מעבר לתוכן

- - - - -

חוט דנטלי

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 אורח - אורח - בלה בלה

אורח - אורח - בלה בלה
  • אורחים

פורסם 15/03/2009 - 18:11

בביקורי האחרון אצל רופאת השיניים היא גערה בי ממש על חוסר השימוש בחוט דנטלי.
אבל אחרי פעם אחת שעשיתי עם החוט נזכרתי מיד למה הפסקתי עם זה בפעם הראשונה..
זה עשה לי פשוט כאבי שיניים איומים, הרגשתי כאילו יש לי חורים בכל השיניים (ולא אין לי חורים בכלל) במיוחד כשלעסתי
מישהו מכיר את התופעה?
זה אמור לעבור עם המשך השימוש?
אוף!

#2 דרדסבא

דרדסבא

אבל עכברים לא מבינים שיש הבדל בין בגדים חדשים לישנים :(

• רשומים+
  • 6267 הודעות:

פורסם 15/03/2009 - 22:13

קיבלת הדרכה מהרופאה/שיננית על השימוש בחוט?

#3 אורח - חולה על הדרכות

אורח - חולה על הדרכות
  • אורחים

פורסם 16/03/2009 - 10:21

קיבלת הדרכה מהרופאה/שיננית על השימוש בחוט?

איך אני "אוהב" את ההדרכות האלה

אתה כבר "ילד גדול"ר אבל עדיין מסבירים לך איך לצחצח שיניים
"אה...שמאלה וימינה....עם הצד של הסיבים לכיוון השיניים....לא חשבתי על זה ככה"
"גם מאחור??? חשבתי שאם אתה מצחצח מקדימה החיידקים רואים שנקי ובכלל לא בודקים מאחור"

#4 אלון

אלון

זה קשה שכל כך חם!

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 1447 הודעות:

פורסם 16/03/2009 - 11:03

בביקורי האחרון אצל רופאת השיניים היא גערה בי ממש על חוסר השימוש בחוט דנטלי.
אבל אחרי פעם אחת שעשיתי עם החוט נזכרתי מיד למה הפסקתי עם זה בפעם הראשונה..
זה עשה לי פשוט כאבי שיניים איומים, הרגשתי כאילו יש לי חורים בכל השיניים (ולא אין לי חורים בכלל) במיוחד כשלעסתי
מישהו מכיר את התופעה?
זה אמור לעבור עם המשך השימוש?
אוף!

יכולים להיות כמה דברים שגורמים לכך,
יכול להיות שהרווחים בין השיניים מאוד מצומצמים אצלך וכדי להכניס את החוט את חייבת ליצור שם תנועה, מה שפשוט כואב כי השורש זז.
יכול להיות שאת פוצעת את החניכיים כשאת מחדירה את החוט. אם יש דימום אז או שהחניכיים מודלקים, או שאת עושה את זה חזק מידי.
וכמובן, יכול להיות שיש לך חורים בין השיניים. חורים שלא נראים בבדיקת רופא ללא צילום נשך.

אני לא יודע כמה זמן את סוחבת את הבעיה, אבל אם זה ממשיך יותר משבוע פשוט תני קפיצה לרופאת שיניים...

מוזיקה עושה לך צבע בחיים

אוי עברית את שפה יפה...
תיסלם - אחרי ככלות הכל והתמונה "מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו?"
אביב גפן - לבכות לך "אני הולך לבכות לך תהיה חזק למעלה, געגועי כמו דלתות שנפתחות בלילה".
יהונתן גפן - שיר לשירה "עולם חדש וטוב אני אתן לך, כבר במבט כחול את מגלה"

נעמי שמר - אהבת פועלי בנין "את אולי קטנה אבל כתפינו איתנה וכל חיוך שלך אצלנו חג".
דיויד ברוזה - סיגליות "שלוש שנים שהיא מקבל מגבר זר מתחת דלת, מכתבי שירה אליה, הם מעירים את עלומיה."
יהודית רביץ - שיר ללא שם "אולי, אולי, אולי. אתה בא והולך אלי."
אריאל זילבר - ואיך שלא "מילים מילים ואת משמעותן, יבוא לו גל לשטוף אותן".
שוטי הנבואה - קול גלגל "קול נעימות עולה ויורד, הולך ומשוטט בעולם".
שוטי הנבואה - משתולללים בכפר "אז... הוא אמר לי בואי הנה ונתן לי נשיקה מתוקה, הוא הצמיד אותי והמיטה הייתה כל כך רכה"

גידי גוב ומזי כהן - ולס להגנת הצומח - "הסתכלו מה שקורה לי בדרך, כל אחד עובר - חוטף - קוטף - קולע לו זר"
הכבש השישה עשר - הכבש השישה עשר "נו כבש, תזוז"

!I'm not so bad either
."Queen - Crazy Little Thing Called Love"I kinda like it, crazy little thing called love
."Beatles - Let It Be "When I find myself in times of trouble, mother Mary comes to me, speaking words of wisdom, let it be
."Weezer - Buddy Holly "...Oh no! what do we do? don't look know but I lost my shoe
."The Fray - How To Save A Life "He walks you say sit down it's just a talk, He smiles politely back at you, You stare politely right on through
."Pink Floyd - The Great Gig In The Sky "You've gotta go sometime
."Spice Girls - Wannabe"I wanna, I wanna, I wanna, I wanna, I wanna really really really wanna zigazig ha
."Joe Cocker - With a Little Help From My Friends "What would you do if I sang out of tune, would you stand up and walk out on me
."Blind Melon - No Rain "I just want someone to say to me, oh oh oh oh
"...Underworld - Born Slippy "Drive boy dog boy dirty numb angel boy in the doorway boy she was a lipstick boy
."Norah Jones - Don't Know Why "...I waited 'til I saw the sun, don't know why I didn't come
."Faith No More - Easy "I wanna be free to know the things I do are right. I wanna be free, Just me, Ohhhh babe
"...The Pink Panther - Theme Song "Too doom too doom, too deem
"Ella Fitzgerald & Louis Armstrong - Dream a Little Dream "Just saying this: Sweet dreams till sunbeams find you, Sweet dreams that leave all worries behind you

#5 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 16/03/2009 - 11:14

איזה כיף לקרוא את זה (לא באמת כיף, אבל סוף סוף מישהי כמוני). יש לי פחד לא ברור מחוט דנטלי וגם בי גוערים מדי חצי שנה אצל השיננית.
מה שעשיתי זה פשוט קניתי חבילת קיסמים ושמתי אותה במקום במטבח, במקלחת. כל לילה אני מנקה עם קיסם. אני לא יודעת אם התוצאות יוצאות אותו דבר, אבל בקרוב יש לי תור אצל השיננית ונראה מה היא תגיד.

#6 אורח - אורח - מיכלי

אורח - אורח - מיכלי
  • אורחים

פורסם 16/03/2009 - 14:57

בתור אחת שהסתובבה עם פחד לא מוסבר מרופאי שיניים בכלל ומחוט דנטלי ושיננית בפרט, אני לגמרי מבינה אותך ;)
וכל הסיפור הזה נפתר כשהלכתי לשיננית המהממת שלי (באיזה קופ"ח את? אני בכללית וממש מרוצה מהסניף בב"ש) שאמרה לי שכל בתולי החוט הדנטלי מדממים בהתחלה. מהחניכיים. :מסמיק:
אז אין לך מה להבהל. אגב, אם באמת אין לך רווחים בין השיניים לחלוטין אני יודעת שעושים שיוף קל (ולא כואב!)
אגב, יש כאלה שאחרי שלושה-ארבעה ימים של ניקוי יומיומי הכאב והדימום פשוט נעלמים מעצמם.

#7 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 16/03/2009 - 19:33

בתור אחת שהסתובבה עם פחד לא מוסבר מרופאי שיניים בכלל ומחוט דנטלי ושיננית בפרט, אני לגמרי מבינה אותך ;)
וכל הסיפור הזה נפתר כשהלכתי לשיננית המהממת שלי (באיזה קופ"ח את? אני בכללית וממש מרוצה מהסניף בב"ש) שאמרה לי שכל בתולי החוט הדנטלי מדממים בהתחלה. מהחניכיים. :מסמיק:
אז אין לך מה להבהל. אגב, אם באמת אין לך רווחים בין השיניים לחלוטין אני יודעת שעושים שיוף קל (ולא כואב!)
אגב, יש כאלה שאחרי שלושה-ארבעה ימים של ניקוי יומיומי הכאב והדימום פשוט נעלמים מעצמם.

רק מלקרוא את זה בא לי לבכות. לא יודעת, אני תמיד באה להכניס את החוט ואז מפחדת להפעיל לחץ כדי להכניס את זה בין השיניים. מוותרת ונשארת עם הקיסמים.

*אני לא זו שפתחה את השרשור. אני זו עם הקיסמים. :מסמיק:

#8 Tazmanian Devil

Tazmanian Devil

כסף

• רשומים+
  • 1252 הודעות:

פורסם 16/03/2009 - 22:57

יכולים להיות כמה דברים שגורמים לכך,
יכול להיות שהרווחים בין השיניים מאוד מצומצמים אצלך וכדי להכניס את החוט את חייבת ליצור שם תנועה, מה שפשוט כואב כי השורש זז.
יכול להיות שאת פוצעת את החניכיים כשאת מחדירה את החוט. אם יש דימום אז או שהחניכיים מודלקים, או שאת עושה את זה חזק מידי.
וכמובן, יכול להיות שיש לך חורים בין השיניים. חורים שלא נראים בבדיקת רופא ללא צילום נשך.

אני לא יודע כמה זמן את סוחבת את הבעיה, אבל אם זה ממשיך יותר משבוע פשוט תני קפיצה לרופאת שיניים...

מאיפה הסקת שהיא בחורה? (לא שחללילה אי פעם גברבר חסון שכמוני הזיע אצל השיננית...)

בכל אופן, המלצה מבן של רוקח שנניזף קשות ע"י השיננית לאחר שהתנזר מביקור אצלה במשך 3 שנים- חשוב מאוד להקפיד על מי פה (מרידול ידוע כיעיל מאוד לשמירה על בריאות החניכיים), שימוש במברשת רכה ועבודה עם קיסמים פעם-פעמיים ביום (חובה תו"כ ההרצאות), במקרה הזה קיסמיי Oral-B מומלצים במיוחד.

ד"א, אחלה פיטמות.

#9 דרדסבא

דרדסבא

אבל עכברים לא מבינים שיש הבדל בין בגדים חדשים לישנים :(

• רשומים+
  • 6267 הודעות:

פורסם 17/03/2009 - 00:12

מאיפה הסקת שהיא בחורה? (לא שחללילה אי פעם גברבר חסון שכמוני הזיע אצל השיננית...)

ועבודה עם קיסמים פעם-פעמיים ביום (חובה תו"כ ההרצאות), במקרה הזה קיסמיי Oral-B מומלצים במיוחד.

#10 אורח - פותחת השרשור

אורח - פותחת השרשור
  • אורחים

פורסם 20/03/2009 - 20:48

אני בחורה, אבל באמת מאיפה הסקת..?

בכל אופן, המלצה מבן של רוקח שנניזף קשות ע"י השיננית לאחר שהתנזר מביקור אצלה במשך 3 שנים- חשוב מאוד להקפיד על מי פה (מרידול ידוע כיעיל מאוד לשמירה על בריאות החניכיים), שימוש במברשת רכה ועבודה עם קיסמים פעם-פעמיים ביום (חובה תו"כ ההרצאות), במקרה הזה קיסמיי Oral-B מומלצים במיוחד.

קיסמים של אורל בי יש לי, אבל הרופאה אמרה שזה לא מספיק טוב- "אני אפטר את השיננית שאמרה לך שקיסמים זה תחליף לחוט דנטלי"
בינתיים הכאב נמשך, זה לא מהחניכיים, הדימום כבר די פסק, זה ממש מהשיניים, האחוריות בעיקר- ולא היה לי זמן ללכת לרופאה (במרכז). גם עשיתי צילומים של סטטוס ונשכים
הצילו הצילו. אני מפחדת שאולי בכלל אני עושה לעצמי נזק.

#11 אורח - אלכס

אורח - אלכס
  • אורחים

פורסם 07/02/2016 - 02:40

תעדכני מה קרה בסוף בבקשה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים