מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

מתיחה בשריר

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 22/09/2009 - 23:54

אל תשאלו.

עשיתי שכונה והלכתי לשחק היום קטרגל עם חברים בלי חימום לפני ובלי כלום. כבר בהתקפה הראשונה חשבתי שאני חוכמולוג, ניסיתי לבעוט טיל מרחוק (אני מעריך 15-18 מטר) ולא רק שהעפתי את הכדור לקיבינמט אלא גם מתחתי את שריר הירך הקדמי וזה כואב אללה יסתור והלהקה. כאילו זה לא מספיק עוד ניסיתי להמשיך (עמדתי בשער) משחק או שניים אבל מהר מאד התברר שלא רק כשחקן אלא גם כשוער אני לא מתפקד מי יודע כמה (מה שנכון אגב ללא קשר לפציעה) ואז פרשתי סופית. הרגע חזרתי הביתה ואני מרגיש את המתיחה הזאת גם כשאני באפס תנועה.

יצויין שזו הפעם השניה שאני משחק כדורגל בתקופה האחרונה (הפעם שעברה היתה לפני שבוע), אני בריא ודי ספורטיבי באופן כללי אבל בכושר גופני ירוד עקב חוסר בפעילות גופנית.

נזיפות בסגנון "מה פתאום אתה מתחיל לשחק בלי חימום" יתקבלו בהבנה, אבל האמת היא שאני יותר בקטע של עצות פרקטיות שיעזרו לי לעמוד בהקדם על הרגליים ואולי לחזור לשחק כבר בשבוע הבא (מה שלא נראה לי כרגע האמת). אני מכיר את כל התרגילים שהייתי צריך לעשות לפני, השאלה היא בהינתן השכונה שעשיתי והמתיחה הקיימת מה ניתן לעשות עכשיו.

תודה מראש לעונים.
כלבים נובחים עלינו, הדלת סגורה
הבית שגדלנו בו עומד למכירה
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

שנים הפכו היסטוריה, אל תביט לאחור
כל מי שכבר איננו כאן הלך בלי לחזור
ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#2 אורח - JustMagic

אורח - JustMagic
  • אורחים

פורסם 23/09/2009 - 00:10

שים עכשיו קרח (אם טרם שמת) ל-15-20 דק', זה בתור התחלה.
חבישה אלסטית מאוד תעזור להחלמה (מתוך הנחה שאתה לא מתכוון לשכב במיטה שבוע וכן תזיז את הרגל).
לישון טוב והרבה.
מסאז'ים ואמבטיות חמות לא יזיקו.
וכמובן לתת מנוחה לרגל כמה שיותר ובלי לבצע תנועה שתמתח את השריר (ואם אכן מדובר בארבע-ראשי אז זה אומר לשמור על הרגל כמה שיותר מיושרת).

#3 בסימן שאלה

בסימן שאלה

משתמש באימונים

• רשומים
  • 60 הודעות:

פורסם 23/09/2009 - 00:52

אהלן,
לאחר פציעות שכאלה נהוג בהתחלה לנוח ולא לאמץ את הרגל.
הנוסחה המקובלת היא RICE שהיא מנוחה, קרח והרמת הגפה (ראשי תבות באנגלית)
לגבי הקרח, קבל נוסחה מדוייקת: קח 5 קוביות קרח בשקית ניילון ושפשף על המקום הפגוע. לא יותר מ-8 דקות(!!!) מהסיבה הפשוטה שאחרי כ10 דקות מתחילה תגובה הפוכה של הרחבת עורקים ודווקא הגברת הנפיחות. לאחר 8 הדקות קח שעה הפסקה ואז שוב ל8 דקות והבנת את הקטע. הקרח מעבר להורדת הנפיחות גם מסייע להורדת כאב כך שאתה הורג 2 ציפורים.
מסכים עם קודמי בעניין המסאג' שיכול לעזור ובעיקר עם החזקת השריר במנח המקוצר שלו (ברך מיושרת, ירך כפופה) - זו טכניקה ידועה להורדת כאב.
כל זה נכון לזמן הקרוב בו ממש כואב לך.
רק בריאות!

#4 Lady Marmalade

Lady Marmalade

I didn't know I was looking for love until I found YOU

• רשומים+
  • 6424 הודעות:

פורסם 23/09/2009 - 01:06

סקס ידוע כמרפה שרירים טבעי. תנסה ותיווכח.

לא ברור לי איך לא הציעו לך את זה עד עכשיו :אוי:

טוב שבאתי. :P

חשוב יותר מכל שרשור צומי ומתוך דאגה כנה לפרטיותכן, תקראו:

אני ממליצה לכל אחד פה בפורום לנהוג ביתר זהירות.
יש כאן אנשים, שבשם "הסקרנות" שלהם מסוגלים לזחול על דמותכם הוירטואלית ולחפש נקודות תורפה כדי להגיע אליכם. יש גם מי שלא יהסס לנפנף זאת בפניכם ואף שלא בפניכם ויוכל תמיד להגיד שעשה הכל בתום לב. הייאוש יכול לגרום לכל אחד לשקר קצת, גם לעצמו.

#5 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 23/09/2009 - 01:08

רב תודות לעונים.

האמת היא שלא הייתי חושב בחיים על לשים קרח כי אני רגיל שקרח שמים על עצם כדי להוריד נפיחות של מכות יבשות ולא על שריר, אבל אני סומך עליכם שאתם בוודאי מנוסים בזה יותר ממני. למען האמת אני לא רואה נפיחות מיוחדת ברגל, מה שאני כן מרגיש זה שהשריר הפגוע קשה יותר מאחיו ברגל השניה הלא פגועה.

אני נזכר בדיוק שזו לא הפעם הראשונה שזה קורה לי (זה קרה לי לפני די הרבה שנים וגם באותה צורה בדיוק) ואז לקח לי משהו כמו חודש לחזור לשחק, אם כי אז לא עשיתי שום דבר פרט ל-לא לשחק (כלומר לא קרח, לא מסאז'ים, לא אמבטיות חמות ואפילו לא מנוחה). נשמע לי קצת הרבה, לא? כמה זמן (לפי התיאורים שלי, ובהנחה שמדובר בפציעה די מוכרת בסך הכל) יקח לי לדעתכם לחזור לשחק?
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#6 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 23/09/2009 - 01:13

סקס ידוע כמרפה שרירים טבעי. תנסה ותיווכח.

המקסימום שאני מסוגל לעשות כרגע זה לשכב על הגב בלי תנועה... במחשבה שניה יש מצב שזה מספיק... :הממ:

לא ברור לי איך לא הציעו לך את זה עד עכשיו :אוי:

גם לי לא... :אוי:

טוב שבאתי. :P

כמו בפעם שעברה, תמיד טוב שאת באה ללמד אותנו דברים חדשים!
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#7 Lady Marmalade

Lady Marmalade

• רשומים+
  • 6424 הודעות:

פורסם 23/09/2009 - 01:23

המקסימום שאני מסוגל לעשות כרגע זה לשכב על הגב בלי תנועה... במחשבה שניה יש מצב שזה מספיק... :הממ:

גם לי לא... :אוי:

כמו בפעם שעברה, תמיד טוב שאת באה ללמד אותנו דברים חדשים!

:lol:

אתה חייב? אתה חיייייבבבבב לפרררררק לפרטים??????????

אבל אכן טוב שבאתי, כולם פה ביישנים ולא היו מציעים את זה! אין כמוני! :וי:

תרגיש טוב...

יש כאן אנשים, שבשם "הסקרנות" שלהם מסוגלים לזחול על דמותכם הוירטואלית ולחפש נקודות תורפה כדי להגיע אליכם. יש גם מי שלא יהסס לנפנף זאת בפניכם ואף שלא בפניכם ויוכל תמיד להגיד שעשה הכל בתום לב. הייאוש יכול לגרום לכל אחד לשקר קצת, גם לעצמו.

#8 אורח - JustMagic

אורח - JustMagic
  • אורחים

פורסם 23/09/2009 - 01:56

רב תודות לעונים.

האמת היא שלא הייתי חושב בחיים על לשים קרח כי אני רגיל שקרח שמים על עצם כדי להוריד נפיחות של מכות יבשות ולא על שריר, אבל אני סומך עליכם שאתם בוודאי מנוסים בזה יותר ממני. למען האמת אני לא רואה נפיחות מיוחדת ברגל, מה שאני כן מרגיש זה שהשריר הפגוע קשה יותר מאחיו ברגל השניה הלא פגועה.

אני נזכר בדיוק שזו לא הפעם הראשונה שזה קורה לי (זה קרה לי לפני די הרבה שנים וגם באותה צורה בדיוק) ואז לקח לי משהו כמו חודש לחזור לשחק, אם כי אז לא עשיתי שום דבר פרט ל-לא לשחק (כלומר לא קרח, לא מסאז'ים, לא אמבטיות חמות ואפילו לא מנוחה). נשמע לי קצת הרבה, לא? כמה זמן (לפי התיאורים שלי, ובהנחה שמדובר בפציעה די מוכרת בסך הכל) יקח לי לדעתכם לחזור לשחק?

בלתי אפשרי לענות לך ככה באינטרנט.
אני מניח שלא מדובר בממש קרע רציני בשריר אבל עדיין ההחלמה היא מאוד אישית.
מניסיון אישי שלי בפציעות דומות למה שתיארת, אם תטפל נכון ולא תמתח את השריר בטעות כל פעם מחדש, מה שיעורר שוב את הפציעה ויעכב החלמה, אז 3-4 ימים נשמע הגיוני.

לגבי החבישה - יש מן מגן ברך כזה שמוכרים בכל סופרפארם, אז אני פשוט מושך אותו לירך וזה מחזיק מצויין את האזור ומאפשר להתאמן/לשחק גם כשאתה עוד לא באמת ב-100%. יש גם כאלה ייעודיים לירך.

אבל אכן טוב שבאתי, כולם פה ביישנים ולא היו מציעים את זה! אין כמוני! :וי:

תרגיש טוב...

מי ביישן?! :ph34r:
וניראה לי קצת התלהבת יותר מדי מהאייקון תמונה מצורפת

#9 Lady Marmalade

Lady Marmalade

• רשומים+
  • 6424 הודעות:

פורסם 23/09/2009 - 02:01

מי ביישן?! :ph34r:
וניראה לי קצת התלהבת יותר מדי מהאייקון תמונה מצורפת

תן כבוד, הוא חדש.

ככה מתייחסים אצלכם לחדשים? :no:

#10 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 23/09/2009 - 09:37

לא יודע אם חיייייבבבבב אבל בהחלט חייב.

בלתי אפשרי לענות לך ככה באינטרנט.
אני מניח שלא מדובר בממש קרע רציני בשריר אבל עדיין ההחלמה היא מאוד אישית.
מניסיון אישי שלי בפציעות דומות למה שתיארת, אם תטפל נכון ולא תמתח את השריר בטעות כל פעם מחדש, מה שיעורר שוב את הפציעה ויעכב החלמה, אז 3-4 ימים נשמע הגיוני.

לגבי החבישה - יש מן מגן ברך כזה שמוכרים בכל סופרפארם, אז אני פשוט מושך אותו לירך וזה מחזיק מצויין את האזור ומאפשר להתאמן/לשחק גם כשאתה עוד לא באמת ב-100%. יש גם כאלה ייעודיים לירך.

לא מאמין שזה קרע, אם זה היה קרע לא הייתי יכול לדרוך.

עשיתי כמצוותכם אתמול לפני שהלכתי לישון (קרח) והשיפור הוא משמעותי מאד. אני לא יכול לומר שקמתי כמו חדש ושאני לא מרגיש כלום אבל אני זוכר מה היה לי בפעם שעברה ובלי קרח זה היה הרבה הרבה יותר גרוע. תודה! :סוגד:

היום אני אתעניין לגבי התחבושת האלסטית ובשאיפה שההחלמה תהיה מלאה תוך מספר ימים.

נ.ב. מרמלדה עדיין לא ניסיתי את העצה שלך אבל אני אשתדל בהקדם...
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#11 RuDaX

RuDaX

ברונזה

• רשומים+
  • 716 הודעות:

פורסם 23/09/2009 - 10:31

אהלן,
לאחר פציעות שכאלה נהוג בהתחלה לנוח ולא לאמץ את הרגל.
הנוסחה המקובלת היא RICE שהיא מנוחה, קרח והרמת הגפה (ראשי תבות באנגלית)
לגבי הקרח, קבל נוסחה מדוייקת: קח 5 קוביות קרח בשקית ניילון ושפשף על המקום הפגוע. לא יותר מ-8 דקות(!!!) מהסיבה הפשוטה שאחרי כ10 דקות מתחילה תגובה הפוכה של הרחבת עורקים ודווקא הגברת הנפיחות. לאחר 8 הדקות קח שעה הפסקה ואז שוב ל8 דקות והבנת את הקטע. הקרח מעבר להורדת הנפיחות גם מסייע להורדת כאב כך שאתה הורג 2 ציפורים.
מסכים עם קודמי בעניין המסאג' שיכול לעזור ובעיקר עם החזקת השריר במנח המקוצר שלו (ברך מיושרת, ירך כפופה) - זו טכניקה ידועה להורדת כאב.
כל זה נכון לזמן הקרוב בו ממש כואב לך.
רק בריאות!

כמה תיקונים:
1. RICE - Rest, Ice, Compression and Elevation.
2. את הקרח יש להניח על המקום הפגוע לא במגע ישיר (ז"א עטוף במגבת או משהו בסגנון) למשך כ-15-20 ד' עם הפסקות של 30 ד' לפחות. יעיל במיוחד ב-48 השעות הראשונות אחרי הפציעה.

אם אין הקלה אחרי 3 ימים לך לרופא.

-----
אני לא איש מקצוע.
תמונה מצורפת

#12 בסימן שאלה

בסימן שאלה

משתמש באימונים

• רשומים
  • 60 הודעות:

פורסם 23/09/2009 - 12:05

תיקון לתיקון:
לא סתם כתבתי שאסור לשים קרח ליותר מ10 דקות ברציפות שכן אז מתרחש תהליך ששמו hunting reaction (למגגלים) שאז במשך מס' דקות יש הצרות והרחבת עורקים לסירוגין וכעבור עוד מס' דקות יש הרחבת עורקים (כל עוד האיבר חשוף למקור הקור). כל זה הוא לא תהליך שרצוי לאחר פציעות אקוטיות...

#13 אורח - JustMagic

אורח - JustMagic
  • אורחים

פורסם 23/09/2009 - 12:16

לא יודע אם חיייייבבבבב אבל בהחלט חייב.

לא מאמין שזה קרע, אם זה היה קרע לא הייתי יכול לדרוך.

עשיתי כמצוותכם אתמול לפני שהלכתי לישון (קרח) והשיפור הוא משמעותי מאד. אני לא יכול לומר שקמתי כמו חדש ושאני לא מרגיש כלום אבל אני זוכר מה היה לי בפעם שעברה ובלי קרח זה היה הרבה הרבה יותר גרוע. תודה! :סוגד:

היום אני אתעניין לגבי התחבושת האלסטית ובשאיפה שההחלמה תהיה מלאה תוך מספר ימים.

אאל"ט, כל פציעת מתיחה היא בעצם סוג של קרע ברקמות השריר, גם אם ממש קטן, אבל בכל מקרה התכוונתי להגיד שבטח אין לך את מה שמוגדר כ"קרע בשריר".
לגבי התחבושת התכוונתי לשרוול אלסטי כזה:
תמונה מצורפת

והעניין עם הקרח בהחלט חדש לי, בפעם הבאה גם אני אנסה B)
:(

#14 בסימן שאלה

בסימן שאלה

משתמש באימונים

• רשומים
  • 60 הודעות:

פורסם 23/09/2009 - 12:26

פציעות במנגנון של בעיטה הן מאוד נפוצות ויש הסבר לזה שאני אנסה לפשט... כאשר אנו בועטים יש בפשטות 2 שלבים : הנפת הרגל לאחור והזריקה קדימה... 2 השלבים מאופיינים בזה שבסופם השרירים בעצם מתנגדים להמשך התנועה ובולמים אותה כי אחרת הרגל הייתה עפה והיינו נראים ככה: :blink:, כלומר בלי רגליים... : )
שלב זה הוא בעצם השלב שבו השריר עובד הכי חזק ומפיק את הכיווץ המירבי שלו... ועל כן נפוץ שבשלבים כאלה (ממש כמו הגשה של טניס, או נחיתה מקפיצה) יש פציעות שלרוב הן דווקא כן קרעים קטנים בשריר שאתה מרגיש טוב טוב...
קצת מנוחה, וולטורן (בהתייעצות עם רוקח), אח"כ טיפה מתיחות עדינות (אל תשאל למה אבל זה עוזר) וחזרה זהירה לפעילות ושכחת שזה קרה לך.

#15 RuDaX

RuDaX

ברונזה

• רשומים+
  • 716 הודעות:

פורסם 23/09/2009 - 13:07

תיקון לתיקון:
לא סתם כתבתי שאסור לשים קרח ליותר מ10 דקות ברציפות שכן אז מתרחש תהליך ששמו hunting reaction (למגגלים) שאז במשך מס' דקות יש הצרות והרחבת עורקים לסירוגין וכעבור עוד מס' דקות יש הרחבת עורקים (כל עוד האיבר חשוף למקור הקור). כל זה הוא לא תהליך שרצוי לאחר פציעות אקוטיות...

בכל מאמר שנתקלתי בו בנושא כתוב 15-20 דקות. בכל היוועצות שלי עם איש מקצוע דובר על אותם מספרים.

..........
קצת מנוחה, וולטורן (בהתייעצות עם רוקח), אח"כ טיפה מתיחות עדינות (אל תשאל למה אבל זה עוזר) וחזרה זהירה לפעילות ושכחת שזה קרה לך.

תוספת- עדיף מתיחות דינאמית - להחזיק את המתיחה 2 שניות לכל היותר ולבצע מספר חזרות, ולא סטטיות כמו שהרוב רגילים. רצוי אחרי חימום האיזור.
תמונה מצורפת

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים