מעבר לתוכן

המדריך לדיור בבאר שבע!

• נושא נעול נושא זה נעול
804 replies to this topic

#1 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 14/07/2003 - 02:43

שלום לכולם!

זהו שרשור שמטרתו לעזור בחיפושי דירה.
בשרשור אפשר לשאול על איזורים מומלצים ולא מומלצים בבאר שבע,
מהן השכונות ה"סטודנטיאליות"?
מה כדאי להכניס לחוזה, ומאילו בעלי בתים כדאי להימנע?
מהם המחירים המקובלים, ובכלל מאיפה להתחיל?
שווה לגור רחוק ולבוא עם רכב?
איפה כדאי לפרסם, מה רצוי שיהיה בדירה ועל מה אסור להתפשר.

שיהיה בהצלחה לכולם!

קישור לשרשור 'דירה להשכיר' בפורום המשפטי - כדאי להיכנס ולבדוק את הטיפים :)

ואזהרה ממי לא לשכור דירה!!! אלכסנדר ינאי 8, דירה 6.

:)

ההודעה נערכה על ידי Mary-Jane: 28/08/2007 - 20:10

#2 כרמי

כרמי

ברונזה

• רשומים+
  • 929 הודעות:

פורסם 14/07/2003 - 15:50

השאלה היא כמובן מה מחפשים, ומהם סדרי העדיפויות.
ובכל זאת אנסה לפרט כמה ממאפייני השכונות:
ווינגיט - כשחיפשתי דירה בשנתי הראשונה באוני' כולם אמרו לי "אתה חייב לגור בווינגיט". למה? עד היום לא הבנתי, ואכן גם לא שמעתי לאותם קולות. וונגיט נחשב לרחוב של הסטודנטים, ובניינים שלמים ממולאים ע"י המגזר הנ"ל. בקיצור, כנראה מדובר בסוג של פוזה. האם שווה לשלם כ 170 דולר בשביל החדר הקטן? לדעתי ממש לא. מה שכן רוב הדירות שם במצב טוב, והשמועות מספרות על חיי חברה לא רעים. האם אי אפשר להשיג זאת במקומות אחרים? כמובן שאפשר.
את הדירות במצדה והמשחררים אני לא כל כך מכיר, אבל בד"כ אלו דירות טובות, רק קצת רחוקות מהאוני' לטעמי (ושלא יעבדו עליכם במשפטי 5 דק' הליכה מהאוני'! אולי עד הפינה של הגדר שליד הרמזור רגר-שד' בן גוריון)
שכונה ד' - עוד שכונה שיש עליה מיתוסים רבים. נראה לי שרוב הדירות שם לא במצב הכי טוב בעולם, אבל יש גם מציאות. בגדול, לא משנה איפה תגור, מצב הדירה בעיקר תלוי בבעל הבית. זה פקטור חשוב מאוד לבדיקה!. בד' חשוב מאוד לבדוק את הסביבה. ללכת ברחוב בלילה, לראות אם יש תאורה, לבדוק האם יש התגודדיות של אנשים למטה ואם כן האם אלו משפחות או צעירים (לא רצוי). רצוי גם לבחון האם סביבת הבית במצב טוב (זבל, ביוב וכד') והאם היא שקטה. בסה"כ אני אישית לא גרתי שם. אם אתה לא בררן, אפשר למצוא דירות בסדר גמור.
רמות - אם ווינגיט זה ה"שינקין" של הסטודנטים, רמות זה הרצליה פיתוח לפחות. שכונת וילות (ושוב, שלא יעבדו עליכם עם 5 דק' מהאוני'! בד"כ זה ממש לא ככה) והמחירים דווקא ממש לא גבוהים. השאלה היא האם לגור יחד עם עוד 3-4 סטודנטים בדירה זה הקטע שלך בחיים.
רגר - שוב, אין לי הרבה מידע, אבל נראה לי בסה"כ סביבה טובה לגור. חשוב למצוא דירה שקטה!
מה עוד חשוב בדירה? כיווני אוויר. רצוי מאוד למצוא דירות עם חלונות מזרח-מערב ולא צפון-דרום. למה? כי בב"ש החל משעות אחה"צ יש בריזה נעימה (כך יעץ לי סטודנט לגיאוגרפיה. עצה זו לא הכזיבה!) לי אין מזגן בדירה, ורוב הזמן יחסית נעים, גם בימים חמים ובמיוחד בלילות הקיץ. כמו כן רצוי מאוד לא לגור בדירה הדרומית בבניין כי אז השמש מחממת אותה רוב היום.
כמו כן לא רצוי לשמוע לשמועות של סטודנטים. אני גר בו' הישנה (ליד בניין 90), אזור שהמיתוס אומר לגביו שהוא מוכה פריצות ונרקומנים. שטויות! כל הפריצות שאני שמעתי עליהם בשלושת שנותי כאן היו בשכונות אחרות. בקיצור, הכי טוב זה פשוט לשאול את הדיירים העוזבים ולהתרשם בעצמך.
לגבי סוגיית הרכב - אני מציא לך לא לגור רחוק מהאוני'. אולי לך יש רכב, אבל לחבריך אין, כך שתמצא את עצמך בודד וגלמוד (אלא אם אתה אוהב את זה.....)
בקיצור - אין שכונה טובה או רעה, זה תלוי רק בסדר העדיפויות. והכי חשוב זה שותפים טובים!
B)

#3 thekt

thekt

מיאו, חתולה...

• רשומים+
  • 429 הודעות:

פורסם 14/07/2003 - 19:16

כרמי יקר,
אחרי שהמלצת לנו רבות, איפה לבסוף אתה החלטת להתגורר...? :rolleyes:
אנשים שלא אוהבים חתולים היו כנראה עכברים בגלגול הקודם...

תמונה מצורפת

#4 אורח - אורח_כרמי

אורח - אורח_כרמי
  • אורחים

פורסם 14/07/2003 - 19:49

בשנה א' גרתי מאחורי מעונות ג' (שכחתי את שם הרחוב, ליד חביבה רייך). לא מומלץ.
בשנתיים האחרונות אני גר ברח' יוסף בן מתיתיהו (קרוב לשער בניין 90. ליד המאפיה של דוד).

#5 thekt

thekt

מיאו, חתולה...

• רשומים+
  • 429 הודעות:

פורסם 14/07/2003 - 23:38

וואלה? אז אנחנו שכנים... B)
אנשים שלא אוהבים חתולים היו כנראה עכברים בגלגול הקודם...

תמונה מצורפת

#6 WebMaster

WebMaster

Can't we all live along?

• מנהלים ראשיים
  • 7657 הודעות:

פורסם 15/07/2003 - 13:56

שלום לכל הסטודנטים,
אני מעוניין לכתוב כתבה על דירות סטודנטים בבאר-שבע עם סקירה של כל האזורים. תודה לכרמי שכתב מנסיונו. הייתי שמח אם כל אחד יוכל להוסיף מהידע האישי שלו הערות/חסרונות/יתרונות של אזורים מסויימים או בכלל כל דבר בקשר לדיור סטודנטים בבאר-שבע. אם יש מישהו מהמעונות שיכול להוסיף מידע לגבי המחירים והתנאים במעונות.
תודה.

#7 tamarang

tamarang
  • רשומים
  • 3 הודעות:

פורסם 16/07/2003 - 14:28

[FONT=Arial]שלום לכולם!
כרמי באמת נתן סקירה יפה על שוק הדיור בבאר שבע, אך ברצוני להוסיף עוד.
אני סטודנטית לתואר שני ואני חייה בשכונה ד' קרוב ל-6 שנים! ברצוני להפריד בין חלקי ד' השונים- על מנת להקל על המתלבט.
שכונה ד' מקיפה את האוניברסיטה מצפון וממערב- והיא מחולקת לשלוש איזורים עיקריים ד' צפון, ד' מזרח וד' מרכז.
ד' מזרח זה איזור רינגלבלום - צמוד לבניין 90 של האוניברסיטה. לעיתים מפרסמים דירות להשכרה באיזור זה בשם שכונת ו' החדשה- אל תתבלבלו כי זה עדיין שכונת ד'.
שכונת ד' צפון חולשת על כל האזור שצפונית למרכז אורן (איפה שהפלאפל בכניסה לעיר) ומערבה (לאורך כל רחוב הסנהדרין)- זוהי שכונה מאוד גדולה, ואני יודעת שבעבר היו שם מעונות של סטודנטים בדירות עמידר. - לבנות זו לא שכונה סימפטית במיוחד !!
ד' מרכז- היא השכונה שנמצאת מעבר לשדרות רגר ועד למרכז גילת (המגדל של הסטודנטים) - אני חייה באזור זה כל תקופת הלימודים שלי.
בכל השכונות הנ"ל מתקיימת פעילות של תוכנית "הדירות הפתוחות" של היחידה למעורבות חברתית. תמורת עשייה חברתית של עד 8 שעות שבועיות מקבלים חדר בדירה. התוכנית הזו מאוד משתלמת הן כלכלית והן חברתית. כלכלית - סטודנטים בתוכנית לא משלמים- שכר דירה, ארנונה ומים. חברתית- זוהי הזדמנות להכיר המון סטודנטים חדשים עוד לפני תחילת הלימודים והרגיש אווירה של בית ותרומה לקהילה.
בימים אלו מתקיימים ראיונות קבלה ומיון לפרויקט
בהצלחה :D

#8 efrat

efrat

ברונזה

• רשומים+
  • 810 הודעות:

פורסם 16/07/2003 - 15:00

טוב, רוב הכתוב כאן הוא אמנם מעבר לידיעותיי המצומצמות על העיר, אז נותר לי רק להוסיף את ניסיוני:
גרתי השנה ברחוב חיים הזז שבשכונה ב'. למי שלא מכיר - אלו הם הבניינים הלבנים עם המרפסות הצבעוניות (שני בניינים - בורוד ושניים בירוק) שנמצאים בדיוק מול רחוב וינגייט (מהעבר השני של רגר). נכון, זה לא מרחק 5 דקות הליכה מהאוניברסיטה אבל זה מרחק 5 דקות מוינגייט, ובשביל 5 דקות אני לא מבינה באמת למה לגור בוניגייט כשרמת הדיור קופצת כ"כ מעבר לכביש.
המרחק הוא, אם כן, 10 דקות מביה"ח או 15 דקות מהאוניברסיטה (20 בהליכה מאוד מ א ו ד איטית). אלו הם בניינים חדשים (בני 6-7 שנים אם אני לא טועה), נקיים ומתוחזקים מאוד, שתי מעליות בכל בניין והדירות פשוט יפהפיות. המחירים משתנים מאוד בין הדירות, דירה אחת בת שלושה חדרים מושכרת לשני שותפים ב-500$, דירה אחרת בת ארבעה חדרים מושכרת ב-200$ ליחידת הורים ו-180$ לכל אחד מהחדרים האחרים, ודירה נוספת - 200$ לממ"ד ו-220$ לחדרים האחרים.
מקביל לבניינים אלו ישנם שני בניינים נוספים שנבנו כשלוש שנים לפני חיים הזז, והם שייכים לרחוב שמעוני, ליד הבניין בן ה-14 קומות הותיק (באחד מהם אגור השנה). כל הנ"ל נכון גם לגביהם!
זהו, חוץ מזה, במסגרת חיפושיי אני יכולה רק לומר שמי שמחפש מקום קרוב יחסית ומעלית זה לא עניין קריטי בשבילו, במרובעים של בן יהודה יש דירות יפות מאוד, וגם בפרויקט לב העיר שבדרך המשחררים - גם אלו בניינים חדשים יחסית עם מעלית, אבל רק אם לא מפריע לכם הרעש מהרחוב (שנשמע גם מהקומות הגבוהות וגם עם חלונות סגורים).
ומילה אחרונה: אני לא בדיעה שיש דירות "נעימות" גם בלי מזגן. באר שבע היא עיר מוכת חום ולמי שקצת סובל מחום כדאי מאוד להתעקש ולמצוא דירה ממוזגת...

בהצלחה לכולם!!!
"The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist" (מתוך החשוד המיידי)

"כדי לומר את הדבר הנכון בזמן הנכון - עליך לשתוק רוב הזמן" (אוסקר ויילד)

"The man is the head of the house, but the woman is the neck, and the neck can turn the head into any direction"
(מתוך החתונה היוונית שלי)

#9 G-spot

G-spot

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 120 הודעות:

פורסם 18/07/2003 - 02:25

נעשה את זה מסודר:
קיימים שני מקומות בהם יש מעונות, בשכונה ג (נקראים מעונות ג) ובשכונה ד (קחו ניחוש פרוע איך הם נקראים). במעונות ד יש 2 סוגי מעונות - הישנים והחדשים. מחיר החדשים הוא כ-650 שקל אבל הם רק לשנה שלישית ומעלה. הישנים שמתאימים לשנים א' ו-ב' הם ל-6 אנשים ב-3 חדרים תמורת 495 שקל.
במעונות ג שנה א' גרים בקרוואנים עם 2 חדרים (4 אנשים) ומטבח שהוא גם סלון (2 מטר על 2 מטר) אבל יש מזגן!! היתרון של מעונות ג הוא שאלה ממוקמים צמוד למרכז הספורט, וזה יתרון משמעותי.
בנוסף בכל המעונות יש חדרי מחשבים ומכונות כביסה (בתוך שטח המעונות), מה גם ששכחתי לציין שלא משלמים משכנתא, מים וגז ולכן יש לך פה חיסכון רציני. דבר נוסף ששכחתי לציין הוא שהליכה ממעונות ד לאוניברסיטה לוקחת כ-8 דקות בעוד שהליכה ממעונות ג לוקחת כ-5 דקות.
אה, עוד משהו: במעונות ד הישנים אין מזגנים ובמעונות ג יש מזגנים רק בקרוואנים (אני גם לא סגור שבכולם). קיימת הסתברות מסוימת שתקבל דירה של שנה ב' במעונות ג (קורה רבות) גם אם אתה שנה א' (אני מקווה שלא בילבלתי אתכם) ואז תתקע בלי מזגן אבל בדירה יותר נחמדה ויותר מפוארת מאשר הקרוואנים או הדירות במעונות ד.
זהו, אלה בערך רוב הדברים שאתם צריך לדעת.
.Peace out
^_^
אם אין אנילי מילי

#10 G-spot

G-spot

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 120 הודעות:

פורסם 19/07/2003 - 02:21

מעונות ד, כאילו דהההה. <_<
אם אין אנילי מילי

#11 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 20/07/2003 - 11:31

למען וובמאסטר, אוסיף כאן את המידע על מגורי-

אני גר בכיכר רחבים, שזה בכלל לא כיכר, אלה שם של שני שיכוני רכבת בקצה של סימטת קדש (מיקום-מאחורי שורת הבניינים הראשונה של רגר, באיזור מול גן סיאטל). היתרונות של המיקום הם המחיר (הדירה שלי עולה משהו כמו 240 דולר לחודש עבור דירת שלושה חדרים במצב מפתיע לטובה), קרוב יחסית לאוניברסיטה (כעשר דקות הליכה בקצב של מישהו שעכשיו התעורר וקשה לו לראות כי השמש נורא מסנוורת), וקרוב למרכז אורן (אמ כי לא ממש לידו-יתרון!), בו נמצא אחד הפאלאפלים הטובים בבאר שבע, סופר, מכולת, מעדניה רוסית (אוכל מצויין, לא כשר, עובד בשבת משעה די מוקדמת), עוד כמה מסעדות, חנות הכל ב-ח צ י דולר ועוד כהנה וכהנה (כולל חנות תבלינים לא רעה בכלל וקצב במחירים זולים לחובבי הבישולים ).

החסרונות- מתחלקים לשניים- הראשון-אזור מוזנח ומכוער, (כמו כל שכונה ד ואזורים רבים נוספים בבאר-שבע) והשני הוא אנשים רועשים, שמתחלקים גם הם לשניים, על פי המשמרות- אנשי ה-"אלטא זאכן" במשמרת בוקר צהריים, ואיזשהו אדיוט שכל ערב כמו שעון, בעיקר בקיץ (חופש מביצפר? הימור שלי שזרקו אותו מזמן), משעה עשר עד משהו כמו אחד בלילה נוסע על אופנוע חמישים סמק שטח (בסך הכל הכל שכונה ד זה הרי שטח קשה) רועש במיוחד, כשלצערי, הוא מנסה להרשים את שתי הפחעלות מדירת הקרקע ולכן עוצר תמיד מתחת לחלון שלי. לפני כמה ימים הוא כינס עוד שני חברה והיתה לנו אופרה של אופנועים כל הלילה (יש לזה צד חיובי- השכנים כל כך רגילים לרעש שגם מוזיקה בפול ווליום בשלוש בלילה לא תגרור תגובות נזעמות). יש גם כל מיני תופעות מוזרות, כמו אנשים שמתעצלים להוריד את הזבל עד הפח למטה, אז משאירים אותו בחדר המדרגות, מה שנהיה די בעייתי כשמדובר בחיתולים מסריחים.

אוי!
יש עוד תופעה מעניינת!
תרנגולים- אם שמעתם שקריאת התרנגול מבשרת את זריחת החמה, אז זה נכון. הם מתחילים לבשר אותה משהו כמו חמש שעות לפני שהי מתחילה.

סך הכול- גם זול וגם חוויה אנטרופולגית (זואולוגית?!).

אה כן- הדירה שלי ממש סבבה, אז אני נשאר שם למרות הכל.
וכן, אני מנסה להשיג רובה אוויר על מנת להפוך את האווירה לנעימה יותר (וגם כתם שמן על הכביש לא יזיק).

#12 אורח - נועה

אורח - נועה
  • אורחים

פורסם 29/07/2003 - 04:10

שלום לכולם,
נניח שהבנתי מה הולך מבחינת שכונות וחדרים, כמה זמן לפני תחילת שנת הלימודים רצוי להכנס לדירה? יש מה לעשות בבאר שבע לפני תחילת הלימודים, במקרה שאיני מחפשת עבודה?
מישהו עשה את תוכנית העזרה לסביבה בתמורה לשכר דירה? מה בדיוק צריך לעשות שם ב-8 שעות שבועיות?
לדעתכם, כמה חשוב להפגש עם השותפים לפני, אם הדירה מוצאת חן בעיני?
תודה על השיתוף פעולה ואם יש לכם עוד דברים להגיד שנראים קריטיים בתהליך השכרת דירה אני אשמח לשמוע
תודה מראש,
נועה

#13 WebMaster

WebMaster

Can't we all live along?

• מנהלים ראשיים
  • 7657 הודעות:

פורסם 29/07/2003 - 15:14

שלום נועה,
אני התייחס לעניין אחד ששאלת עליו, אני מקווה שעל השאר מישהו אחר יענה..
לדעתי אין ממש משמעות לתאריך בו את נכנסת הדירה. העניין הוא כזה:
הלימודים מתחילים באוקטובר, לכן רוב הסטודנטים החדשים מעוניינים להיכנס מאוקטובר כדי לא לשלם סתם על חודש לפני, אבל בכל מקרה בסוף מתבזבז החודש הזה. כי אם נכנסת באוקטובר החוזה שלך גם יהיה עד אוקטובר (אנ י לא מכיר בעל בית שמחתים אנשים לפחות משנה)
את הלימודים כולל מועדי ב' מסיימים עד תחילת אוגוסט ולכן אם נכנסת לדירה באוקטובר אז בסוף השנה יהיו לך חודשיים שבהם אין לך מה לעשות בדירה..

#14 efrat

efrat

ברונזה

• רשומים+
  • 810 הודעות:

פורסם 29/07/2003 - 16:21

הי נועה, בקשר למועד הכניסה כמו שראית זה באמת לא משנה מבחינת התקופה, אבל כדאי לך לחפש מוקדם, ושתאריך כניסה מוקדם לא ישפיע עליך, כי בד"כ קל יותר למצוא דירות במחירים זולים יותר עד אוגוסט-ספטמבר. כבר לפני אוקטובר המחירים מתחילים לעלות. כמובן שתמיד יש מציאות אבל יותר קשה למצוא אותן כי מן הסתם הדירות הטובות והזולות יותר ייחטפו מוקדם...
לגבי השותפים - הדירה שלך יכולה להיות הכי מדהימה וזה לא ישנה כלום אם לא תוכלי להיות בה 5 דקות עם השותפים שלך. לדעתי, חשוב להיפגש איתם קודם כדי לראות עם מי יש לך עסק. נכון שאי אפשר לדעת הכל מכמה דקות של היכרות אבל אפילו זה בד"כ מספיק בשביל לזהות את מי שלא כדאי לגור איתו. בסה"כ רוב הסטודנטים שכבר גרו עם שותפים לפחות שנה, יודעים כמה חשוב להסתדר ולהתפשר בדירה.
בהצלחה :rolleyes:
"The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist" (מתוך החשוד המיידי)

"כדי לומר את הדבר הנכון בזמן הנכון - עליך לשתוק רוב הזמן" (אוסקר ויילד)

"The man is the head of the house, but the woman is the neck, and the neck can turn the head into any direction"
(מתוך החתונה היוונית שלי)

#15 כרמי

כרמי

ברונזה

• רשומים+
  • 929 הודעות:

פורסם 29/07/2003 - 16:46

מתי להיכנס לדירה? בשנה הראשונה שלי בב"ש הגעתי לדירה במוצאי שבת שלפני היום הראשון ללימודים. אין מה לעשות בעיר לפני זה (אלא אם את רוצה לעשות סיבוב באוני' ובאזור שאת הולכת לגור בו = 3 שעות גג).
לגבי השותפים - צודקים קודמי שזה המרכיב הכי חשוב בדירה. הרבה אנשים בוחרים דירה לפי גודל, מיקום, מזגן, מעלית וכד'. נכון, דברים חשובים, אבל צדקה אפרת לגבי זה שזה לא שווה בלי שותפים שאפשר לחיות איתם. המלצה שלי - לקחת לסיבוב דירות מישהו שהתנסה כבר בחיים עם שותפים או לפחות להתייעץ מה חשוב לבדוק/לשאול. תחשבי גם למה את מצפה ומוכנה בחיי הדירה (לדוגמא: קניות משותפות או לא, ניקיון, עישון, מסיבות, חלוקת חשבונות חצי חצי או התחשבנות על כל דבר וכד'). אם מצאת דירה שמוצאת חן בעינייך חובה להפגש עם השותפים ולשבת לאיזה שעה ולסגור את הדברים הללו מראש, לפני שחותמים על החוזה.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים