מעבר לתוכן

- - - - -

ניתוח הוצאת שקדים

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 19/01/2009 - 14:30

שלום לכולם!
אני קצת בדילמה- לפני כחצי שנה היה לי אבצס בשקד והייתי בבית חולים לניקוז (פרוצדורה נוראית ביותר) ואז אמרו לי לשקול להוציא את השקדים כי זה עלול לחזור. קיוויתי שזה לא יקרה ולא עשיתי כלום. מאז כבר פעמים היה לי כאב גרון שגרם להגדלה והתנפחות של אותו השקד ומצב של כמעט אבצס (תמיד לקחתי בהתחלה אנטיביוטיקה כדי שזה לא יקרה). בסוף אחרי התייעצות עם מומחה אף אוזן גרון כנראה אני עושה ניתוח (אם אני לא רוצה כל החיים לסבול ולפחד שזה יחזור)....
אבל קראתי הרבה דברים שהפחידו אותי- שניתוח בגיל מבוגר גורם ליותר סיבוכים (שבוע של כאבים נוראיים, אי אפשר לדבר ולא לאכול וסיכוי לדימומים) אז האם מישהו עשה את הניתוח ויכול לאשר/להמליץ או שאולי קיימים ץכשירים טיבעיים שיכולים לעזור/להקל?

תודה

#2 אורח - Guest_רועי_*

אורח - Guest_רועי_*
  • אורחים

פורסם 19/01/2009 - 15:53

אומנם עשיתי בגיל צעיר

אבל אני לא זוכר כאבים נוראיים

אני כן זוכר ששבוע שלם אכלתי רק גלידה.

וכמו כל ניתוח תמיד יש סכנות שונות ומשונות

#3 f_keren

f_keren

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים+
  • 140 הודעות:

פורסם 19/01/2009 - 19:53

שלום לכולם!
אני קצת בדילמה- לפני כחצי שנה היה לי אבצס בשקד והייתי בבית חולים לניקוז (פרוצדורה נוראית ביותר) ואז אמרו לי לשקול להוציא את השקדים כי זה עלול לחזור. קיוויתי שזה לא יקרה ולא עשיתי כלום. מאז כבר פעמים היה לי כאב גרון שגרם להגדלה והתנפחות של אותו השקד ומצב של כמעט אבצס (תמיד לקחתי בהתחלה אנטיביוטיקה כדי שזה לא יקרה). בסוף אחרי התייעצות עם מומחה אף אוזן גרון כנראה אני עושה ניתוח (אם אני לא רוצה כל החיים לסבול ולפחד שזה יחזור)....
אבל קראתי הרבה דברים שהפחידו אותי- שניתוח בגיל מבוגר גורם ליותר סיבוכים (שבוע של כאבים נוראיים, אי אפשר לדבר ולא לאכול וסיכוי לדימומים) אז האם מישהו עשה את הניתוח ויכול לאשר/להמליץ או שאולי קיימים ץכשירים טיבעיים שיכולים לעזור/להקל?

תודה

אולי כדאי שתשאל בפורום לרפואה את אותה השאלה
בכל מקרה אני גם זוכרת לטובה את הניתוח.. אין כמו לאכול גלידה במשך שבוע שלם!

#4 Geomorphologist

Geomorphologist

מלקק סלעים מקצועי

• רשומים+
  • 1376 הודעות:

פורסם 21/01/2009 - 10:38

שלום לכולם!

תודה

עדיין עושים את הניתוח הזה ? חשבתי שמשתדלים לצמצם את היקפו כמה שיותר.
בכל אופן, בתור ילד, אני לא זוכר את הניתוח כמשהו נוראי. אשפוז של מס' ימים מועט והמווווון גלידה. אולי כדאי שתשאל בפורום יותר מקצועי על מנת לשאול על הסיכונים או לשאול פשוט את הרופא שלך.
תמונה מצורפת

#5 שנשן

שנשן

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 173 הודעות:

פורסם 23/01/2009 - 13:02

היי,
ניתוח שקדים אצל ילדים נחשב לניתוח קל יחסית. אני עשיתי אותו בגיל 12 במדיקל סנטר. הניתוח נמשך כ-20 דקות בהרדמה כללית. ההחלמה היא תוך מספר ימים וכמו שאמרו לפניי, אוכלים המון גלידה (כי זה קל יותר לבלוע ומקרר את האזור הכואב).
אף על פי כן חשוב לציין כי אצל מבוגרים זמן ההחלמה הוא ארוך יותר והתהליך עצמו כואב יותר. אחותי עברה ממש לפני כמה חודשים את הניתוח בגיל 28 והיא אמרה שאם היא הייתה יודעת את רמות הסבל היא לא הייתה עושה אותו. לא היו לה דימומים כול כך אבל היא סבלה מכאבים חזקים ולקח כמעט שבועיים עד שהכאב חלף. אם אני זוכרת נכון במהלך ההחלמה היא נעזרה במשככי כאבים נוזליים (אופטלגין נוזלי) ובנרות (נרסין)-לא ביחד כמובן. לגבי חומרים טבעיים-גלידה-זה באמת עוזר...
היום הרופאים לא ממהרים להמליץ על ניתוח שקדים אז אם המליצו לך לעשות אותו כניראה שבאמת אין ברירה. חוץ מזה כול ניתוח בשורה הסופית הוא כואב ומסוכן השאלה עד כמה הוא יישפר את איכות החיים שלך...
מקווה שעזרתי

#6 אורח - Guest_רוני_*

אורח - Guest_רוני_*
  • אורחים

פורסם 29/01/2009 - 14:15

שלום רב.
אני הוצאתי את השקדים מספר ימים ואני בן 26 ותאמיני לי איזו הקלה!!!! אני כבר בחמש שש שנים אחרונות סובל מזה ,זה התחיל לי בקטן פה ושם ואחר כך זה נהיה על תקן חודשי!!!
נסיתי את כל הטיפולים מכדורים ועד זריקות זה כואב , זה בזבוז של זמן ובעיקר עצבים. הניתוח לוקח 20 דקות והחלמה שבוע -שבוע וחצי קצת כואב אבל זה שווה את זה!!!
אני אישית ממליץ בחום לעשות כמה שיותר מהר כי אחר כך זה כבר נהיה בעייתי לנתח , כי צריך שהם לא יהיו נפוחים או מוגדלים.

#7 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 06/11/2012 - 22:54

אני בן 39 ועברתי את הניתוח לפני שבוע.
גם לי היה את האבסס הנוראי הזה והפרוצידורה לניקוזו היא משהו לא מהעולם הזה.
אני חייב לציין שגם אני הייתי מטופל עם טיפול מונע כ3 חודשים עם ראפאפן 500 2 ביום וזה תהליך בכלל ארוך ומייגע עד שמגיעים לניתוח.
ההחלמה היא לא קלה וזה לא כייף לאכול רק גלידה ודייסות קרות או מעדנים (אולי אצל נשים זה אחרת) אני מכין אוכל לילדים ומשתגע שלא יכול לאכול כלום אילו לא לשתות קולה!!
לדעתי ההחלמה קשה ובגלל האבסס הצד המנותח שבו היה האבסס מחלים יותר לאט וממש מכביד על החיים.

לסיכום לדעתי שווה בכל זאת לעבור את הניתוח כי לחיות עם הפחד שהאבסס יכול לחזור בכל רגע נתון זה יותר גרוע משבועיים החלמה קשה.
המלצתי: למרות שזה לא יהיה קל - לעשות במקרה של אבסס אם לא היה אבסס אז אין לי מושג כי לא הייתי עושה את הניתוח!

#8 אורח - סשה

אורח - סשה
  • אורחים

פורסם 23/11/2015 - 03:12

אני כבר שבועיים וחצי אחרי הניתוח , ואני לא יודעת מה אני יכולה לאכול :( , אני יכולה לאכול חמוץ כמו למשל עגבניות , סויה לישון וכ׳ו ..? ואני יכולה לאכול כבר אוכל חם ??

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים