מה לדעתכם עבר בראש של יוצרי סדרות מסע בין כוכבים לדורותיהן? - עמוד 2 - מדע בדיוני ופנטזיה - פורום סטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון

מעבר לתוכן

תמונה

מה לדעתכם עבר בראש של יוצרי סדרות מסע בין כוכבים לדורותיהן?

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#16 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 23/11/2011 - 18:00

אני אצטרף לקביעה שמדובר בניתוח פשטני למדי.
וייאג'ר, לשם הדוגמא, לא שונה מהסדרות האחרות בגלל שהקפטן אישה או בגלל שהכותבים חזרו לסיפור על ספינה. וויאג'ר, מספרת על חלקים אחרים בגלקסיה ואף מוסיפה מידע רב אודות הבורג. אומנם היו קטעים שסבבו סביב הרעיון שהקפטן היא אישה אבל זה ממש לא העיקר בסדרה. יש בה הרבה יותר מזה. כך ד"א, לגבי סיסקו. אומנם הוא שחור אבל מעטים הפרקים שהתייחסו לכך.

בנוגע לאנטרפרייז.. היא באמת בעעע. עצם זה ששיר הפתיחה הכיל מילים ולא מנגינה כבר רמז על כך שהיא בעע...

הרשי לי לחלוק (עלייך, לא איתך).
אנטרפרייז היא אחת מסדרות מב"כ היותר אמינות (או הפחות גרועות, תלוי איך מסתכלים), הן מבחינת עלילה והן מבחינת פיתוח הדמויות וגם שם הוסיפו לא מעט פרטי מידע מעניינים שסוגרים פינות:
המגע הראשון עם הבורג שלמעשה חזרו בזמן באחד הסרטים, הסיפור עם הקלינגונים חסרי "רכסי הפנים" אשר במקור נבעו פשוט מאיפור דל ואף אחד לא זכר זאת עד אשר יצרו ב"דור הבא" את הפרק המשולב עם צילומים מהסדרה המקורית, המגע הראשון עם הוולקנים והפרק הכפול והמקורי של mirror darkly, הקמת הפדרציה, שילוב גזעים פחות מוכרים כמו ה'גורן' והת'וליאנים, הסיפור מאחורי האוריונים... והייתי מפרט עוד אם לא הייתי חושש לתדמיתי ההו כה קולית...

עצם הקונספט של אנטרפרייז אילץ את היוצרים להתאמץ יותר ולהשאיף את העלילה להיות מוצלחת ככל הניתן: הם היו חייבים להסביר דברים ולא רק מבחינת ההיסטוריה, אלא גם מבחינת הרוח אשר מניעה את בני האדם לצאת לכוכבים ולאחר כמה וכמה חיכוכים ודילמות מוסריות, סוחפת אחריה את שאר הגזעים ומניחה את החזון להקמת הפדרציה.
מהבחינה הזו, כל שאר הסדרות היו די סתם (למעט אולי הסדרה המקורית שלעד נזכור לה חסד נעורים) ובראשן DS9 אשר גרמה לדור שלם לאבד אמון במד"ב וגידלה מפלצות כמו ג'יי ג'יי אברמס ימ"ש.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#17 johnny rotten

johnny rotten

Calm like a BomB

• מנהלי פורום
  • 8670 הודעות:

פורסם 23/11/2011 - 18:21

אנטרפרייז היא אחת מסדרות מב"כ היותר אמינות (או הפחות גרועות, תלוי איך מסתכלים), הן מבחינת עלילה והן מבחינת פיתוח הדמויות וגם שם הוסיפו לא מעט פרטי מידע מעניינים שסוגרים פינות:
המגע הראשון עם הבורג שלמעשה חזרו בזמן באחד הסרטים, הסיפור עם הקלינגונים חסרי "רכסי הפנים" אשר במקור נבעו פשוט מאיפור דל ואף אחד לא זכר זאת עד אשר יצרו ב"דור הבא" את הפרק המשולב עם צילומים מהסדרה המקורית, המגע הראשון עם הוולקנים והפרק הכפול והמקורי של mirror darkly, הקמת הפדרציה, שילוב גזעים פחות מוכרים כמו ה'גורן' והת'וליאנים, הסיפור מאחורי האוריונים... והייתי מפרט עוד אם לא הייתי חושש לתדמיתי ההו כה קולית...

עצם הקונספט של אנטרפרייז אילץ את היוצרים להתאמץ יותר ולהשאיף את העלילה להיות מוצלחת ככל הניתן: הם היו חייבים להסביר דברים ולא רק מבחינת ההיסטוריה, אלא גם מבחינת הרוח אשר מניעה את בני האדם לצאת לכוכבים ולאחר כמה וכמה חיכוכים ודילמות מוסריות, סוחפת אחריה את שאר הגזעים ומניחה את החזון להקמת הפדרציה.
מהבחינה הזו, כל שאר הסדרות היו די סתם (למעט אולי הסדרה המקורית שלעד נזכור לה חסד נעורים) ובראשן DS9 אשר גרמה לדור שלם לאבד אמון במד"ב וגידלה מפלצות כמו ג'יי ג'יי אברמס ימ"ש.

הדמויות והacting באנטרפרייז היה ממש גרוע, נכון שהם סגרו כל מיני פינות עלילתיות אבל היו גם אי התאמות טכנולוגיות עם סדרות אחרות.
אם אנטרפרייז היה כזה טוב וDS9 היה כזה גרוע למה אנטרפייז בוטלה אחרי 4 עונות וDS9 שרדה 7 עונות?
"...No fault, none to blame
It doesn't mean I don't desire to
Point the finger, blame the other..."

כשאתה מתלונן אז אתה מצפה שיקשיבו לך, אבל כשמתלוננים עליך פתאום אתה הכבשה הקטנה שנוזל לה משהו אדום מהאוזן.

#18 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 23/11/2011 - 18:36

הדמויות והacting באנטרפרייז היה ממש גרוע, נכון שהם סגרו כל מיני פינות עלילתיות אבל היו גם אי התאמות טכנולוגיות עם סדרות אחרות.
אם אנטרפרייז היה כזה טוב וDS9 היה כזה גרוע למה אנטרפייז בוטלה אחרי 4 עונות וDS9 שרדה 7 עונות?

מאותה סיבה שיותר קל לייצר זבל מאשר למחזר אותו?

אני לא אומר שאנטרפרייז היא פסגת המד"ב. אני אומר שהיא היתה פחות גרועה מהבְרַרָה שיוצרי מב"כ הרגילו אותנו אליו.
אילו אי התאמות?

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#19 johnny rotten

johnny rotten

Calm like a BomB

• מנהלי פורום
  • 8670 הודעות:

פורסם 23/11/2011 - 18:51

מאותה סיבה שיותר קל לייצר זבל מאשר למחזר אותו?

אני לא אומר שאנטרפרייז היא פסגת המד"ב. אני אומר שהיא היתה פחות גרועה מהבְרַרָה שיוצרי מב"כ הרגילו אותנו אליו.
אילו אי התאמות?

למשל, אני זוכר קטע בפרק עם הבורג באנטרפרייז, אמרו שם שלוקח משהו כמו 100 שנים לשלוח הודעה בסאב-ספייס לצד השני של הגלקסיה לdelta quadrant
ובTNG אמרו באחד הפרקים של העונה ה1 או ה2 שלוקח משהו כמו 80 שנה לשלוח מסר בסאב-ספייס לגלקסיה אחרת

ויש עוד, שאני לא זוכר כרגע

כשאתה מתלונן אז אתה מצפה שיקשיבו לך, אבל כשמתלוננים עליך פתאום אתה הכבשה הקטנה שנוזל לה משהו אדום מהאוזן.

#20 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 23/11/2011 - 18:59

למשל, אני זוכר קטע בפרק עם הבורג באנטרפרייז, אמרו שם שלוקח משהו כמו 100 שנים לשלוח הודעה בסאב-ספייס לצד השני של הגלקסיה לdelta quadrant
ובTNG אמרו באחד הפרקים של העונה ה1 או ה2 שלוקח משהו כמו 80 שנה לשלוח מסר בסאב-ספייס לגלקסיה אחרת

ויש עוד, שאני לא זוכר כרגע

ממה שאני זוכר, באנטרפרייז הם דיברו על הזמן בו ייקח לבורג שנמלטו להעביר את המסר ולחזור עם תגבורת.
לא התעמקתי בזה, אבל אולי ניתן לייחס זאת להתקדמות טכנולוגית שקר כלשהי בין הסדרות.
שמע, אמנם זה מעניין כפרט טריוויה, אבל מבחינת העלילה זה בקטנה.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#21 johnny rotten

johnny rotten

Calm like a BomB

• מנהלי פורום
  • 8670 הודעות:

פורסם 23/11/2011 - 19:08

ממה שאני זוכר, באנטרפרייז הם דיברו על הזמן בו ייקח לבורג שנמלטו להעביר את המסר ולחזור עם תגבורת.
לא התעמקתי בזה, אבל אולי ניתן לייחס זאת להתקדמות טכנולוגית שקר כלשהי בין הסדרות.
שמע, אמנם זה מעניין כפרט טריוויה, אבל מבחינת העלילה זה בקטנה.

לדעתי לא ניתן להתייחס להתפתחות טכנולוגית, זה נראה כמו להגיד שהיום מהירות האור מהירה יותר מלפני 100 שנים
נכון זה לא עניין עלילתי גדול אבל the borg are in the details

#22 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 23/11/2011 - 19:10

לדעתי לא ניתן להתייחס להתפתחות טכנולוגית, זה נראה כמו להגיד שהיום מהירות האור מהירה יותר מלפני 100 שנים
נכון זה לא עניין עלילתי גדול אבל the borg are in the details

עם מה שהולך עכשיו בשוויץ, לך תדע :lol:

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#23 johnny_hm

johnny_hm

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 514 הודעות:

פורסם 26/11/2011 - 03:51

את תרומתי לדיון אני אעשה בהבאת הלינק הבא לידיעתכם, טרקיס יקרים

טראקטור-בים מפותח ע"י nasa

engage!

ולגבי החידושים בסדרה הבאה.. שאמורה לצאת בשנה הבאה ד"א, נחשו איזה קהילה :rainbow: שכמובן סובלת מאפלייה עדיין לא קיבלה במה בסדרה.
יהיו שתי דמויות גבר ואישה.. מעניין ינינ לראות אם הגבר יהיה קלינגוני :lol: איך יקבלו אותו חבריו הלוחמים.

#24 §jhony

§jhony

כסף

• מנהלי פורום
  • 1645 הודעות:

פורסם 26/11/2011 - 18:44

וזאת התרומה הלא רלוונטית שלי לדיון

תמונה מצורפת

#25 אורח - שקע

אורח - שקע
  • אורחים

פורסם 07/12/2011 - 08:53

וזאת התרומה הלא רלוונטית שלי לדיון

תמונה מצורפת

:מתגלגל: :מתגלגל: :מתגלגל:

#26 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 07/12/2011 - 09:38

קובץ מצורף  צרפתי בחלל.jpg   25.46K   47 מספר הורדות

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#27 NoamS

NoamS

משתמש טרי

• רשומים
  • 24 הודעות:

פורסם 11/12/2011 - 18:36

ניתוח פשטני משהו.
אבל אני אנצל גם את הבמה הזו כדי להביע את דעתי שהסרט האחרון של סטאר-טרק הוא עלבון קשה לאינטיליגנציה ולכל אוהד הז'אנר לדורותיו.

תגובה מפורטת ;)
בכל אופן (אם זה לא היה ברור) זה ניתוח חצי היתולי :שורק:
๑۩۞۩๑
http://twitter.com/shernoam
הטוויטר - עידכוני סטטוס, הברקות ושיתופים ב-140 תוים. היפכו לסטוקרים עוד היום! זה כדאי!
๑۩۞۩๑
http://blog.tapuz.co.il/noam2sher
הבלוג - יצירות, מדריכים, מחשבות, וקישקושים. נא להשאיר תגובה - בפקודה!
๑۩۞۩๑

#28 NoamS

NoamS

משתמש טרי

• רשומים
  • 24 הודעות:

פורסם 11/12/2011 - 18:43

כן, אהבתי את הפרק הכפול הזה. אהבתי אותו גם בסדרה המקורית עם קירק (אחד הפרקים הבודדים שהיו נחמדים בסדרה המקורית).
וזה אכן היה נחמד איך שב"אנטרפרייז" הם תרצו את המראה הקלינגוני שהשתנה.
היה נחמד גם לראות את הפרקים על יוצרו של דאטה ;)

אגב, הפרק המשולב לא היה ב"דור הבא", הוא היה בחלל עמוק 9.
๑۩۞۩๑
http://twitter.com/shernoam
הטוויטר - עידכוני סטטוס, הברקות ושיתופים ב-140 תוים. היפכו לסטוקרים עוד היום! זה כדאי!
๑۩۞۩๑
http://blog.tapuz.co.il/noam2sher
הבלוג - יצירות, מדריכים, מחשבות, וקישקושים. נא להשאיר תגובה - בפקודה!
๑۩۞۩๑

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים