מעבר לתוכן

תמונה

שקלול ממוצע סופי

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 10/11/2011 - 15:52

מה קורה במקרה הבא:

קורס בחירה או חובה מסלולי ראשון עם ציון נכשל.
קבלת אישור להירשם לקורס אחר ומעבר.
מספיק נק"ז לסגירת התואר גם אם לוקחים בחשבון רק את הקורס המוצלח.

כרגע, בגליון הציונים מופיעים שני הקורסים ושני הציונים.

האם ה'נכשל' ישתקלל בממוצע הסופי?
במידה וכן, איך מבטלים זאת?

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#2 Vamos

Vamos

כסף

• רשומים+
  • 1193 הודעות:

פורסם 10/11/2011 - 16:08

כשסוגרים את התואר איפשהו כמה שבועות-חודשים אחרי סיום השנה האחרונה, מחליטים מה הרשימה הסופית של המקצועות שיכללו בחישוב הממוצע. אם יש לך מקצועות עודפים שאתה יכול לסיים בלעדיהם אז אתה יכול להוציא אותם מהחישוב. אבל בגיליון הציונים הם יופיעו. מן הסתם נכשל לא יכלל בממוצע הסופי, אי אפשר לעבור תואר עם נכשל באחד הקורסים שסגרת.

#3 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 10/11/2011 - 16:24

כשסוגרים את התואר איפשהו כמה שבועות-חודשים אחרי סיום השנה האחרונה, מחליטים מה הרשימה הסופית של המקצועות שיכללו בחישוב הממוצע. אם יש לך מקצועות עודפים שאתה יכול לסיים בלעדיהם אז אתה יכול להוציא אותם מהחישוב. אבל בגיליון הציונים הם יופיעו. מן הסתם נכשל לא יכלל בממוצע הסופי, אי אפשר לעבור תואר עם נכשל באחד הקורסים שסגרת.

בטופס סגירת התואר יש אופציה לציין אילו קורסים הסטודנט לא מעוניין שישוקללו.
אני מניח שהכוונה המקורית היתה לאפשר לא לשקלל קורסים עודפים. כלומר מקרה בו מישהו לקח קורס בחירה וקיבל ציון גרוע ואז נרשם לקורס בחירה אחר ושיפר את הציון.

אני שואל על מקרה אחר. יש קורס עם נכשל אשר קורס אחר נלקח במקומו - והכל באישור.
כלומר יש מספיק נק"ז לסגירת התואר, אך לא בטוח שלא ישקללו את הנכשל.

עליי לדעת האם הנכשל ישוקלל, האם לציין בטופס סגירת התואר שלי ישקללו אותו, או האם יש משהו אחר שניתן לעשות.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#4 ליליאן

ליליאן

דער לעצטא הייליקער

• רשומים+
  • 788 הודעות:

פורסם 10/11/2011 - 16:52

בטופס סגירת התואר יש אופציה לציין אילו קורסים הסטודנט לא מעוניין שישוקללו.
אני מניח שהכוונה המקורית היתה לאפשר לא לשקלל קורסים עודפים. כלומר מקרה בו מישהו לקח קורס בחירה וקיבל ציון גרוע ואז נרשם לקורס בחירה אחר ושיפר את הציון.

אני שואל על מקרה אחר. יש קורס עם נכשל אשר קורס אחר נלקח במקומו - והכל באישור.
כלומר יש מספיק נק"ז לסגירת התואר, אך לא בטוח שלא ישקללו את הנכשל.

עליי לדעת האם הנכשל ישוקלל, האם לציין בטופס סגירת התואר שלי ישקללו אותו, או האם יש משהו אחר שניתן לעשות.

זה לא משנה אם יש נכשל בקורס או סתם ציון גרוע - בשני המקרים, כל עוד יש מספיק נק"ז גם ללא הקורס הזה, ניתן להוציא את הקורס משכלול הממוצע. הקורס יופיע בגליון הציונים (לא מוחקים קורסים) - ולידו יופיע "לא לשכלול" או משהו כזה.

תמונה מצורפת

היא טרחה לענות לו עבור חטאינו!

#5 אורח - מיקה84

אורח - מיקה84
  • אורחים

פורסם 10/11/2011 - 17:22

אם רוצים למחוק לגמרי את הקורס המשוקץ מגליון הציונים זה אפשרי,אבל זה עולה 200 ש"ח פר קורס.

#6 ליליאן

ליליאן

דער לעצטא הייליקער

• רשומים+
  • 788 הודעות:

פורסם 10/11/2011 - 17:41

אם רוצים למחוק לגמרי את הקורס המשוקץ מגליון הציונים זה אפשרי,אבל זה עולה 200 ש"ח פר קורס.

זה אפשרי רק במהלך הסמסטר בו אתה רשום לקורס (עד שבועיים לפני סוף הסמסטר). אחרי שהסמסטר נגמר אין אפשרות למחוק את הקורס...

תמונה מצורפת

#7 אורח - מיקה84

אורח - מיקה84
  • אורחים

פורסם 10/11/2011 - 17:51

זה אפשרי רק במהלך הסמסטר בו אתה רשום לקורס (עד שבועיים לפני סוף הסמסטר). אחרי שהסמסטר נגמר אין אפשרות למחוק את הקורס...

אפשר מגליון הציונים הסופי של התואר.

#8 ליליאן

ליליאן

דער לעצטא הייליקער

• רשומים+
  • 788 הודעות:

פורסם 10/11/2011 - 18:07

אפשר מגליון הציונים הסופי של התואר.

זה מאוד משונה - כי לי נאמר שזה לא אפשרי, ואמרו את זה בצורה חד-משמעית. אז או שהטעו אותי, או שמדובר בנוהלים של כל פקולטה או שהטעו אותך (אלא אם עשית את זה בעצמך).

תמונה מצורפת

#9 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 11/11/2011 - 13:45

תודה על התשובות. כמובן שגם שאלתי את מזכירת הסטודנטים ונקווה שאקבל תשובה בקרוב.

לא ברור עדיין האם זה אפשרי, אך אני תוהה עד כמה ישתלם לשלם 200 ש"ח עבור מחיקת הרישום הפלילי מהגליון...
הרי גם אם מקום עבודה מבקש גליון ציונים, אני פשוט יכול להוציא את "תקציר הרשומה האקדמית" מקיוסק המידע ולפי מה שהבנתי, לא ניתן להוריד אותו כקובץ ולכן מה שעושים זה לצלם את המסך.

עוד רעיונות?
מישהו שנתקל במצב דומה?

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#10 ליליאן

ליליאן

דער לעצטא הייליקער

• רשומים+
  • 788 הודעות:

פורסם 11/11/2011 - 14:50

תודה על התשובות. כמובן שגם שאלתי את מזכירת הסטודנטים ונקווה שאקבל תשובה בקרוב.

לא ברור עדיין האם זה אפשרי, אך אני תוהה עד כמה ישתלם לשלם 200 ש"ח עבור מחיקת הרישום הפלילי מהגליון...
הרי גם אם מקום עבודה מבקש גליון ציונים, אני פשוט יכול להוציא את "תקציר הרשומה האקדמית" מקיוסק המידע ולפי מה שהבנתי, לא ניתן להוריד אותו כקובץ ולכן מה שעושים זה לצלם את המסך.

עוד רעיונות?
מישהו שנתקל במצב דומה?

כשתקבל תשובה תעדכן כאן...
ו-2 הערות: את תקציר הרשומה האקדמית ניתן להוריד ולשמור (כקובץ פידיאף).
דבר שני זה שלאחר סגירת התואר מקבלים גיליון ציונים מהפקולטה עם חותמת על כל דף ושם כתוב ליד הקורסים הרלוונטיים "לא לשכלול". אני יודעת שזה גיליון הציונים הרשמי של התואר, אבל ייתכן וגם "תקציר הרשומה האקדמי" תופס בשביל מקומות עבודה (אם בכלל הם יודעים להבחין בין השניים ואכפת להם).

תמונה מצורפת

#11 Vamos

Vamos

כסף

• רשומים+
  • 1193 הודעות:

פורסם 11/11/2011 - 23:33

כמו שליליאן אמרה, היום הגיליון ציונים הוא בPDF ולא צריך לעשות צילום מסך.

אם המטרה שלך היא מה שיהיה רשום בממוצע הסופי - אין לך מה לדאוג, הממוצע ישקלל קורסים אחרים במידה שיש לך עודף ותבחר בהם בסגירת התואר. בכל מקרה נראה לי שאין אפשרות לסגור תואר עם נכשל בקורס כלשהו.
אם המטרה שלך היא למחוק רישום של נכשל מהגיליון - אז לפי מה ששמעתי באמת יש דרך בירוקרטית שעולה כמה עשרות או מאות ש"ח למחוק רישום כזה, אבל לפרטים יותר מעודכנים תשאל במזכירות או במדור אקדמיה.

#12 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 12/11/2011 - 05:27

לא מצליח לשמור כ-PDF, לא מכיר מישהו שזה כן עבד לו. אפשר לשמור רק כדף אינטרנט.

ואמוס - ברור שאפשר לסגור תואר עם נכשל. למשל אם נכשלת בקורס בחירה ולקחת אחר במקומו.

בקשר לתשלום - כאשר מדובר באוניברסיטה הזו, זה מספיק מעצבן ומפגר כדי שזה יהיה אמתי...
הרי מובן מאליו שאם מישהו נכשל בקורס שהוא לא חובה ובכל זאת סגר את התואר, אז ממש חשוב שיציינו בפני מקום העבודה/לימודים הבא, שהוא פעם נכשל במשהו. אלא אם כן משלמים להם כופר ואז פתאום זה לא כל כך חשוב.
אם זה נכון, זה מאד מקומם. זה לא שונה מהגליון הכולל את הציונים למועדים. הרי באותה מידה הם יכלו לציין על אילו קורסים נאלצתי לחזור.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#13 Vamos

Vamos

כסף

• רשומים+
  • 1193 הודעות:

פורסם 12/11/2011 - 11:49

לא מצליח לשמור כ-PDF, לא מכיר מישהו שזה כן עבד לו. אפשר לשמור רק כדף אינטרנט.

ואמוס - ברור שאפשר לסגור תואר עם נכשל. למשל אם נכשלת בקורס בחירה ולקחת אחר במקומו.

לא יודע אצלי זה מוריד ישר כ-PDF שאני נכנס לרשומה אקדמית / ציונים, אין לי אפילו דף HTML באמצע.

לגבי הנכשל התכוונתי שאי אפשר שבסגירה הסופית של התואר יהיה לך קורס שנכנס לממוצע והוא נכשל (כמובן שיכול להיות מצב שנכשלת בקורס בחירה, ואם יש עודף של נק"ז ואתה לא מכליל אותו אז תוכל לסגור את התואר).

#14 אורח - שאלה

אורח - שאלה
  • אורחים

פורסם 18/02/2014 - 06:33

אימדי קיבלת תשובה מהמזכירה ההיא בסוף?
יש לך/למישהו מושג מה לגבי קורסים שבהם הוזן לי "לא השתתף, 700"? האם גם עליהם יגבו 200 ש"ח למחיקה?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים