מעבר לתוכן

תמונה

האם יש חיים לאחר המוות

• Please log in to reply
33 replies to this topic

סקר: האם אתם מאמינים בחיים לאחר המוות ואם כן מדוע?? (45 משתמשים הצביעו בסקר)

האם אתם מאמינים בחיים לאחר המוות ואם כן מדוע??

1. יש חיים (15 הצבעות [33.33%])

אחוז ההצבעה: 33.33%

2. אין חיים (30 הצבעות [66.67%])

אחוז ההצבעה: 66.67%

הצבע אורחים אינם יכולים להצביע

#1 שלום

שלום

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים+
  • 297 הודעות:

פורסם 01/07/2004 - 19:15

מכיוון שזהו פורום נפשי חשבתי להציע שאלת אתגר נפשית
נשוי באושר+4, ב"ה

#2 TheXmaN

TheXmaN

סוג של נזיר חשמלי

• רשומים+
  • 1205 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 00:31

שלום, מה נסגר איתך?!
תקנו אותי אם אני טועה, לא אתה שלום, זה לא כוונת המשורר במזון לנפש, זה אמור להיות פורום שקשור באומנות...
If I can't be my own, I'd feel better dead

#3 כרמי

כרמי

ברונזה

• רשומים+
  • 929 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 01:36

"אני לא יודע אם יש חיים אחרי המוות, אבל אני אורז זוג תחתונים נוסף ליתר בטחון" וודי אלן

#4 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 01:41

שלום, מה נסגר איתך?!
תקנו אותי אם אני טועה, לא אתה שלום, זה לא כוונת המשורר במזון לנפש, זה אמור להיות פורום שקשור באומנות...

האמת, יעוד הפורום הוא בעיקר לאומנות/ספרות וכד', אך הוא גם פתוח לדיונים מוסריים/פילוסופיים.
מחזרו ציוד אלקטרוני ואפילו תקבלו על זה כסף!

"שקר החן והבל הניופי" (משלי ל"א, ל' / סימבה ס"ו, ל')

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

#5 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 01:42

"אני לא יודע אם יש חיים אחרי המוות, אבל אני אורז זוג תחתונים נוסף ליתר בטחון" וודי אלן

אח, וודי וודי. איזה מלך של ציטטות... :וי:

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

#6 Mad Hatter

Mad Hatter

פועל נקיון בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 11577 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 01:48

אני לא יכול לחשוב על פורום יותר מתאים לשאלה מהסוג הזה, X, וכבר היו פה לא מעט דיונים פילוסופיים כאלה או אחרים, כך שאני לא רואה בעייתיות בלפרסם את הנושא הזה כאן.

לא הצבעתי לסקר כי באמת אין לי מושג. מצד אחד, המדע לא ממש מסתדר עם קיום חיים שלאחר המוות, אבל מצד שני, המוח מתקשה לעכל את העובדה שבאיזשהו שלב הוא פשוט חדל מלהיות.

אני מאד רוצה להאמין שיש, בלי קשר לגן-עדן/גיהנום, אבל אין לי שום דרך להיות בטוח לא לכאן ולא כאן, ואני לא יכול לסנגר על דעה זו או אחרת.
שלפוחיתוס-שתנוס-פלטיניומוס
כֻּל כַּלְבּ BGU-מוֹ...

#7 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 01:52

טוב, ולתשובה רצינית (וקצת אפיקורסית, רחמנא ליצלן):

אני כבר לא מאמין בחיים אחרי המוות (גן-עדן, עולם הבא. תקראו לזה איך שתרצו). היה נחמד להאמין בזה ולחשוב שהחיים הנוכחיים הם רק טרקלין לעולם הבא. היה נחמד להאמין שאזכה לחיי נצח, שאוכל לראות את קרוביי שמתו. התחלתי לחשוב בשנים האחרונות שעניין החיים לאחר המוות הוא המצאה של הדת. לא מצויין למיטב ידיעתי בשום מקום בתורה שיש חיים לאחר המוות. שאדם מאמין (שומר מצוות) צפוי לזכות בחיים מאושרים בגן-עדן. אם היה כתוב במפורש בתורה שיש דבר כזה, אולי הייתי חושב אחרת, אך אני חושב שזה צורך אנושי לדעת שאחרי החיים אין ואקום, ריק, כלום, אלא יש המשכיות (זה מאוד מפחיד לחשוב על כלום נצחי/אינסופי לאחר המוות). הצורך הזה מסופק ע"י הדת (יהדות, נצרות ואיסלאם)...

#8 Mad Hatter

Mad Hatter

פועל נקיון בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 11577 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 01:58

מה לגבי כל הסיפורים של אנשים שנמצאים במצב של מוות קליני וחוזרים לחיים? אתה שולל אותם לחלוטין?
כֻּל כַּלְבּ BGU-מוֹ...

#9 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 02:03

כן. ראיתי תכנית דוקומנטרית בה הסבירו את תופעת ה"הייתי במוות קליני וראיתי את בורא העולם/הייתי בגן-עדן/הלכתי במסדרון ארוך ומואר ובקצהו ראיתי אור גדול!" באמצעות העובדה שכשאין לך חמצן במוח, אתה מתחיל "לראות" כל מיני דברים לבנים וכד' שיכולים להידמות לגן-עדן וכו'.

#10 Mad Hatter

Mad Hatter

פועל נקיון בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 11577 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 02:10

כן, אני גם קראתי את זה איפהשהו... ובכל זאת... זה רק הסבר, זו לא ממש הוכחה.
כֻּל כַּלְבּ BGU-מוֹ...

#11 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 02:13

אני חושב שהם עשו ניסויים מדעיים בנושא עם אנשים במצב נורמלי והם איכשהו הצליחו לשחזר את התופעה שקורית בזמן מוות קליני...

#12 איה

איה

המניבה

• רשומים+
  • 2710 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 11:34

לא מצויין למיטב ידיעתי בשום מקום בתורה שיש חיים לאחר המוות. שאדם מאמין (שומר מצוות) צפוי לזכות בחיים מאושרים בגן-עדן.

בשיחה עם אחד מחברי הפורום, אמרתי לו שלא מצוין בשום מקום בתנ"ך שיש חיים אחרי המוות, ולאחר כמה זמן הוא הוכיח לי שאני טועה (והביא את הדוגמא של שאול שמבקש להעלות באוב את שמואל).

רק אחרי שדיברתי איתו, הבנתי שהעניין המרכזי הוא לא האם יש או אין "עולם הבא", אלא האם מובטח למאמינים שיגיעו למקום כזה או אחר בעולם הבא. ואת זה אין בשום מקום בתנ"ך, וזה אחד הדברים שנכנס ליהדות כתוצאה מהמפגש עם הדתות המקבילות. כי אחרי הכל, כשכולם סביבך מבטיחים חיי נצח מרנינים למאמינים, לך קצת קשה לשכנע אנשים אם אתה מבטיח רק גשמי ברכה בעולם הזה.

ובנוגע לעניין עצמו - אני מאמינה שיש חיים לאחר המוות, במובן הבא - אני מתה,
שלב א' - איברי נתרמים לאנשים שזקוקים להם, ובזכות איברי הם זוכים בחייהם מחדש,
שלב ב' - יתר איברי נתרמים למוסדות מחקר, ואלו מסייעים להם במחקריהם אשר יביאו לשיפור איכות החיים של יתר האנושות,
שלב ג' - האיברים שבהם לא נעשה שימוש רפואי, נקברים אחר כבוד, ומהם ניזונים יצורי הקרקע השונים, אלו מקיימים מערכות אקולוגיות מגוונות, אשר מסייעות להמשך קיומו של העולם.

בקיצור, לאחר מותי יהיו הרבה חיים, בעולם הזה. מאידך, מי שלא מוכן לתרום את איבריו לא לטובת החולים שבינינו, ולא לטובת המדע, לא מרבה חיים, לא בעולם הזה, ובטח שלא בעולם (הבלתי ניתן להוכחת קיומו) הבא.
"אל תשכח שזנב הוא לא רק זנב, ויותר משהזנב קשור לבעליו, בעליו קשור אליו!"

#13 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 14:32

בשיחה עם אחד מחברי הפורום, אמרתי לו שלא מצוין בשום מקום בתנ"ך שיש חיים אחרי המוות, ולאחר כמה זמן הוא הוכיח לי שאני טועה (והביא את הדוגמא של שאול שמבקש להעלות באוב את שמואל).

לכן סימנתי בקו את המילה תורה. הסיפור על שאול ושמואל הוא מהנביאים. התורה היא ספר החוקים והמצוות של היהדות, ספר שמבטיח שכר ועונש על מצווה וחטא בהתאמה. אם לא כתוב שם מפורשות על חיי עולם הבא, אני מרשה לעצמי לפקפק בעולם שכזה. בנוסף עם או בלי קשר, העלאה באוב, עוננות (מצחיק מאוד) וכד' אינם לגיטימיים ע"פ היהדות.

לגבי הויכוח של מי זכאי לחיי העולם הבא - למיטב ידיעתי כל ישראל זכאים לחיי העולם הבא (כל יהודי, גם אם הוא חוטא- מובטח לו מקום בגן-עדן).

איה - התפישה שלך לגבי החיים אחרי מותך (תרומת איברים וגו') מזכירה לי את המשפט "במותם ציוו לנו את החיים". לתפישתי, החיים שלי לא ממשיכים אחרי מותי באופן גשמי בהכרח, אלא בעיקר רוחני - הנפשות בהן נגעתי בחיי, האנשים שיזכרו בי, שיתגעגעו אלי, הילדים שלי שיהוו המשכיות לגנים שלי ויעבירו הלאה את הקוגניציות שלי שנטבעו בהם...

#14 שלום

שלום

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים+
  • 297 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 16:03

בתורה עצמה רמוז כמה פעמים על תחיית המתים ולכן המושג של חיים נצחיים אינו נובע מהעתקה אלא הינו אוריגינלי לחלוטין.

מי שחושב אחרת פשוט אינו מכיר היטב את המקורות!!!!!!!!!!!!!!1
נשוי באושר+4, ב"ה

#15 איה

איה

המניבה

• רשומים+
  • 2710 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 16:07

איה - התפישה שלך לגבי החיים אחרי מותך (תרומת איברים וגו') מזכירה לי את המשפט "במותם ציוו לנו את החיים". לתפישתי, החיים שלי לא ממשיכים אחרי מותי באופן גשמי בהכרח, אלא בעיקר רוחני - הנפשות בהן נגעתי בחיי, האנשים שיזכרו בי, שיתגעגעו אלי, הילדים שלי שיהוו המשכיות לגנים שלי ויעבירו הלאה את הקוגניציות שלי שנטבעו בהם...

SimbaSoul, זה שהחיים ממשיכים אחרי המוות במובן הרוחני של הנגיעה שלך באנשים, זה פשיטא מבחינתי. וספק אם מישהו חושב אחרת, או חולק עליך.

הכוונה מאחורי מה שכתבתי הייתה להראות שדבר אחד אנחנו יודעים באופן ודאי - ככל שתתרום יותר מבשרך לאחר מותך, כך יהיו יותר חיים לאחר מותך. מה שלא ודאי הוא קיומה של נשמה, וכן האפשרות שלאחר המוות הנשמה ממשיכה להתקיים, וכן האפשרות שהנשמה נושאת איזשהו תוכן לאחר המוות.

כך שמבחינה רציונלית (למי שמתעקש לחשוב באופן הזה...), היכולת שלך לקיים חיים אחרת המוות, היא ודאית יותר כאשר אתה בוחר בדרך הנהוגה יותר ע"י החילוניים (ידוע לי שיש דתיים התורמים את איבריהם, אבל הם במיעוט). כך או כך, בין אם אתה תורם את איבריך, ובין אם לאו, בעצם הולדתך הטבעת חותם בעולם.
"אל תשכח שזנב הוא לא רק זנב, ויותר משהזנב קשור לבעליו, בעליו קשור אליו!"

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים