מעבר לתוכן

תמונה

מקומות בילוי המגישים נטול גלוטן

• Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 12/11/2010 - 23:16

שלום לכולם,

בעקבות המודעות הנמוכה שיש בבאר שבע לגבי הנושא אני חושב שכדאי לפתוח שירשור כזה. אשמח אם בעלי מסעדות יכתבו בתגובה אם יש להם מנות נטולות גלוטן כחלק מהתפריט.

בנוסף, שאלה לבעלי הפאבים: מדוע לא לעשות את המינימום, למשל: להכין צ'יפס בשמן נפרד מטבעות הבצל (שמכוסות בפרורי לחם)? אז הצ'יפס יהיה מתאים גם לרגישים לגלוטן - זה משהו הכי בסיסי ופשוט.

המקומות בבאר שבע שאני יודע שבהם אפשר לאכול חלק מהמנות לנמנעים מגלוטן הן:

Gecko - בית הקפה בעיר העתיקה - פסטה ללא גלוטן, שקשוקה, ארוחות בוקר וסלטים.

בלאק - לחמניה להמבורגר נטולת גלוטן, צ'יפס נטול גלוטן.

ארומה - בראוניז, לחמניות, ארוחות בוקר, סלטים.

סבא ג'בטו/ ברבסבא - ג'בטות מלחם נטול גלוטן, מנות ראשונות מסוימות ללא גלוטן (בברבסבא מנות נטולות גלוטן מסומנות ב *. בסבא ג'בטו ניתן לבדוק עם הצוות ויש מודעות טובה).

*איני נציג של אף אחת מהמסעדות הנ"ל, והרשימה נעשית כהמלצה בלבד. מומלץ לבדוק במסעדה עצמה.

בהצלחה,
אלכס

מועדון טאקוונדו "Kumgang Samjogo" באוניברסיטת בן גוריון. לפרטים ניתן ליצור קשר ב:
054-5238834 ,במסרים או דרך האתר: www.kstkd.com

#2 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 01/12/2010 - 00:30

חברים,
חבל ששירשור חשוב כזה יירד למטה ויילך לאיבוד.

מישהו מכיר מקומות נוספים?

מועדון טאקוונדו "Kumgang Samjogo" באוניברסיטת בן גוריון. לפרטים ניתן ליצור קשר ב:

#3 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 15/04/2011 - 22:13

מעדכנת שגיליתי שבדללי מוכרים פלאפל ללא קמח. וגם טעמתי <:-)
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

כותבת ברכות לימי הולדת, חגים ואירועים

#4 itsi bitsi

itsi bitsi

כסף

• רשומים+
  • 1259 הודעות:

פורסם 17/04/2011 - 12:31

אלכס, בחיי שחשבתי עלייך כשישבתי בגרג! יש להם אפשרות של מנות נטולות גלוטן, זה מצויין בתפריט.
תמונה מצורפת

#5 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 18/04/2011 - 05:37

מעדכנת שגיליתי שבדללי מוכרים פלאפל ללא קמח. וגם טעמתי <:-)

מגניב!! שמעתי שהחומוס שלהם נטול גלוטן אבל אם גם הפלאפל זה מצוין. צריך לבדוק האם הפלאפל מכוסה או לא בפרורי לחם או שיש בתערובת עצמה ואם אין זה נהדר. תודה רבה!!

אלכס, בחיי שחשבתי עלייך כשישבתי בגרג! יש להם אפשרות של מנות נטולות גלוטן, זה מצויין בתפריט.

קודם כל תודה רבה. אני עכשיו עם חברה שלי בארה״ב וכאן המודעות הרבה יותר גדולה. משפחה שגרה כאן אומרים שנטול גלוטן ניהיה איזשהו סטנדרט כי יש אנשים לא רגישים שעדיין שומרים, ובגלל זה צליאקים מרגישים נח מאוד במלא מקומות.

בכל מקרה לגבי קפה גרג ידענו שיש שם מנה אחת אבל חשבנו שזה בגלל שהמלצרית נחמדה ואכפתית, אבל אם זה רישמי בתפריט זה מעולה!!! 

#6 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 04/05/2011 - 15:36

אתמול הייתי בקפה בריו, קפה חדש במצדה- ליד האישימוטו.
הם בתפריט הרצה כרגע, שקשוקה פטה חצילים וכן אנטי פסטי ללא גלוטן. הבעלים אמר לי שבקרוב תהיה פסטה ללא גלוטן, מנות נוספות וקינוחים יתווספו והדבר ייכנס באופן רשמי לתפריט כמנות ללא גלוטן ושהם בקשר עם העמותה. שווה לעקוב.
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

#7 itsi bitsi

itsi bitsi

כסף

• רשומים+
  • 1259 הודעות:

פורסם 04/05/2011 - 18:54

הם בתפריט הרצה כרגע, שקשוקה פטה חצילים וכן אנטי פסטי ללא גלוטן. הבעלים אמר לי שבקרוב תהיה פסטה ללא גלוטן, מנות נוספות וקינוחים יתווספו והדבר ייכנס באופן רשמי לתפריט כמנות ללא גלוטן ושהם בקשר עם העמותה. שווה לעקוב.

זה קשור לשרשור אחר, אבל איך שם? מחירים, שירות, אוכל...
תמונה מצורפת

#8 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 04/05/2011 - 20:00

אני חושבת שהמקום ראוי לשרשור נפרד בתת פורום הזה (בניגוד לשרשור בפורום קפה שמודיע על הפתיחה).
מקום נעים, קטן ואינטימי. הטרנד האחרון בב"ש זה לפתוח מקומות קטנים..
יש גם מקום לשבת בחוץ אבל זה מיועד למעשנים. בינתיים יש שם רק אדם אחד שעובד ומשרת את הלקוחות, כשהיינו לא היו כ"כ סועדים.
התפריט די מגוון, יש א. בוקר, קישים, כריכים, סלטים, מוקפצים ועוד. די דומה בקונספט למסעדת רינגלבלום, אבל אצלם קצת יותר יקר, יותר בסטנדרטים של ארומה.. יצא לנו בסביבות 45 ש"ח לאדם- מנה+שתיה. האוכל היה טעים, המנה שלי (אנטי פסטי) היתה טעימה אבל חריפה יחסית (לעומת מקומות אחרים שאכלתי שם את אותה המנה). נזקקתי לשתיה מרובה כשרצוני מולא במהירות. השירות היה אדיב ביותר ובעל המקום גם הסביר לנו על המנות ורכיביהן. מזג לי ריפיל שתיה גם כשלא ביקשתי :)
בגדול אני ממליצה תמיד ללכת פעם אחת לנסות, כרגע התפריט הוא תפריט הרצה אז מן הסתם יהיו שינויים.
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

#9 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 05/05/2011 - 00:32

מגניב! תודה רבה!! אנחנו נבדוק את המקום!!! ותודה ששיתפת!!

#10 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 05/05/2011 - 23:34

גם אנחנו הלכנו, בעקבות ההמלצה כאן בעיקר בגלל שיש מנות ללא גלוטן.
מאוד נחמד. המלצרית הפגינה בקיעות במה מותר ומה אסור. 70% מהדברים שהיא הציעה ב"תפריט" (שעדיין לא קיים) הם ללא גלוטן. ובנוסף יש פסטה ללא גלוטן וכמובן כל הרטבים.

בסופו של דבר אני אכלתי נודלס מוקפץ וחברה שלי פסטה ללא גלוטן באיזשהו רוטב.

עושה רושם של מקום מאוד נחמד, הבקיעות והרצון להסביר על כל מנה מראה שמקדישים מחשבה ומאמץ באוכל כך שההרגשה הרבה יותר נעימה מבמקומות אחרים. חוץ מזה העובדה שהאוכל 'נטול גלוטן' מראה שצורת ההכנה שלהם ביתית יחסית וללא תוספות מלאכותיות כמו אבקת מרק, ודברים תעשייתים נוספים.

לגבי המחיר: מנה ראשונה אחת, 2 מנות עיקריות בירה ויין ב 130 ש"ח. לדעתי סטודנטיאלי מאוד.

בטוח שנחזור.

#11 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 05/05/2011 - 23:48

גם אנחנו הלכנו, בעקבות ההמלצה כאן בעיקר בגלל שיש מנות ללא גלוטן.
מאוד נחמד. המלצרית הפגינה בקיעות במה מותר ומה אסור. 70% מהדברים שהיא הציעה ב"תפריט" (שעדיין לא קיים) הם ללא גלוטן. ובנוסף יש פסטה ללא גלוטן וכמובן כל הרטבים.

בסופו של דבר אני אכלתי נודלס מוקפץ וחברה שלי פסטה ללא גלוטן באיזשהו רוטב.

עושה רושם של מקום מאוד נחמד, הבקיעות והרצון להסביר על כל מנה מראה שמקדישים מחשבה ומאמץ באוכל כך שההרגשה הרבה יותר נעימה מבמקומות אחרים. חוץ מזה העובדה שהאוכל 'נטול גלוטן' מראה שצורת ההכנה שלהם ביתית יחסית וללא תוספות מלאכותיות כמו אבקת מרק, ודברים תעשייתים נוספים.

לגבי המחיר: מנה ראשונה אחת, 2 מנות עיקריות בירה ויין ב 130 ש"ח. לדעתי סטודנטיאלי מאוד.

בטוח שנחזור.

איזה יופי :)
מתה לנסות את הפסטה הזאת, אף פעם לא טעמתי פסטה ללא גלוטן במסעדה. אפילו בספגטים, שזאת ההתמחות שלהם לא מציעים וזה היה אחד הדברים המבאסים שגיליתי כשרק הגעתי לב"ש.

אתה יכול לפרט קצת לגבי גרג? עברתי על התפריט שלהם באינטרנט, ולא כ"כ ברור לי מה שם ללא גלוטן? ברור שסלטים, ארוחת בוקר ושקשוקות בנוסף לסלט פירות/כדור גלידה בקינוחים הם לרוב ללא גלוטן מה שמאפשר לי תמיד למצוא משהו לאכול בכל מסעדה (ואכן סעדתי בכל המסעדות בב"ש). אבל בתפריט כל המנות העסקיות למיניהן: כריכים, טורטיות, דגים, בייגלה, איטלקי ומרקים ושאר הקינוחים מכילים גלוטן..
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

#12 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 06/05/2011 - 00:29

איזה יופי :)
מתה לנסות את הפסטה הזאת, אף פעם לא טעמתי פסטה ללא גלוטן במסעדה. אפילו בספגטים, שזאת ההתמחות שלהם לא מציעים וזה היה אחד הדברים המבאסים שגיליתי כשרק הגעתי לב"ש.

אתה יכול לפרט קצת לגבי גרג? עברתי על התפריט שלהם באינטרנט, ולא כ"כ ברור לי מה שם ללא גלוטן? ברור שסלטים, ארוחת בוקר ושקשוקות בנוסף לסלט פירות/כדור גלידה בקינוחים הם לרוב ללא גלוטן מה שמאפשר לי תמיד למצוא משהו לאכול בכל מסעדה (ואכן סעדתי בכל המסעדות בב"ש). אבל בתפריט כל המנות העסקיות למיניהן: כריכים, טורטיות, דגים, בייגלה, איטלקי ומרקים ושאר הקינוחים מכילים גלוטן..

אני חושב שפירטת די הכל. מה שכן חברה שלי גם אכלה שם איזו מנה של תפוחי אדמה עם גבינה שהיתה טעימה. גם זה היה ללא גלוטן.

אני חושב שהמבחר בבאר שבע הולך וגדל וזה מצוין.

חזרתי שבוע שעבר מארה"ב. היינו באורגון, שנחשבת למדינה יחסית לא מפותחת לעומת האחרות. שם ה'תפריט ללא גלוטן' ניהיה סוג של סטנדרט במסעדות. אומרים שהדיאטה הזאת תופסת תאוצה גם אצל אנשים שאינם רגישים, פשוט כי היא בריאה הרבה יותר. אולי זה יהיה אחד היתרונות שאנחנו בישראל לוקחים כ"כ הרבה מארה"ב. המצב בנתיים, לאט לאט, רק משתפר אצלנו.

#13 itsi bitsi

itsi bitsi

כסף

• רשומים+
  • 1259 הודעות:

פורסם 06/05/2011 - 20:07

אתה יכול לפרט קצת לגבי גרג? עברתי על התפריט שלהם באינטרנט, ולא כ"כ ברור לי מה שם ללא גלוטן?

הסתכלתי עכשיו על התפריט של גרג שנמצא באתר-ובאמת אין שם התייחסות לגלוטן. אבל בתפריט שבמסעדה מצויין בתחתית העמודים הרלונטיים שמנות מסויימות ניתן לקבל ללא גלוטן.
בחיפוש נוסף ברשת, מצאתי את זה
תמונה מצורפת

#14 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 06/05/2011 - 21:34

הסתכלתי עכשיו על התפריט של גרג שנמצא באתר-ובאמת אין שם התייחסות לגלוטן. אבל בתפריט שבמסעדה מצויין בתחתית העמודים הרלונטיים שמנות מסויימות ניתן לקבל ללא גלוטן.
בחיפוש נוסף ברשת, מצאתי את זה

זה מצוין. אני מקווה שאנחנו צופים בתחילתו של טרנד.

#15 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 08/05/2011 - 21:57

טוב יצא לי לסעוד בכל המקומות כמעט אז ארשום את המנות שאכלתי שם ממה שאני זוכרת, פחות או יותר (על איזיצ'יקן בר וטאפאס בר אני פוסחת, מסעדות גרועות לאללה). עבר זמן, אז כדאי לברר האם עדיין נוקטים באותה שיטת בישול לגבי המנות האלה:

יקוטה- התפריט שלהם לא מפורסם באינטרנט אבל יש שם מנה של בטטה+אורז לבן עם בשר שהיא פשוט מעדן.
קמפאי- לא זוכרת אם כתבתי עליהם בעבר בשרשור אחר, אבל מתוך ידיעה של עובדת שם שבעצמה יש לה צליאק, רק מנות הדג בגריל לא מכילות גלוטן. כך שמדליוני סלמון ופילה הדניס מותרים. טעמתי את שתי המנות והן מצויינות. בקינוחים שם אין מבחר. לגבי הסושי זו עדיין תעלומה, שווה לברר.
סבא ג'בטו- קינוח גאיה ללא גלוטן. הייתי באה לשם במיוחד בשביל החליטות תה+קינוח גאיה .
שאפו- אנטי פסטי וסלטים בלי גלוטן. לגבי הדגים בגריל- שווה בירור. לרוב, מקמחים דגים במחבת אבל לא בגריל (לדוגמה- קמפאי).
קאסה דו ברזיל- כמעט כל עסקיות הבשר ללא גלוטן. המסעדה כשרה אז היה לי נוח לאכול שם. שוב לגבי דגים בתנור/על הגריל שווה לברר.
אקווריה- סלט ירוק, פילה דניס על הפלנצ'ה עם גזרים אפויים ופירה תפו"א
בלאק בורגר- אם אתם לא שומרים כשרות יש כמה מנות ללא גלוטן כולל לחמניה.
ערביקה- חציל בטחינה. שווה לברר לגבי סושי וקינוחים (יש מקומות בב"ש שהסופלה מכיל גלוטן ויש כאלה שלא).
ספגטים- אנטי פסטי וקינוח סופלה ללא גלוטן
רינגלבלום- סלטים (בלי קרוטונים) וכן אנטי פסטי. דגים- את הדניס אופים ואת הסלמון צורבים במחבת לכן יש לברר
מיד-בר-מנות ראשונות כמו אדממה מותרות. סושי צמחוני קראנץ' בטטה ללא ציפויים למיניהם אכלתי חופשי.
הספריה- שקשוקה.
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים