מעבר לתוכן

תמונה

תוכנית שחייה למתחילים

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 edoson

edoson

כסף

• רשומים+
  • 3469 הודעות:

פורסם 22/07/2010 - 18:01

תגיות: תוכנית שחייה, תוכנית שחייה למתחילים, תכנית שחייה למתחילים

שלום,
אני שחיין מתחיל, ואני רוצה לשחות כדי לשמור על כושר וסיבולת לב ריאה. אני מנסה לקבל מושג על תוכנית שחייה למתחילים, ואני מתקשה למצוא כאלו ברשת, הרב מיועד לטראיטלוניסטים מתחילים... כאמור אני מחפש אימון לשיפור הטכניקה, שיפור סיבולת לב ריאה ושיפור הכח\ כח מתפרץ, בסדר חשיבות זה, במידה ואי אפשר להשיג את שלושתם.
עוד אינפורמציה שיכולה להיות שימושית:

מבחינת רמת שחייה - אני שוחה רק חתירה ושולט בטכניקה טוב, אפילו טוב מאוד.שוחה כ-3 פעמים בשבוע, התחלתי ללמוד שחייה לפני כ-10 חודשים. אני שוחה 25 מטר ב21-25 שניות, בד"כ מבצע 14-18 תנועות חתירה לבריכה. כרגע אני שוחה בכל אימון בין 20 ל-40 בריכות, תלוי בחשק.

מבחינת ציוד - משקפת, סנפירי שחייה ופולי.

מבחינת כושר גופני כללי - אני עובד בחדר כושר, די שרירי ורזה.

יש רעיונות?
תודה!
.Emancipate your self from mental slavery, none but ourselves, can free our mind. Marcus Garvey

אהוב את אפלטון, אהוב את אריסטו, אבל את האמת אהוב יותר מכל. (תרגום חופשי לניוטון)

#2 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 22/07/2010 - 19:20

יש רעיונות?
תודה!

מבחינת מודעה, זו נראית אחת כזו של מתחנגל בארון שמחפש איצטבה.

התחלתי ללמוד שחייה לפני כ-10 חודשים.

יותר טוב מאוחר מלעולם לא.
כאילו עד לפני 10 חודשים אם היינו שמים אותך בים היית נכנס בליינד לסטסטיקה של ערבים שלא יודעים לשחות?

#3 edoson

edoson

כסף

• רשומים+
  • 3469 הודעות:

פורסם 23/07/2010 - 00:32

מבחינת מודעה, זו נראית אחת כזו של מתחנגל בארון שמחפש איצטבה.

יותר טוב מאוחר מלעולם לא.
כאילו עד לפני 10 חודשים אם היינו שמים אותך בים היית נכנס בליינד לסטסטיקה של ערבים שלא יודעים לשחות?

:yawn: אתה משעמם.
עדיין אשמח לקבל תגובות משחיינים.
.Emancipate your self from mental slavery, none but ourselves, can free our mind. Marcus Garvey

אהוב את אפלטון, אהוב את אריסטו, אבל את האמת אהוב יותר מכל. (תרגום חופשי לניוטון)

#4 meitalg

meitalg

כסף

• מנהלי פורום
  • 3658 הודעות:

פורסם 23/07/2010 - 11:34

:yawn: אתה משעמם.
עדיין אשמח לקבל תגובות משחיינים.

פרשתי משחייה לפני 13 שנים ואני בקושי זוכרת את האימונים שלנו. וממש אין לי מושג איך לעבד את הנתון של מספר תנועות לבריכה. :blink:
אני אנסה לעזור בכל זאת. אז קודם כל אם הגעת ל-40 בריכות אז אל תרד ל-20 אם אתה רוצה לשפר סיבולת. מה גם שב40 בריכות אפשר להספיק יותר תרגילים.
לגבי שיפור הכח + כח מתפרץ, אתה יכול לעשות סטים של 4 בריכות בקצב עולה (לאט - מהר) כפול 3 עם הפסקה של 10 שניות בין לבין.
ספרינטים של 25 מ' ושל 50 מ'.
שיפור הטכניקה- סגנון ארוך בו אתה שם דגש לתנועות ושוחה לאט יחסית 60%-70% כח.

הצעה לאימון שכולל טכניקה וכח:
(אני מניחה ש-40 בריכות = 1000 מ')
200 מ': חתירה
200 מ' מרי"מ (25 מ' מלא,25מ' רגליים,25 מ' ידיים עם פולי, 25 מ' מלא)X 2
50 מ': שחרור (לשחות לאט)
200 מ': כל בריכה בקצה מתגבר
100 מ': חתירה ארוך
100 מ': ספרינטים
50 מ': שחרור

את המרחקים אתה יכול כמובן להכפיל כשתעשה 2 ק"מ לאימון.

בהצלחה!

#5 edoson

edoson

כסף

• רשומים+
  • 3469 הודעות:

פורסם 24/07/2010 - 18:58

פרשתי משחייה לפני 13 שנים ואני בקושי זוכרת את האימונים שלנו. וממש אין לי מושג איך לעבד את הנתון של מספר תנועות לבריכה. :blink:
אני אנסה לעזור בכל זאת. אז קודם כל אם הגעת ל-40 בריכות אז אל תרד ל-20 אם אתה רוצה לשפר סיבולת. מה גם שב40 בריכות אפשר להספיק יותר תרגילים.
לגבי שיפור הכח + כח מתפרץ, אתה יכול לעשות סטים של 4 בריכות בקצב עולה (לאט - מהר) כפול 3 עם הפסקה של 10 שניות בין לבין.
ספרינטים של 25 מ' ושל 50 מ'.
שיפור הטכניקה- סגנון ארוך בו אתה שם דגש לתנועות ושוחה לאט יחסית 60%-70% כח.

הצעה לאימון שכולל טכניקה וכח:
(אני מניחה ש-40 בריכות = 1000 מ')
200 מ': חתירה
200 מ' מרי"מ (25 מ' מלא,25מ' רגליים,25 מ' ידיים עם פולי, 25 מ' מלא)X 2
50 מ': שחרור (לשחות לאט)
200 מ': כל בריכה בקצה מתגבר
100 מ': חתירה ארוך
100 מ': ספרינטים
50 מ': שחרור

את המרחקים אתה יכול כמובן להכפיל כשתעשה 2 ק"מ לאימון.

בהצלחה!

תודה, עזרת לי מאוד!!!

#6 אורח - עמית

אורח - עמית
  • אורחים

פורסם 07/09/2010 - 17:09

תגיות: תוכנית שחייה, תוכנית שחייה למתחילים, תכנית שחייה למתחילים

שלום,
אני שחיין מתחיל, ואני רוצה לשחות כדי לשמור על כושר וסיבולת לב ריאה. אני מנסה לקבל מושג על תוכנית שחייה למתחילים, ואני מתקשה למצוא כאלו ברשת, הרב מיועד לטראיטלוניסטים מתחילים... כאמור אני מחפש אימון לשיפור הטכניקה, שיפור סיבולת לב ריאה ושיפור הכח\ כח מתפרץ, בסדר חשיבות זה, במידה ואי אפשר להשיג את שלושתם.
עוד אינפורמציה שיכולה להיות שימושית:

מבחינת רמת שחייה - אני שוחה רק חתירה ושולט בטכניקה טוב, אפילו טוב מאוד.שוחה כ-3 פעמים בשבוע, התחלתי ללמוד שחייה לפני כ-10 חודשים. אני שוחה 25 מטר ב21-25 שניות, בד"כ מבצע 14-18 תנועות חתירה לבריכה. כרגע אני שוחה בכל אימון בין 20 ל-40 בריכות, תלוי בחשק.

יש רעיונות?
תודה!

#7 אורח - עמית

אורח - עמית
  • אורחים

פורסם 07/09/2010 - 17:11

swimming.co.il
תחפש שם "תוכניות" אימונים.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים