מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

הקפאת ביציות לכולם כן או לא..

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 arseny

arseny

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 221 הודעות:

פורסם 08/05/2010 - 17:01

אתמול ישבנו אני ויעקב והרצנו מושנים להנאתינו, ובעקבות הכתבה הזאת מגלובס: לינק עלה המושן: בית זה יאפשר להקפיא ביציות לכל אישה.

לגבי למה כן הקו די ברור והגיוני.. זכותה של אישה לניהול החיים שלה, הורות זה זכות בסיסית וצריך לאפשר אותה בכל גיל, פוגע בשוויון בין גברים לנשים כי גבר כן יכול להיות אבא בגיל 60-70 ואישה לא, אז למה לא לעזור לה.

השאלה המעניינת היא למה לא.. מעבר לדברים הפרקטיים של פגיעה בילד.. אשמח לקבל עוד רעיונות להתנגדות עקרונית למושן הזה.
מנהל פורום מועדון הדיבייט אז אל תתווכחו איתי :)
האתר של מועדון הדיבייט

#2 אורח - דיבייטור הפלדה

אורח - דיבייטור הפלדה
  • אורחים

פורסם 10/05/2010 - 00:32

אכן מושיין מעניין
בצד ההומוריסטי - אם קראת את הצופציק האחרון הייתה כתבה עם יו"ר האגודה לזכויות הגבר במפשחה" אני בטוח שהוא ייתן לך כמה רעיונות "מפותחים"
בפן הפרקטי -
אישה שבוחרת להרות בגיל מאוחר יותר פוגעת לא רק בסיכויי הילד לצאת בריא בהריון תקין וכו' יש גם שלאה של אחריות
אישה שיולדת בגיל מבוגר יותר אין מה לעשות תמות יותר מוקדם מה שמביא את השאלה של מי יגדל את הילד במידה ו...
וטענה יותר הזויה יכולה להיות שזה פגיעה בקניין הרוחני של תורם הזרע (כן כן זה הזוי טילים אני יודע)
בגלל שאישה שמנסה להרות בגיל מבוגר יותר יש לה סיכויי הצלחה נמוכים משמעותית בתהליך ההפריה מאישה צעירה יותר, במידה והיא משתמשת בתרומת זרע יש פה סוג של פגיעה בקניין של התורם שכן זה תרם מתוך תקווה ומחשבה שהזרעונים יושתלו אצל אישה פוריה אם סיכויי הצלחה גבוהים להריון
דבר אחרון (וקצת פחות הזוי) הוא הפגיעה באישה עצמה - אישה שבוחרת להקפיא ביציות כדי שתוכל להרות בגיל מבוגר מסקנת את עצמה. הריון הוא לא-בלי סיכון, למעשה זאת אחת החוויות היותר טראומתיות לגוף האנושי(או יותר נכון הנשי) והוא כרוך בלא מעט סיכונים וסיבוכים - כל אלו גוברים בצורה מערכתית ככל שהאישה מבוגרת יותר
אם אתם רוצים הפניה למחקרים וסטטיסטיקות בנושא אני בטוח שעשהאל יודע יותר טוב ממני

#3 אורח - ברק

אורח - ברק
  • אורחים

פורסם 11/05/2010 - 21:04

השאלה היא לא למה צריך לאפשר לנשים להקפיא ביציות,
אלא יותר (לפי דעתי) למה המדינה צריכה לממן את זה.
ממה שאני יודע, אין חוק שאוסר על שמירת ביציות, רק אין מימון.

אני, בתור גבר/אישה שחשוב לה להיכנס להריון לפני גיל 40, לא חושב שיש צורך אמיתי שאני אממן למישהי שרוצה להיכנס להריון אחרי גיל 40.
אין לי בעיה שהיא תעשה את זה אם היא רוצה/ יש לה כסף לזה/ יש לה סרטן שפוגע בפוריות והיא רוצה ילדים משלה דרך פונדקאית.
אבל חוץ מבמקרה האחרון שגם ככה אני מאמין שזה ממומן ע"י הממשלה, אני לא מעוניין לסבסד את הבחירה הזאת.

בנוגע לזכות להורות בכל גיל- אם היא רוצה- היא תעשה, לא תמיד זכות שלי לעשות משהו מחייבת את שאר השותפים במדינה לשלם על זה.
סתם דוגמא משעשעת, זכותי לגור בבית, המדינה לא משלמת לי שכר דירה. (יש כאלא שאומרים שצריך להיות דיור ציבורי, אני לא בהכרח מסכים איתם)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים