מעבר לתוכן

- - - - -

בסך הכל רציתי איכות חיים

Posted by Rise Against, 08 December 2009 · 10755 צפיות

תגידו עלי מה שתגידו, שאני אגואיסט, אבל בסך הכל רציתי איכות חיים.
פשוט, רציתי לחיות בין אנשים שרוצים בטובתי, אנשים שמוכנים לחלוק איתי את מה שניתן לחלוק. עם אנשים כאלה הייתי מוכן לחלוק בשמחה את מה שיש לי, וזה נקרא אצלי איכות חיים.רציתי לחיות בחברת אנשים כאלה, שלעולם לא אחשוד בהם שהם מנצלים אותי למען אינטרסים פרטיים שלהם.נדרתי לעצמי שלעולם לא אמעל באמונם של אנשים כאלה. וזה מה שנקרא אצלי איכות חיים.
בשבילי, איכות חיים זה לחוות את ה'אנחנו'. זה להשקיע את מיטב המוטיבציה, המרץ, השכל כושא היצירה וההמצאה הפרטיים שלי - ולהקדיש אותם ל'עצמנו' הנרחב, וזאת בנוסף ל'עצמי' הצר שלי. זה לחוש את ההתעלות שבנתינה לאנשים 'שלי'. זה לקלוט את תגובתם החיובית, העולה על כל תגמול חומרי. איכות חיים, בשבילי זאת הנכונות המוסכמת מראש של כל אחד מאיתנו להתאים את מעשיו, כיכולתו, לצריכו של חבריו. איכות חיים זה גם להיות משוחרר מהתחשבנות מדכדכת של 'קח תמורת תן' בין חברים. במקום זאת - "קח, אם אתה זקוק ויש ביכולתנו; תן, אם אנחנו זקוקים ויש ביכולתך". לחיות בחברה של פירגון הדדי - זאת איכות חיים! חברה בה יכבדו את השתתפותי ויכבדו את פרטיותי, את רצוני להתרועע ואת רצוני להתבודד. זאת איכות חיים. החוויות של שירות עצמנו - זאת איכות חייים. חגים משותפים של התעלות חברתית ורוחנית - זאת איכות חיים.
אני יודע: רבים כבר ניסו והתאכזבו, כי עשו זאת בדרך פסולה. אבל אני כבר טעמתי את הטעם. כבר נוכחתי שזה אפשרי. תגידו עלי מה שתגידו - אני כבר לא מוכן לוותר על איכות חיים.
(א.ר. פורסם ב"דף הירוק" 24.5.94)

כשהתחושות כושלות, טוב לפגוש מילים שיזכירו לך ויחזקו עוד את החלק המבין והרציונאלי.

ספטמבר 2018

ר ש ש ר ח ש ש
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23 24 2526272829
30      

הערות אחרונות