מעבר לתוכן

תמונה

האם יש חיים לאחר המוות

• Please log in to reply
33 replies to this topic

סקר: האם אתם מאמינים בחיים לאחר המוות ואם כן מדוע?? (45 משתמשים הצביעו בסקר)

האם אתם מאמינים בחיים לאחר המוות ואם כן מדוע??

1. יש חיים (15 הצבעות [33.33%])

אחוז ההצבעה: 33.33%

2. אין חיים (30 הצבעות [66.67%])

אחוז ההצבעה: 66.67%

הצבע אורחים אינם יכולים להצביע

#16 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 17:48

בתורה עצמה רמוז כמה פעמים על תחיית המתים ולכן המושג של חיים נצחיים אינו נובע מהעתקה אלא הינו אוריגינלי לחלוטין.

מי שחושב אחרת פשוט אינו מכיר היטב את המקורות!!!!!!!!!!!!!!1

הב לי ציטטות. אשמח לגלות שטעיתי...
מחזרו ציוד אלקטרוני ואפילו תקבלו על זה כסף!

"שקר החן והבל הניופי" (משלי ל"א, ל' / סימבה ס"ו, ל')

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

#17 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 17:56

הכוונה מאחורי מה שכתבתי הייתה להראות שדבר אחד אנחנו יודעים באופן ודאי - ככל שתתרום יותר מבשרך לאחר מותך, כך יהיו יותר חיים לאחר מותך.

איה, אני חושב שכוונת השרשור היא "האם אתם מאמינים שיש לכם חיים אחרי המוות". בודאי שניתן לקיים חיים אחרי מותינו (לית מאן דפליג שתרומת איברים מצילה חיים וכד'), אך מה עם שלנו? השאלה היא האם חיינו ממשיכים לאחר מותינו? האם ברגע שהאדם הנושא את איבריך ימות, את תמותי/תיפסקי? אני טוען שכל עוד יש לי המשכיות רעיונית/קוגניטיבית, אני מתקיים לאחר מותי. האם את חדלה להתקיים כאשר בשרך חדל מלהתקיים סופית? הופך לעפר?

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

#18 איה

איה

המניבה

• רשומים+
  • 2710 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 18:31

נעשה את זה מסודר -
1. חיים אחרי המוות במובן של גן-עדן-גיהינום - יוק.
2. חיים אחרי המוות ע"י תרומת איברים - דוז פוואה.
3. חיים אחרי המוות בעצם ההמשכיות הרעיונית - ודאי וודאי (וכבר כתבתי את זה פעמיים).

ובאשר לאמונה שלי, חלקים מפילוסופיית החיים שלי פותחו לאור ההבנה שבכל רגע נתון מישהו יכול למות. ולכן, אני אשתדל להימנע עד כמה שניתן מפגיעה באנשים אחרים, כי כאמור, בכל שנייה האדם האחר יכול למות, ולא הייתי רוצה שהמחשבה האחרונה שלו בחיים תהיה שלילית. ובאותה מידה בכל שנייה אני יכולה למות, ולא הייתי רוצה שלאנשים לא יהיה מה להגיד עלי בהספד... ;)
"אל תשכח שזנב הוא לא רק זנב, ויותר משהזנב קשור לבעליו, בעליו קשור אליו!"

#19 Mad Hatter

Mad Hatter

פועל נקיון בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 11577 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 19:09

רגע, אבל מה אכפת לך מה אנשים יגידו עלייך בהספד? את לעולם לא תדעי מה אמרו. מבחינתך היקום חדל מלהיות ברגע שאת מתה.

לא שאני תומך בגישה ההפוכה משלך, חס וחלילה, אבל סתם לצורך הדיון...
שלפוחיתוס-שתנוס-פלטיניומוס
כֻּל כַּלְבּ BGU-מוֹ...

#20 איה

איה

המניבה

• רשומים+
  • 2710 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 19:50

זה לא שנשמתי תרחף מעל בית הקברות, ובאמת יהיה איכפת לי מההספד...

מה שכן איכפת לי הוא שהמורשת שלי בעולם הזה תהיה חיובית, וההספד הוא סוג של אינדיקציה סופית לעניין.

לפני כמה זמן דיברתי עם ר', חברי הטוב, ואמרתי לו שאני שונאת להגיע לתאריך יום ההולדת שלי, כי בכל שנה אני מבטיחה לעצמי מיליון הבטחות, ובכל שנה מחדש אני מגלה שלא קיימתי אותן. ולמרבה הצער, רוב ההבטחות חוזרות על עצמן. בעצם, כל יום הולדת הוא סוג של הספד קטן.

יום הולדת הוא סוג של תזכורת לזה שאני עדיין לא האדם הטוב שאני מבטיחה לעצמי להיות, או במילים אחרות, אם אני אמות מחר, מי שיכתוב את ההספד עדיין ירגיש שהוא מנסה קצת ליפות את המציאות. כלומר, המורשת שלי לעולם עדיין לא הושלמה, וחיי הנצח שלי בעולם הזה עדיין לא מובטחים.

ולסיום אנקדוטה -
חברה שלי, סבתא שלה היא ירושלמית עסלית כזו. יום אחד הלכה לעולמה אחת הזקנות היותר מעצבנות שהיו בירושלים (זוכרים את "תהילה", אז ההיפך), בקושי אספו אנשים למניין, והלכו לקבור את ברת המינן. סבתא של חברה שלי גויסה לומר דברי הספד על המכשפה הזקנה, וכשהגיע תורה היא עמדה על הדוכן, כחכחה בגרונה, הביטה בצער על הגופה, ואמרה "היא ידעה לבחור עגבניות...". :lol:
הסיפור הזה הפך להיות מטבע לשון בקרב אי אילו אנשים שאני מכירה, וכרוצים לומר על מישהו שהוא בלתי נסבל, אומרים ש"הוא יודע לבחור עגבניות...". ;)

#21 Mad Hatter

Mad Hatter

פועל נקיון בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 11577 הודעות:

פורסם 02/07/2004 - 20:06

תכל'ס, אני מסכים, כי גם אני כזה.
אבל משהו פה בכל זאת מצלצל לי מוזר, כאילו לאדם שמת יש איזשהו אינטרס, הרי אם את בנאדם חרא, אז אנשים שונאים אותך כשאת בחיים באותה מידה, וזה מה שאמור להפריע לך, לא העובדה שאחרי מותך אומרים עלייך ש-"ידעת לבחור עגבניות".
שלפוחיתוס-שתנוס-פלטיניומוס
כֻּל כַּלְבּ BGU-מוֹ...

#22 איה

איה

המניבה

• רשומים+
  • 2710 הודעות:

פורסם 03/07/2004 - 23:38

אוף... :( למה אנשים לא מבינים אותי? :unsure: אני אבהיר -
ברור שלאדם מת אין שום אינטרס.
כמו שכבר כתבתי - ההספד הוא סוג של מבחן סופי למה שהיית במהלך חייך.
ולכן, זה ממש לא משנה מה יגידו מעל הקבר לגופה שמצאה בו את מקומה האחרון, אלא לאדם שהיה הגופה הזו לפני כמה שעות.

#23 gali

gali

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 113 הודעות:

פורסם 05/07/2004 - 23:41

העיקר האחד עשרה והשלוש עשרה של היהדות:
11. שכר ועונש (בעיקר לנשמה)
13. תחית המתים

אני אוהבת אותך אלוהים

#24 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 03/06/2006 - 06:36

לפי סקר מין הצמח והחזאים גם מחר העולם יהיה במרוצה ועד כמה שידוע לי העולם עגול וכמה שתרוץ... שלח SMS ותרום ח"י (או מ"ת) שקלים למשיח

בכל זאת היום יקר לקנות חמור לבן ולהחזיר לתחייה מיליארדי מתים...

העגלה נוסעת אין עצור... שתיסע!

אנחנו מכונות להעברת גנים ותו לא, אין לנו שום מטרה או סיבה לחיות כל מה שאת/ה חושבים או עושים נובע מדחפים חייתים כמו כל חיה בעולם הזה . אנשים רצים ומשחקים את משחקי המונופול בלי לעצור ולהבין שאין למה... זה לא משנה אם תהייה נשיא ארה"ב ותמות בגיל שמונים או אם תהייה אנס קטינות ותמות על כיסא חשמלי בגיל 27, אחרי שתמות לא יהיה מי שישנה לו אם הוא מת או חי ומה הוא עשה בחייו חסרי התכלית.

אני לא סובל בחיי למעשה אני מאושר וקורע את החיים .
אבל מה שקורה פה בעולם התבהר לי , אנשים בורחים מהאמת האמיתית ורצים בכל הכוח לעבר תהום...

כשכואב הראש בני האדם (שזאת בעצם מילה לא חוקית כי כל מה שכתוב בספרים הישנים הוא שטויות לכן אין אדם וחווה ואנו לא בני אדם) לוקחים אקמול.
כשכואבת להם האמונה הם לוקחים אלוהים.
על הבררה הטבעית כולם שמעו, אך בטוח לא הפנימו שהיא פועלת בכל נושא בחיים, גם על הצורך באמונה - שנבע מהצורך החייתי הבסיסי לשרוד ( אחרת חייה זו לא הייתה יוצרת דור המשך, וכך רק חיות עם אינסטינקטים שהרחיקו אותם מהמוות שרדו), חייה עם מוח לא מפותח לא מבינה מה זה מוות היא אפילו לא מודעת שממנו האינסטינקטים שלה מרחיקים אותה. אצל החיות שקוראות לעצמן "בני אדם" התפתח המוח במהירות גדולה יותר והסיבה היא שבני אדם עם מוח מפותח יותר שרדו והעמידו צאצאים רבים ממוחות חלשים יותר. וכך בדרך הבררה הטבעית והאמיתית הלך והשתבח מוח האדם שעזר לו לשרוד ולהתחזק ולהפוך להיות האחת החיות (המכונות) המשוכללות ביותר לשרידה והעברת גנים (אך לא הכי משוכללות , חיידקים למשל הרבה יותר משוכללים מאיתנו בכל הבחינות...) .
אך ביחד עם הישגי השרידה באו שאלות , סיפור: מה קרה ל"אושו" חברו הטוב הוא הפסיק לנשום פניו כחולות והוא קר , ממש מוזר והוא לא מוכן להתעורר אפילו. טוב לא צריך אני אחזור מחר חשב לעצמו אבינו הקדום. בכל יום שחזר "אושו" בשלו לא מוכן לקום למרות עדרי הזבובים שעוקצים אותו בכל גופו מוזר חשב לעצמו אבינו. אך לאחר חודש כאשר הגופה הייתה בריקבון מתקדם הבין שמשהו לא ברור קרה ולא נראה ש"אושו" יתעורר יותר למעשה הוא מתחיל להיעלם.
משהו זוחל באיטיות לכל חלק בגופו וואקום של פחד נפער בחזהו, הוא הבין. גם אני יעלם כמו "אושו". אבל רגע כל מה שאני עושה בחיי זה להתרחק מתופעת "אושו" ?!?!.
מנקודה זו הסיפור ממשיך לשני דרכים:
1.אבינו מבין שאין בכוחו לעצור את תופעת "אושו" ובכך מוריד את מוטיבציית הרדיפה למצוינות שלו ומעמיד כמות קטנה של צאצאים אם בכלל.
2.אבינו מפתח עוד אינסטינקט בשם "אמונה" שבא לשים קומפרס על המוות ולמעשה מגן על עצמו כמו כל חייה מפני המוות, חייו הופכים שלווים יותר בעלי משמעות , מעמיד צאצאים רבים ובכך נוצר עולם בו רוב הצאצאים זקוקים לסם האמונה.
בעולמינו כיום לחייה "בן-אדם" יש תנאים טובים נוחים וקלים לשרידה. לכן גם אנשים כמוני שהבינו את הסוף המר ואת חוסר המשמעות בחיים שורדים ואפילו מביאים ילדים בטעות (וגם זה נובע מדחף חייתי שנוצר בבררה הטבעית, שעובר גם בעצמותיי )

#25 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 08/08/2006 - 11:58

אני מאמינה בהמשכיות החיים.
אני מאמינה שהנשמה שמצוייה בכל אחד מאיתנו
היא נצחית ואין סופית
ולא מתה לעולם.
ולאחר שהגוף הפיזי שלנו מת,
התה גם האישיות שלנו
ונושרת מעלינו
והנסיונות, והזיכרונות, והמאפיינים
מתים
והנשמה שלנו ממשיכה הלאה לחיים נוספים לפי בחירתה
ללידה נוספת, לגוף נוסף, לנסיונות נוספים.

אני לא מאמינה בגן עדן או גיהנום
ולא בעונשים נצחיים או תגמול
אני מאמינה שאנחנו כאן כדי לגדול וכדי להשתנות וכדי לחוות
ושאין מוות בעולם בכלל...
אמא אדמה אוהבת גם אותך

פורום מיסטיקה - למאמינים בקסם ולחולמים ריפוי

#26 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 10/08/2006 - 11:34

יש לנשמה הזו מודעות?

#27 WhyNoT

WhyNoT

כסף

• רשומים+
  • 1020 הודעות:

פורסם 26/09/2006 - 22:46

אני מאמינה בהמשכיות החיים.
אני מאמינה שהנשמה שמצוייה בכל אחד מאיתנו
היא נצחית ואין סופית
ולא מתה לעולם.
ולאחר שהגוף הפיזי שלנו מת,
התה גם האישיות שלנו
ונושרת מעלינו
והנסיונות, והזיכרונות, והמאפיינים
מתים

אני לא מאמינה בגן עדן או גיהנום
ולא בעונשים נצחיים או תגמול
אני מאמינה שאנחנו כאן כדי לגדול וכדי להשתנות וכדי לחוות
ושאין מוות בעולם בכלל...

זה פחות או יותר גם מה שאני חושבת, אבל אני לא סגורה (עד כמה שאפשר להיות בכלל סגור במשהו כאן :lol: ) על נשירת הזיכרונות. אנשים לעיתים כן נזכרים באירועים מהחיים הקודמים, וגם לחיים הקודמים כנראה יש השפעה על החיים האלה.
וכן, העניין עם הגן עדן והגהינום נראה לי רק קטע תרבותי, ולא יותר מזה.

Roy Walker: All right, close your eyes. What do you see?
Alexandria: Nothing.
Roy Walker: Rub them... Can you see the stars?
Alexandria: Yes

If everybody in the world had a flower instead of a gun there would be no wars, there would be one big smelling...

sleep is definitely underrated

#28 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 26/09/2006 - 23:27

זה פחות או יותר גם מה שאני חושבת, אבל אני לא סגורה (עד כמה שאפשר להיות בכלל סגור במשהו כאן :lol: ) על נשירת הזיכרונות. אנשים לעיתים כן נזכרים באירועים מהחיים הקודמים, וגם לחיים הקודמים כנראה יש השפעה על החיים האלה.
וכן, העניין עם הגן עדן והגהינום נראה לי רק קטע תרבותי, ולא יותר מזה.

גן עדן וגיהנום זו תפיסה נוצרית לחלוטין. ביהדות כולם מגיעים לגן עדן בסופו של דבר, ההבדל זה הזמן שלוקח לנקות את הנשמה.

#29 WhyNoT

WhyNoT

כסף

• רשומים+
  • 1020 הודעות:

פורסם 27/09/2006 - 14:07

גן עדן וגיהנום זו תפיסה נוצרית לחלוטין. ביהדות כולם מגיעים לגן עדן בסופו של דבר, ההבדל זה הזמן שלוקח לנקות את הנשמה.

ואיפה יושב השטן ? :הממ:

Roy Walker: All right, close your eyes. What do you see?
Alexandria: Nothing.
Roy Walker: Rub them... Can you see the stars?
Alexandria: Yes

If everybody in the world had a flower instead of a gun there would be no wars, there would be one big smelling...

sleep is definitely underrated

#30 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 27/09/2006 - 14:28

ואיפה יושב השטן ? :הממ:

לפי ספר איוב שטן, זה מהשורש ש.י.ט כלומר מטייל לו בעולם והוא בעצם כפוף לאלוהים.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים