מעבר לתוכן

תמונה

האויב הוא האיסלאם

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 29/02/2004 - 20:38

מתוך: "נענע"

הקו קלוקס קלאן, ארגון שהוכר כארגון טרור כבר ב-1871 ושהממשלה הפדרלית הפעילה כבר אז כוחות צבאיים כדי לדכא אותו, פרח במדינות הדרום (וגם בכמה מדינות צפוניות), תחת עיניהם העצומות של פקידי שלטון ושריפים מקומיים. ה"קלאן" היה חלק מהתרבות הדרומית, טענו מעריציו; סמל לגבריות ואבירות, גרסו חבריו; וארגון טרור לחלק גדול מהאוכלוסיה.

ב-1964, רצחו חברי הארגון במיסיסיפי שלשה פעילי זכויות אזרח – מייקל שווארנר, ג'יימס צ'ייני ואנדרו גודמן. רצח שני לבנים הוביל לתגובה שעשרות מעשי לינץ' בשחורים לא הצליחו לעורר: לממשל האמריקני נמאס רשמית מה-KKK. הנשיא ג'ונסון הנחית הוראה למשרד המשפטים, ותוך זמן קצר פירק ה-FBI פירק את הקלאן של מיסיסיפי.

הקלאן הוא ארגון גזעני-פרוטסטנטי, התומך בהשפלתם של שחורים, היספנים, יהודים, קתולים – וכמובן נשים. הוא תומך – במקרה הטוב – בשלילת זכויות האזרח שלהם. הוא היה חלק מ"תרבות הדרום", תרבות שכיום מוקעת בפי כל.

האם היינו מקבלים את התרבות הקלאנית כלגיטימית, אילו התהדרה באצטלה של דת? האם היינו מקבלים תרבות גזענית ואכזרית הרבה יותר, לו התהדרה באצטלה של דת? מדוע, אם כן, אנו מקבלים כמובן מאליו את ההנחה שהאיסלם היא דת לגיטימית?

האיסלם היא דת גזענית. היא מבחינה בין מוסלמים לבין ד'ימי, בני החסות שצריכים להיות מושפלים ונכנעים. רק נוצרים או יהודים – "עמי הספר" – יכולים להיות ד'ימי. אתאיסטים ועובדי אלילים צריכים לבחור בין התאסלמות ומוות. האיסלם רואה באלימות כלי לגיטימי להשלטת הדת – "דת מוחמד בחרב" – ומושג זכויות האדם זר לו. מעמדן של הנשים באיסלם נחות במיוחד. לגברים, מנגד, מותר לשאת יותר מאשה אחת, ומותר להם המנהג של "נישואין לשם תענוגות", שם קוד לזנות. גנבים נענשים בקטיעת יד. הומואים מוצאים להורג. בסיפור העולמי על העבדות האפריקנית נשמט, משום מה, חלקם של המוסלמים בפשע, כמו גם העובדה שבסודאן וערב הסעודית המוסלמיות, העבדות עודנה חוקית.

גרוע מכך, עליית המערב פגעה אנושות ברגש הכבוד המפותח של המוסלמים. אלו, שלדעתם-שלהם היו צריכים להיות שליטי העולם, הפכו לתרבות המפגרת ביותר עלי אדמות. לפחות כך מעידים האינטלקטואלים שלהם-עצמם. את התסכול הזה, את הדיסוננס הקוגניטיבי בין מעמדם האמיתי לבין מעמדם כפי שצריך היה להיות, הם פורקים באלימות רצחנית כלפי האומות המערביות.

נהוג לומר אצלנו שהדבר נובע מעוני. העובדות מעידות אחרת. המתאבדים באים, רובם ככולם, מהמעמד הבינוני המשכיל. לפלאחים של עזה וקראצ'י יש עניינים דחופים יותר לטפל בהם מאשר לגאול את כבוד האיסלם או את כבוד האומה הפלסטינית. מוחמד עטא וחבר המרצחים שלו התחנכו במערב, ושנאו אותו. שנאו אותו על שאננותו, על החופש שלו, על הצלחתו קלת הדעת בעוד התרבות שממנה באו "הגיעה לשיאה במאה ה-12, ומודעת לכך." המחבלת ממסעדת מקסים שהונצחה במיצג בשבדיה היתה עורכת דין. לא פלאחית או פועל קשה יום.

במאה האחרונה חלה הקצנה באיסלם. מקורה בזרם הוואהבי שבערב הסעודית. גרורותיו של זה הגיעו גם אל פקיסטן, הרפובליקה האיסלמית הגרעינית הראשונה. סעודיה ופקיסטן, ולא לא איראן צריכה להיות במרכז תשומת הלב של המערב, אלא סעודיה ופקיסטן. הן לבו של ציר הרשע.

ערב הסעודית מממנת את הטרור האיסלמי. היא עושה זאת, בין השאר, כדי לשמור על חיי השחיתות של שליטיה. שליטי פקיסטן – וגרוע מכך, השירות החשאי הפקיסטני – אירגנו ומימנו את משטר הטליבאן, ויש אומרים שהעבירו נשק גרעיני לידי אל-קאעדה. הודו, יריבתה של פקיסטן, נחשבת לפי האיסלם למדינה פגאנית, שאנשיה לא זכאים להגנה הניתנת לד'ימי. פקיסטן וערב הסעודית הן מדינות ווהאביות, סוניות. איראן היא שיעית, ובניגוד לתדמית הפרועה שיצאה לשיעים, היא אחראית הרבה יותר משתי האחרות. השיעים, אגב, נרדפים בערב הסעודית ובפקיסטן.

ג'ורג' בוש, בנאומיו לאחר פיגועי 11 בספטמבר, הדגיש שוב ושוב כי "האויב איננו האיסלם". כמו בפעמים אחרות – למשל, כבזבז את התמיכה הבינלאומית בארה"ב על מלחמה מיותרת בעיראק – הוא טעה. האויב הוא האיסלם. כל אימאם יאמר לכם זאת. כל מטיף מוסלמי מתעב את המערב וערכיו, ומטיף נגדם.

ישנם מוסלמים מתונים. תמיד יש כאלה. היו גם נאצים טובים ודרומיים גזענים שסלדו מאלימות. אבל המתונים נגררים לבסוף אחרי הקיצוניים. כשהקיצוניים מצטטים את ספר הקודש ואת גדולי האומה משנים עברו, המתונים נאלמים דום. אם אינם נאלמים דום, לעתים קרובות הם נרצחים.

מדוע, אם כן, נהנה האיסלם מתדמית מכובדת יותר מזו של "הקלאן", אף שהוא אחראי כיום למספר הגדול ביותר של מעשי רצח על רקע גזעני? מדוע איננו מגדירים את הטקסטים האיסלמיים עצמם כ"כתבי שנאה"?

משום הכבוד הנהוג בתרבות המערב כלפי אנשי דת ומקומות דתיים. בשל הכבוד הנהוג אוטומטית בכל דבר המוגדר כ"דת" – בניגוד ל"כת", למשל. את רגש הכבוד הזה הגיע הזמן לדכא. לאיסלם אין את הרגש הזה. הוא איננו רואה אנשי דת אחרים כנהנים מקדושה מיוחדת, ומקפיד בשיטתיות על חילול אתרים הקדושים לאחרים. הדוגמה הבולטת האחרונה היא פיצוץ פסלי הבודהא באפגניסטן על ידי אנשי הטליבאן, למרות התחינות שהגיעו אליהם מכל העולם.

איך ננצח במלחמת התרבויות הזו? על כך יש לחשוב באריכות וברצינות. אבל השלב הראשון לקראת נצחון במלחמה הוא התנערות מאשליות, וזיהוי נכון של האויב.

והאויב הוא האיסלם.

יוסי גורביץ הוא הסטוריון ופובליציסט

סמל השהאדה:

קבצים מצורפים

זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#2 oz.

oz.

ברונזה

• רשומים+
  • 721 הודעות:

פורסם 29/02/2004 - 20:42

קראתי את המאמר לא מזמן
יוסי גורביץ אם אני לא טועה וזה מי שאני חושב שהוא אז יש לו נטייה לא קטנה לייפוי עובדות ולפרובוקציות.
הוא הוסיף מאמר נוסף על כך שהיהדות היא אותו דבר.
נתת לאדם פוטון נתת לו אור למיליונית השניה.
לימדת אדם איך להרעיד אלקטרון סיפקת לו אור לכל החיים

#3 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 29/02/2004 - 21:03

קראתי את המאמר לא מזמן
יוסי גורביץ אם אני לא טועה וזה מי שאני חושב שהוא אז יש לו נטייה לא קטנה לייפוי עובדות ולפרובוקציות.
הוא הוסיף מאמר נוסף על כך שהיהדות היא אותו דבר.

אכן, חיפשתי ובשבילך גם על היהדות כדת פנאטית! למרות שאני לא מסכים עם קביעה שלו שגם היהדות מפיצה עצמה בחרב, היהדות מתנגדת למיסיונריות ולהמרת דתם של אחרים לדתה.

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

#4 יובל

יובל

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 409 הודעות:

פורסם 04/03/2004 - 01:44

אבל גם היא גזענית לא פחות...

לא אהבתי את המאמר הזה. (עם כל ההערצה הכנה שלי לגורביץ)
And he piled upon the whale's white hump, a sum of all the rage and hatred felt by his whole race, if his chest had been a cannon he would have shot his heart upon it

#5 Dirge

Dirge

5.5 שנים בבאר שבע ולא ראיתי גמל

• רשומים+
  • 735 הודעות:

פורסם 04/03/2004 - 12:12

מצד אחד היהדות אכן לא מסיונרית, אפילו היא די "מועדון סגור " בפני גויים.

מבט קטן על התנ"ך מגלה שהסטוריה של עם ישראל עקובה מדם.
כבשנו את ארץ כנען תוך כדי טבח המוני בכל העמים המקומיים עם תרוץ עלוב שהם חטאו..

דוד המלך הנערץ היום היה נחשב לכובש אכזר.
שלמה היה יותר גרוע ממנו, אם דוד כבש וטבח עמים אחרים, שלמה התעלל בבני ישראל עצמם בשביל לבנות מקדשים וארמונות.
לא נשכח את הנביאים כמו אלישע שבגלל שכמה ילדים צחקו עליו הוא זימן או קרא לדב שיקרע להם את הצורה .

שני בתי המקדש נחרבו בגלל מיליטנטיות של העם שלנו , הראשון נחרב אחרי שהמלך האחרון, צדקיהו יצא למרוד בבל למרות אזהרותיו החוזרות ונשנות של הנביא ירמיה.
השני נחרב אחרי מלחמות אחים ומרד חסר סיכוי באמפריה הרומאית .

והכי חשוב , כל אליו הם היום דמויות מופת.

#6 Dirge

Dirge

• רשומים+
  • 735 הודעות:

פורסם 04/03/2004 - 12:17

דבר אירוני במיוחד : אחרי חורבן בית המקדש הראשון הבבלים ( האויב, הכובש, המשמיד, המחריב..) מינו על קומץ היהודים שנשארו בארץ מנהיג יהודי שנקרא גדליה.

כמובן שכמה פנאטים קנאים לא אהבו את המשת"פ ושוב למרות אזהרותיו של הנביא ירמיה הם רצחו אותו.

בתנ"ך רצח מנהיג הוא מתועב במיוחד לכן מאז הונהג צום גדליה.

מעניין שיש לא מעט דתיים וחרדים שמוקיעים את יום הזכרון לרבין, ואף תומכים ברצח, ועדיין צמים בצום גדלייה.

#7 mipmip

mipmip

הבחורה עם הציפור

• גנרלים בדימוס
  • 19316 הודעות:

פורסם 04/03/2004 - 12:46

אני לא יכולה להסכים או להתנגד למה שנאמר במאמר, כי אני לא ממש מבינה (אף פעם לא קראתי את ההקוראן יותר מדי לעומק... ;) ), אלא רק להציג דעה אחרת ששמעתי פעם בהרצאה ולדעתי מתאימה כאן.

הבעיה עם האיסלאם היא לא דת האיסלאם, אלא התרבות האיסלאמית.
התרבות שמאשרת רצח של משהו מהמשפחה על רקע כבוד המשפחה, אי אפשר להיות מופתעים שהיא מאשרת ואפילו מעודדת פגיעה באנשים מבחוץ.
גם הג'יהאד זאת מצווה למיטב ידיעתי אינה כתובה בקוראן אלא הועברה בעל פה ולכן אי אפשר להיות בטוחים שהיא חלק מהדת המקורית, או שהועברה על ידי הקיצוניים.
הדת עצמה אינה קיצונית כמו שנהוג להציג אותה.
התרבות כן.
בלילות שישי, במוצאי שבת
אוהבים הרבה, מדברים מעט
מנגנים דואט ובבת אחת,
הצלילים עולים והלב נרעד
נישאים הם סחור וסחור
הוא גיטרה היא כינור.

רגע, אז עכשיו אני צריכה לשנות את היוזר לmipBA ?

#8 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 04/03/2004 - 13:15

אם אני לא טועה אז הג'יהאד היא כן מצווה מהקוראן וגם ליהדות יש מצווה כזו - מלחמת מצווה. היהדות והאיסלם הן דתות קרובות כיוון ששתיהן רואות את מאמיניהם כנעלים ואילו היתר הם כופרים אשר בבוא הזמן ייענשו. ההבדל הוא שהאיסלם מאשר למוסלמים להעניש את הכופרים בעוד היהדות לא מאשרת.

#9 Dirge

Dirge

• רשומים+
  • 735 הודעות:

פורסם 04/03/2004 - 18:14

אז מה בדיוק עשו בני ישראל לאורך כל התנ"ך ? כל פעם שהיה מלך או מנהיג חזק יצאו צבאות ישראל האדירים להשמיד את שכינהם עובדי האלילים.

#10 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 04/03/2004 - 20:46

הם הלכו לתבוע את האדמה המגיעה להם על פי הבטחת אלוהים לאברהם. הם לא הענישו את הכופרים. הם הציעו להם להתגייר ולהפוך לשווי זכויות או לשמור על אמונתם ולהיות עבדים. זה הכול מוגדר טוב מאד בכל הקשור למלחמת מצווה (אני לא מאמין שאני עוד זוכר את זה...).

#11 Dirge

Dirge

• רשומים+
  • 735 הודעות:

פורסם 05/03/2004 - 12:39

אלוהים בתנ"ך הוא חתיכת בן זונה אכזר

היום היו מאשימים אותו בפשעי מלחמה ( לא כמו שרון, יותר כמו מילושוביץ )

#12 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 09/03/2004 - 18:49

ובנוסף-אחרי שאחד העמים הערים על ישראל ו"גרר" עליהם הסכם שלום (רחמנא ליצלן!) האל הרחום חנון ורחמן העניש על שהמרו את פיו לנקות את ישראל מיושביה הקדומים (טבח עם?)

קצת קשה אז דתיים

מקור הניק

#13 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 10/03/2004 - 00:44

אני לא אמרתי שהוא אל רחום או חנון. קראתי ספר בשם "מיתולוגיה יהודית" ואלוהים לא מצטייר שם באור חיובי במיוחד.

#14 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 10/03/2004 - 13:45

אני לא אמרתי שהוא אל רחום או חנון. קראתי ספר בשם "מיתולוגיה יהודית" ואלוהים לא מצטייר שם באור חיובי במיוחד.

לא אמרתי שאמרת, פשוט הוספתי לדבריכם.

קצת קשה אז דתיים

מקור הניק

#15 אורח - סוצ

אורח - סוצ
  • אורחים

פורסם 10/03/2004 - 14:15

שני ברגים קטנים שמתווכחים על תפקידו ואופן פעולתו של F-15I - תבלו.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים