מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

חיסון נגד סרטן צוואר הרחם

• Please log in to reply
57 replies to this topic

#46 jonrambo

jonrambo

Suicide is Painless

• מנהלי פורום
  • 1501 הודעות:

פורסם 22/08/2009 - 21:42

קודם כל רק בשביל המספרים אז כל שנה יש 150-170 חולות חדשות בסרטן צוואר הרחם מהם כ- 40% ימותו מדי שנה (פחות מהממוצע העולמי של 50%) אז אפילו אם הן מתו מהחיסון זה עדיין "משתלם"
דבר שני לא יודעים ממה הן מתו. אלו 32 נשים שהיו במעקב כי קיבלו חיסון אז המוות נכנס לסטטיסטיקה אין ידיעה על מה גורם המוות (ברמה שיכול להיות גם תאונת דרכים ..).
דבר אחרון בקשר לחיסון לנשאיות. א' ייתכן וכן מועיל כל עוד לא יתפרץ כי מגרה תגובה אימונוגנית. ב' החיסון הוא ליותר מזן 1 עם קרוס ראקטביות לנוספים כך שנשאית של זן אחד עדיין יכולה להרוויח מהחיסון ככה"נ ..
"דם הכל דם"

"suicide is painless

It brings on many changes

and I can take or leave it if I please."

#47 jonrambo

jonrambo

Suicide is Painless

• מנהלי פורום
  • 1501 הודעות:

פורסם 22/08/2009 - 21:44

האמת שאני לא יודעת. זכור לי במעורפל משהו מהרצאה בוירולוגיה שבה נאמר שאפשר לבדוק את זה אבל רופאים פשוט לא שולחים לבדיקות האלה. יש כמה זנים של HPV ורק שניים גורמים להתמרה סרטנית, אם אני לא טועה, אולי בגלל זה קשה לבדוק את זה בבדיקת דם וממליצים על בדיקות PAP תקופתיות למעקב. כשניסיתי לברר את זה אצל רופאת הנשים שלי היא די נפנפה אותי בטענה שאלך לקרוא על זה באינטרנט.

אחד החיסונית טוב בעיקר ל- 2 הגורמים להתמרה סרטנית.
החיסון השני טוב גם נגד ה- 2 העיקריים ליבלות באברי המין.
החיסון ד"T מומלץ גם לגברים בגלל שמונע הדבקה לבת הזוג ומונע יבלות אך לא בסל כי נחשב אסטטי (יבלות).
"דם הכל דם"

"suicide is painless

#48 jonrambo

jonrambo

Suicide is Painless

• מנהלי פורום
  • 1501 הודעות:

פורסם 22/08/2009 - 21:46

נקודה טובה. האם קיימת בדיקה לנשאות הנגיף?
אם כן - האם מדובר בבדיקת דם רגילה?
האם ניתן לבקש אותה בבדיקות דם שגרתיות מרופא המשפחה \ רק מהגניקולוג?
:unsure:

קיימת בעיקרון אפשרות לבדיקה ב PCR אך לא מתבצעת בפועל עד כמה שאני יודע בכלל. יש את בדיקת ה PAP בה בודקים שינוי בצורת התא ולפי זה יכולים לקבוע הדבקה ושלב. בדיקת דם פשוט לא תהיה יעילה לרוב (וגם יקרה)..
"דם הכל דם"

"suicide is painless

#49 jonrambo

jonrambo

Suicide is Painless

• מנהלי פורום
  • 1501 הודעות:

פורסם 23/08/2009 - 15:42

לכל מי שרוצה לקרוא את הכתבה עצמה: כאן
וכאן יש רשימת PRO מול CONS
בעיקרון הם לא מתרגשים מהנתונים הם לא חריגים מחיסונים אחרים והם מדגישים שיש בעייתיות בשיטת איסוף הנתונים (פאסיבית)
בסוף כמו כל חיסון יש 2 נקודות מבט אחת אישית איפה לי יש יותר סיכון בקבלת החיסון או באי קבלתו. שניה מערכתית של המדינה (ע"ע סעיף החיסונים בחוק ההסדרים).
והכי חשוב לכולם/ן תשמרו על עצמכם/ן והמון בריאות =)
"דם הכל דם"

"suicide is painless

#50 Kinju

Kinju

בלי פאניקה

• רשומים+
  • 796 הודעות:

פורסם 24/08/2009 - 00:45

בדיקה לנשאות ל-HPV היא ע"י בחינה של התאים במשטח- כלומר לא בדיקת דם רגילה, אלא כמו PAP, ולכן נעשית אצל הגניקולוג.
לפי הטקסטבוק, נעשה בה שימוש כהשלמה במקרה שההפאפ נותן תוצאה לא חד משמעית.
בעקרון, נשאות ל-HPV מאוד נפוצה, ואי-נשאות של הנגיף לא אומרת שאי אפשר להידבק אחר כך.
כששוקלים את החיסון, צריך לשקול גם את היכולת להיות אחראיות ולעבור פאפ שנתי, ואת גורמי הסיכון (עישון, ריבוי פרטנרים, תחילת פעילות מינית מוקדמת, מחלות מין קודמות ועוד כמה)

אגב, סרטן צוואר הרחם הוא הסרטן השישי הכי נפוץ בקרב נשים, ויש לו 50% תמותה. יש משמעות מאוד גדולה לסקר ואבחון מוקדם (ואפילו יותר לחיסון כמובן- בהנחה שיעלותו תמשיך להתבסס).

The fact that we live at the bottom of a deep gravity well, on the surface of a gas covered planet going around a nuclear fireball 90 million miles away and think this to be normal is obviously some indication of how skewed our perspective tends to be

Douglas Adams

#51 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 01/09/2009 - 22:14

טוב אז היום הייתי אצל רופאת הנשים, שאלתי אותה לגבי זה והיא אמרה שהוירוס הוא לטנטי - כלומר רדום עד התפרצות, גם אם אני נשאית כבר לוירוס החיסון עדיין יעיל כיוון שהוא נקשר לאותם רצפטורים אליהם נקשר הוירוס כאשר הוא מתעורר מסיבה כלשהי, ובכך מונע קשירה של הוירוס לאותם תאים. כלומר בכל מקרה יש יעילות לחיסון. התלבטתי התבלטתי ובסוף החלטתי שאני סומכת עליה ועל אמא שלי, ועשיתי היום את החיסון הראשון... מה שכן, גם אחרי ההנחנה של הכללית, כואב נורא בכיס...

#52 jonrambo

jonrambo

Suicide is Painless

• מנהלי פורום
  • 1501 הודעות:

פורסם 01/09/2009 - 23:54

החיסון הוא לא לרצפטורים אלא לחלבונים.
הוירוס מפריש שני חלבונים עיקריים E6 ו- E7 שלרוב החיסון מוכוון נגדם.
החלבונים האלו יודעים להיקשר בתא לגורמים מסויימים (אם מאוד מעניין E6-P53 ו- E7-pRb) ולאחר הקשירה פוגעים בתפקוד בבקרה על מעגל התא. התא מספק לתפקד כראוי ואין מי שיעצור אותו לאחר שמתחיל תהליך סרטני ..
החיסון מקנה הגנה הומורלית (תאי B ע"י IgG - אין IgA משום שהחיסון לא ניתן אוראלית) ותאית( ע"י תאי T - CTL) הייתרון הוא שהחיסון הינו רק החלבונים של הוירוס ולכן אין בו סכנה ישירות.
הסכנות הכרוכות הן ככל הנראה שהחלבונים הינם אימונוגניים ויכולים לשמש כהפטן או להטחבר להפטן פיזיולוגי בגוף..
מכיוון שהוירוס יכול להיות לטנטי אז החיסון יוצר תגובה חיסונית עם זיכרון וכשהוירוס ירצה להתפרץ הגוף כבר יהיה מוכן ..
מקווה שלא סיבכתי מדי ושלא טעיתי ..
"דם הכל דם"

"suicide is painless

#53 אורח - ריקי

אורח - ריקי
  • אורחים

פורסם 28/12/2010 - 14:43

אם חליתי בוירוס HPV עדיין מומלץ לעשות זריקות נגד סרטן צוואר הרחם?

#54 אורח - פו-אינלה

אורח - פו-אינלה
  • אורחים

פורסם 28/12/2010 - 16:37

נראה לי שכן, כי יש הרבה סוגים של נגיפי פפילומה וכל חיסון מכסה כמה סוגים. אבל תשאלי רופא.

#55 אורח - שבא

אורח - שבא
  • אורחים

פורסם 31/12/2010 - 01:04

קודם כל רק בשביל המספרים אז כל שנה יש 150-170 חולות חדשות בסרטן צוואר הרחם מהם כ- 40% ימותו מדי שנה (פחות מהממוצע העולמי של 50%) אז אפילו אם הן מתו מהחיסון זה עדיין "משתלם"
דבר שני לא יודעים ממה הן מתו. אלו 32 נשים שהיו במעקב כי קיבלו חיסון אז המוות נכנס לסטטיסטיקה אין ידיעה על מה גורם המוות (ברמה שיכול להיות גם תאונת דרכים ..).
דבר אחרון בקשר לחיסון לנשאיות. א' ייתכן וכן מועיל כל עוד לא יתפרץ כי מגרה תגובה אימונוגנית. ב' החיסון הוא ליותר מזן 1 עם קרוס ראקטביות לנוספים כך שנשאית של זן אחד עדיין יכולה להרוויח מהחיסון ככה"נ ..

גם אם המספרים נכונים , החיסון לא מגן מפני כל הזנים של הסרטן הזה, לא?
כלומר בשורה התחתונה מדובר רק בכמה עשרות נשים מתוך מיליונים
ולא שאני מזלזל במוות שלהם, אבל מה האחוז מהאנשים שמקבלים את החיסון חווים תופעות לוואי קשות?

#56 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 31/12/2010 - 01:06

ולא שאני מזלזל במוות שלהם, אבל מה האחוז מהאנשים שמקבלים את החיסון חווים תופעות לוואי קשות?

סליחה , לא מדובר בעשרות , אלא בכמה בודדות שימותו מתוך כמה מיליונים שחיות בארץ

#57 jonrambo

jonrambo

Suicide is Painless

• מנהלי פורום
  • 1501 הודעות:

פורסם 31/12/2010 - 16:54

החיסון לא מגן מזנים של סרטנים אלא מזנים של וירוסים ..
הזנים (2) שיש בחיסון הם השניים העיקרים מהגורמים לסרטן צוואר הרחם ובחיסון המרובע ה-2 הנוספים הם העיקריים הגורמים ליבלות (ולכן החיסון המרובע טוב מאוד גם לגברים).
בנוסף לכך החיסון מקטין משמעותית סיכוי להדבקה ו/או לתחלואה משמעותית גם לזנים נוספים ולכן מוריד לסיכוי מאוד נמוך את הסיכון לתחלואה ולסרטן צוואר הרחם.
בקשר לסיכון בחיסון ציבורית זה תמיד יהיה נכון וכדאי. פרטית זו שאלה של סטטיסטיקה ומה מעדיפים וזה דיון מאוד ארוך שלא נראה לי מתאים לדפי הפורום.
"דם הכל דם"

"suicide is painless

#58 אורח - רונית

אורח - רונית
  • אורחים

פורסם 30/11/2014 - 14:24

אם אני לא בתולה עדיין אפשר לעשות את הזריקה נגד סרטן צוואר הרחם? האם זה יהייה אפקטיבי? (בת 17 ושלושה חודשים)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים