מעבר לתוכן

מקום חדש ליד שער 90

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 אורח - כפריניה

אורח - כפריניה
  • אורחים

פורסם 30/11/2011 - 21:31

היום אכלתי במקום חדש ליד שער 90. זה צמוד לנונה, נפתח לפני שבוע ועד עכשיו שמעתי עליו רק מחברים.
היום החלטתי לפנק את עצמי אחרי שהגשתי את הסמינר האחרון בתואר ( :וי: ) ונכנסתי לטעום. איזה כיף היה!!

המקום נקרא "לה פלמבה" מגיש קרפים מלוחים ומתוקים וסיידר צרפתי יבש ומתוק.
מה מיוחד? שזה קרפים אמיתיים באמת, כמו בצרפת. ליתר דיוק - כמו במערב צרפת - מולדתו של בעל הבית שמכין הכל בעצמו. הקרפים המלוחים נקראים "גאלט" (galet) והם עשויים מכוסמת ולכן מתאימים לאלה מבינינו שנמנעים מגלוטן :) הם גם מתאימים במיוחד למילוי מלוח ויש מבחר יפה של אופציות.
אני בחרתי מילוי של תפו"א ופטריות והוספתי ביצה לפי המלצת בעל הבית. הביצה נהיית כמו ביצת עין - חצי חיה (למרות שאפשר לבקש ממנו לבשל אותה יותר למי שלא אוהב) והפטריות ברוטב יין היו מושלמות - בשרניות, טעימות וטריות. התפו"א היו קריספיים וטעימים והכל הוגש לצד סלט חסה רעננה עם כמה עגבניות שרי שהונחו שם לקישוט בלבד.
בעל הבית הציע טעימה של סיידר ואני, בתור חובבת סיידר נלהבת שאלתי איזה סוג יש לו ואם הוא ממערב צרפת (ששם יש תפוחים שעושים את הסיידר היבש הכי טוב בעולם :מרייר: ). לאחר הנהון נלהב מצידו שתינו לחיים ביחד ואז כמובן לא היתה לי ברירה אלא להזמין כוס שלמה.

הצלחת שקיבלתי לא נראתה כמו הרבה אבל בסופה הרגשתי שבעה ומבסוטה.
כל העניין עלה לי 26 ש"ח בלבד!!

#2 בניין 90

בניין 90

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 236 הודעות:

פורסם 30/11/2011 - 22:19

היום אכלתי במקום חדש ליד שער 90. זה צמוד לנונה, נפתח לפני שבוע ועד עכשיו שמעתי עליו רק מחברים.
היום החלטתי לפנק את עצמי אחרי שהגשתי את הסמינר האחרון בתואר ( :וי: ) ונכנסתי לטעום. איזה כיף היה!!

המקום נקרא "לה פלמבה" מגיש קרפים מלוחים ומתוקים וסיידר צרפתי יבש ומתוק.
מה מיוחד? שזה קרפים אמיתיים באמת, כמו בצרפת. ליתר דיוק - כמו במערב צרפת - מולדתו של בעל הבית שמכין הכל בעצמו. הקרפים המלוחים נקראים "גאלט" (galet) והם עשויים מכוסמת ולכן מתאימים לאלה מבינינו שנמנעים מגלוטן :) הם גם מתאימים במיוחד למילוי מלוח ויש מבחר יפה של אופציות.
אני בחרתי מילוי של תפו"א ופטריות והוספתי ביצה לפי המלצת בעל הבית. הביצה נהיית כמו ביצת עין - חצי חיה (למרות שאפשר לבקש ממנו לבשל אותה יותר למי שלא אוהב) והפטריות ברוטב יין היו מושלמות - בשרניות, טעימות וטריות. התפו"א היו קריספיים וטעימים והכל הוגש לצד סלט חסה רעננה עם כמה עגבניות שרי שהונחו שם לקישוט בלבד.
בעל הבית הציע טעימה של סיידר ואני, בתור חובבת סיידר נלהבת שאלתי איזה סוג יש לו ואם הוא ממערב צרפת (ששם יש תפוחים שעושים את הסיידר היבש הכי טוב בעולם :מרייר: ). לאחר הנהון נלהב מצידו שתינו לחיים ביחד ואז כמובן לא היתה לי ברירה אלא להזמין כוס שלמה.

הצלחת שקיבלתי לא נראתה כמו הרבה אבל בסופה הרגשתי שבעה ומבסוטה.
כל העניין עלה לי 26 ש"ח בלבד!!

אני שמח ונרגש לדעת שהיה טוב לך ואכלת לשובע. אבל חשבת אי פעם מה איתי? כי אני כן, ואני חייב לומר שפאקינג נמאס לי. כל בוקר נפתח חור חדש וכל לילה נסגר אחר, די! תמצאו מקום אחר לטרטר עם כל הבולשיט המעצבן הזה. I don't have to take this... I'm going home!

שאלת את עצמך פעם איך זה שכל פעם שמזכירים את בניין 90 אתה מופיע?
כי אני כן.

#3 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 30/11/2011 - 23:39

הגשתי את הסמינר האחרון בתואר ( :וי: )

מזל טוב :לחיים:

#4 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 01/12/2011 - 00:55

מגניב!! נלך לבדוק!!

מועדון טאקוונדו "Kumgang Samjogo" באוניברסיטת בן גוריון. לפרטים ניתן ליצור קשר ב:
054-5238834 ,במסרים או דרך האתר: www.kstkd.com

#5 William Kidd

William Kidd

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 420 הודעות:

פורסם 01/12/2011 - 16:00

היינו!!

מקום מצוין. הבעלים של המקום מאוד נחמד וחברותי. מוכן להסביר ועושה הכל עם חיוך. האוכל מעולה, השירות מצוין והמחיר סטודנטיאלי לחלוטין. היה ממש כיף.

אנחנו מאוד מקווים שהמקום יצליח להחזיק מעמד, כי זה באמת משהו מיוחד ומעניין. צריך לפרסם קצת בקרב סטודנטים כי בעיקר נכנסים לשם ושואלים אם מגישים שווארמה/שניצל.

מועדון טאקוונדו "Kumgang Samjogo" באוניברסיטת בן גוריון. לפרטים ניתן ליצור קשר ב:
054-5238834 ,במסרים או דרך האתר: www.kstkd.com

#6 אורח - Marks

אורח - Marks
  • אורחים

פורסם 01/12/2011 - 17:49

והאם מגישים שווארמה\שניצל?

#7 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 14/12/2011 - 18:38

הייתי ואיזה שירות מעולה! הבעלים מקסים ואדיב מסביר על הכל בסבלנות.
לקחתי את הגאלט עם תפו"א וביצת עין, היה טעים לאללה וגם טעמתי מהסיידר. יופי של מקום. אהבתי במיוחד את האווירה הצרפתית עם הדגל, הספרים והמוזיקה השנסיונרית.
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

כותבת ברכות לימי הולדת, חגים ואירועים

#8 itsi bitsi

itsi bitsi

כסף

• רשומים+
  • 1259 הודעות:

פורסם 14/12/2011 - 20:27

מישהו יודע שעות פתיחה? טלפון?
כל פעם שמוסיפים הודעה לשרשור הזה מתחשק לי ללכת, אבל לא בא לי לקפוא מקור ולגלות שהמקום סגור.
תמונה מצורפת

#9 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 15/12/2011 - 01:02

מישהו יודע שעות פתיחה? טלפון?
כל פעם שמוסיפים הודעה לשרשור הזה מתחשק לי ללכת, אבל לא בא לי לקפוא מקור ולגלות שהמקום סגור.

"לה פלמבה"
סגור בשבת (המקום כשר) ולשף קוראים נתנאל.
ימי א-ה: 11:00-19:30
ו: 11:00-14:30
הטל' הוא גם להזמנות: 08-9100236
תהני ותחזרי לדווח <:-)
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

#10 Beri-Beri

Beri-Beri

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 561 הודעות:

פורסם 18/12/2011 - 14:40

תמונה מצורפת אני חייבת להוסיף את ההמלצה שלי גם :)

הייתי וכל כך נהניתי, באמת שהמקום ראוי לתשבוחות

הזמנתי את הגאלט עם בשר טחון ופטריות ביין (יאמי! תמונה מצורפת )
המנה היתה גדולה ומשביעה, עם רוטב עגבניות טעים ביותר, שמיר וחרדל מדהים (שאלתי את נתנאל איזה חרדל זה והוא ענה שזהו סוד מקצועי שהוא לא מגלה...)
טעמתי משני סוגי הסיידר וכמובן שהזמנתי כוס מהסיידר החריף יותר (4 אחוז אלכוהול לעומת המתוק שהוא 2 אחוז בלבד ולא מרגישים בו כמעט טעם אלכוהולי)- כוס סיידר עולה 8 שקלים בלבד,שזה זול לכל הדעות תמונה מצורפת

אחרי כל זה ממש רציתי לטעות קרפ מתוק אז הלכתי על המלצתו של נתנאל (לא מופיע בתפריט, אבל הוא מספר על כל הדברים המומלצים שהוא מכין שאינם מופיעים בתפריט) לקרפ תותים בשמנת וכשהוא שאל אותי אם אפשר להוסיף קצת רום לתותים כמובן שנעניתי בשמחה... המנה היתה לא פחות מאלוהית וסגרה לי את הקינוח המושלם לארוחת צהריים.

כל זה (מנה בשרית+ סיידר + קינוח + סיפורים מצרפת וחיוכים לרוב) עלה 49 שקלים בלבד!

מומלץ בחום, באמת הלוואי ויצליח לו ונוכל להמשיך להנות מארוחה ייחודית במחיר כזה...
אם בא לך לצחוק תצחקי, אם בא לך לבכות תחכי Posted Image

#11 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 27/12/2011 - 18:44

תמונה מצורפת אני חייבת להוסיף את ההמלצה שלי גם :)

הייתי וכל כך נהניתי, באמת שהמקום ראוי לתשבוחות

הזמנתי את הגאלט עם בשר טחון ופטריות ביין (יאמי! תמונה מצורפת )
המנה היתה גדולה ומשביעה, עם רוטב עגבניות טעים ביותר, שמיר וחרדל מדהים (שאלתי את נתנאל איזה חרדל זה והוא ענה שזהו סוד מקצועי שהוא לא מגלה...)
טעמתי משני סוגי הסיידר וכמובן שהזמנתי כוס מהסיידר החריף יותר (4 אחוז אלכוהול לעומת המתוק שהוא 2 אחוז בלבד ולא מרגישים בו כמעט טעם אלכוהולי)- כוס סיידר עולה 8 שקלים בלבד,שזה זול לכל הדעות תמונה מצורפת

אחרי כל זה ממש רציתי לטעות קרפ מתוק אז הלכתי על המלצתו של נתנאל (לא מופיע בתפריט, אבל הוא מספר על כל הדברים המומלצים שהוא מכין שאינם מופיעים בתפריט) לקרפ תותים בשמנת וכשהוא שאל אותי אם אפשר להוסיף קצת רום לתותים כמובן שנעניתי בשמחה... המנה היתה לא פחות מאלוהית וסגרה לי את הקינוח המושלם לארוחת צהריים.

כל זה (מנה בשרית+ סיידר + קינוח + סיפורים מצרפת וחיוכים לרוב) עלה 49 שקלים בלבד!

מומלץ בחום, באמת הלוואי ויצליח לו ונוכל להמשיך להנות מארוחה ייחודית במחיר כזה...

עם כל ההמלצות החמות, אני וזוגתי הלכנו לאכול שם צהריים.
אני הזמנתי את המילוי עם הבשר הטחון ופטריות.
המנה משביעה ולא מרדימה, אני ממש נהנתי מהאוכל.
זוגתי הזמינה קרפ עם תותים, שהיה ממש טעים. (אני טעמתי קצת)

ממליץ בחום. :וי:

סביר להניח שאחזור לשם שוב, אני מקווה שיצליחו. :מסמיק:

#12 itsi bitsi

itsi bitsi

כסף

• רשומים+
  • 1259 הודעות:

פורסם 27/12/2011 - 22:12

סוף סוף רציתי לנסות.
החבר היה נגד כי הוא ראה שהמנות קטנות לטעמו. אני הצצתי בתפריט והתאכזבתי - כל הגלטים הצמחוניים ממולאים או בדגים (לא צמחוני בעיני), או בביצים (שאני לא אוכלת) או בפטריות (אליהן אני רגישה). נראה לי מיותר לקחת קרפ שממולא בשני מרכיבים ולהוציא אחד.
חבל, הביקורות ממש עשו לי חשק, אבל כנראה שהמקום לא בשבילנו. אולי נקפוץ לקינוח.
תמונה מצורפת

#13 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 28/12/2011 - 14:35

סוף סוף רציתי לנסות.
החבר היה נגד כי הוא ראה שהמנות קטנות לטעמו. אני הצצתי בתפריט והתאכזבתי - כל הגלטים הצמחוניים ממולאים או בדגים (לא צמחוני בעיני), או בביצים (שאני לא אוכלת) או בפטריות (אליהן אני רגישה). נראה לי מיותר לקחת קרפ שממולא בשני מרכיבים ולהוציא אחד.
חבל, הביקורות ממש עשו לי חשק, אבל כנראה שהמקום לא בשבילנו. אולי נקפוץ לקינוח.

במקומך הייתי מנסה את התפו"א לבד (ניסיתי את זה עם ביצת עין, אבל אפשר גם בלי). הטחינה שהוא מוסיף טעימה לאללה. אל תוותרי.
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

#14 itsi bitsi

itsi bitsi

כסף

• רשומים+
  • 1259 הודעות:

פורסם 31/12/2011 - 23:39

אז בסוף הלכנו בשביל קינוח.
הוא לא מתעסק עם שתיה חמה-יש רק קפה שחור או תיון מסוג אחד, אבל הוא הציע לחמם לנו את הסיידר ולהוסיף קינמון-וזה יצא פשוט מעולה! העדפתי את הסיידר החלש יותר.
לאור ההמלצות בשרשור, הזמנתי קרפ עם תותים שהיה סביר. הבחור הזמין קרפ שוקולד העשוי משוקולד שמיוצר במקום-הוא היה לא טעים בלשון המעטה (ואני מטורפת על שוקולד). ממש התאכזבנו.

כשהגענו היו במקום 2 משפחות שעשו הזמנה גדולה של קרפים וחוץ מהשלום שנאמר לנו בכניסה, לא קיבלנו שום יחס, התנצלות או "אני כבר איתכם". רק כשכבר היינו על סף לקום וללכת והתעניינו עוד כמה זמן זה יקח-קיבלנו יחס והתנצלויות. אבל נתנאל, הבעלים, כ"כ חמוד שאי אפשר לכעוס אלא רק לפרגן לו על זה שהוא זוכה להצלחה.

בקיצור, האווירה הייתה אחלה, נתנאל מקסים, הקינוחים פחות.
תמונה מצורפת

#15 אורח - מיקה84

אורח - מיקה84
  • אורחים

פורסם 01/01/2012 - 15:21

מה בדיוק היה המילוי בקרפ התותים? (אני פשוט מנסה להבין איך קרפ תותים בשמנת יכול להיות פחות מאדיר)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים