מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

אחרי כישלון בטכניון- מתלבט לאן ללכת ומה לעשות

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 פצוע נפשית

פצוע נפשית
  • רשומים
  • 1 הודעות:

פורסם 03/08/2016 - 15:35

שלום,

אני בחור בן 27. משך 6 סמסטרים נטו ניסיתי ללמוד מקצוע בטכניון, שהיה הרבה מעבר ליכולות שלי, כלומר ב2013 נכנסתי ללמוד שם ,חוויתי קשיים ניסיתי להוריד קצת את הקצב אבל עדיין לא הלך לי. הגעתי למצב שאני נכשל בכל הקורסים. ולבסוף אחרי התייעצויות הגעתי למסקנה שאין טעם להמשיך בלימודים אלו. 

לאט לאט אני יוצא מהדיכאון על ה"אובדן" (לימודים שנכשלו), ומתלבט מה עלי לעשות כעת. יש לי כל כך הרבה התלבטויות, שאני מתלבט ממה להתחיל.

1. לטוס לחו"ל

חשבתי לטוס לחו"ל לנוח קצת מהכשלון. העניין, שאני רוצה לטוס רק בגלל ששם אולי יהיה לי קל יותר להכיר נשים.  כלומר, היעדים שחשבתי עליהם- איה נאפה, ותאילנד, עלו לראשי רק בגלל ששם טענו שבנות פתוחות להכרות. אין עלי כרגע כסף כלל, ואם אטוס אצטרך לקחת הלוואה מההורים. יש לי בעיות רציניות להכיר נשים, ובדידות זה משהו שבדרך כלל הולך איתי. כנראה יש לי גם בעיה חברתית. העניין הוא- למה לטוס לתאילנד רק כדי להכיר נשים? או לאיה נאפה כאשר ,לפי מיטב הבנתי הבילוי העיקרי שם זה מועדונים ומסיבות בריכה- שזה פחות האופי שלי. 

אוסיף לזה את העובדה שכן הייתי בכל מיני מקומות באירופה ושם התחלתי עם בנות, ולא הלך לי ממש (וורשה, ווינה, בודפשט, ברטיסלבה). אני מפחד שבתאילנד או קפריסין יהיו תוצאות זהות. 

אם אטוס לתאילנד השנה, יהיה עלי לוותר על עבודות כמורה וכמורה פרטי, שמוצעות לי ולאחת מהן כבר התקבלתי.

הרעיון לטוס לחו"ל לשם חופשה ירד בנתיים מהפרק נוכח כל הסיבות שפורטו.

2. ללכת מיד ללמוד משהו אחר- או לעבוד שנה ,ורק לאחר מכן?

אני מבולבל מאוד לגבי מה ברצוני ללמוד. בניגוד לאחי שבנה מודלים אלקטרוניים בצעירותו ,וכיום עובד מבוקש מאוד כהנדסאי אלקטרוניקה, לי אין שום תחום עניין, למעט נהיגה. וחבל לבזבז את כל הפוטנציאל המסוים שיש לי ללימודים (בגרות טובה עם שלל מקצועות ב5 יח"ל ופסיכומטרי 646) על להיות נהג משאית. פרט לבעיות הגב שמתלוות, זה יהיה בזבוז פוטנציאל. מה גם שלא בטוח שאחזיק מעמד עם השעות המרובות שהם עובדים בכל יום.

אני מתבלט בין להיות הנדסאי תוכנה, מכונות ,אלקטרוניקה, מערכות מידע. ואין לי משיכה לאף אחד מהתחומים. אולי קצת לתוכנה, אבל אחותי אומרת שאין עבודה להנדסאי תוכנה, רק למהנדסים. איני מעוניין ללמוד למהנדס כי אני כבר עייף נפשית מנסיונותי בטכניון, וגם אין לי משיכה מוגברת לשם עניין ומקצוע, אז למה לי?

חשבתי ללכת להכוונה מקצועית, אך עד שיסיימו איתי את התהליך יש סכנה גדולה שייגמרו ההרשמות לרוב המוסדות והמקצועות. אך כנראה כן אלך לשם, נוכח הבלבול שלי וחוסר הידיעה מה הכיוון. במצב כזה, יהיה עלי לעבוד שנה ואז להכנס ללמוד רק בשנה הבאה.

מנסיון של שנים בלהתחיל עם בנות באזורים שונים בארץ, שמתי לב שלא פעם אופציה להכנס לקשר רציני עם בנות מתל אביב התפוגגה בגלל המרחק שלי מהמרכז. בגלל שתחום הנשים כל כך נוגע לליבי ,אם כבר לעבוד- אני רוצה לגור במרכז.

אני יודע שיש גם אופציה לעבוד בעגלות בארה"ב- אפשר לעבוד שם פחות משנה? 

ואולי בכלל ,אם אספיק להכנס ללימודים הקרובים, ארשם ללימודים במוסד במרכז, ואשכור שם דירה? זה מאוד לא רווחי אם אני לא עובד שם, אך ההורים יוכלו לעזור, וגם אני מתחיל לעבוד בקרוב כמורה פרטי ואולי גם כמורה בכל מיני תחומים, זה יכול לכסות חלק מההוצאות.

לסיכום

בגיל 27 אני עדיין בלי מקצוע ביד, בלי כיוון ,ולא יוצלח עם נשים. מצד אחד אני רוצה להכנס כבר למסגרת לימודית אחרת, אך מצד שני לא בטוח שאני אחזיק מעמד, כי אני די גמור נפשית מהטכניון. אני מרגיש שתחום הנשים בוער לי מאוד, ומנסיוני בתחום הפיקאפ שהוא נסיון אישי שלי ואחרים מסכימים איתי, אני צריך לגור או בעיר מרכזית או בעיר נופש. מהנסיון שלי בישראל, מגורים במרכז יביאו לי הרבה יותר סיכוי לחוות עוד חוויות עם נשים. אולי זה פחות רלוונטי אם אני אעבוד או אלמד שם, אבל לעבוד בלי תואר או מקצוע ביד עשוי להיות עבודה ממש קשה. יש גם סכנה שאם לא אכנס ללמוד עכשיו, הכשלון מהטכניון עשוי לרדוף אותי כל השנה שבה אעבוד.

כיוון ,מישהו?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים