מעבר לתוכן

תמונה

מקומות בילוי המגישים נטול גלוטן

• Please log in to reply
33 replies to this topic

#16 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 08/05/2011 - 22:38

טוב יצא לי לסעוד בכל המקומות כמעט אז ארשום את המנות שאכלתי שם ממה שאני זוכרת, פחות או יותר (על איזיצ'יקן בר וטאפאס בר אני פוסחת, מסעדות גרועות לאללה). עבר זמן, אז כדאי לברר האם עדיין נוקטים באותה שיטת בישול לגבי המנות האלה:

יקוטה- התפריט שלהם לא מפורסם באינטרנט אבל יש שם מנה של בטטה+אורז לבן עם בשר שהיא פשוט מעדן.
קמפאי- לא זוכרת אם כתבתי עליהם בעבר בשרשור אחר, אבל מתוך ידיעה של עובדת שם שבעצמה יש לה צליאק, רק מנות הדג בגריל לא מכילות גלוטן. כך שמדליוני סלמון ופילה הדניס מותרים. טעמתי את שתי המנות והן מצויינות. בקינוחים שם אין מבחר. לגבי הסושי זו עדיין תעלומה, שווה לברר.
סבא ג'בטו- קינוח גאיה ללא גלוטן. הייתי באה לשם במיוחד בשביל החליטות תה+קינוח גאיה .
שאפו- אנטי פסטי וסלטים בלי גלוטן. לגבי הדגים בגריל- שווה בירור. לרוב, מקמחים דגים במחבת אבל לא בגריל (לדוגמה- קמפאי).
קאסה דו ברזיל- כמעט כל עסקיות הבשר ללא גלוטן. המסעדה כשרה אז היה לי נוח לאכול שם. שוב לגבי דגים בתנור/על הגריל שווה לברר.
אקווריה- סלט ירוק, פילה דניס על הפלנצ'ה עם גזרים אפויים ופירה תפו"א
בלאק בורגר- אם אתם לא שומרים כשרות יש כמה מנות ללא גלוטן כולל לחמניה.
ערביקה- חציל בטחינה. שווה לברר לגבי סושי וקינוחים (יש מקומות בב"ש שהסופלה מכיל גלוטן ויש כאלה שלא).
ספגטים- אנטי פסטי וקינוח סופלה ללא גלוטן
רינגלבלום- סלטים (בלי קרוטונים) וכן אנטי פסטי. דגים- את הדניס אופים ואת הסלמון צורבים במחבת לכן יש לברר
מיד-בר-מנות ראשונות כמו אדממה מותרות. סושי צמחוני קראנץ' בטטה ללא ציפויים למיניהם אכלתי חופשי.
הספריה- שקשוקה.

קודם כל אני לא יודע אם את נמנעת מגלוטן מטעמים בריאותיים או סתם ככה. בדר"כ מי שנמנע מטעמים בריותיים הרבה יותר רגיש ולכן גם כמות קטנה שיכולה לנבוע משימוש בכלים בהם היה גלוטן, או טיגון באותו שמן (כמו למשל הצ'יפס שמכינים בפאבים באותו שמן כמו טבעות בצל) לא בא בחשבון.
ולמרות זאת הייתי רוצה להגיב קצת על הרשימה שלך ממה שאני יודע, המקומות בהם לא היינו ולא ביררתי מחקתי מהרשימה:

קמפאי- באמת ביררנו עם מלצרית צליאקית שם והיא אמרה שהכל מכוסה ברוטב סויה וממש לא בטוח לצליאקים.
סבא ג'בטו- דיברנו באופן אישי עם הבעלים בפייסבוק והוא התעניין מאוד באופציות שאפשר להכין לנמנעים מגלוטן, אולי מתישהו אפשר יהיה לאכול שם גם ג'בטה. אגב בפסח הם הגישו ג'בטות כשרות לפסח. בהנחה שהן מקמח תפוחי אדמה ולא מצות זה יכול להיות פתרון יומיומי מצוין לצליאקים.
קאסה דו ברזיל- פעם אחרונה שהלכנו העובדים הפגינו חוסר ידע מגוחך בגלוטן ואמרו שלא יודעים מה מכיל התבלין שלהם. מן הסתם כנראה בזמן הקרוב לא נחזור בגלל זה.
אקווריה- המון מנות נטולות גלוטן ורצון אמיתי של העובדים לעזור ולהציע חלופות. הרבה מהמיקסים נטולי גלוטן.
בלאק בורגר- אצלהם זה מעוגן בתפריט אז כמובן שכל העובדים מתודרכים ומאוד נחמדים בנושא. הלוואי שיהיו לנו עוד מקומות כאלה.
ערביקה- אישית לא ביררתי אבל חברה שלי אמרה שהמודעות שם גרועה.
ספגטים- שמעתי אגדה שמישהו ממשפחתו של בעל המסעדה צליאקית והוא אוסר עליה לאכול שם כי כל המטבח מוצף בקמח.
הספריה- היינו עם חבורה גדולה ולצערי חברה שלי לא יכלה לאכול כי המלצר לא הבין מה זה גלוטן בכלל.

בסופו של דבר הדרישה הכי פשוטה שצריכה להיות במקום כזה הוא מודעות. כאשר הצוות לא יודע על מה מדובר זה פוגע מאוד במסעדה עצמה גם אם יש דברים שכן מותרים, או לא מותרים ואפשר להכניס איזשהו שינוי מינורי, שיכול להיות קטן הרבה יותר מאנשים שמשגעים את המלצרים לשנות את המנות מא' עד ת' רק כי הם לא אוהבים כמה מרכיבים.
לדעתי בעלי המסעדות צריכים להבין שיש בזה רווח כלכלי אדיר, במיוחד בתקופה שבה זה עוד לא כל כך נפוץ (כמו במרכז למשל או בכלל ברחבי ארה"ב ומקומות מסוימים בארופה).
לדוגמה חברה שלי חוגגת כל ארוע אפשרי בבלאק וגוררת לשם חבורות ענקיות של חברים רק כי שם זה בטוח וממש קל להסביר לצוות מה צריך. אז בלאק באופן בלעדי, בגלל שהם שומרים לחמניה ללא גלוטן במקרר, מקבלים לקוחות קבועים בכמויות.
לדעתי אם הייתי מחזיק מסעדה, הייתי מעוניין לחפש את הדברים הקטנים שיהפכו אותי לבלעדי. סתם רעיון...

מועדון טאקוונדו "Kumgang Samjogo" באוניברסיטת בן גוריון. לפרטים ניתן ליצור קשר ב:
054-5238834 ,במסרים או דרך האתר: www.kstkd.com

#17 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 13/05/2011 - 11:02

הספריה- היינו עם חבורה גדולה ולצערי חברה שלי לא יכלה לאכול כי המלצר לא הבין מה זה גלוטן בכלל.

אם מלצר לא יודע, מבקשים לדבר עם הבעלים/אחראי משמרת, מישהו שיודע מה קורה במטבח.
איזה רוטב חברה שלך לקחה בבריו כתוספת לפסטה? אני לא אוהבת שמנת.. אתמול היינו בבריו וניסיתי הפעם את הפסטה ברוטב עגבניות חרוכות בטיגון- פשוט מעולה. הבעלים מבשל את כל האוכל שם בעצמו.
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

כותבת ברכות לימי הולדת, חגים ואירועים

#18 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 13/05/2011 - 18:45

איזה רוטב חברה שלך לקחה בבריו כתוספת לפסטה? אני לא אוהבת שמנת.. אתמול היינו בבריו וניסיתי הפעם את הפסטה ברוטב עגבניות חרוכות בטיגון- פשוט מעולה. הבעלים מבשל את כל האוכל שם בעצמו.

צודקת, כנראה זה מה שנעשה פעם הבאה.

חברה שלי לקחה רוטב פטריות נראה לי ואהבה אותו מאוד. אני לא מומחה לפסטות, הם כולם אותו טעם בשבילי :-) , אני איש של בשר.

מועדון טאקוונדו "Kumgang Samjogo" באוניברסיטת בן גוריון. לפרטים ניתן ליצור קשר ב:

#19 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 18/07/2011 - 00:07

ראיתי היום שבמאפיית הראשונים שבנווה זאב, ברחוב ז'בוטינסקי יש מקרר שלם של מאפים נטולי גלוטן, וגם מדף של כל מיני עוגיות וכו'.

נחמד, בית קפה עם דברים נטולי גלוטן. למרות שלא מכינים במקום עדיין טוב שיש.

#20 אורח - HardStone

אורח - HardStone
  • אורחים

פורסם 18/07/2011 - 00:13

צודקת, כנראה זה מה שנעשה פעם הבאה.

חברה שלי לקחה רוטב פטריות נראה לי ואהבה אותו מאוד. אני לא מומחה לפסטות, הם כולם אותו טעם בשבילי :-) , אני איש של בשר.

פעמים רבות מוזרקים לבשר חלבונים, על מנת שיספחו מים המוזרקים לבשר. חלבונים אלו עלולים להכיל גלוטן.
המלצות:
עדיף לקנות בשר לא מעובד ולא מתובל. אין לקנות בשר טחון קפוא של יצרן, שלא נתן אישור לגבי אי תכולת גלוטן במוצריו. בשר טחון - לטחון בבית או אצל קצב אמין. אם בשר מעובד - רק כאלה שלגביהם יש אישור מהיצרן כי אינם מכילים גלוטן.
נקניקים ונקניקיות - רק כאלה שלגביהם יש אישור מהיצרן כי אינם מכילים גלוטן.

ראיתי היום שבמאפיית הראשונים שבנווה זאב, ברחוב ז'בוטינסקי יש מקרר שלם של מאפים נטולי גלוטן, וגם מדף של כל מיני עוגיות וכו'.

נחמד, בית קפה עם דברים נטולי גלוטן. למרות שלא מכינים במקום עדיין טוב שיש.

זה ב'מיני-קניון' הזה בנווה זאב?

#21 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 18/07/2011 - 00:42

זה ב'מיני-קניון' הזה בנווה זאב?

כן. ממש על הכביש של ז'בוטינסקי.

#22 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 17/09/2011 - 14:32

ברבסבא וסבא ג'בטו מגישים הרבה מנות נטולות גלוטן ויש להם התיחסות לעיניין בתפריט. יש גם ג'בטות ללא גלוטן כך שניהיה מקום חברותי מאוד.

חוץ מזה בפאב הם גם מגישים סלייה- בירה ללא גלוטן, ושני סוגים של סיידרים.

אגב, רוב סוגי האלכוהול המבוססים על דגנים שמכילים גלוטן (חוץ מבירה בירה) שעוברים תהליך של זיקוק (וודקה, וויסקי וכו') נמצא כבטוחים לצליאקים ולנמנעים מגלוטן היות וגלוטן אינו עובר למוצר הסופי לאחר תהליך של זיקוק.
בכל מקרה, לגבי משקאות אלכוהול מומלץ לבדוק באינטרנט לפני ששותים.

#23 אורח - Marks

אורח - Marks
  • אורחים

פורסם 18/09/2011 - 21:32

לגבי משקאות אלכוהול, לדעתי, מומלץ בכלל להמנע.
ולא רק בגלל רגישויות למיניהן :)

#24 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 19/09/2011 - 08:36

לגבי משקאות אלכוהול, לדעתי, מומלץ בכלל להמנע.
ולא רק בגלל רגישויות למיניהן :)

אני חולק עליך, אבל זה לא לשירשור הזה :לחיים:

#25 IdoWido

IdoWido

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 340 הודעות:

פורסם 18/10/2011 - 21:15

דובר פה על הספריה - אז לפני חודשיים בערך היינו שם עם חבר שיש לו צליאק. המלצרית לא ידעה על מה מדובר בכלל ואחראי המשמרת הבין ובעצם שלל את כל תפריט האוכל ולא הסכים להיענות לבקשה לשינוי במנה X כדי לאפשר לבחור לאכול גם כן. זה כמובן מהפחד ש"אני לא רוצה לקחת אחריות". בסוף הוא רק שתה איזה משהו.
מה שמעניין ששבועיים אחרי כן היינו שם באותו הרכב בערך, עם הבחור עם הצליאק אבל הפעם הוא לא אמר שיש לו רגישות אלא ביקש את החזה עוף על הפלנג'ה בלי תיבול כלל. אף אחד לא הסתקרן למה ופשוט הכינו לו מה שביקש. אז אכלנו יחד וגם הוא אמר שיצא טעים.

#26 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 18/10/2011 - 21:39

דובר פה על הספריה - אז לפני חודשיים בערך היינו שם עם חבר שיש לו צליאק. המלצרית לא ידעה על מה מדובר בכלל ואחראי המשמרת הבין ובעצם שלל את כל תפריט האוכל ולא הסכים להיענות לבקשה לשינוי במנה X כדי לאפשר לבחור לאכול גם כן. זה כמובן מהפחד ש"אני לא רוצה לקחת אחריות". בסוף הוא רק שתה איזה משהו.
מה שמעניין ששבועיים אחרי כן היינו שם באותו הרכב בערך, עם הבחור עם הצליאק אבל הפעם הוא לא אמר שיש לו רגישות אלא ביקש את החזה עוף על הפלנג'ה בלי תיבול כלל. אף אחד לא הסתקרן למה ופשוט הכינו לו מה שביקש. אז אכלנו יחד וגם הוא אמר שיצא טעים.

לגבי הסיפרייה, בדיוק בשבוע שעבר שאלתי אותם בפייסבוק האם יש להם מנות המתאימות לנמנעים מגלוטן וזו התשובה שקיבלתי:

היי אלכס. אז ככה בקשר למנות ששאלת. יש מנות שמוגדרות ללא גלוטן אך אין אנו לוקחים אחריות על רגישות של לקוחותינו למנות או לפרודוקטים ספציפיים כידוע לך רגישות לגלוטן יכולה להיות במגוון של רמות .
הצוות בספריה מודע לבעיה ויכול להמליץ ללקוח על מנות זאת לאחר התייעצות עם השף של המסעדה ומנהל המשמרת אבל תמיד לדעת שעם רגישות באוכל אנחנו לא משחקים.
תודה.

אז באמת הרעיון הוא שאפשר לעשות שינויים מינוריים כלשהם כדי שיתאים לנמנעים מגלוטן אבל הבעיה היא שזה לא משהו קבוע ובהחלט עלול לצאת מצב בו מגיעים למסעדה והצוות לא יודע, וחבל. נקווה שעם הזמן הדבר ישתנה, אנחנו רואים שבמקומות אחרים המצב הולך לכיוון חיובי ומסעדות רבות מכניסות לתפריט מנות ייעודיות ללא גלוטן או יודעים להתאים את המנות הקיימות כך שיהיו בטוחות- דבר שעושים בעזרת משהו פשוט כמו מודעות.

#27 IdoWido

IdoWido

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 340 הודעות:

פורסם 20/10/2011 - 02:21

אגב מקום שמפתיע במודעות הגבוהה שלו הוא נאפיס - מקום שהוא פצצת גלוטן ברובו עם כל הבצקים שרצים שם.
היינו שם כמה פעמים והמלצרים יודעים לפרט אילו מנות נטולות גלוטן, וגם את הרטבים המותרים ואפילו הקינוחים האפשריים (יש רק אחד. נראה לי שזה הקרם ברולה אם אני לא טועה). לנאפיס יש המון מלצרים ובכל פעם היה לנו מלצר אחר וכולם ידעו לספק תשובות. כמובן שכולם אומרים בסוף שהאחריות היא של הסועד. אבל עדיין, זוהי דוגמא למסעדה בעלת תדמית של אוכל פשוט בסה"כ אבל עדיין דואגת להכשיר כמו שצריך את הצוות שלה.

#28 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 20/10/2011 - 02:45

אגב מקום שמפתיע במודעות הגבוהה שלו הוא נאפיס - מקום שהוא פצצת גלוטן ברובו עם כל הבצקים שרצים שם.
היינו שם כמה פעמים והמלצרים יודעים לפרט אילו מנות נטולות גלוטן, וגם את הרטבים המותרים ואפילו הקינוחים האפשריים (יש רק אחד. נראה לי שזה הקרם ברולה אם אני לא טועה). לנאפיס יש המון מלצרים ובכל פעם היה לנו מלצר אחר וכולם ידעו לספק תשובות. כמובן שכולם אומרים בסוף שהאחריות היא של הסועד. אבל עדיין, זוהי דוגמא למסעדה בעלת תדמית של אוכל פשוט בסה"כ אבל עדיין דואגת להכשיר כמו שצריך את הצוות שלה.

טוב לדעת. למקום יש סטיגמה של מקום ש"אינו מתחשב", אבל אם כך שווה לנסות שנית.
תודה על ההכוונה.

אלכס

#29 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 25/12/2011 - 02:27

לה פלמבה - מסעדת קרפים צרפתית.

קרפים מתוקים ומלוחים. כל הקרפים המלוחים נעשים מקמח כוסמת ולכן נטולי גלוטן. יש מודעות רבה מצד בעלי המקום ורצון לתת את השירות הטוב ביותר. מומלץ מאוד.

סמוך לשער 90, רח' בן מתתיהו.

תמונה מצורפת

#30 אורח - HardStone

אורח - HardStone
  • אורחים

פורסם 25/12/2011 - 03:33

צמחוני נטול גלוטן גלאט כושר :)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים