מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

שמאל קיצוני במסווה של "שמאל לאומי"

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 arseny

arseny

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 221 הודעות:

פורסם 13/04/2010 - 11:44

אני קורא את המניפסט של השמאל הלאומי ואני לא מבין איך טקסט שמתחיל במסר של אי סרבנות וצדק חברתי והזדהות עם המדינה שכן חסרים בארץ,

ממשיך בכזה ארס חסר רסן לצאת בביקורת על המתיישבים ביהודה ושומרון ולתלות בהם את כל צרותינו..

(למרות דעותיי הימניות בנושא הפוליטי-מדיני אני כן מאמין שחסר שמאל שפוי חברתי בישראל.. ואני מסכים עם הרבה דברים שמר"צ אומרים בנושא הכלכלי חברתי.. אבל כשהם מתחילים לדבר על ה"כיבוש" ומתיישבי ישע מתחילה בי בחילה נוראית.. )

ציטוטים כמו: "שכם? חברון? בית לחם? הרי אלו נופי התנ"ך, והתנ"ך הוא של הדוסים"
"אדונים ממש לא חלוצים ולא נעליים, ממש לא קופי של חלוצי חומה ומגדל או נהגי הפרדות, הם לא נטעו עץ ולא בנו בית, זה האחמדים שעשו להם את הכל.."

הם טוענים ש: "שירות בקהילה יכול לנוע מיישוב הגליל בגרעים ועד עזרה לקשיש.."

ואני שואל את עצמי, מה ההבדל בין יישוב הגליל ליישוב השומרון, מה ההבדל בין ייהוד הגליל לייהוד יהודה.. למה אלה מתישבים שעושים שירות לקהילה ואלה ואני מצטט "מפעל ההתנחלויות לא מייצר כלום מלבד אפרטהייד ומחסל את ישראל שהכרנו ואהבנו.."

האם לא את אותו הדבר בדיוק עשה אותו שמאל שהם כל כך מתגעגעים אליו בסוף המאה ה19 ותחילת המאה ה20.. רק כי האלים שלהם היו מרקס ואנגלס והתנ"ך שלהם היה המניפסט הקומוניסטי אז זה בסדר.. ???

http://my.ynet.co.il...mol%20leumi.pdf
מנהל פורום מועדון הדיבייט אז אל תתווכחו איתי :)
האתר של מועדון הדיבייט

#2 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 13/04/2010 - 12:12

היה על זה דיון פה ואתה מוזמן להצטרף. :)
אותי משעשעת\מרגיזה הפרשה החדשה. הרי אם היו מוכרים ליום העצמאות את המניפסט של ליברמן עם פרשנויות שלו במחיר שקל וצירוף דגל, זה היה לא בסדר. נכון?
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#3 Shahar_Levy

Shahar_Levy

בן-חמו המניאק

• מנהלי פורום
  • 8740 הודעות:

פורסם 13/04/2010 - 12:42

למה לא בסדר? שימכרו.
חופש הביטוי סובל את זה וגם את זה, אם כי בשני הצדדים הוספת הדגל היא דמגוגיה זולה.
זה הכלי של גוגל הוא מזיין נהדר

this google tool is fucking great

#4 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 14/04/2010 - 14:02

למה לא בסדר? שימכרו.
חופש הביטוי סובל את זה וגם את זה, אם כי בשני הצדדים הוספת הדגל היא דמגוגיה זולה.

מסכים ועד כמה שידוע לי הספר עדיין נמכר. רק המבצע ירד.
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#5 carmelfe

carmelfe
  • רשומים
  • 8 הודעות:

פורסם 05/01/2011 - 04:13

אני קורא את המניפסט של השמאל הלאומי ואני לא מבין איך טקסט שמתחיל במסר של אי סרבנות וצדק חברתי והזדהות עם המדינה שכן חסרים בארץ,

ממשיך בכזה ארס חסר רסן לצאת בביקורת על המתיישבים ביהודה ושומרון ולתלות בהם את כל צרותינו..

(למרות דעותיי הימניות בנושא הפוליטי-מדיני אני כן מאמין שחסר שמאל שפוי חברתי בישראל.. ואני מסכים עם הרבה דברים שמר"צ אומרים בנושא הכלכלי חברתי.. אבל כשהם מתחילים לדבר על ה"כיבוש" ומתיישבי ישע מתחילה בי בחילה נוראית.. )

ציטוטים כמו: "שכם? חברון? בית לחם? הרי אלו נופי התנ"ך, והתנ"ך הוא של הדוסים"
"אדונים ממש לא חלוצים ולא נעליים, ממש לא קופי של חלוצי חומה ומגדל או נהגי הפרדות, הם לא נטעו עץ ולא בנו בית, זה האחמדים שעשו להם את הכל.."

הם טוענים ש: "שירות בקהילה יכול לנוע מיישוב הגליל בגרעים ועד עזרה לקשיש.."

ואני שואל את עצמי, מה ההבדל בין יישוב הגליל ליישוב השומרון, מה ההבדל בין ייהוד הגליל לייהוד יהודה.. למה אלה מתישבים שעושים שירות לקהילה ואלה ואני מצטט "מפעל ההתנחלויות לא מייצר כלום מלבד אפרטהייד ומחסל את ישראל שהכרנו ואהבנו.."

האם לא את אותו הדבר בדיוק עשה אותו שמאל שהם כל כך מתגעגעים אליו בסוף המאה ה19 ותחילת המאה ה20.. רק כי האלים שלהם היו מרקס ואנגלס והתנ"ך שלהם היה המניפסט הקומוניסטי אז זה בסדר.. ???

http://my.ynet.co.il...mol%20leumi.pdf

#6 carmelfe

carmelfe
  • רשומים
  • 8 הודעות:

פורסם 05/01/2011 - 04:58

להזכירך החלוצים הציונים שהתיישבו פה, התיישבו על אדמות ריקות או שרכשו אדמות. לאחר 67 מדינת ישראל בחרה באופן מודע להחליט שלא להחליט אם לספח את השטחים או לא. במצב כזה השתלטו האנשים שאמת ידעו מה הם רוצים, גוש אמונים. הם התיישבו בכח, והמדינה לא ממש התאמצה להוציאם ולעיתים אף באה לקראתם.
הסיבה אולי ללשון החריפה שכל כך לא אהבת, היא הסכנה שרובצת באמונה משיחית, מוטיווציה דוגמטית אבסולוטית שאין לה עוררין, אתה לא יכול להתווכח עם דוגמה ועם להט משיחי ולכן זה כה מסוכן, אי אפשר לשכנע אדם מאמין באילוצי המציאות, בעובדה שהארץ הגיעה עם נדוניה בדמות עם אחר שזכותו לגור שם ולהגדיר עצמו מבחינה לאומית, וכן להיות ריבון של עצמו, ולא נתון למרות זרים. יישוב הגליל הוא אקט של מדינה ריבונית שמיישבת את תושביה, ואילו יישוב השטחים הוא אקט של מדינה שמיישבת תושבים בשטחים שבשליטתה אותם היא בחרה לספח אך לא את התושבים, שמא אם היתה עושה כן היו בידה שתי אופציות - מדינה דו-לאומית דמוקרטית ומדינה יהודית לא דמוקרטית. לכן, אפשר להבין את ההבדל בין יישוב הגליל לבין התיישבות בשטחים שבהם יושב עם אחר, בלי להעניק לו זכויות אזרח. וכן, ניתן להבין את העתיד שנוטה לכיוון מדינה דו-לאומית או לא דמוקרטית או שמא השארות בסטטוס-קוו של הכיבוש.
לגבי ההשוואה בין החלוצים למתנחלים, החלוצים הסתמכו על עבודה עברית ברובה, סימנו גבולות ולא גזלו אדמות של עם אחר. המתנחלים לעומתם, הסתמכו על עבודה ערבית וכן חלקם אף קיבל משכנתאות מסובסדות בשביל להתיישב כמה שיותר רחוק (בשלב מאוחר יותר).

#7 hdan

hdan

חבר מן המניין במועדון הזהב

• גנרלים בדימוס
  • 10911 הודעות:

פורסם 05/01/2011 - 12:01

יש סיבה לזה שהמניפסט הנ"ל מתוייג כ"טיוטה" - וכן, יש כוונה לנסח אותו מחדש.
אני מסכים שיש במניפסט הזה לא מעט ניסוחים בעייתיים - לדוגמה, אני אישית מתנגד לחלוטין לשימוש במונח "כיבוש". זה מעלה לאנשים אסוציאציות בעייתיות, מציג את השמאל הלאומי כשמאל רדיקלי ובאופן כללי הוא לא מדוייק מכיוון שאנחנו כבר מזמן לא שולטים לחלוטין על הפלסטינים, וכן בגלל שלולא התעקשויות מיותרות שלהם בעבר כבר היתה יכולה להיות להם מדינה.

אבל - וזה אבל גדול - תזכור שהשמאל הלאומי הוא בסופו של דבר תנועת שמאל, ולכן אל לך לצפות שהם יחבקו את המתנחלים וייקראו להם גואלי ארץ ישראל. בסופו של דבר השמאל מעצם הגדרתו שואף להסכם. הסכם והתנחלויות לא הולכים ביחד. רוב השטחים שההתנחלויות נמצאות עליהם יהיו בסופו של דבר חלק מהמדינה הפלסטינית ויהיה צורך לפנות את כל ההתנחלויות שם, ולכן העמדה של כל מי שתומך במחנה השמאל היא שצריך כבר עכשיו להימנע מהקמתן של התנחלויות כאלה. אגב, אני אגיד לך שאני אישית מאמין שזה לגיטימי לחלוטין שצה"ל ישמר את אחיזתו בשטחים ואף ירחיב אותה אם הדבר דרוש להגנה על בטחון המדינה. אני לא חושב שראוי לאפשר לאזרחים עם אידאולוגיה קיצונית (ברובם) להיאחז בשטח, מה שיחייב מראות כמו 2005 אבל כפול מאה לפני שיהיה אפשר להגיע להסכם.

מתכנת? יש מי שדואג לך! פורום תכנות.

המחשב עושה בעיות? פנו אליי ואתקן! פרטים בה"פ | מעביר שיעורים פרטיים בתכנות במגוון שפות. פרטים גם כן בה"פ

עד גמר המלאי / בכפוף לתקנון / אין כפל מבצעים / טל"ח / המשתמש שומר לעצמו את הזכות להפסיק את המבצעים בכל עת וללא הודעה מוקדמת.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים