מעבר לתוכן

תמונה
* * * * - 3 הצבעות

"גילוח קלאסי"

• Please log in to reply
148 replies to this topic

#31 תומר אברמוביץ

תומר אברמוביץ

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 427 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 21:52

כפי שכתבתי לך בפרטי, אני כנראה אוותר על זה בינתיים מסיבות תקציביות אבל אני אשמח לקפוץ לראות איך אתה מקציף את המשחה וכל זה...

Do less live longer

#32 Elegant...And Dying

Elegant...And Dying

Survival Of The Fittest

• רשומים+
  • 11474 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 22:00

כפי שכתבתי לך בפרטי, אני כנראה אוותר על זה בינתיים מסיבות תקציביות אבל אני אשמח לקפוץ לראות איך אתה מקציף את המשחה וכל זה...

כן זה דבר יפה ללא ספק:)
וגם גורם הרבה הנאה מכול התהליך, וכמובן גורם לך להיות הרבה יותר רגוע ושלו

לפי דעתי שיקול תקציבי הוא לא תמיד נכון, כי לאחר הקנייה הראשונית שקצת יקרה, אתה תוכל לחסוך כשזה נוגע למשחות הגילוח והסכינים
אבל
איך שאתה רוצה, אני בטוח שיום אחד אתה עוד תשתמש בזה ותהנה מאוד :punk:

Champions Train Losers Complain

#33 תומר אברמוביץ

תומר אברמוביץ

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 427 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 22:07

אם הייתי בטוח ב 100% שאני יאהב את זה/אשתמש בזה מעכשיו ואילך הייתי מוציא קונה את זה בכל זאת, ואב כשאני מניוח שיש איזה 50-70% ואני אשחק עם זה שבוע שבועיים גג חודש וימעש לי אני מניח שאני מוותר על זה

Do less live longer

#34 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 22:14

אישית אני חושב ש60 אחוז זה טכניקה
ו40 אחוז זה הTOOLS שלך

לרגע חשבתי שהמשפט לקוח מפורום BGU&ME

בתור אומן ואוהב כול דבר שיכול לגרום לחתכים וצלקות
אני בעד :punk:

חוששני שפסיכולוגים ממש "יחגגו" על חיבתך לסכין החדה ולסיכון הפוטנציאלי.. תיזהר.

#35 Elegant...And Dying

Elegant...And Dying

Survival Of The Fittest

• רשומים+
  • 11474 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 22:24

אם הייתי בטוח ב 100% שאני יאהב את זה/אשתמש בזה מעכשיו ואילך הייתי מוציא קונה את זה בכל זאת, ואב כשאני מניוח שיש איזה 50-70% ואני אשחק עם זה שבוע שבועיים גג חודש וימעש לי אני מניח שאני מוותר על זה

כן אני מבין למה אתה מתכון, טוב זה עניין אישי
יש אנשים שלא משנה מה תעשה, לא יאהבו את זה
ויש אנשים כמוני
שברגע שהם נוגעים בזה ולו בפעם הראשונה וכבר עושים גילוח מעולה ופשוט מרגישים שזה חלק מן הגוף שלהם - לא יכולים בלי זה :punk:

לרגע חשבתי שהמשפט לקוח מפורום BGU&ME

חוששני שפסיכולוגים ממש "יחגגו" על חיבתך לסכין החדה ולסיכון הפוטנציאלי.. תיזהר.

רגע
אז לא להגיד שאני בעד שיהיה לי כלי ארוך, עבה, חד ומסוכן?!
:מתגלגל:

ולגבי סיכון, טוב נו זה רק הופך את כול העניין להרבה יותר "מעניין"
אך כמובן שאם זה לא היה אפשרי, אז לא הייתי מנסה, אבל מנסיון אישי של ושל דורות שלמים שכן השתמשו בזה - זה ועוד איך אפשרי:)

#36 Red-X

Red-X

פעם רציני, פעם לא.... הפעם לא.

• רשומים+
  • 2364 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 22:28

זה לא שאני לא אוהב להתגלח....

זה פשוט אני אוהב לא להתגלח.
"If Disfunction is a function, then I must be some kind of GENIOUS"
(Pitchshifter)
"The way this works, is you do the thing you're scared shitless of, and get the courage after you do it. Not before you do it."
(
George Cloony, Three Kings)

פורום בארץ ובעולם: הקריקטורה היומית

פורום עיצוב וגרפיקה[

#37 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 04/03/2007 - 22:34

כנראה שהשרשור הזה לא נועד עבורך
אם כי, במחשה שנייה
אולי הסיבה שאתה לא אוהב להתגלח היא בגלל השיטות והכלים שהשתמשת עד היום לגילוח
תתפלא
אבל הרבה אנשים מאז שניסו את השיטות הקלאסיות דווקא חזרו להתגלח ומאוד נהנים מכך:)

#38 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 04/03/2007 - 23:18

זו באמת שאלה מעניינת, שאולי מצדיקה שירשור נפרד.
מישהו היה מתגלח לולא העובדה שזו הנורמה ?

#39 קריימר

קריימר

סתמנכ"ל הפורום בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 23743 הודעות:

פורסם 05/03/2007 - 00:01

אלגנט, אתה חי בסרט או מה?
אה, בעצם שכחתי, אתה כן :D
אין לך איזה לינוקס לקנפג? ;)
תודה על השיווק, אני אישית אוותר. מעדיף את הרטרו שלי לימי הביניים לעשות בפשוט לא להתגלח, ולא לנצל עד תום את מנות הדם השמורות לי בבנק הדם.
תמונה מצורפת
"I'm out there Jerry and loving every minute of it."

קינמונים להמונים

:מסמיק:
קריימר, אתה מספר 1!!!!

#40 Elegant...And Dying

Elegant...And Dying

Survival Of The Fittest

• רשומים+
  • 11474 הודעות:

פורסם 05/03/2007 - 00:08

אלגנט, אתה חי בסרט או מה?
אה, בעצם שכחתי, אתה כן :D
אין לך איזה לינוקס לקנפג? ;)
תודה על השיווק, אני אישית אוותר. מעדיף את הרטרו שלי לימי הביניים לעשות בפשוט לא להתגלח, ולא לנצל עד תום את מנות הדם השמורות לי בבנק הדם.

בין לינוקס ללינוקס צריך גם להתעסק בדברים הבסייסים בחיים
לא?
;)

ואתה תוותר?
אתה נראה לי מתגלח פעם בשנה, אולי ביום הולדת שלך, במקרה שלך שיטות גילוח או דרכי גילוח ומכשירים בכלל לא משנה :P

שרשור זה נועד לאנשים שכן רוצים פנים בלי שערות מיותרות B)

#41 קריימר

קריימר

סתמנכ"ל הפורום בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 23743 הודעות:

פורסם 05/03/2007 - 00:24

את הפעם בשבוע (ולעיתים רחוקות קצת יותר) של גילוח אני שומר לדרכים הקונונציונאליות
תמונה מצורפת

קינמונים להמונים

קריימר, אתה מספר 1!!!!

#42 Elegant...And Dying

Elegant...And Dying

Survival Of The Fittest

• רשומים+
  • 11474 הודעות:

פורסם 05/03/2007 - 11:37

את הפעם בשבוע (ולעיתים רחוקות קצת יותר) של גילוח אני שומר לדרכים הקונונציונאליות

זה יותר נראה לכיוון של פעם בחודש :מתגלגל:

#43 קריימר

קריימר

סתמנכ"ל הפורום בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 23743 הודעות:

פורסם 05/03/2007 - 12:30

זה יותר נראה לכיוון של פעם בחודש :מתגלגל:

אם אתה בקטע של ביקורות אסטטיות אז רק תגיד, יש לי הרבה מה לאמר בנושא <_<
תמונה מצורפת

קינמונים להמונים

קריימר, אתה מספר 1!!!!

#44 baraks78

baraks78

כסף

• רשומים+
  • 4291 הודעות:

פורסם 05/03/2007 - 13:29

לאחר שפתחתי את השרשור (סקר) לגבי איזה סכין או מכונת גילוח אתם משתמשים על מנת להתגלח, שמתי לב שרבים האנשים(לפחות בפורום) שאינם יודעים מה זה DE או STRAIGHT ולא חוו את ההנאה והחוייה שבלהתגלח כך
אז
על מנת ל"האיר" את העיינים שלכם ולתת עוד פרספקטיביה, החלטתי לרשום נקודות שונות ומשונות מדוע עליכים לזרוק לזבל את סכיני הגילוח הקיימות שלכם ולהתחיל להתגלח כמו שההורים שלכם התגלחו, הסבא שלכם, סבא של סבא שלכם וכו'

נתחיל מן העובדות הפשוטות ו"היבשות" (או שמה רטובות ;) ) לגבי "גילוח קלאסי"

א) גילוח זה מתבצע בעזרת תער = straight או "throat cutter", או בעזרת DE כלומר להב double edge, בדומה ללהב שבוודאי ראיתם אצל אבא שלכם (היה קיים עד שנות ה80 לערך בצורה מאוד נפוצה)
ב) מברשת וסבון או משחת גילוח = הסיבה שגילוח זה נקרא רטוב מכיוון שבשונה מן "פחיות הצבע" שאנו משתמשים בהן כיום, פה אנו יוצרים לבדנו את התרכובת שתשב על הפנים שלנו ותרכך את העור ותכין אותו לגילוח, תהליך זה נעשה בעזרת מברשת שיער יחודית (הטובות ביותר עשוייות שיער של חיות שונות ומשונות) ובעזרת ערבול חוזר ונשנה עד שנקבל את "הקצף" שנרצה בכמות נדיבה

אני פחות אתעסק בשרשור הזה כיצד להתגלח, מהם המרכיבים לגילוח זה ועוד כול מיני שיטות אלו ואחרות - אשמח לענות על השאלות האלו בנפרד או בה"פ, אך בשרשור זה אעדיף לתת הסיבות למה כדאי לכם לעבור לגילוח מסוג זה

1) כסף: כיום ג'ייליט לוקחים על מכונת הפיוזון קרוב ל100 שקל כשזה בא עם להב אחד, תוסיפו לזה את העובדה ש 8 להבים עולים קרוב ל160 שקל (כן 20 שקל ללהב :אוי: ) ותוסיפו לזה את הג'יל שאתם צריכים שעולה עוד כ50 שקל, ותקבלו שאתם מוציאים מידי חודש או חודשיים סכומים לא מבוטלים של כסף על הגילוח - שלא לדבר על כך שאתם תלויים אך ורק בג'ייליט שיכולים להעלות מחר גם את המחיר של הלהבים בעוד כמה עשרות אחוזים ואין דבר שתוכלו לעשות כנגד זה

2) גירוי עור: בשונה מגילוח בכול מה שיש היום, בשיטות הקלאסיות הגילוח לעור כמעט ולא קיים (ולאחר מיומנת מסויימת הוא גם לא קיים כלל)

3) איכות הסביבה - הלהבים שיש כיום הם חד פעמיים ונוסף לכך אנו קונים אותם בתוך קופסאות פלסיק, פלוס כמובן הסכין עצמה שעשוייה פלסטיק ותקבלו זיהום סביבתי עצום (תחשבו שאדם ממומצע יזרוק כול חודש כ 4 סכינים פלוס הפלסטיק שלהם + "פחית הקולה" שמכילה את הקצף או ג'יל ותקבלו זיהום ענק)

4) "גילוח קרוב ופחות גירוי" - שני מושגים שכול הזמן אנו שומעים בפרסומות כיום לגבי מכשירי הגילוח שנמכרים, אני רוצה לשמוע את האדם הראשון שבאמת אי פעם חשב על זה ברצינות והבין שזה נכון :גרוע:
אם גילוח הוא קרוב, איך הוא יכול להיות עם פחות גירוי?!

5) ZEN - בדומה ליוגה או לכול תהליך אחר שדורש ריכוז ומשחרר, אחד מן הדברים שיגרמו לכם לזה יותר מכול דבר זה גילוח עם סכין חדה שיכולה בקלות לגרום נזק בלתי הפיך, זה פשוט מאוד
כשאתם מתגלחים עם סכין DE או תער, אתם לא תחשבו על שום דבר חוץ מהלהב של הסכין, בהחלט הרגשה משחררת שגורמת לנו לרוגע נפלא :)

6) ריח וחושים - כן כן! ריח, הנושא הזה שמזמן נשכח בימנו בגילוח.
כשאתם משתמשים בכול הקצף או ג'יל שיש ב"קופסאות הלחץ" (שדרך אגב הומצאו אי שם בשנות ה50 או ה60 לראשונה) אתם מאבדים כול ריח טבעי שיכול להיות
ולמה אני מתכון שאני אומר ריח?!
לבנדר, וניל, ורדים, לימון, אלמוגים, ים, טבק, פירות יער, שמן סיני, יאנג יאנג, מוקה, קוקוס, ועוד ועוד ועוד (יש עשרות ואף מאות! ריחות שונים של סבוני גילוח ומשחות גילוח)

7) טבעי - אם כבר מדברים על סבוני גילוח, אז שווה להזכיר כבדרך אגב שכול החומרים שמהם הם עשויים (חוץ ממקרים נדירים) הם טבעיים לחלוטין, כן?
כלומר כול מי שהרגיש שהחומרים הכימים (שיש טונות מהם) בתוך ג'יל הגילוח שלו עושה לו רע, אז יכול להתחיל להנות ולנשום

8) לחות - לא במקרה נקרא הגילוח הזה גילוח רטוב, בשונה מכול הג'ילים שיש היום בשוק, פה אתם משתמשים במיים חמים והרבה מהם, הפנים שלך תהיינה לחות יותר ממה שאי פעם חשבתם שאפשרי, פשוט עולם אחר של לחות

9) גילוח מושלם - כמה מעברים אתם עושים בסכין הגילוח שלכם כיום?! והאם אתם מרוצים מן התוצאות?!
בגילוח רטוב תעשו הרבה פחות מעברים, וכנראה שתשיגו גילוח הרבה יותר קרוב וחלק ממה שאי פעם חשבתם שניתן להשיג

10) גירוי לעור ואדמומיות - בעוד שהסכינים כיום בנויות על העיקרון (ואני לא ממציא את זה, כנסו לאתרים של חברות כמו ג'יליט ותראו!) שיש X סכינים, לדוגמא 5 - כאשר הסכין הראשונה חותכת חלק מן השערה, השניה חותכת שוב וכך הלאה - לשיטה זאתי אין ספור חסרונות שמתבטא בעובדה שיותר מעברים של להבים על העור שלכם משמעותו יותר גירוי לעור ויותר אדמומיות לעור, כמו כן חלק מן השערות (במיוחד למי שיש שערות עבות) יתקע בין הלהבים ופשוט יצא בחלקו החוצה, מצב שיכול לגרום לכך ששערה תשאר מתחת לעור באופן חלק ואז הזקיק של השיער לא יגדל כמו שצריך ויגרום אף לזיהום ולבעיות אחרות
כמו כן מכיוון שיש יותר מלהב אחד, אז אחרי שלהב הראשון עבר, הוא כבר הוריד את ג'יל הגילוח הגרוע שלכם שבמילא לא ריכך את השערות כלל וכלל, ועכשו הלהב השני, שלישי וכו' יעברו על עור יבש - מקור מספר אחד לצרות כמו אי נוחות, גירויים וחתכים קטנים

11) קלאסיקה - כן כן, יש משהו מאוד קלאסי ומאוד מחמם את הלב בלהשתמש באותה סכין (או סגנון של סכין) שדורות שלמים במשפחה שלך השתמשו (וכנראה נראו יותר מגולחים מרוב האנשים כיום) - רק ברגע שתניחו את היד על סכין כזאתי תבינו את ההרגשה

12) Prestige - אין דבר יותר ג'נטלמני יותר יוקרתי מלהתגלח כמו גבר אמיתי, עם סכין רצינית וסבון גילוח נפלא שמריח למרחקים בריח לבנדר נפלא, אם לא ניסיתם כנראה שלא תבינו, ואם ניסתים לא תבינו איך הצלחת בלי זה עד היום

13) הנאה - כן, נראה כאילו עם השנים איבדנו את אחד מן ההנאות שלנו כגברים וזה הגילוח, כיום אנשים מתייחסים לזה כעוד טירחה בדומה לצחצוח שיינים או משהו כזה, ברגע שתתחילו גילוח רטוב, אתם ממש תרצו להתגלח !!

14) מסורת - כמה מאיתנו ההורים שלהם לימדו אותם להתגלח?! וכמה מהם לימדו אותם להתגלח באותם מכשירים ודרכים שההורים שלהם לימדו אותם וסבא שלהם וכו'?
כנראה שלא הרבה, עכשו תחשבו את היופי וההנאה של יום אחד ללמד את הילד שלכם איך מתגלחים כמו שצריך :)

15) שיטות גילוח - כיום מכשירי הג'יליט בנויים לאנשים עצלנים, שלא מוכנים להתאמץ יותר מידי ורוצים מתוך שינה להתגלח, וכול אדם מפתח לו שיטות שונות ומשונות להתגלח
בגילוח קלאסי זה לא קיים
יש שיטות בודדות שכולן מתבססות על אותם העקרונות, אם עשיתם כמו שצריך תקבלו גילוח טוב, אם לא אז אתם "תענשו" על כך - חד וחלק!

16) "יותר מחתיכת פלסטיק" - לא יודע מה לגביכים, אבל יש משהו מאוד מחמם את הלב ומאוד עמוק ביחסים של גבר עם הלהב שלו, וכנראה ששום פלסטיק, גם אם מחר ג'יליט תוציא סכין בעלת 10 סכינים עשויים זהב ותמכור אותו באלפי שקלים, לא יתן את אותה ההרגשה של להחזיק "סכין אמיתית" ביד

17) גבריות או מאצ'ו - תגידו מה שתרצו, אבל אין דבר גברי יותר מלהתגלח עם סכין מספיק חדה שיכולה לחתוך את הפנים שלך לשתיים בהנף יד
כשאתם משתמשים בסכין טוב - תשיגו גילוח מעולה וחלק
תשתמשו בה לא משהו - תקבלו הרבה חתכים קטנים וגירוי עור
תשתמשו בסכין גרוע - תסיימו בבית חולים או גרוע מכך :מוות:

זהו
בטח שכחתי אין ספור דברים שכן הייתי צריך להגיד ולרשום פה, אך מקווה שבתור התחלה נתתי לכם כמה נקודות למחשבה :)
נ.ב.
יש לציין שאני לא בא להגיד מה עדיף DE או STRAIGHT בדיון זה, אך שניהים עדיפים על מכונות הגילוח המודרניות הקיימות כיום מהסיבות שתארתי פה

אני מבין שיש לך הרבה יותר מדי זמן פנוי...

אלגנט, קראתי את כל ההסבר המלומד וכל שנותר לי לומר הוא - get a life! בזה אתה מתעסק? :blink:

:וי:

נ.ב.
אז היה לנו שירשור על שעונים ועכשיו שירשור על סכיני גילוח.
מי רוצה לנחש מה יהיה הקמפיין הבא של אלגנט ????

--------------------------------------------------
תקווה היא התחושה שיש לך ,
שהתחושה שיש לך עשויה להשתנות...
--------------------------------------------------

#45 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 05/03/2007 - 13:43

אז היה לנו שירשור על שעונים ועכשיו שירשור על סכיני גילוח.
מי רוצה לנחש מה יהיה הקמפיין הבא של אלגנט ????

זה קל. "הזן של הציחצוח", הפלסטיק הוא טומאה.
למה להשתמש בחוט דנטלי ומנוון כאפשר לחטט בחניכיים עם מקל במבוק

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים