מעבר לתוכן

- - - - -

סמים פסיכודליים

• Please log in to reply
78 replies to this topic

#46 FULL ON THE HILL

FULL ON THE HILL

כסף

• חסומים
  • 2211 הודעות:

פורסם 07/11/2009 - 11:22

< בכל פעם שרצתי ממש מהר קיבלתי פלאשבק
br />

<br

לא מזלזל בהסבר שלך אבל המשפט הזה הצחיק אותי
Until the philosophy which hold one race Superior and another inferior Is finally and permanently discredited and abandoned . Everywhere is war, me say war.That until there are no longer first class And second class citizens of any nation.Until the colour of a man's skin Is of no more significance than the colour of his eyes. Me say war .That until the basic human rights are equally Guaranteed to all, without regard to race Dis a war

BOB MARLEY-WAR

#47 טמבוויל

טמבוויל

בואי בואי

• רשומים+
  • 8884 הודעות:

פורסם 07/11/2009 - 13:10

זה שאין מקרה מתועד של מוות כתוצאה מLSD צריך להגיד לך (ואומר לי) מספיק.
יכול להיות שבאמת ב10 גרם זה יהיה קטלני, אבל איפה לעזאזל תמצא 10 גרם של LSD? אם הLSD שלך נמצא בתוך קוביות סוכר, כנראה שתקבל סוכרת מהר יותר מאשר שתמות ממנת יתר (טוב, אל תתפוס אותי במילה, לא מקבלים סוכרת כל כך מהר, אבל הבנת את הפואנטה).

לגבי הבעד ונגד - ממה שכתבת השתמע שאתה נגד השימוש האישי, לא התופעות החברתיות, שזה כבר דיון אחר.

אתה יודע לכמה חומרים רעילים אין מקרי מוות מתועדים?

ושוב - אם 10 גרם של החומר גורמים למוות, אז זהו חומר רעיל.
אין מה להתפלסף סביב הנושא.
תם עידן המדע ומתחיל עידן הקסם!

#48 Shahar_Levy

Shahar_Levy

בן-חמו המניאק

• מנהלי פורום
  • 8740 הודעות:

פורסם 07/11/2009 - 13:51

כמה מהחומרים האלה נמצאים בשימוש תדיר אצל אלפי ויותר בני אדם כל יום?

השימוש במונחים אבסולוטיים כאן הוא מטעה, והייתי אומר גם דמגוגי.
גם אם נניח ש10 גרם של החומר הזה עשויים להרוג, צריך להבין שמדובר על פי עשרות אלפים מהכמות הסטנדרטית שבן אדם עשוי להתקל בה. בGHB מספיק שתיקח מינון מעט יותר גבוה מהסטנדרט ואתה עשוי ליפול לתרדמת או למות, בLSD, גם אם תיקח פי עשרות לא יקרה לך כלום.
אז כן, אני מקבל את התיקון שכל כימיקל עשוי להיות רעיל, אבל בתכלס, בן אדם שלוקח טריפ או שניים או עשרה לא יכול למות ממנת יתר, כך שלהגיד מנת יתר בהקשר של LSD זה מיותר במקרה הטוב.

בהקשר הזה, בוא נזכיר שגם שתיה מרובה של מים (ולא פי מאות מהכמות הרגילה) עשויה להיות מסוכנת

כפריניה - תודה על ההערה, השכלתי
זה הכלי של גוגל הוא מזיין נהדר

this google tool is fucking great

#49 טמבוויל

טמבוויל

בואי בואי

• רשומים+
  • 8884 הודעות:

פורסם 07/11/2009 - 13:59

1. כמה מהחומרים האלה נמצאים בשימוש תדיר אצל אלפי ויותר בני אדם כל יום?

2. השימוש במונחים אבסולוטיים כאן הוא מטעה, והייתי אומר גם דמגוגי.
גם אם נניח ש10 גרם של החומר הזה עשויים להרוג, צריך להבין שמדובר על פי עשרות אלפים מהכמות הסטנדרטית שבן אדם עשוי להתקל בה. בGHB מספיק שתיקח מינון מעט יותר גבוה מהסטנדרט ואתה עשוי ליפול לתרדמת או למות, בLSD, גם אם תיקח פי עשרות לא יקרה לך כלום.
אז כן, אני מקבל את התיקון שכל כימיקל עשוי להיות רעיל, אבל בתכלס, בן אדם שלוקח טריפ או שניים או עשרה לא יכול למות ממנת יתר, כך שלהגיד מנת יתר בהקשר של LSD זה מיותר במקרה הטוב.

בהקשר הזה, בוא נזכיר שגם שיה מרובה של מים (ולא פי מאות מהכמות הרגילה) עשויה להיות מסוכנת

כפריניה - תודה על ההערה, השכלתי

1. מאות - לדוגמא, עשרות חומרי ניקוי כמו אקונומיקה ומסירי אבנית הם חומרים רעילים. בבליעה שלהם הם עשויים להרוג.
אז להגיד עליהם שהם לא חומרים רעילים כי אין מקרי מוות מתועדים עבורם זה לא נכון.

2. לא חלקתי על העניין של לקיחת מנת יתר לעומת הכמות שנלקחת בד"כ. אין לי ממש ידע בנושא הזה. רק ציינתי מידע כללי.

לגבי הקטע של תיאוריית הפלאשבקים - מישהו יודע ויכול להרחיב בנושא?
נשמע קטע מעניין למחקר.

#50 Shahar_Levy

Shahar_Levy

בן-חמו המניאק

• מנהלי פורום
  • 8740 הודעות:

פורסם 07/11/2009 - 14:11

1. מאות - לדוגמא, עשרות חומרי ניקוי כמו אקונומיקה ומסירי אבנית הם חומרים רעילים. בבליעה שלהם הם עשויים להרוג.
אז להגיד עליהם שהם לא חומרים רעילים כי אין מקרי מוות מתועדים עבורם זה לא נכון.

2. לא חלקתי על העניין של לקיחת מנת יתר לעומת הכמות שנלקחת בד"כ. אין לי ממש ידע בנושא הזה. רק ציינתי מידע כללי.

לגבי הקטע של תיאוריית הפלאשבקים - מישהו יודע ויכול להרחיב בנושא?
נשמע קטע מעניין למחקר.

התכוונתי לשימוש שבו אנשים בולעים/מזריקים/שואפים או כל דרך אחרת לספוג את החומר בגוף

#51 מיקסולידי

מיקסולידי

שלום, אפשר לבוא אליך ?

• מנהלי פורום
  • 46692 הודעות:

פורסם 07/11/2009 - 14:42

הא פה זה המקום לשרשורים כאלה?

במקביל אני רוצה לפנות אליכם גם כן.
לאחרונה החלטתי להתאבד אבל אני לא בטוח שהסכין שלי מספיק חדה רציתי לשאול - למישהו יש סכין מספיק חדה בשבילי כדי לעזור לי להתאבד?

כמו כן אני לא בטוח שזו הדרך הכי טובה או שיהיה לי את האומץ ברגע האמת מישהו בראש של לעזור לי להתאבד, או מכיר סביבה מבוקרת ובטוחה?

תמונה מצורפת

אבל אתה כבר בבאר שבע. יותר מזה?

#52 אייל אשכול

אייל אשכול

כסף

• רשומים+
  • 3111 הודעות:

פורסם 07/11/2009 - 15:58

אני לא מבינה למה את מחכה...

לא תמצא אסיד עם סטריכנין. את זה מכניסים באקסטות (אקסטזי, MDMA), לא באסיד. פשוט עניין של השפעות דומות, כדי שהמשתמש הממוצע לא ירגיש מה הכניסו לו בפנים.
אז שוב - אם אתה לא יודע על מה אתה מדבר - כדאי שתסתום. המינימום שאתה יכול לעשות זה לבדוק את מה שאתה רוצה להגיד לפני שאתה אומר אותו. אולי ככה תחסוך לי את הצורך להגיב על המובן מאליו.

לא סתרת בעצם מילה ממה שאמרתי רק חיזקת את זה, אז לא מכניסים סטריכנין אלא דברים עם השפעות שונות מהאסיד העובדה נשארת שמכניסים שם כל מיני דברים אחרים...
בקיצור אני מציע לך אם לא להשתדל לא לצאת חרטטנית לפחות להתייחס בכבוד הראוי לדברים של אנשים גם אם הם לא מדייקים ולדבר יפה.

זה שתתנשאי ותתקפי לא מוסיף לך כבוד.

ההודעה נערכה על ידי Shahar_Levy: 07/11/2009 - 16:06
פה זה לא בארץ ובעולם

תמונה מצורפת

אתר 'אם תרצו' http://www.imti.org.il/
פורום 'אם תרצו בן גוריון' http://forum.bgu.co....p?showforum=346

תמונה מצורפת

אורי הטרול האנרכיסט מדגים ערכים של לוחם זכויות אדם אמיתי:

ספר את זה למשפחה של רועי קליין, חתיכת רוצח קולקטיביסט מתועב ועלוב נפש.
אתה זה שיצרת את המוות של רועי קליין ושל כל חייל אחר, מעצם זה שאתה קולקטיביסט אלטרואיסט שתומך בגיוס חובה ובהקרבה עצמית.
מי שמעדיף את החיים של אחרים על-פני החיים שלו אינו מעריך את החיים, ולמעשה הוא הבן-אדם הכי שפל ועלוב שאפשר לתאר.

alon2621 מ'שוברים שתיקה' מתחזה לציוני ומוסרי ובמיוחד - לאדם "נאור" כדי לשוות נופך של אמינות להשתלחויות שלו, הדמוניזציה, ההשתקה והניסיון לתייג את מי שלא מסכים עם איתו כ"קיצוני" - אך האמת נחשפת במערומיה!

חבל שסבא וסבתא שלך לא איבדו גם את הזרע שיצר אותך. כי יצאה להם מוטציה. מוטציה ציונית!.

#53 אורח - כפריניה

אורח - כפריניה
  • אורחים

פורסם 07/11/2009 - 17:55

אייל שים לב - זה מה שאתה כתבת:

ברור שזה מדאגה, אין פה קטע של התחסדות. מה שכן חשוב להזכיר זה שהסיכוי שתמצא משהו טהור שלא מעורבבים בו עוד כל מיני הפתעות לא גבוה כן? כך שזה לא ישנה.

ואני השבתי:

לגבי המשפט המודגש- הסיכוי הוא אפסי. אין אסיד טהור בארץ נקודה. המקומות היחידים שיש בהם אסיד טהור זה המעבדות שבהן מייצרים את האסיד (קליפורניה, קנדה ואמסטרדם). משם הוא עובר לידי הדילרים כשהוא כבר "מנופח" מעט בתוספות. רוב התוספות הן דילול נטו, לא "הפתעות" כמו שאתה קורא לזה. דילול ע"י ספידים או אמפטמינים אחרים. רוב הטריפים היום הם בעלי שמות ידועים ואתה יודע מה המקור שלהם ומה האופי של הטריפ הספציפי (התערובות הן קבועות). אם אתה סומך על הדילר שלך, אז אתה יודע מה אתה מקבל עוד לפני שטעמת.

ועוד הוספתי והרחבתי בתשובתי לשחר:

אסיד הוא תמיד מעורבב. זה לא בהכרח שלילי תמונה מצורפת. מה שכן, הוא לא מסוכן בגלל זה. מה שמסוכן מאוד זה ערבוב עם אלכוהול ומשקאות אנרגיה. זו היום הבעיה של רוב החבר'ה הצעירים. הם לא נוקטים באמצעי זהירות ומתעקשים לערב שמחה בשמחה תמונה מצורפת.

אתה התעקשת שלא להקשיב, שבוי בתפיסות קודמות:

אם את רוצה להתפלסף הייתי מוכן לרדת לרמה של להגדיר נתינת מצנח לבן אדם הזה כ-למצוא דילר שיתן לו אסיד נקי ללא חומרים מסוכנים כמו סטריכנין וכ"ו או לפי מה שאת אומרת "כמה שפחות" אם זה לא קיים בארץ אבל את רק מתיימרת לתת לו מידע שבהחלט יכול להיות לחלוטין לא רלוונטי אל מול החומר שישיג בפועל.

ואני התעקשתי לחזור ולהסביר שאסיד לא מעורבב עם חומרים מסוכנים כמו סטריכנין:

לא תמצא אסיד עם סטריכנין. את זה מכניסים באקסטות (אקסטזי, MDMA), לא באסיד. פשוט עניין של השפעות דומות, כדי שהמשתמש הממוצע לא ירגיש מה הכניסו לו בפנים.

ועכשיו אתה מפרש את דבריי איך שנוח לך:

לא סתרת בעצם מילה ממה שאמרתי רק חיזקת את זה, אז לא מכניסים סטריכנין אלא דברים עם השפעות שונות מהאסיד העובדה נשארת שמכניסים שם כל מיני דברים אחרים...
בקיצור אני מציע לך אם לא להשתדל לא לצאת חרטטנית לפחות להתייחס בכבוד הראוי לדברים של אנשים גם אם הם לא מדייקים ולדבר יפה.

זה שתתנשאי ותתקפי לא מוסיף לך כבוד.

אז תן לי להסביר שוב:
זה שאסיד מעורבב זה לא בהכרח שלילי. הרוב המוחלט של הטריפים הוא בעל השפעה ידועה, תערובות קבועות שמשמשות את אותם כימאים ודילרים במשך שנים. כשאתה אומר לי "הופמן / גטהפיקס / purple haze / california sunshine" אני יודעת מה הטריפ הזה יעשה לי כי כבר לקחתי אותו בעבר ואני מכירה אותו. החומרים המעורבבים הם ממריצים ברובם כיוון שלחומרים הלוצינוגנים יש השפעה מדכאת. הטריפים מיועדים ברובם עבור קהל המסיבות לסוגיו השונים ולכן מכילים ממריצים. אז אתה מבין - הערבוב הזה הוא לא אותו עירבוב כמו אקסטזי שמכיל סטריכנין ובודאי לא אותו עירבוב כמו שתיית אלכוהול ומשקאות אנרגיה במקביל לשימוש בסמים מרחיבי תודעה/ ממריצים.

הערה אישית: לא נראה לי שיצאתי חרטטנית בשום שלב של השיחה הזו. אני מדברת מניסיון אישי ומצטבר שלי ושל אנשים רבים, מתוך ידע שהושג בקריאה של מחקרים שעשו רופאים, פילוסופים, ואנשי מדע שונים לאורך ההיסטוריה האנושית. אני חקרתי את הנושא הזה במשך שנים לפני שנכנסתי לתוכו וגם היום, אחרי שיצאתי מהסצינה, אני עדיין מתעניינת במה שקורה ומתחדש. על מה אתה מבסס את דבריך? או לחילופין - אם מצאת אי דיוק או "חרטטנות" בדבריי, איפה זה? האר את עיניי בבקשה.
בלי שום קשר - אני לא מחפשת כבוד אז ככה שאם תגיד לי מה מוסיף או לא, וואלה, זה לא ממש מזיז לי. ולא ניסיתי להתנשא. אני מתארת לעצמי שנשמעתי מעט תוקפנית קודם, קצת קשה לי להתנצל על דבר שהגיע בתגובה ישירה לתקיפה שלך על מישהו אחר, אז - אני לא מצטערת, בעיה שלך.

#54 shovatz

shovatz

cunning linguist

• רשומים+
  • 2596 הודעות:

פורסם 07/11/2009 - 18:12

כמה מקרים כאלה אתה מכיר באופן אישי?
אם היית באמת טורח לבדוק ולא מגבב לנו כאן פרופגנדה של הוועד למלחמה בסמים או מה שזה לא יהיה, היית מגלה שהמאושפזים האלה הם תמיד כאלה שעירבבו כמה סוגי סמים ביחד, ולרוב גם כאלה שיש להם נטיה גנטית לסכיזופרניה או בעיות נפשיות אחרות.

סמי הזיה הם מסוכנים וצריך לדעת עם מה אתה מתעסק. אבל להשוות אותם לקריסטל או הירואין זו פשוט בורות שמעידה רק על מי שעושה את ההשוואה ולא על הסם.

נכון, כי כל אחד שמנסה סמי הזיות בודק את עמצו בדיקות גנטיות אם יש לו נטייה למחלות...

.

ברור שזה מדאגה, אין פה קטע של התחסדות. מה שכן חשוב להזכיר זה שהסיכוי שתמצא משהו טהור שלא מעורבבים בו עוד כל מיני הפתעות לא גבוה כן? כך שזה לא ישנה.

קיצר בוא נגיד ככה - מה שאני יודע, בין אם זה אכן מדוייק או לא, סותר את מה שאתה אומר לחלוטין. לעומת זאת אני לא יכול להגיד חד משמעית שאני ספץ אז נשאיר את הויכוח לאחרי שאלמד קצת יותר לעומק את הנושא נראה לי שזה יהיה מעניין בכל מקרה.

יחד עם זאת אי אפשר להתעלם מעובדות חיות (תרתי משמע) לאנשים שנדפקו מדברים כאלה בצורה בלתי הפיכה, אולי זה לא היה מLSD ספציפית אבל לא חסרים דברים כאלה, פטריות ושות', כימיקלים וכ"ו
יש מחלקות ייעודיות ובתפוסה מלאה למסכנים כאלה בכמה מוסדות בארץ וזאת עובדה, אולי שווה מהצד שלך גם להתעניין איך זה קרה להם אם זה סותר את מה שאתה יודע.

בעיקרון מסתתרת כאן אירוניה קלה.
כל האנשים שנתקלתי בהם\שמעתי עליהם ש"התפלפו" היו לא הכי בריאים בנפשם קודם לכן. כשהייתי בהודו שמעתי על מישהי שאיבדה את שפיותה שמג'אראס פשוט בג'וינט שעבר בין כל מי שסביבה (ולהם לא קרה כלום). מאוחר יותר מישהו אחר סיפר לי שהיא לא בדיוק היתה בקו הבריאות המנטלית גם קודם לכן.

יחד עם זאת, אני מניחה שרוב בני האדם לא בדיוק שמים לב על עצמם אם הם שפויים או לא. וזה המקום להגיד למר פותח שרשור - אם אתה יודע שיש לך נטיה למחלה נפשית כלשהי, או נטיה במשפחה, תתרחק. כל מקרה אחר לא נשמע לי מסוכן.
וגם בעקירה כירורגית להוצאת שן בינה יש סיכוי של 1 למיליון לשתק חצי פרצוף. אני לא רואה שיש פרופוגנדה נגד ההליך הזה

אני לא ניסיתי סמים פסיכודלים ואין לי הרבה מושג בעניין.
אבל אני נגד כל מצב שבו בנאדם מאבד שליטה על התודעה שלו ויוצא מתפקוד נורמלי.

מבינה אותך.
אבל כמובן שזה ענין של אופי.
אם אתה אדם שחשובה לו השליטה העצמית בתודעה ובכלל, יתכן וחומרים כאלו יכניסו אותך למצב שלא תדע להתמודד איתם. עצתי לך היא - אל תיקח LSD B)
עם זאת, יש הרבה אנשים בעולם שדווקא התחושה הזו של איבוד השליטה וכניסה למצב בלתי מוכר הוא מה שמרגש אותם. נראה לי שזה המקרה.

בטח שמי שנותן לו מצנח הוא צדיק רק שמי שעוזר לבן אדם הזה פה מבחינתי לא נותן לו מצנח אלא סתם עוזר לו לטפס על המעקה -----------> ולכן פושע

אם את רוצה להתפלסף הייתי מוכן לרדת לרמה של להגדיר נתינת מצנח לבן אדם הזה כ-למצוא דילר שיתן לו אסיד נקי ללא חומרים מסוכנים כמו סטריכנין וכ"ו או לפי מה שאת אומרת "כמה שפחות" אם זה לא קיים בארץ אבל את רק מתיימרת לתת לו מידע שבהחלט יכול להיות לחלוטין לא רלוונטי אל מול החומר שישיג בפועל.

זו בדיוק הנקודה. בשרשור הנוכחי כפריניה, שחרלוי ומונדוג נתנו לבחור מצנח חזק מאוד בכך שהעצות שלהם היו: קח רק מדילר שאתה מכיר, סומך עליו, ומכיר מישהו שניסה את החומר שהוא מוכר, ועשה זאת בנוכחות אדם שאתה סומך עליו בביטחון מלא, אל תערבב עם חומרים אחרים וכו'.

דווקא גישה כוללנית של "סמים זה רע, אל תיקח, אתה אידיוט", תגיד לאותו בחור שכאן לא תהיה התשובה, והוא יפנה לנסות סתם כך, בלי להתייעץ, בלי לדעת. שהרי ברור שהוא הולך לעשות זאת בכל מקרה, אז לפחות שיצטייד בידע לפני כן.

גם אספרטיים זה חומר רעיל, ועדיין יש אותו בכל בקבוק מיץ תפוזים שתקנה במכולת.
העובדה שאין לך גישה לריכוז רעיל של החומר (אלא אם כן ממש תתעקש) לא נראית לך רלוונטית?

וגם:
כל השרשור הזה גרם גם לחנונית כמוני לרצות לנסות (בבוא היום)

#55 טמבוויל

טמבוויל

בואי בואי

• רשומים+
  • 8884 הודעות:

פורסם 07/11/2009 - 18:49

אם אתה אדם שחשובה לו השליטה העצמית בתודעה ובכלל, יתכן וחומרים כאלו יכניסו אותך למצב שלא תדע להתמודד איתם. עצתי לך היא - אל תיקח LSD B)
עם זאת, יש הרבה אנשים בעולם שדווקא התחושה הזו של איבוד השליטה וכניסה למצב בלתי מוכר הוא מה שמרגש אותם. נראה לי שזה המקרה. בוא היום)

תודה על העצה :)
אבל לא בקשתי אותה ולא שקלתי את הנושא.
יש לי את הדרכים היותר טבעיות שלי לאבד שליטה.

גם אספרטיים זה חומר רעיל, ועדיין יש אותו בכל בקבוק מיץ תפוזים שתקנה במכולת.
העובדה שאין לך גישה לריכוז רעיל של החומר (אלא אם כן ממש תתעקש) לא נראית לך רלוונטית? בוא היום)

לא התכוונתי להתחיל להשוות לחומרים אחרים.
כן, יש הרבה חומרים רעילים שאנחנו מכניסים לגופנו על בסיס יומי.
זו לא הנקודה.
דרך אגב, אין לי מושג כמה מחקרים עשו בנושא וכמה עמוק הגיעו כדי לקבוע חד משמעית שהטריפים שנלקחים הם ללא נזק לטווח הארוך.
אבל אולי חלק מעדת ה- LSD שפה יוכלו להחכים אותי בנושא.

וגם:
כל השרשור הזה גרם גם לחנונית כמוני לרצות לנסות (בבוא היום)

תהני!
אל תשכחי לקחת מצנח :)

#56 Shahar_Levy

Shahar_Levy

בן-חמו המניאק

• מנהלי פורום
  • 8740 הודעות:

פורסם 07/11/2009 - 19:43

לא התכוונתי להתחיל להשוות לחומרים אחרים.
כן, יש הרבה חומרים רעילים שאנחנו מכניסים לגופנו על בסיס יומי.
זו לא הנקודה.
דרך אגב, אין לי מושג כמה מחקרים עשו בנושא וכמה עמוק הגיעו כדי לקבוע חד משמעית שהטריפים שנלקחים הם ללא נזק לטווח הארוך.
אבל אולי חלק מעדת ה- LSD שפה יוכלו להחכים אותי בנושא.

לדוגמה: http://wiki.dmt-nexu...ects_of_lsd.pdf
צוטט על ידי 7 לפי גוגל סקולאר, כולל The Journal of Nervous and Mental Disease וnature.com (אלה שמוציאים את המגזין nature)

(וכן, הוא אומר שהמחקר לא מקיף מספיק, אבל שהסם בטוח מספיק בשביל לנסות אותו בתנאי מעבדה)

#57 אורח - כפריניה

אורח - כפריניה
  • אורחים

פורסם 07/11/2009 - 20:10

צוטט על ידי 7 לפי גוגל סקולאר, כולל The Journal of Nervous and Mental Disease וnature.com (אלה שמוציאים את המגזין nature)

(וכן, הוא אומר שהמחקר לא מקיף מספיק, אבל שהסם בטוח מספיק בשביל לנסות אותו בתנאי מעבדה)

שחר, יא כפרה, אני מתה עליך תמונה מצורפת. פשוט חסכת לי עכשיו דקות ארוכות של חיפוש (המחשב שלי כ"כ איטי שזה נורא). תבוא כל יום תמונה מצורפת

עריכה:
תגידו, שמתם לב שפותח השירשור נעלם? הוא אמר שהוא יפנה אלי בפרטי ולא עשה זאת. אתם חושבים שהוא התחרט או שהוא הלך לחפש דילר תמונה מצורפת?

ההודעה נערכה על ידי כפריניה: 07/11/2009 - 20:16

#58 טמבוויל

טמבוויל

בואי בואי

• רשומים+
  • 8884 הודעות:

פורסם 07/11/2009 - 20:29

תודה!

עברתי על המאמר הזה בקריאה קלה.
שלוש הסתייגויות ממנו -
1. הוא מ-1973.
2. אין פה מחקר עצמאי אלא סקירה של מחקרים אחרים בתחום בעלי תוצאות סותרות בחלקם.
3. בסוף המאמר, הכותבים בעצמם אומרים שהמחקר כיום (נכון לאז) על השפעות ארוכות טווח מאוד לוקה בחסר.

#59 Shahar_Levy

Shahar_Levy

בן-חמו המניאק

• מנהלי פורום
  • 8740 הודעות:

פורסם 07/11/2009 - 20:51

תודה!

עברתי על המאמר הזה בקריאה קלה.
שלוש הסתייגויות ממנו -
1. הוא מ-1973.
2. אין פה מחקר עצמאי אלא סקירה של מחקרים אחרים בתחום בעלי תוצאות סותרות בחלקם.
3. בסוף המאמר, הכותבים בעצמם אומרים שהמחקר כיום (נכון לאז) על השפעות ארוכות טווח מאוד לוקה בחסר.

הכל נכון.
את המחקר הזה (נתקלתי בו כבר בעבר) מצאתי בשניה של חיפוש בגוגל סקולאר. אם זה באמת מעניין אותך אני משוכנע שתמצא עוד רבים, עדכניים וחד משמעיים יותר.

#60 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 07/11/2009 - 21:00

לכל המאאגניבים, אתם יכולים לצטט עד מחר מחקרים ולהפגין עאלק ידע. לדעתי אתם חסרי אחריות כי לא אתם תשאו בתוצאות, ויהיו תוצאות.

אני התחלקתי. מגראס. לא, אין לי במשפחה הסטוריה, וגם האנשים שפגשתי בדרך המזעזעת שעברתי היו בסדר גמור לפני כן. ויש ה מ ו ן כאלה. אם לא ראיתם כאלה זה כי אתם טומנים את הראש בחול. או שאתם סתם מאאאגניבים. אני לא יודע מאיפה הפלצתם את הסטטיסטיקות המופרכות שלכם, אבל בכל מחלקה פסיכיאטרית ידעו לספר על מאות מקרים. אתם מוזמנים לבדוק.
אני לא אכנס לפרטים כי אני לא שם עליכם אבל זאת חוויה גרועה ממש והקטע הכי רע שאתה לא יודע מתי זה יתפוס אותך שוב.
אל תענו לי כי אין לי שום עניין להתווכח אתכם. אתם יותר מדי מאאאגנבים. כן הטרחתי את עצמי להגיב כדי שאולי זה יזיז למישהו והוא יחליט לוותר ויחסוך לעצמו ולמשפחתו המון סבל. מטריד אותי שבשרשור של ארבעה עמודים רק אייל אשכול ואולי עוד מגיב אחד כותבים דברי טעם. או שהחברה שלנו רקובה שאו שלפורום התקבצו כל הילדי כאפות.

שבוע טוב.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים