מעבר לתוכן

תמונה

התיאוריה והחזון של המשוררת

• Please log in to reply
73 replies to this topic

#16 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 11/12/2008 - 19:17

בפועל עבור אדם מערבי כרגע אין שום אפשרות כזו של להתנתק מהחברה. יש לו רק אפשרות לעבור לחברה אחרת...

בפועל ליהודי במחנה השמדה לא היתה אפשרות להתנתק ממחנה ההשמדה. האפשרות היחידה שלו היתה לעבור לעולם הבא...
כולכם מוזמנים להאזין למוסיקה שלי!

Last.fm

#17 הָמשוררת

הָמשוררת

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 210 הודעות:

פורסם 11/12/2008 - 19:35

בפועל ליהודי במחנה השמדה לא היתה אפשרות להתנתק ממחנה ההשמדה. האפשרות היחידה שלו היתה לעבור לעולם הבא...

נכון, אבל איך זה קשור?

אני הדגשתי שהזכות לחיים היא אבסולוטית ולא נתונה לשום מידתיות. אני גם הדגשתי שאדם לא יכול לחיות ללא חופש כלל...

אז אתה נותן דוגמאות לכך שאני צודקת?!
כמה עובדות על הכת האובייקטיביסטית:

1. הם בעד מסחר חופשי בסמים - כל סוג של סמים ולכל אדם בכל גיל!
2. הם בעד זנות חופשית, אפילו זנות של ילדים!
3. הם נגד חוק שאוסר פדופיליה.
4. הם נגד חוק שאוסר ניצול חולי נפש.
מדובר בכת מסוכנת של אנשים חולים - נא להיזהר

חברי הכת בפורום - אורי, mojo jojo, אורח_יניב

#18 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 11/12/2008 - 19:37

את זה:

אני לא מצליח למצוא.

אתה בטוח שחיפשת?

בפועל עבור אדם מערבי כרגע אין שום אפשרות כזו של להתנתק מהחברה. יש לו רק אפשרות לעבור לחברה אחרת...

וגםאת- תסתכלו בקישור של מוגו. זה מוויקפדיה, המקום שפחות או יותר הכיקל למצוא בו מידע כשמחפשים.
מה שכן, על כאלו שעשו אתזה מרצונם החפשי, מן הסתם אין כמעט מידע, מסיבות ברורות.

#19 JohnnyBoy

JohnnyBoy

מצ'עמם

• רשומים+
  • 3109 הודעות:

פורסם 11/12/2008 - 19:57

http://en.wikipedia.org/wiki/Castaway

יופי נחמה...
עכשיו תסתכל בפנים כמה אנשים נשארו שפויים אחרי הזמן שלהם לבד...
בושה - שומרת על הסדר כבר עשרת אלפים שנה.

מה רע לך עם multithreading?

הרב קוק:

הצדיקים הטהורים אינם קובלים על הרשעות, אלא מוסיפים צדק. אינם קובלים על הכפירה, אלא מוסיפים אמונה. אינם קובלים על הבערות, אלא מוסיפים חכמה.

#20 הָמשוררת

הָמשוררת

• רשומים
  • 210 הודעות:

פורסם 11/12/2008 - 20:05

יופי נחמה...
עכשיו תסתכל בפנים כמה אנשים נשארו שפויים אחרי הזמן שלהם לבד...

ומה אחוז השורדים...

בכל אופן כל עוד אדם בוחר לחיות בחברה וחברה לא יכולה להתקיים ללא כפיה אז מדינה חופשית לגמרי נפסלת.

#21 JohnnyBoy

JohnnyBoy

מצ'עמם

• רשומים+
  • 3109 הודעות:

פורסם 11/12/2008 - 20:41

בכל אופן כל עוד אדם בוחר לחיות בחברה וחברה לא יכולה להתקיים ללא כפיה אז מדינה חופשית לגמרי נפסלת.

יש סוגים שונים של כפייה, וגם במדינה אובייקטיביסטית תהיה כפיה - פשוט לא מהסוג שאת חושבת עליו.

ו-:אוףטופיק:
זה בדיוק סוג המשפטים של "אני חכמה ואתם מפגרים וזהו" שגורמים לאנשים לזלזל בך.
בושה - שומרת על הסדר כבר עשרת אלפים שנה.

מה רע לך עם multithreading?

הרב קוק:

הצדיקים הטהורים אינם קובלים על הרשעות, אלא מוסיפים צדק. אינם קובלים על הכפירה, אלא מוסיפים אמונה. אינם קובלים על הבערות, אלא מוסיפים חכמה.

#22 הָמשוררת

הָמשוררת

• רשומים
  • 210 הודעות:

פורסם 11/12/2008 - 20:59

יש סוגים שונים של כפייה, וגם במדינה אובייקטיביסטית תהיה כפיה - פשוט לא מהסוג שאת חושבת עליו.

ו- :אוףטופיק:
זה בדיוק סוג המשפטים של "אני חכמה ואתם מפגרים וזהו" שגורמים לאנשים לזלזל בך.

א. לא, מדובר בהסקה פשוטה:
1. אדם בוחר לחיות בחברה כי החיים לבד יהיו איומים ונוראים.
2. חברה לא יכולה להיות חופשית לגמרי
3. אדם לא יכול לחיות ללא חופש כלל.

1+2+3--> אדם חייב לחיות בשילוב של כפיה וחופש.

שים לב שאם אני משנה את 1 ל- "לאדם אין יכולת לחיות ללא חברה" (מה שאני ואתה מסכימים) עדיין המסקנה לא משתנה.

גם אין לי בעיה שאדם מחליט שהוא לא חלק מהחברה ופורש ממנה או לחילופין עוזב לחברה אחרת.
----
ב. אנשים כאן נותנים דוגמא לאנשים ששרדו, מבלי לתת את הדעת על מהם סיכויי ההישרדות ומהם הנזקים הבלתי הפיכים שהם ספגו...
----
ג. אני יודעת, אני יודעת. ברור לי לגמרי שבחברה חופשית תהיה כפיה (דיקטטורה של התאגידים), אבל זה פחות מעניין אותי לאור העובדה שחברה כזו תביא לחורבן מהר מאוד...

#23 the king

the king

ילד מזדקן לומד את הפרנציפ רק אחרי שהוא נופל

• רשומים+
  • 4625 הודעות:

פורסם 12/12/2008 - 00:35

לא הבנתי אם "חברה" זה להקה של אנשים למה חברה מחייבת כפיה ולא יכולה להיות חברה חופשית. מדוע לא יכולה להתקיים חברה המבוססת על סחר מרצון וללא כפייה.
"אני סמוך ובטוח שהיום אנו אדונים לגורלנו. שהמשימה שהוטלה עלינו איננה מעל כוחותינו; שנוכל לעמוד במכאובים ובמאמצים שהיא תובעת. כל עוד אנחנו מאמינים במטרה שלנו ויש לנו רצון ברזל לנצח, הניצחון לא יחמוק מידנו"
וינסטון צ'רצ'יל

"עתידנו אינו תלוי במה יאמרו הגויים, אלא במה יעשו היהודים"
דוד בן-גוריון

"ההיסטוריה מלמדת שמלחמות פורצות כאשר התוקפן מאמין שמחיר האלימות הוא זול"
רונלד רייגן

"האיש המהלך ברחוב - יש לו זכות לחיות רק משום ורק במידה שהוא מכיר בזכותי שלי לחיות; ואולם, אם יש בדעתו להרגני, אין לו שום זכות קיום, וכלל זה חל גם על עמים"
זאב ז'בוטינסקי
על קיר הברזל המוסר של "קיר הברזל"

#24 Tziff5

Tziff5

אני לא גזען - אני שונא את כולם באופן שווה

• רשומים+
  • 5644 הודעות:

פורסם 12/12/2008 - 01:30

א. למה את מניחה את הנחות היסוד 3 ו-4?
להניח את 3 זה כמו להניח את תורת היחסות הפרטית. זה מורכב מדי וצריך להוכיח את זה.
4 זה פשוט לא נכון - את טוענת שמוסר הוא סובייקטיבי למעט האספקט של זכות לחיים - אבל לא תמצאי הרבה אנשים שיגידו לך שלסטאלין, למשל, או למנגלה, לא מגיע למות.
ב. איזון מידתיות - איך הוא קשור לדמוקרטיה? למה רצון הרוב הוא אופטימלי? אם חברה חייבת כפייה - כי חברה כקבוצה לא מסוגלת לשלוט בעצמה ללא כפייה (שזו ההצדקה שלך אני מניח) - אז למה "הרוב" - שלא מסוגל לשלוט בעצמו וצריך כפייה - הוא זה שצריך להחליט?
ג. דמוקרטיה זה לא שלטון הרוב. אל תזרקי מושגים סתם ככה.
ד. את מציעה 70% מס ומתעלמת מהעובדה שכרגע יש בערך 50% מס, וזה לא מה שעוזר לנו. כמו כן יותר מיסים -> יותר כסף בממשלה -> שחיתות בקנה מידה גבוה יותר. בלי קשר, ככל שהמנגנון הציבורי גדול יותר, כך השחיתות גדלה יותר (אני מדבר על החברה הישראלית, לא על החברה הנורווגית).
ה. רובנו רואים בביורוקרטיה דבר רע - אבל היא קיימת למטרה מסויימת - מניעת זיופים וגניבות. היא אינה יעילה ב 100% ולפעמים פוגעת, אבל היא המכשיר הכי חזק שהחברה המערבית מכירה. כמו כן הסיכוי הריאלי לצמצום הביורוקרטיה באופן משמעותי הוא אפסי.
דבר נוסף הוא שעם מס גבוה ו"ללא רגולציה וביורוקרטיה" מעד מאד אנשים יישלמו מיסים כמו שצריך, מה גם שהשירותים שהמדינה תספק בתמורה לא מצדיקים את המחיר השערורייתי.
ו. עלייך לתת הערכה מה לדעתך יהיה גודלו של צה"ל כצבא שכיר, כמה אחוז לוחמים, ומה תהיה עלות תקציבו?
ז. האם לדעתך מותר להרוג אדם שנלחם עבור מדינתו (חייל מצרי נניח במלחמה נגד ישראל), אבל אסור להרוג פדופיל שאנס 12 ילדות בגילאים 5-11 רק כי הוא מחזיק בתעודת זהות כחולה (איסור עונש מוות)?
ח. יש להוכיח כי אובייקטיביזם, וסוציאליזם הן כתות וכי הן מסוכנות.
ט. יש להסביר למה גירושים זה רע, בהנחה שאנשים מתגרשים כי לא טוב להם בנישואים.
י. "מסדר דגל עם הצדעה ושירת ההמנון בכל בית ספר וכל בסיס צבאי" זה פאשיזם במיטבו. אין דרך אחרת להגדיר את זה. ילד בן 10 לא צריך להצדיע לשום דבר, ולא צריך לעמוד למסדר. חוץ מזה, תחשבי כמה טיפשי זה נשמע לזר כשאומרים לו "המדינה מכריחה את האנשים לשיר".
יא. ישראל היא מדינת היהודים כמו שאנגליה היא מדינת האנגלים. אני אישית חושב שזה מטופש, אבל זוהי המטרה שלשמה קמה מדינת ישראל, וברגע שהיא מפסיקה להיות כזו זה מערער את זכות הקיום שלה.
הבהרה: יש הבדל מאד גדול בין "מדינת היהודים" ל"מדינה יהודית".
יב. את היית נותנת למישהו אחד להכות את הילד שלך, או מעדיפה להכות אותו בעצמך (שזה גם יותר כיף!)? האם את סומכת על שיקול דעתו של כל מורה במערכת החינוך?

its better to be drunk than to be smart.
666 is evil, but 25.806975801127880315188420605149 is the root of all evil.
it's so simple to be wise. just think of something stupid to say, and dont say it!
women - can't live with them, can't successfully refute their hypothesis.
z

#25 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 12/12/2008 - 02:29

שכחת את אחד הסעיפים המבדרים ביותר, בחירת "ספורט לאומי".
אני בעד קרלינג

#26 Tziff5

Tziff5

• רשומים+
  • 5644 הודעות:

פורסם 12/12/2008 - 03:00

שכחת את אחד הסעיפים המבדרים ביותר, בחירת "ספורט לאומי".
אני בעד קרלינג

:מתגלגל: :מתגלגל: איזה ספורט אידיוטי...
בכל אופן, כמו שאתה יכול לראות הגבתי ברצינות (כי זה כבר הפסיק להצחיק) אז התעלמתי מהחלקים המבדרים, אני כרגע רק מנסה להראות לה שיש לה המון חורים ובעיות, ושההצעות שלה בחלקן חסרות בסיס.

בכל אופן, אני בעד קרלין:

it's so simple to be wise. just think of something stupid to say, and dont say it!
z

#27 הָמשוררת

הָמשוררת

• רשומים
  • 210 הודעות:

פורסם 12/12/2008 - 04:34

א. למה את מניחה את הנחות היסוד 3 ו-4?
להניח את 3 זה כמו להניח את תורת היחסות הפרטית. זה מורכב מדי וצריך להוכיח את זה.
4 זה פשוט לא נכון - את טוענת שמוסר הוא סובייקטיבי למעט האספקט של זכות לחיים - אבל לא תמצאי הרבה אנשים שיגידו לך שלסטאלין, למשל, או למנגלה, לא מגיע למות.
ב. איזון מידתיות - איך הוא קשור לדמוקרטיה? למה רצון הרוב הוא אופטימלי? אם חברה חייבת כפייה - כי חברה כקבוצה לא מסוגלת לשלוט בעצמה ללא כפייה (שזו ההצדקה שלך אני מניח) - אז למה "הרוב" - שלא מסוגל לשלוט בעצמו וצריך כפייה - הוא זה שצריך להחליט?
ג. דמוקרטיה זה לא שלטון הרוב. אל תזרקי מושגים סתם ככה.
ד. את מציעה 70% מס ומתעלמת מהעובדה שכרגע יש בערך 50% מס, וזה לא מה שעוזר לנו. כמו כן יותר מיסים -> יותר כסף בממשלה -> שחיתות בקנה מידה גבוה יותר. בלי קשר, ככל שהמנגנון הציבורי גדול יותר, כך השחיתות גדלה יותר (אני מדבר על החברה הישראלית, לא על החברה הנורווגית).
ה. רובנו רואים בביורוקרטיה דבר רע - אבל היא קיימת למטרה מסויימת - מניעת זיופים וגניבות. היא אינה יעילה ב 100% ולפעמים פוגעת, אבל היא המכשיר הכי חזק שהחברה המערבית מכירה. כמו כן הסיכוי הריאלי לצמצום הביורוקרטיה באופן משמעותי הוא אפסי.
דבר נוסף הוא שעם מס גבוה ו"ללא רגולציה וביורוקרטיה" מעד מאד אנשים יישלמו מיסים כמו שצריך, מה גם שהשירותים שהמדינה תספק בתמורה לא מצדיקים את המחיר השערורייתי.
ו. עלייך לתת הערכה מה לדעתך יהיה גודלו של צה"ל כצבא שכיר, כמה אחוז לוחמים, ומה תהיה עלות תקציבו?
ז. האם לדעתך מותר להרוג אדם שנלחם עבור מדינתו (חייל מצרי נניח במלחמה נגד ישראל), אבל אסור להרוג פדופיל שאנס 12 ילדות בגילאים 5-11 רק כי הוא מחזיק בתעודת זהות כחולה (איסור עונש מוות)?
ח. יש להוכיח כי אובייקטיביזם, וסוציאליזם הן כתות וכי הן מסוכנות.
ט. יש להסביר למה גירושים זה רע, בהנחה שאנשים מתגרשים כי לא טוב להם בנישואים.
י. "מסדר דגל עם הצדעה ושירת ההמנון בכל בית ספר וכל בסיס צבאי" זה פאשיזם במיטבו. אין דרך אחרת להגדיר את זה. ילד בן 10 לא צריך להצדיע לשום דבר, ולא צריך לעמוד למסדר. חוץ מזה, תחשבי כמה טיפשי זה נשמע לזר כשאומרים לו "המדינה מכריחה את האנשים לשיר".
יא. ישראל היא מדינת היהודים כמו שאנגליה היא מדינת האנגלים. אני אישית חושב שזה מטופש, אבל זוהי המטרה שלשמה קמה מדינת ישראל, וברגע שהיא מפסיקה להיות כזו זה מערער את זכות הקיום שלה.
הבהרה: יש הבדל מאד גדול בין "מדינת היהודים" ל"מדינה יהודית".
יב. את היית נותנת למישהו אחד להכות את הילד שלך, או מעדיפה להכות אותו בעצמך (שזה גם יותר כיף!)? האם את סומכת על שיקול דעתו של כל מורה במערכת החינוך?

שאל שאלה אחת בכל פעם ורק על נושאים עקרוניים או נושאים קונקרטים שסימנתי ב@.

12 שאלות בהודעה אחת? אתה חושב שרק איתך אני מנהלת דיונים כאן? give me a break

#28 Tziff5

Tziff5

• רשומים+
  • 5644 הודעות:

פורסם 12/12/2008 - 05:00

שאל שאלה אחת בכל פעם ורק על נושאים עקרוניים או נושאים קונקרטים שסימנתי ב@.

12 שאלות בהודעה אחת? אתה חושב שרק איתך אני מנהלת דיונים כאן? give me a break

את מציבה לי חוקים? אני אשאל מה שבא לי וכמה שבא לי. או שיש לך תשובות או שאין לך. לא ענית אפילו על אחת.

z

#29 הָמשוררת

הָמשוררת

• רשומים
  • 210 הודעות:

פורסם 12/12/2008 - 05:11

את מציבה לי חוקים? אני אשאל מה שבא לי וכמה שבא לי. או שיש לך תשובות או שאין לך. לא ענית אפילו על אחת.

או שאני לא עונה למי שאין לו תרבות דיון.
אני לא מתחמקת מאף שאלה - איתך לא כיף לי לדון כי אין לך תרבות דיון.

#30 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 12/12/2008 - 11:52

בכל אופן, כמו שאתה יכול לראות הגבתי ברצינות

אין טעם לבזבז זמן על טרול.