר מתרחש כל יום שאנו עושים פעילות אירובית שהיא מעל 20 דקות (אלא אם שותים קפה לפני ואז הגוף שורף שומן מהרגע הראשון של האימון): ב 20 דקות הגוף שורף את כל הסוכר שיש לו זמין +גליקוגן), בשרירים הוא לא יכול לגעת כי אנחנו מתאמנים אז מפרק שומן.
כדרך אגב מומלץ לקצץ בפחממות בדיאטה כי פחממות מפורקות מהר ואנחנו נשארים רעבים (או רעבים מהר יותר). מאז שאני לא אוכל פחממות אני מרגיש פחות רעב. יתווכחו איתי אלו שיגידו שזה פסיכולוגי אבל בשורה התחתונה אני אוכל פחות.
כל הרוצה להאריך בחיים כמה שפחות שאלות!!!

Dolls of voodoo all stuck with pins
one for each of us and our sins.
So you lay us in a line, push your pins and make us humble,
only you can tell in time if we fall or merely stumble

#23 B@lrog

B@lrog

• רשומים+
  • 1816 הודעות:

פורסם 31/10/2007 - 17:40

מהמעט שמצאתי על הנושא באינטרנט הבנתי שאני אוחז באנודה וקטודה והמכשיר שולח פולסים חשמליים ונותן אחוזי שריר ושומן ע"פ מידת ההתנגדות שלהם לפולס.
לענייננו, ביוכימיה בסיסית. סוכר שמתפרק מגיע לנקודת ביקורת בו מוחלט האם יתפרק או יאגר כשומן (לא נכנס לא לגליקוגן ולא להורמונים האחראים).
המוח יודע לאכול אך ורק גלוקוז (מפונק) ע"ע פחממות. כאשר אין פחממות הגוף נכנס לסטרס. המוח המפונק דורש את הסוכר שלו ולכן הדבר הבא שקל לגוף לפרק זה דווקא חלבונים.
אם אנחנו מתאמנים השרירים נבנים כל הזמן ומכאן שלא יוותרו על החלבונים והגוף יאלץ בלית ברירה ולשמחתנו לפרק שומן (שרשראות ענקיות של פחמן=סוכר) עד למרכיב הפחממני הפשוט ביותר בשבילו (גלוקוז). מכאן שדיאטת חסרת פחממות יכולה להתקיים אך תוך כדי אימון אינטנסיבי. הגוףך יקבל את הפחממות שלו מפירוק השומן. אותו דבר מתרחש כל יום שאנו עושים פעילות אירובית שהיא מעל 20 דקות (אלא אם שותים קפה לפני ואז הגוף שורף שומן מהרגע הראשון של האימון): ב 20 דקות הגוף שורף את כל הסוכר שיש לו זמין +גליקוגן), בשרירים הוא לא יכול לגעת כי אנחנו מתאמנים אז מפרק שומן.
כדרך אגב מומלץ לקצץ בפחממות בדיאטה כי פחממות מפורקות מהר ואנחנו נשארים רעבים (או רעבים מהר יותר). מאז שאני לא אוכל פחממות אני מרגיש פחות רעב. יתווכחו איתי אלו שיגידו שזה פסיכולוגי אבל בשורה התחתונה אני אוכל פחות.

הבדיקות הללו לאחוזי שומן הן מאוד לא מדוייקות, עם צביטות מגיעים לתוצאות יותר קרובות,
והמדד המדוייק האמיתי מערב משקל ענקי ואקווריום מלא במים, משקלים סגוליים שונים של שומן ושריר.

אני שמח לראות את הקביעה החד משמעית שלך לגבי קפה, עד כמה שאני יודע בשום מחקר עד עכשיו לא היו תוצאות חד משמעיות,
והמחקרים דיי מתחלקים בין לתמוך בהשערה או לשלול אותה.

הגוף שורף את כל מאגרי הגליקוגן?התבלבלת קצת, בגוף יש כ400 גר' גליקוגן שאגור בשרירים ובכבד(בריוויון מלא),
גר' פחמימה נותן 4 קילוקלוריות. אתה רוצה להגיד לי שאתה שורף 1600 קלוריות תוך 20 דק'?אפילו אם נקח רק את הגליקוגן בשריר זה עדיין לא מתקרב אפילו ל20 דק'.

לא יכול לגעת בשריר כי אנחנו מתאמנים?איך זה קשור?

פחמימות מורכבות לא מפורקות מהר ובזה היתרון שלהם, בגלל זה בארוחה שלפני אימון נאכל אורז מלא ולא בננה.

There are only two four letter words that are offensive to men - 'don't' and 'stop', unless they are used together.

#24 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 01/11/2007 - 00:13

אנחנו כבר ניהלנו עם המשתמש דיון בשרשור אחר כשהוא רק התחיל את הדיאטה,
אני לא מתכוון לחנך, אבל אני כן מנסה לגרום לו להבין למה התוצאות האלה הן קצת מוסוות,
דיאטת אטקינס היא דיאטה מאוד קשה לדעתי, כמו שכתבת פחמימות הן סוג של סם
ואם הבחורים הצליחו להמנע מפחמימות במשך שבועיים לדעתי הם יוכלו לבחור דיאטה פחות קיצונית
שגם אפשר לדבוק בה לאורך תקופה ארוכה יותר, ושגם תהיה יותר בריאה
לגבי השרשור שפרסמת, אחלה של תגובה,אחרי שאני אלמד בסמסטר הזה קורס מסוים, וסמסטר הבא תזונה על קצה המזלג
אני אוכל לת הסברים יותר מעמיקים אבל במחינת התוכן כבר אמרתי לו בבדיוק את אותה הפואנטה בשרשור הקודם

באם תקרא שוב את דברי תראה שגם אני מתנגד לדיאטת אטקינס כי היא אגרסיבית מדי
וגם לגבי סאוטביצ' יש לי ספקות

אני באתי לטעון מנגד כשאתם אומרים לכולם פה לא לקצץ את כמות הפחמימות כי זה לא בריא
הטענה הזאת פשוט לא נכונה,, במיוחד כשכיום הרוב היחסי באוכלוסיה נמצא על איזור ה 60% צריכת פחמימות יומית ומעלה :אוי:

אתה עושה סלט, בוא נעשה סדר:

דבר ראשון הוא נתן את הנתונים שלו בפץיחת השירשור (אני נוטה להניח שקראת את ההודעה הזו). כמה עודף משקל היה לו? אני לא יודעת בוודאות, אבל אני יודעת שלא היה לו עודף משלק של 40-50 ק"ג (אלא אם כן אתה מכיר גבר בגובה שלו שאמור לשקול 50 ק"ג, ואז תעדכן אותי), היה לו מקסימום עודף משקל של 20 ק"ג. בשביל עודף משקל כזה, להוריד 6 ק"ג בשבועיים זה הרבה.
דבר שני, "הדיאטה עצמה נועדה לגרום לאדם לשנות את הרגליו ולהתרגל תוך כדי הדיאטה", זה בדיוק מה שאני מנסה למנוע פה, אני מנסה למנוע ממנו להתרגל לתזונה עם מעט פחמימות או ללא פחמימות בכלל. אם הוא היה אומר "טוב התאמנתי הרבה, אכלתי כמות מספקת וירדתי 6 ק"ג בשבועיים" אולי הייתי מופתעת קצת, אבל בטח לא הייתי אומרת שזה לא בריא כשאין לי מושג מה הוא אכל. באופן כללי קצב ירידה בריא לאדם הוא 0.5-1 ק"ג לשבוע.

דבר שלישי אל תכניס משתנים שלא קשורים לסיפור הזה, הבן אדם הוא לא ספורטאי והדיאטה לא נעשתה תחת פיקוח רפואי. ולמען האמת בכתבה שקראתי לא מזמן דיאטות אטקינס וסאות ביץ לא מומלצות.

ודבר אחרון, אני שומעת על דיאטת אטקינס כבר 4 שנים ועל הרבה בעיות רפואיות שהיא גרמה. ליטל בי צודקת, תוך שבועיים לא נעשה נזק לגוף, המטרה של התגובה שלי (וזו גם הסיבה שהיא הייתה חריפה) זה כדי למוע מאנשים להיכנס לדיאטות דלות פחמימות. כל עוד הוא עושה את זה שבוע-שבועיים ואז מפסיק, לא יודעת אם תהיה תועלת לזה אבל לפחות נזק לא יהיה, מישהו אחר יכול להחליט שהוא עושה את זה מעכשיו לשנה שלמה, ואז הסיכוי לנזק פיזי הוא הרבה יותר גדול.

לא עשיתי סלט יקירתי
הבנתי הכל

אולי להוריד 6 קילו בשבועיים זה הרבה,, אבל בהחלט לא נכנס לקטגוריה של "לא בריא"
במיוחד כשמדובר באדם בעל עודף משקל של 20 קילו (רק בשבוע הראשון הוא כנראה איבד 4 קילו - ורובם מים :אוי:)

הורדה של חצי קילו /קילו בשבוע זאת ירידה מתונה שעושים אחרי שהגעת לאיזור הסביר של "עודף משקל" כשמדובר כאן על +-3 קילו או באיזור ה25-27 במדד ה BMI (לזכר בוגר בגובה ממוצע)

את צריכה להבין את הפרשי צריכת הקלוריות היומיות שמשתנה באופן דרסטי ולבטח תגרום (וצריכה לגרום) ל"שוק" למערכת (אבל בהחלט שאסור שיהיה גדול מיד לאורך זמן)
הורדה פתאומית של כמעט 1000!! קלוריות פר יום (כאשר עודף משקל של 30 קילו מהמשקל הרצוי מהווה תוספת של לפחות 500 קלוריות ליום- וזה ללא פעילות גופנית )
תגרור הורדה אוטומטית של קילו בשבוע ומידה ונצרף לכך אימון קבוע ההורדה תכפיל עצמה ..

:blink:

יש מספר אי דיוקים
אני מציע לך לפנות ללינק שהצגתי מקודם ולקרוא הדברים מאד מפורטים בנושא (קטונתי)
danh שולטטטטתתתת!!!

הבדיקות הללו לאחוזי שומן הן מאוד לא מדוייקות, עם צביטות מגיעים לתוצאות יותר קרובות,
והמדד המדוייק האמיתי מערב משקל ענקי ואקווריום מלא במים, משקלים סגוליים שונים של שומן ושריר.

אני שמח לראות את הקביעה החד משמעית שלך לגבי קפה, עד כמה שאני יודע בשום מחקר עד עכשיו לא היו תוצאות חד משמעיות,
והמחקרים דיי מתחלקים בין לתמוך בהשערה או לשלול אותה.

הגוף שורף את כל מאגרי הגליקוגן?התבלבלת קצת, בגוף יש כ400 גר' גליקוגן שאגור בשרירים ובכבד(בריוויון מלא),
גר' פחמימה נותן 4 קילוקלוריות. אתה רוצה להגיד לי שאתה שורף 1600 קלוריות תוך 20 דק'?אפילו אם נקח רק את הגליקוגן בשריר זה עדיין לא מתקרב אפילו ל20 דק'.

לא יכול לגעת בשריר כי אנחנו מתאמנים?איך זה קשור?

פחמימות מורכבות לא מפורקות מהר ובזה היתרון שלהם, בגלל זה בארוחה שלפני אימון נאכל אורז מלא ולא בננה.

לא עושים את בדיקת השומן בעזרת המצבטים? :unsure:

ובמידה ואני זוכר טוב (ואני כנראה זוכר טוב :ph34r: ) מאגרי הגליקוגן מחזיקים מעמד 6-8 שעות ואז מתרוקנים ...

#25 קרין

קרין

:אוי:

• רשומים+
  • 1752 הודעות:

פורסם 01/11/2007 - 00:16

הבדיקה המדוייקת ביותר היא באמת מתחת למים והיא בודקת אחוז שומן בכל הגוף, כולל השומן "החיוני" והשומן ה"לא חיוני" ברקמת האדיפוציטים. (מונחים אלו מקורם בקורס הביטים מטבולים במאמץ גופני שהתחלתי לאחרונה , ולמען האמת הקורס לא משהו , מדבר אלינו כמו ליצורים מטומטמים ...)

ה"קליפר" נחשב למקום שני בדיוק, בגלל שכדי למדוד נכון דרוש מיומנות .

ביום ראשון בדיאטטיקה אנחנו הולכים למדוד אחוזי שומן בקליפר, כולי בסטרס (מתון :) ) כי אני זוכרת שבגיל 16 מדדו לי ביד ושם היה לי ערך 16 (לא 16 אחוזי שומן , אלא פשוט יצא 16 במדידה ביד אחורית ואז כל הבנות בנבחרת שלנו השוו אחת לשנייה :אוי: )

קיצור וויש מי לאק.
תמונה מצורפת

קרין - סטודנטית שנה ג' למדעי התזונה .

#26 dolfin

dolfin

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 01/11/2007 - 01:26

באם תקרא שוב את דברי תראה שגם אני מתנגד לדיאטת אטקינס כי היא אגרסיבית מדי
וגם לגבי סאוטביצ' יש לי ספקות

אני באתי לטעון מנגד כשאתם אומרים לכולם פה לא לקצץ את כמות הפחמימות כי זה לא בריא
הטענה הזאת פשוט לא נכונה,, במיוחד כשכיום הרוב היחסי באוכלוסיה נמצא על איזור ה 60% צריכת פחמימות יומית ומעלה :אוי:

לא אמרנו לא לקצץ מכמות הפחמימות, רק אמרנו לא לקצץ אותם לרמה מאד נמוכה ולא להמנע מפחמימות בכלל. מי שאוכל יותר מדי פחמימות, בהחלט רצוי שיקצץ, אבל לא להגיע למצב שבו בתפריט אין כמעט פחמימות.
גם לי יש בלוג!

#27 dolfin

dolfin

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 01/11/2007 - 01:27

הבדיקה המדוייקת ביותר היא באמת מתחת למים והיא בודקת אחוז שומן בכל הגוף, כולל השומן "החיוני" והשומן ה"לא חיוני" ברקמת האדיפוציטים. (מונחים אלו מקורם בקורס הביטים מטבולים במאמץ גופני שהתחלתי לאחרונה , ולמען האמת הקורס לא משהו , מדבר אלינו כמו ליצורים מטומטמים ...)

ביום ראשון בדיאטטיקה אנחנו הולכים למדוד אחוזי שומן בקליפר, כולי בסטרס (מתון :) ) כי אני זוכרת שבגיל 16 מדדו לי ביד ושם היה לי ערך 16 (לא 16 אחוזי שומן , אלא פשוט יצא 16 במדידה ביד אחורית ואז כל הבנות בנבחרת שלנו השוו אחת לשנייה :אוי: )

קיצור וויש מי לאק.

בהצלחה :)
גם לי יש בלוג!

#28 B@lrog

B@lrog

• רשומים+
  • 1816 הודעות:

פורסם 01/11/2007 - 04:10

1.אני באתי לטעון מנגד כשאתם אומרים לכולם פה לא לקצץ את כמות הפחמימות כי זה לא בריא

2.לא עושים את בדיקת השומן בעזרת המצבטים? :unsure:

3.ובמידה ואני זוכר טוב (ואני כנראה זוכר טוב :ph34r: ) מאגרי הגליקוגן מחזיקים מעמד 6-8 שעות ואז מתרוקנים ...

1. אני לא יודע למי התכוונת באתם, אבל אני אשמח אם תביא לי ציטוט שלי שבו אני אומר לא לקצץ כלל בפחמימות.
2.בדיוק כמו שכתבתי. הוא דיבר על משקל, מעבירים שם זרם חשמלי ולפי ההתנגדות(שוני בתכולת מים בין הרקמות) "מחשבים" את אחוזי השומן,
מיותר לציין עד כמה הסטייה גדולה.
3.אתה מדבר על מנוחה, נגיד על מצב שבו במהלך השינה המאגרים מתרוקנים, אני מדבר על מאמץ, עולם אחר לחלוטין שבו יש המון פרמטרים,
אבל באף מקרה לא מתקרבים למספרים שmagic כתב

#29 B@lrog

B@lrog

• רשומים+
  • 1816 הודעות:

פורסם 01/11/2007 - 04:12

קיצור וויש מי לאק.

לא הבנתי תאמת מה קרה בגיל 16(איך זה מתקשר לסטרס),
אבל בהצלחה בכל מקרה :וי:

#30 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 02/11/2007 - 05:54

1. אני לא יודע למי התכוונת באתם, אבל אני אשמח אם תביא לי ציטוט שלי שבו אני אומר לא לקצץ כלל בפחמימות.

כשלא עושים את ההבדלה בין דיאטת אטקינס/סאוטביצ' לבין הקונספט הכללי של "שמירת קלוריות" ,, ובמיוחד כשלא מסבירים מספיק את ההבדלים (למרות שלכם זה נראה מובן -- יש כאן המון אנשים שלא מבינים כמוכם) ביניהם ,, עושה רושם שאתם פוסלים את כל הגישה כולה

נו אהרם דאן ..
:)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים