מעבר לתוכן

- - - - -

תרומת איברים

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 אורח - איתי

אורח - איתי
  • אורחים

פורסם 14/04/2010 - 06:51

שלום לכולם
הסתבר שמהלך מארס התקבלו שני חוקים חדשים בקשר לתרומת איברים
קישור
יש למישהו הגיגי דעת בנושא?

#2 אורח - Coffee, Tea and Sympathy

אורח - Coffee, Tea and Sympathy
  • אורחים

פורסם 14/04/2010 - 10:47

החוק החדש קובע כי אדם חי שתרם מאיבריו יקבל לאחר מתן התרומה מעמד של חולה במחלה כרונית שיהיה זכאי לפטור מתשלום דמי השתתפות עצמית בעד כל שירות רפואי שיזדקק לו בשל נטילת האיבר או תוצאותיה. כמו כן יזכה לפטור מתשלום דמי כניסה לשמורות טבע וגנים לאומיים. תמורה זו מצטרפת לתשלום הכספי שנאמד בסך של כ-18 אלף שקל אשר תשלם המדינה לכל תורם כפיצוי. בנוסף יקבל התורם החזר הוצאות בעבור טיפול פסיכולוגי וחופשת החלמה וכן יזכה התורם לתעודת הוקרה מהמדינה.

התעודת הוקרה קצת מוזגמת.. עם כל השאר אני לחלוטין מסכימה כל עוד אנשים לא יחתילו למצוא פרצות בחוק ולנצל אותן.

חוק ההשתלות החדש כולל סעיף חדשני המקנה עדיפות לחותמים על כרטיס התורם במידה וביום מן הימים יזדקקו הם עצמם לתרומת איבר להשתלה.

זה לדעתי כבר משחק מלוכלך. עדיפות צריכה להינתן על פי גורמים רפואיים + הצדדים באורח החיים של המטופל שיכולים להשפיע על הצלחת ההשתלה בלבד.
לפי מה שנרמז בכתבה הכוונה פה היא לצביעות של הציבור שמתנגד לתרומת איברים באופן עקרוני מתאמי דת, אך מוכן כמובן לקבל תרומת איברים במידת הצורך. אני מבינה את התסכול שנובע מכך, ואני גם חושבת שזה צבוע לחלוטין לשמור כשנוח לך ומטומטם להיות טטלה של הרבנים, אבל אנחנו לא דיקטטורה. הדרך ההומנית יותר לטפל בנושא תהיה דרך פוליטיקה (הצעות חוק, תקציב) אם הרבנים לא יתנו לציבור שלהם גו לחתום על כרטיס אד"י.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים