מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

ארגון קבוצת לחץ למען שירותי מחשוב אוניברסיטאים לא רק ל Win

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 pumiki

pumiki

ברונזה

• רשומים+
  • 730 הודעות:

פורסם 18/01/2008 - 22:03

שלום,

כמו שכולכם בטח יודעים חלק גדול מאוד משרותי האוניברסיטה לא זמינים למי שלא משתמש ב windows.
אין תמיכה רשמית ברשת האלחוטית, ה highlearn ואתרי אינטרנט אחרים של האוניברסיטה לא עובדים עם firefox ובכלל, מבחינת המחשוב מי שלא משתמש ב windows וב internet explorer הוא פריק מוזר ולא ממש ראוי להתייחס אליו (לא שהם מתייחסים יפה לאחרים).

אני יודע שיש פתרונות, בפורומים אפשר למצוא איך להגדיר את הרשת האוניברסיטאית ללינוקס או למק, יש סקריפטים ל firefox שמסדרות את הבעיות בחלק מהאתרים וכו' אבל אלו לא דברים רשמיים וזו לא אמורה להיות הגישה באוניברסיטה. אפילו המחלקה למדעי המחשב בחרה לא להשתמש באתרי האוניברסיטה אלא להקים אתרים משלה שתומכים תמיכה מלאה בכל הדפדפנים ומערכות ההפעלה.

אז בזמן האחרון, לאחר כמו דיאלוגים עקרים עם מחלקת המחשוב החלטתי שאם הם לא רוצים להענות לפניות ישירות אליהם הפתרון הוא להפעיל לחץ על מי שמעליהם.

אני מנסה להקים קבוצת סטודנטים שהנושא מפריע להם, בסה"כ לא מדובר בהרבה עבודה, כרגע הדבר היחיד שאני יכל לחשוב עליו הוא שליחת מיילים ומכתבים בצורה קבועה לכל מיני גורמים מהרבה סטודנטים והגשת תלונות רישמיות למחלקות השונות. אני מניח שאם לאורך מספיק זמן נפעיל מספיק לחץ בירוקרטי (מכתבים ומיילים ושיחות ותלונות) על המערכת בסוף פשוט ימאס להם ואולי הם יעשו משהו. יש באוניברסיטה קבוצות סטודנטים עם הרבה כח שהנושא מפריע להם, כמו הסטודנטים האמריקאים שלומדים כאן ומשלמים שכר לימוד מאוד גבוה (30 אלף דולר לשנה) וחלק גדול מהם משתמש במק.

כרגע מה שאני מחפש זה בעיקר רעיונות למה אפשר לעשות.

עומר

"כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה הרי זה חלל את השם ובזה את התורה וכבה מאור הדת וגרס רעה לעצמו ונטל חייו מן העולם הבא"

#2 DaggyStyle

DaggyStyle

משתמש......... לא מזיק ולא מועיל.........

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 5986 הודעות:

פורסם 19/01/2008 - 10:57

עומר, אתה חייב לעשות משהו עם התמונה... היא מפחידה מידי... במציאות אתה הרבה פחות מפחיד...
לצערי, לאוני לא איכפת הרבה, לראיה, במדעי הבריאות משתמשים בMOODLE שהוא קוד פתוח, לא עולה כסף, יותר טוב מHL ותומך בכל הדפדפנים כמעט
אני איתך, רק שאני לא יודע כמה זה יעזור.
לזכרם של חברים שנפלו
Second Draft: האמת מאחורי התעמולה הפלסטינית, פאליווד. שווה להציץ
לעולם אל תקפצו לזירת מלכודות עכברים אלא אם כן זה באמת שווה את זה..............
I'm not mainstream, I'm more of an sideways.
nice guys finish last, I've just got lucky :)
סוףסוף! הציפור נתפסה! http://www.youtube.c...feature=related
גם אני סופרמן בלי גלימה..

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

אין לי פייסבוק! לא משתמש בפלטפורמת הוירוסים הזאת!

#3 zaklad

zaklad

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 194 הודעות:

פורסם 19/01/2008 - 16:13

ראשית, הושקע המון כסף במערכת הזו (Low Learn), ולא להשתמש בה יראה רע- זה להודות שהם עשו טעות...
שנית, הם גם לא תומכים בויסטה, אז אל תרגיש מקופח... :-D
שלישית, אני איתך.

אז כמה הערות:
לפני שרצים לצעוק ולכתוב, אני חושב שצריך לבוא מוכנים: אנחנו צריכים לבוא כבר עם כל התשובות מוכנות- מה החלופות לכל מערכת ומערכת, מה המשמעויות מבחינת עלויות, אבטחה, הטמעה (המשמעות של העברת על המידע מהמערכת הישנה) וכו'...*.
זה הרבה יותר מורכב משזה נראה- זה לא רק לשנות כמה תגי HTML בכמה דפים... זה מערכות חדשות, שרתים חדשים, רשיונות חדשים או ויתור על רשיונות קיימים (זריקה לזבל של כספים שצריך להצדיק אותה אח"כ למי שזה לא יהיה), הכשרת אנשים או העסקת חדשים, כתיבת מדריכים, בניית מערך תמיכה וכו'.
כך שצריך לבוא עם הסברים מספיק משכנעים למה כדאי להם...

המיעוט שמשתמש בדפדפנים תקניים ימשיך לבוא ולשלם לאוניברסיטה בין אם יעבדו פה תקני ובין אם לאו, כך שחייבים למצוא דברים שיהיו להם מספיק כדאיים. הייתי מחפש דברים כמו האיחוד האירופי ונושא התקינה (קוד פתוח, סטנדרטים פתוחים...). הכי טוב אם אפשר להראות שזה יפגע ביוקרה של האוניברסיטה אם לא יעבדו בצורה תקנית או שזה יתרום ליוקרה של אם כן יעבדו בצורה תקנית (או כל דבר של מקל וגזר כשהדגש הוא רווח\ הפסד של האוניברסיטה). זה הדבר היחיד שיעודד מישהו לשנות משהו...
או שכן או שלא. מה שבטוח- אולי, וגם זה מוטל בספק
Be carefull with what you wish for- You might just get it!!!
We are the knights who say ni
I'm afraid your son has THE KNACK...
אנשים מטומטמים וההמון טיפש!
He who is not fucked up is boring...

#4 Spock

Spock

כסף

• רשומים+
  • 1217 הודעות:

פורסם 20/01/2008 - 13:36

count me in

#5 Froid

Froid

Amnesiac Devil

• מנהלי פורום
  • 3308 הודעות:

פורסם 20/01/2008 - 19:41

אני אתך~!!~
{;,;}

עזרתי לך? תזמין אותי לבירה! (הפנייה בלשון זכר, אך מתייחסת לכל המינים)

stamp11bl2.png

וכן אני יודע שאני כותב עם שגיאות כתיב LIVE WITH IT ....

#6 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 21/01/2008 - 00:44

אני בהחלט בפנים.

#7 pumiki

pumiki

ברונזה

• רשומים+
  • 730 הודעות:

פורסם 23/01/2008 - 14:33

טוב אז בימים האחרונים ערכתי כמה בירורים.

קודם כל אני בקשר עם מכון התקנים והם יעבירו לי בזמן הקרוב את התקנים הרלוונטים בנושא של אתרי אינטרנט. הם ציינו בפני שקיים גם תקן לאתרי אינטרנט נגישים לאנשים עם מוגבלויות, צריך להחליט אם אנחנו רותמים גם את הסוס הזה לעגלה שלנו כי מצד אחד יכל להיות שיש לזה משמעויות כספיות כבדות אבל מצד שני זה נושא חשוב ואם אנחנו כבר נאבקים על הכנסת שינויים במערכות אולי ראוי שזה יהיה חלק מהשינויים.

יצרתי גם קשר עם עמותת המקור שאמרו שיוכלו לסייע לנו אולי ביעוץ.

אני חושב שבאמת יש לנושא הרבה פנים וכדאי שלפני שאנחנו פונים נחשוב על כל הדברים שהאוניברסיטה תעלה מולנו וננסה למצוא להם תשובות. צריך גם למפות את הבעיות כי לא מדובר רק בהיי-לרן אלא גם במערכות רבות אחרות, כולל תשתית (רשת אלחוטית).

בנוגע להיי-לרק אני חושב שאולי כדאי לפנות ישירות לחברת בריטניקה שמפתחת את המערכת ולראות אם יש מצדם נכונות להתאמות לקראת הגרסה הבאה.

בכל מקרה נראה לי שמה שכדאי לעשות זה שכרגע כל אחד יערוך לעצמו רשימה של הבעיות ויחשוב על רעיונות לפתרונן ועוד איזה שבועיים שלושה, כשתגמר תקופת הבחינות הלא שפוייה הזו, נפגש ונחשוב לאן כדאי להתקדם.

"כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה הרי זה חלל את השם ובזה את התורה וכבה מאור הדת וגרס רעה לעצמו ונטל חייו מן העולם הבא"

#8 DaggyStyle

DaggyStyle

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 5986 הודעות:

פורסם 23/01/2008 - 14:40

הרשת שאלחוטית עובדת על לינוקס, XP וויסטה
לא יודע איך זה על MAC
לזכרם של חברים שנפלו

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

#9 pumiki

pumiki

ברונזה

• רשומים+
  • 730 הודעות:

פורסם 23/01/2008 - 17:57

הרשת שאלחוטית עובדת על לינוקס, XP וויסטה
לא יודע איך זה על MAC

הרשת האלחוטית עובדת על גם על מק, אבל עדיין אין תמיכה במק,לינוקס ואולי גם ויסטה מצד המחשוב. כלומר אין באתר הסברים כיצד להתחבר לרשת ממחשב שמריץ את אחת ממערכות ההפעלה הנ"ל ובמידה ויש בעיה או שאלות בנוגע לחיבור המחשוב לא מסייעים בחיבור ופשוט אומרים לך "תתקין XP".

חוץ מזה סימביאן ו Palm OS לא נתמכות ועד כמה שאני יודע אין אפשרות בכלל להתחבר ממכשירים המריצים אותן לרשת (לעומת Windows Mobile שכן נתמכת בצורה מלאה).

עומר

#10 DaggyStyle

DaggyStyle

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 5986 הודעות:

פורסם 23/01/2008 - 18:37

יש מדריך לויסטה, לצערי אין הוספת תמיכה במערכות אחרות בגלל עצלנות.
מדריכים אפשר לכתוב, זה לא בעיה, השאלה היא האם יסכימו לפרסם אותם ומי יספק תמיכה בהם?
עבור לינוקס, אתה חייב לכתוב לפחות 3 מדריכים לWM שונים (GNOME, KDE, XFCE) בנוסף, אתה חייב לכתוב להפצות שונות, אי אפשר לפרסם מדריך לאובונטו/קובונטו (מבוססת DEB) ולשלוח את מי שמריץ פדורה (שמבוססת RPM) או סלאק (מבוססת קימפול) שיתקין אובונטו...

כמו שאמרתי, מדריכים אפשר לכתוב, אני מבחינתי מוכן לכתוב מדריך לג'נטו, הבעיה היא מי יספק תמיכה? אין לי יכולת לספק תמיכה לג'נטו עקב חוסר זמן.

נ.ב. במחשבה שניה, אפשר לצמצם את זה למדריך של תצוגות או מדריך של שורת פקודה עבור הפצות קימפול.
לזכרם של חברים שנפלו

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

#11 Froid

Froid

Amnesiac Devil

• מנהלי פורום
  • 3308 הודעות:

פורסם 23/01/2008 - 18:41

אם כבר מדברים על תעימות אז גם על IE7 האתר של האוניברסיטה לא עובד במלואו.
ובלי קשר, אני חושב שכדוא יותר להתרכז בבעיות שהן ה"MAIN STREAM" ולא בבעיות שוליות, לדוגמה:
כן להתרכז בבעיות של נגישות ושל תאימות של אתרי האוניברסיטה לתקנים,
ולא בהוראות התחברות תחת LINUX (כי הרי בכל הפצה יש את ה-CATCH שלה)

stamp11bl2.png

#12 Froid

Froid

Amnesiac Devil

• מנהלי פורום
  • 3308 הודעות:

פורסם 23/01/2008 - 18:48

יש מדריך לויסטה, לצערי אין הוספת תמיכה במערכות אחרות בגלל עצלנות.

אני חייב להעיר על נושא העצלנות של מחשוב:
אני נימצא "בקשר" איתם במהלך החודשיים האחרונים, כדי שהם יפתחו פורט אחד כדי לאפשר לדיירי מעונות לשלוח הדפסה למדפסת הציבורית.
רק לאחר שהתחלתי להזכיר להם כל שבוע על כך הם כתבו הוראות כיצד לבצע זאת (לפני מפר שבועות) מאז ועד היום, לא ראיתי את הפרסום של הוראות אלו באתר מחשוב, כמו גם שלא קיבלתי תשובה בדבר ההערות שלי למסמך שלהם....

stamp11bl2.png

#13 pumiki

pumiki

ברונזה

• רשומים+
  • 730 הודעות:

פורסם 23/01/2008 - 19:01

הפתרון צריך להיות לדעתי כולל וברמת האלעת המודעות, כלומר המטרה העיקרית שלי היא לא לטפל ב "נושאים העיקריים" של אתר אינטרנט כזה או אחר אלא בנושא הכולל של חוסר מודעות לנושא. אני רוצה שכשנכתב איפיון למערכת חדשה הנושא של נגישות יופיע בו וכשיוצא מכרז למערכת חדשה זה יהיה חלק ממנו.

אני חושב שצריך למפות את כל הבעיות ולנסות לטפל בכולן. כמובן שיש כאלו שהן יותר חשובות אבל אין סיבה לוותר מראש על אחרות.

הנושא של התחברות מלינוקס לאינטרנט יכל לדעתי להפתר בצורה שראוי היה שגם ההתחברות ב windows תפתר על פיה. אני בכלל לא מבין למה יש מדריכי הפעלה להגדרת חיבור. צריך פשוט לכתוב סקריפטים שונים למערכות הפעלה שונות שיגדירו את החיבור בצורה ממוכנת.

אפשר להעביר את הסקריפט של הגריזמונקי שמסדר את ההי-לרן לתוספת לפיירפוקס במקום סקריפט כפתרון זמני ובו זמנית גם לדבר עם בריטניקה בקשר לגרסה הבאה שלהם.

יש המון מה לעשות והמון דרכים לעשות את זה, לכן לדעתי כדאי שנפגש

#14 DaggyStyle

DaggyStyle

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 5986 הודעות:

פורסם 23/01/2008 - 20:40

הפתרון צריך להיות לדעתי כולל וברמת האלעת המודעות, כלומר המטרה העיקרית שלי היא לא לטפל ב "נושאים העיקריים" של אתר אינטרנט כזה או אחר אלא בנושא הכולל של חוסר מודעות לנושא. אני רוצה שכשנכתב איפיון למערכת חדשה הנושא של נגישות יופיע בו וכשיוצא מכרז למערכת חדשה זה יהיה חלק ממנו.

אני חושב שצריך למפות את כל הבעיות ולנסות לטפל בכולן. כמובן שיש כאלו שהן יותר חשובות אבל אין סיבה לוותר מראש על אחרות.

הנושא של התחברות מלינוקס לאינטרנט יכל לדעתי להפתר בצורה שראוי היה שגם ההתחברות ב windows תפתר על פיה. אני בכלל לא מבין למה יש מדריכי הפעלה להגדרת חיבור. צריך פשוט לכתוב סקריפטים שונים למערכות הפעלה שונות שיגדירו את החיבור בצורה ממוכנת.

אפשר להעביר את הסקריפט של הגריזמונקי שמסדר את ההי-לרן לתוספת לפיירפוקס במקום סקריפט כפתרון זמני ובו זמנית גם לדבר עם בריטניקה בקשר לגרסה הבאה שלהם.

סקריפטים הם לא רעיון טוב כי רוב הסטודנטים לא יודעים יותר מהבא, הבא, הבא...
לך תמצא תקלות לאחר מכן
לזכרם של חברים שנפלו

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

#15 zaklad

zaklad

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 194 הודעות:

פורסם 24/01/2008 - 09:39

שים לב שכשבנו את האתר החדש של האוניבסיטה בנו אותו נורמלי. יש מודעות. אין נכונות לשנות את הקיים. ואין נכונות לעשות שום דבר שכרוך בהוצאות נוספות מבחינתם (כמו קניית הגירסה החדשה של ה-LOW learn, משכורת למי שיכתוב מדריך התחברות ללינוקס ולמי שיתמוך בה...).

זה לא הולך. תמיד צריך לעשות סדר עדיפויות ולהתמקד בעיקר. לדוגמה, סיטריקס פחות חשוב מהיי לרן כי פחות אנשים משתמשים בו (כן. אני יודע שיש קליינט סיטריקס ללינוקס. זו היתה רק דוגמה).

לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא!!!!!!!!!!!!!!!!! רק לא לחזור לעידן החייגנים! זה היה נורא!!!
חוץ מזה שכמו שכבר אמרו פה, זה אל יגמר- יש כל כך הרבה הפצות וטעמים...

בהחלט זמני. לגבי בריטניקה שימו לב לשורה שניה במאפיינים טכנולוגיים בקישור הזה.
אז כנראה שהעתיד כבר כאן... אבל כמו שאמרתי, הם לא ישדרגו גירסה (אני מניח שזו גירסה חדשה יותר, לא היתה לי סבלנות לבדוק גרסאות...) סתם ככה רק בגלל תקן. זה עולה להם כסף. והרבה...

זה מסוג הדברים שצריך לבדוק לפני שמדברים עם מישהו.

אפשר...
או שכן או שלא. מה שבטוח- אולי, וגם זה מוטל בספק
Be carefull with what you wish for- You might just get it!!!
We are the knights who say ni
I'm afraid your son has THE KNACK...
אנשים מטומטמים וההמון טיפש!
He who is not fucked up is boring...

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים