מעבר לתוכן

תמונה
* * * * - 3 הצבעות

"גילוח קלאסי"

• Please log in to reply
149 replies to this topic

#1 Elegant...And Dying

Elegant...And Dying

Survival Of The Fittest

• רשומים+
  • 11474 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 17:33

לאחר שפתחתי את השרשור (סקר) לגבי איזה סכין או מכונת גילוח אתם משתמשים על מנת להתגלח, שמתי לב שרבים האנשים(לפחות בפורום) שאינם יודעים מה זה DE או STRAIGHT ולא חוו את ההנאה והחוייה שבלהתגלח כך
אז
על מנת ל"האיר" את העיינים שלכם ולתת עוד פרספקטיביה, החלטתי לרשום נקודות שונות ומשונות מדוע עליכים לזרוק לזבל את סכיני הגילוח הקיימות שלכם ולהתחיל להתגלח כמו שההורים שלכם התגלחו, הסבא שלכם, סבא של סבא שלכם וכו'

נתחיל מן העובדות הפשוטות ו"היבשות" (או שמה רטובות ;) ) לגבי "גילוח קלאסי"

א) גילוח זה מתבצע בעזרת תער = straight או "throat cutter", או בעזרת DE כלומר להב double edge, בדומה ללהב שבוודאי ראיתם אצל אבא שלכם (היה קיים עד שנות ה80 לערך בצורה מאוד נפוצה)
ב) מברשת וסבון או משחת גילוח = הסיבה שגילוח זה נקרא רטוב מכיוון שבשונה מן "פחיות הצבע" שאנו משתמשים בהן כיום, פה אנו יוצרים לבדנו את התרכובת שתשב על הפנים שלנו ותרכך את העור ותכין אותו לגילוח, תהליך זה נעשה בעזרת מברשת שיער יחודית (הטובות ביותר עשוייות שיער של חיות שונות ומשונות) ובעזרת ערבול חוזר ונשנה עד שנקבל את "הקצף" שנרצה בכמות נדיבה

אני פחות אתעסק בשרשור הזה כיצד להתגלח, מהם המרכיבים לגילוח זה ועוד כול מיני שיטות אלו ואחרות - אשמח לענות על השאלות האלו בנפרד או בה"פ, אך בשרשור זה אעדיף לתת הסיבות למה כדאי לכם לעבור לגילוח מסוג זה

1) כסף: כיום ג'ייליט לוקחים על מכונת הפיוזון קרוב ל100 שקל כשזה בא עם להב אחד, תוסיפו לזה את העובדה ש 8 להבים עולים קרוב ל160 שקל (כן 20 שקל ללהב :אוי:) ותוסיפו לזה את הג'יל שאתם צריכים שעולה עוד כ50 שקל, ותקבלו שאתם מוציאים מידי חודש או חודשיים סכומים לא מבוטלים של כסף על הגילוח - שלא לדבר על כך שאתם תלויים אך ורק בג'ייליט שיכולים להעלות מחר גם את המחיר של הלהבים בעוד כמה עשרות אחוזים ואין דבר שתוכלו לעשות כנגד זה

2) גירוי עור: בשונה מגילוח בכול מה שיש היום, בשיטות הקלאסיות הגילוח לעור כמעט ולא קיים (ולאחר מיומנת מסויימת הוא גם לא קיים כלל)

3) איכות הסביבה - הלהבים שיש כיום הם חד פעמיים ונוסף לכך אנו קונים אותם בתוך קופסאות פלסיק, פלוס כמובן הסכין עצמה שעשוייה פלסטיק ותקבלו זיהום סביבתי עצום (תחשבו שאדם ממומצע יזרוק כול חודש כ 4 סכינים פלוס הפלסטיק שלהם + "פחית הקולה" שמכילה את הקצף או ג'יל ותקבלו זיהום ענק)

4) "גילוח קרוב ופחות גירוי" - שני מושגים שכול הזמן אנו שומעים בפרסומות כיום לגבי מכשירי הגילוח שנמכרים, אני רוצה לשמוע את האדם הראשון שבאמת אי פעם חשב על זה ברצינות והבין שזה נכון :גרוע:
אם גילוח הוא קרוב, איך הוא יכול להיות עם פחות גירוי?!

5) ZEN - בדומה ליוגה או לכול תהליך אחר שדורש ריכוז ומשחרר, אחד מן הדברים שיגרמו לכם לזה יותר מכול דבר זה גילוח עם סכין חדה שיכולה בקלות לגרום נזק בלתי הפיך, זה פשוט מאוד
כשאתם מתגלחים עם סכין DE או תער, אתם לא תחשבו על שום דבר חוץ מהלהב של הסכין, בהחלט הרגשה משחררת שגורמת לנו לרוגע נפלא:)

6) ריח וחושים - כן כן! ריח, הנושא הזה שמזמן נשכח בימנו בגילוח.
כשאתם משתמשים בכול הקצף או ג'יל שיש ב"קופסאות הלחץ" (שדרך אגב הומצאו אי שם בשנות ה50 או ה60 לראשונה) אתם מאבדים כול ריח טבעי שיכול להיות
ולמה אני מתכון שאני אומר ריח?!
לבנדר, וניל, ורדים, לימון, אלמוגים, ים, טבק, פירות יער, שמן סיני, יאנג יאנג, מוקה, קוקוס, ועוד ועוד ועוד (יש עשרות ואף מאות! ריחות שונים של סבוני גילוח ומשחות גילוח)

7) טבעי - אם כבר מדברים על סבוני גילוח, אז שווה להזכיר כבדרך אגב שכול החומרים שמהם הם עשויים (חוץ ממקרים נדירים) הם טבעיים לחלוטין, כן?
כלומר כול מי שהרגיש שהחומרים הכימים (שיש טונות מהם) בתוך ג'יל הגילוח שלו עושה לו רע, אז יכול להתחיל להנות ולנשום

8) לחות - לא במקרה נקרא הגילוח הזה גילוח רטוב, בשונה מכול הג'ילים שיש היום בשוק, פה אתם משתמשים במיים חמים והרבה מהם, הפנים שלך תהיינה לחות יותר ממה שאי פעם חשבתם שאפשרי, פשוט עולם אחר של לחות

9) גילוח מושלם - כמה מעברים אתם עושים בסכין הגילוח שלכם כיום?! והאם אתם מרוצים מן התוצאות?!
בגילוח רטוב תעשו הרבה פחות מעברים, וכנראה שתשיגו גילוח הרבה יותר קרוב וחלק ממה שאי פעם חשבתם שניתן להשיג

10) גירוי לעור ואדמומיות - בעוד שהסכינים כיום בנויות על העיקרון (ואני לא ממציא את זה, כנסו לאתרים של חברות כמו ג'יליט ותראו!) שיש X סכינים, לדוגמא 5 - כאשר הסכין הראשונה חותכת חלק מן השערה, השניה חותכת שוב וכך הלאה - לשיטה זאתי אין ספור חסרונות שמתבטא בעובדה שיותר מעברים של להבים על העור שלכם משמעותו יותר גירוי לעור ויותר אדמומיות לעור, כמו כן חלק מן השערות (במיוחד למי שיש שערות עבות) יתקע בין הלהבים ופשוט יצא בחלקו החוצה, מצב שיכול לגרום לכך ששערה תשאר מתחת לעור באופן חלק ואז הזקיק של השיער לא יגדל כמו שצריך ויגרום אף לזיהום ולבעיות אחרות
כמו כן מכיוון שיש יותר מלהב אחד, אז אחרי שלהב הראשון עבר, הוא כבר הוריד את ג'יל הגילוח הגרוע שלכם שבמילא לא ריכך את השערות כלל וכלל, ועכשו הלהב השני, שלישי וכו' יעברו על עור יבש - מקור מספר אחד לצרות כמו אי נוחות, גירויים וחתכים קטנים

11) קלאסיקה - כן כן, יש משהו מאוד קלאסי ומאוד מחמם את הלב בלהשתמש באותה סכין (או סגנון של סכין) שדורות שלמים במשפחה שלך השתמשו (וכנראה נראו יותר מגולחים מרוב האנשים כיום) - רק ברגע שתניחו את היד על סכין כזאתי תבינו את ההרגשה

12) Prestige - אין דבר יותר ג'נטלמני יותר יוקרתי מלהתגלח כמו גבר אמיתי, עם סכין רצינית וסבון גילוח נפלא שמריח למרחקים בריח לבנדר נפלא, אם לא ניסיתם כנראה שלא תבינו, ואם ניסתים לא תבינו איך הצלחת בלי זה עד היום

13) הנאה - כן, נראה כאילו עם השנים איבדנו את אחד מן ההנאות שלנו כגברים וזה הגילוח, כיום אנשים מתייחסים לזה כעוד טירחה בדומה לצחצוח שיינים או משהו כזה, ברגע שתתחילו גילוח רטוב, אתם ממש תרצו להתגלח !!

14) מסורת - כמה מאיתנו ההורים שלהם לימדו אותם להתגלח?! וכמה מהם לימדו אותם להתגלח באותם מכשירים ודרכים שההורים שלהם לימדו אותם וסבא שלהם וכו'?
כנראה שלא הרבה, עכשו תחשבו את היופי וההנאה של יום אחד ללמד את הילד שלכם איך מתגלחים כמו שצריך:)

15) שיטות גילוח - כיום מכשירי הג'יליט בנויים לאנשים עצלנים, שלא מוכנים להתאמץ יותר מידי ורוצים מתוך שינה להתגלח, וכול אדם מפתח לו שיטות שונות ומשונות להתגלח
בגילוח קלאסי זה לא קיים
יש שיטות בודדות שכולן מתבססות על אותם העקרונות, אם עשיתם כמו שצריך תקבלו גילוח טוב, אם לא אז אתם "תענשו" על כך - חד וחלק!

16) "יותר מחתיכת פלסטיק" - לא יודע מה לגביכים, אבל יש משהו מאוד מחמם את הלב ומאוד עמוק ביחסים של גבר עם הלהב שלו, וכנראה ששום פלסטיק, גם אם מחר ג'יליט תוציא סכין בעלת 10 סכינים עשויים זהב ותמכור אותו באלפי שקלים, לא יתן את אותה ההרגשה של להחזיק "סכין אמיתית" ביד

17)גאג'דגטים - מברשת מיוחדת, סכינים בשלל צורות ומחומרים מיוחדים, הידע שאתה צובר על סוגי ברזל וסגסוגות למינים, ועוד ועוד, יש יותר מדע וידע בגילוח ממה שיש בהרבה מוצרים שאתם משתמשים בהם מידי יום ;)

18) גבריות או מאצ'ו - תגידו מה שתרצו, אבל אין דבר גברי יותר מלהתגלח עם סכין מספיק חדה שיכולה לחתוך את הפנים שלך לשתיים בהנף יד
כשאתם משתמשים בסכין טוב - תשיגו גילוח מעולה וחלק
תשתמשו בה לא משהו - תקבלו הרבה חתכים קטנים וגירוי עור
תשתמשו בסכין גרוע - תסיימו בבית חולים או גרוע מכך :מוות:

זהו
בטח שכחתי אין ספור דברים שכן הייתי צריך להגיד ולרשום פה, אך מקווה שבתור התחלה נתתי לכם כמה נקודות למחשבה:)
נ.ב.
יש לציין שאני לא בא להגיד מה עדיף DE או STRAIGHT בדיון זה, אך שניהים עדיפים על מכונות הגילוח המודרניות הקיימות כיום מהסיבות שתארתי פה

ההודעה נערכה על ידי Elegant...And Dying: 12/03/2007 - 01:14

Champions Train Losers Complain

#2 johnny rotten

johnny rotten

Calm like a BomB

• מנהלי פורום
  • 8670 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 17:40

יותר מדי טרחה להתגלח בסגנון ישן
וגם יש את הקטע שבגלל חוסר מיומנות אני אחתוך לעצמי את הגרון
"...No fault, none to blame
It doesn't mean I don't desire to
Point the finger, blame the other..."

כשאתה מתלונן אז אתה מצפה שיקשיבו לך, אבל כשמתלוננים עליך פתאום אתה הכבשה הקטנה שנוזל לה משהו אדום מהאוזן.

#3 Baskineli

Baskineli

חזיר קפיטליסטי

• גנרלים בדימוס
  • 5472 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 17:43

אני מצליח להיחתך כמעט בכל גילוח שלי כאשר אני משתמש במאך 3. אם אני ארצה להתאבד, אני אעבור לstraight, או איך שאתה קראת לו - throat cutter.

#4 אורח - carpe_diem

אורח - carpe_diem
  • אורחים

פורסם 04/03/2007 - 17:50

:מתגלגל:
זה דווקא יכול להיות משעשע.

#5 johnny rotten

johnny rotten

Calm like a BomB

• מנהלי פורום
  • 8670 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 17:53

:מתגלגל:
זה דווקא יכול להיות משעשע.

תלוי...
"...No fault, none to blame
It doesn't mean I don't desire to
Point the finger, blame the other..."

כשאתה מתלונן אז אתה מצפה שיקשיבו לך, אבל כשמתלוננים עליך פתאום אתה הכבשה הקטנה שנוזל לה משהו אדום מהאוזן.

#6 Elegant...And Dying

Elegant...And Dying

Survival Of The Fittest

• רשומים+
  • 11474 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 18:01

יותר מדי טרחה להתגלח בסגנון ישן

אתה חושב על זה לא נכון :no:
תחשוב על העובדה, שאתה יכול ללמוד את מה שחלק גדול מן האנושות שכח עם השנים, וזה כיצד להתגלח, ולאחר שתצליח לעשות את זה, אתה תקבל תחושת סיפוק נפלאה וגם גילוח מעולה על הדרך :וי:

#7 planB

planB

מספיק בן אדם

• רשומים+
  • 8750 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 18:04

אתה חושב על זה לא נכון :no:
תחשוב על העובדה, שאתה יכול ללמוד את מה שחלק גדול מן האנושות שכח עם השנים, וזה כיצד להתגלח, ולאחר שתצליח לעשות את זה, אתה תקבל תחושת סיפוק נפלאה וגם גילוח מעולה על הדרך :וי:

אולי גם תתחיל לצאת לצוד במקום לקנות אוכל בסופר ? גם זה חלק גדול מהאנושות הפסיק לעשות עם השנים
---------------------- http://www.SWengineer.net --------------------
תמונה מצורפתתמונה מצורפת | תמונה מצורפת | תמונה מצורפת

#8 Elegant...And Dying

Elegant...And Dying

Survival Of The Fittest

• רשומים+
  • 11474 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 18:06

אולי גם תתחיל לצאת לצוד במקום לקנות אוכל בסופר ? גם זה חלק גדול מהאנושות הפסיק לעשות עם השנים

יש קצת הבדל בין לצוד לבין להתגלח
מה שכן
אני לא נגד קידמה, ממש לא!
אבל, אם יש שיטות ישנות שיותר טובות מן השיטות הקיימות, יותר נוחות ויותר יעילות, אז למה לנטוש אותן?!
למה ליפול שולל לכול הפרסומות והנסיונות של היצרנים לגרום לנו להוציא כסף על מוצר שבפירוש נחות יותר?!
:גרוע:

#9 Baskineli

Baskineli

חזיר קפיטליסטי

• גנרלים בדימוס
  • 5472 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 18:17

למה ליפול שולל לכול הפרסומות והנסיונות של היצרנים לגרום לנו להוציא כסף על מוצר שבפירוש נחות יותר?!

כי אין סכנת מוות בשימוש במוצר הנחות הזה.

#10 Elegant...And Dying

Elegant...And Dying

Survival Of The Fittest

• רשומים+
  • 11474 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 18:23

כי אין סכנת מוות בשימוש במוצר הנחות הזה.

קודם כול לא אמרתי להתגלח עם תער, אבל בתור התחלה DE בהחלט יעשה את העבודה עם שום סיכוי כמעט לנזק
נוסף לכך
סכין מטבח יכול לגרום פי עשרות מונים יותר נזק, אז?!

אם תשתמש בלהב בצורה נכונה, הסיכוי שיותר מחתכים קטנים פה ושם יגרם לך נזק גדול יותר, הוא פשוט אפסי
מה שכן
כול סכין, אפילו ג'יליט בהנחה שאתה מנסה בכוח להתעלל בה ולא להקפיד על כללים מסויימים, בהחלט יכולה לגרום "נזק" ביידים הלא נכונות.

בסופו של דבר מדובר בכלי, ואתה זה ששולט בו.

#11 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 18:27

נו באמת, כל כך הרבה פלצנות. כולה גילוח, אפשר לחשוב שאתה מתנה אהבים עם הלהב שלך. <_<
ואם אתה רוצה כל כך להתגלח כמו הסבא של הסבא שלך אתה צריך תער, לא סכין, ואם אין לך מושג מה זה, תגיד תודה.
במחשבה שנייה, וותר על המתכת המנוונת, רק אבן צור, בעצם למה להתגלח ?

#12 VertexWelder

VertexWelder

I make pixels dance

• רשומים+
  • 602 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 18:30

אני רוצה לראות אותך מתגלח עם תער ישר כשאתה מאחר בבוקר לעבודה...
:מוות:
תמונה מצורפת

Visit my gallery
Latest updates:
Mazda 6
10.7.08
Katie
16.10.08

#13 Elegant...And Dying

Elegant...And Dying

Survival Of The Fittest

• רשומים+
  • 11474 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 18:35

נו באמת, כל כך הרבה פלצנות. כולה גילוח, אפשר לחשוב שאתה מתנה אהבים עם הלהב שלך. <_<
ואם אתה רוצה כל כך להתגלח כמו הסבא של הסבא שלך אתה צריך תער, לא סכין, ואם אין לך מושג מה זה, תגיד תודה.
במחשבה שנייה, וותר על המתכת המנוונת, רק אבן צור, בעצם למה להתגלח ?

קראת מה שרשמתי?!
רשמתי בפירוש תער או DE שזה שכלול של תער, אבל עדיין מדובר בסכין אחד יחידה, ומאוד מאוד חדה :ph34r:
ולא רק שיש לי מושג
אלא אני חושב שהתגלחתי כך מספיק פעמים כדי להסביר לך משהו לגבי זה, כולל אצל ספרים מן "הדור הישן" שגילחו אותי כך

אני רוצה לראות אותך מתגלח עם תער ישר כשאתה מאחר בבוקר לעבודה...
:מוות:

כן, כפי שטענתי זה לא נועד לזמנים שאתה ממהר ולא מוכן להשקיע ולקום מוקדם יותר או להתגלח יום לפני
בכול מקרה, בשביל זה לא חייבים להתגלח עם תער
או ליתר דיוק
אל תתגלח עם תער
אבל אין סיבה לא להתגלח עם DE שידועה בשמה כ SAFE RAZOR , כי היא אכן בטוחה ותתן תוצאות מעולות תוך כדי השקעה מועטה יחסית מבחינת זמן הגילוח :)

#14 דורון סער

דורון סער

ההבדל היחיד בין פוליטיקאי לבין המשיח הוא בלוחות הזמנים

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 18:49

נתונים תמוהים.

סכין גילוח אחד מספיק לי לחצי שנה, ואח"כ אני זורק אותו פשוט כי נמאס לי, למרות שאפשר עדין להשתמש בו.

סך ההוצאות שלי על גילוח מסתכמות בבערך 100 ש"ח בשנה, שזה 8 ש"ח בחודש, ואני מאמין שגם זה ירד בקרוב אם תהיה קצת יותר תחרות בענף.

לוקח לי להתגלח בערך דקה וחצי, וזה כשאני משקיע.

שום אדמומיות ושום נעליים.

מבחינת איכות הסביבה - חשוב לחסוך מים.

#15 Elegant...And Dying

Elegant...And Dying

Survival Of The Fittest

• רשומים+
  • 11474 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 19:30

נתונים תמוהים.

סכין גילוח אחד מספיק לי לחצי שנה, ואח"כ אני זורק אותו פשוט כי נמאס לי, למרות שאפשר עדין להשתמש בו.

סך ההוצאות שלי על גילוח מסתכמות בבערך 100 ש"ח בשנה, שזה 8 ש"ח בחודש, ואני מאמין שגם זה ירד בקרוב אם תהיה קצת יותר תחרות בענף.

לוקח לי להתגלח בערך דקה וחצי, וזה כשאני משקיע.

שום אדמומיות ושום נעליים.
מבחינת איכות הסביבה - חשוב לחסוך מים.

קודם כול לא התייחסת לכול מה שרשמתי, אם כבר את רוצה "לרדת" על מה שרשמתי, לפחות תתייחס להכול <_<
לגבי הוצאות וכו'
אולי אתה יוצא דופן
אני יודע לגביי, שיש לי יחסית שיער לא עבה במיוחד או חזק במיוחד מה סה"כ ההוצאות שלי על גילוח עם סכיני ג'יליט :no:

לגבי הזמן
אתה צודק, אבל מי אמר שמהיר זה טוב?! ולגבי אדמומיות וכו', זה מאוד אישי, אני מכיר הרבה מאוד אנשים שזה כן מפריע להם ובכול מקרה גם מי שלא הפריע לו בהחלט דיווח על שיפור מאוד רציני לאחר שנטש את הסכינים האלו.

והכי חשוב, מי אמר שאיכות הגילוח שלך טובה?! :גרוע:
יכול להיות שבעזרת "כלים" אחרים וטכניקות אחרות היית הרבה יותר חלק כעת:)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים