מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

מתיחה בשריר

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#16 בסימן שאלה

בסימן שאלה

משתמש באימונים

• רשומים
  • 60 הודעות:

פורסם 23/09/2009 - 14:15

RUDAX, שוטטתי קצת בSCHOLAR ומצאתי את המאמר הזה : http://www.physther....nt/72/4/294.pdf
שם בדקו החוקרים את ההשפעה של שקית קרח על הטמפרטורה בקרסול בריא. אמנם לא הפיקו את התגובה שעליה כתבתי אבל בכל מקרה מקסימום הקירור היה אחרי 13.5 דקות שזה קרוב ל10 דק' עליהם כתבתי. זה בערך גם מה שלמדתי באונ'...
מודה שקראתי רק את הABSTRACT :מסמיק:

אגב, במקור כשכתבתי לגבי הקרח התכוונתי ל"מסאג' קרח" שזה לא סתם להניח את הקרח אלא ממש להבריש אותו על המקום הפגוע (ובמקרה הנ"ל אין צורך לעטוף אותו בשכבה מכסה)...זו טכניקה מאוד יעילה...תשאלו את דודי סלע שנראה שזה עזר לו במשחק האחרון מול הספרדי (הכוונה שעזר לכאבים, לא לניצחון)

#17 Lady Marmalade

Lady Marmalade

I didn't know I was looking for love until I found YOU

• רשומים+
  • 6424 הודעות:

פורסם 23/09/2009 - 14:34

לא יודע אם חיייייבבבבב אבל בהחלט חייב.

:lol:

למדתי איך לצטט כמוך, מעכשיו מלחמות הציטוטים שלנו יעלו ברמה!

נ.ב. מרמלדה עדיין לא ניסיתי את העצה שלך אבל אני אשתדל בהקדם...

וואו וואו חבוב... יש גבול עד כמה המרמלדה יכולה לעזור וללמד אותך דברים חדשים... :P

חשוב יותר מכל שרשור צומי ומתוך דאגה כנה לפרטיותכן, תקראו:

אני ממליצה לכל אחד פה בפורום לנהוג ביתר זהירות.
יש כאן אנשים, שבשם "הסקרנות" שלהם מסוגלים לזחול על דמותכם הוירטואלית ולחפש נקודות תורפה כדי להגיע אליכם. יש גם מי שלא יהסס לנפנף זאת בפניכם ואף שלא בפניכם ויוכל תמיד להגיד שעשה הכל בתום לב. הייאוש יכול לגרום לכל אחד לשקר קצת, גם לעצמו.

#18 אורח_קבוע

אורח_קבוע

ברונזה

• רשומים+
  • 862 הודעות:

פורסם 25/09/2009 - 17:49

אהלן,
לאחר פציעות שכאלה נהוג בהתחלה לנוח ולא לאמץ את הרגל.
הנוסחה המקובלת היא RICE שהיא מנוחה, קרח והרמת הגפה (ראשי תבות באנגלית)
לגבי הקרח, קבל נוסחה מדוייקת: קח 5 קוביות קרח בשקית ניילון ושפשף על המקום הפגוע. לא יותר מ-8 דקות(!!!) מהסיבה הפשוטה שאחרי כ10 דקות מתחילה תגובה הפוכה של הרחבת עורקים ודווקא הגברת הנפיחות. לאחר 8 הדקות קח שעה הפסקה ואז שוב ל8 דקות והבנת את הקטע. הקרח מעבר להורדת הנפיחות גם מסייע להורדת כאב כך שאתה הורג 2 ציפורים.
מסכים עם קודמי בעניין המסאג' שיכול לעזור ובעיקר עם החזקת השריר במנח המקוצר שלו (ברך מיושרת, ירך כפופה) - זו טכניקה ידועה להורדת כאב.
כל זה נכון לזמן הקרוב בו ממש כואב לך.
רק בריאות!

תיקון לתיקון:
לא סתם כתבתי שאסור לשים קרח ליותר מ10 דקות ברציפות שכן אז מתרחש תהליך ששמו hunting reaction (למגגלים) שאז במשך מס' דקות יש הצרות והרחבת עורקים לסירוגין וכעבור עוד מס' דקות יש הרחבת עורקים (כל עוד האיבר חשוף למקור הקור). כל זה הוא לא תהליך שרצוי לאחר פציעות אקוטיות...

עזוב גוגל. יש מצב שאתה שולח לי את המאמר הזה?
(בלי ציניות, אני באמת מחפש את המאמר הזה כסימוכין)

בכל מאמר שנתקלתי בו בנושא כתוב 15-20 דקות. בכל היוועצות שלי עם איש מקצוע דובר על אותם מספרים.
תוספת- עדיף מתיחות דינאמית - להחזיק את המתיחה 2 שניות לכל היותר ולבצע מספר חזרות, ולא סטטיות כמו שהרוב רגילים. רצוי אחרי חימום האיזור.

בסימן שאלה פה נהנה מזה שיש לו את המרצים מהטובים ביותר באורטופדיה ולדעתי הוא גם צודק.
כיום נעשו כמה מחקרים שבדקו השפעות של קירור וגם לי ידוע שאחרי 10 דק' כלי הדם מתחילים שוב להתרחב (תהליכים לא מעניינים או רלוונטים וסיסטמים)
כל קרע גם לו הקטן ביותר גורם לשלב דלקתי, אחת האבחנות הן הכאב במנוחה. דלקות לא אוהבות חום.

אז אריאל לאחר מנוחה של כמה ימים וטיפול בקירור, לאחר שכבר לא יהיה כאב במנוחה וגם לא בתנועה לא בעומס רב, וגם לא רגישות למגע מקומי אם קיימת כרגע...אתה יכול לעבור לחימום מקומי של כ-רבע שעה ואז ביצוע מתיחות לשריר המדובר.
יש חשיבות למיקום הפציעה, אם זה בבטן השריר או בגיד או במפגש ביניהם וזאת בשביל להתאים את המתיחה הרצויה...גידים "אוהבים" עבודה אקסצטרית שזה אומר שריר פעיל שמתארך...

#19 בסימן שאלה

בסימן שאלה

משתמש באימונים

• רשומים
  • 60 הודעות:

פורסם 25/09/2009 - 18:03

אורח קבוע, ממש כאן בדף למעלה צירפתי מאמר שמצאתי. תנסה לבדוק שם...
ואתה מתכוון למרצים בב"ש? כי אני לא לומד באב"ג... :שורק:

#20 אורח_קבוע

אורח_קבוע

ברונזה

• רשומים+
  • 862 הודעות:

פורסם 25/09/2009 - 18:57

אורח קבוע, ממש כאן בדף למעלה צירפתי מאמר שמצאתי. תנסה לבדוק שם...
ואתה מתכוון למרצים בב"ש? כי אני לא לומד באב"ג... :שורק:

דווקא לא. התכוונתי לאריאל.
בגלל שהמחלקה שם יחסית חדשה אז יש שם יותר מרצים שהרוויחו את זה ולא סתם כי הם חלק מהפקולטה כבר שנים (לא אומר שכל מי שכזה הוא בהכרח רע), וככה יצא שבתחום האורטופדיה יש שם מרצים מעולים. (שזה בעצם מכון, ספורט וחלק משיקום...דיי מכסה הרבה)

בנוגע למחקר אני יודע על מחקר אחר, משהו חדש יחסית של אמצע האלפיים, לא מוצא אותו וזה מעצבן:)

#21 בסימן שאלה

בסימן שאלה

משתמש באימונים

• רשומים
  • 60 הודעות:

פורסם 25/09/2009 - 19:00

אין לי מושג לגבי אריאל למרות שבאמת כמה פיזיו' "מפורסמים" מרצים שם...
אני בכלל לומד בחיפה...

נ.ב
אורטופדיה זה בעעע עד שיוכח אחרת ;- ) יחי השיקום הנוירולוגי :punk:

#22 אורח - יודניק

אורח - יודניק
  • אורחים

פורסם 18/11/2015 - 14:14

גם לי זה קרא גבר

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים