מעבר לתוכן

המדריך לדיור בבאר שבע!

• נושא נעול נושא זה נעול
804 replies to this topic

#31 thekt

thekt

מיאו, חתולה...

• רשומים+
  • 429 הודעות:

פורסם 30/07/2003 - 11:34

ואם הם עובדים ומרויחים פחות מ-2000 שח (כמוני :מסמיק: ) ההנחה היא אותו הדבר? כמדומני 40%)
אנשים שלא אוהבים חתולים היו כנראה עכברים בגלגול הקודם...

תמונה מצורפת

#32 אורח - שוגי

אורח - שוגי
  • אורחים

פורסם 31/07/2003 - 17:16

עוד משהו לגבי תרנגולים בבאר שבע
אני גרה כרגע בוינגייט וכל ערב הם "מתעוררים" בערך בין 11:00 ל 1:00..... ;)
הם קצת מעצבנים, במיוחד כשתרנגול אחד קורא לתרנגול שני שנמצא במרחק כמה בתים ממנו....

#33 rotem_y

rotem_y

סייען לעוזר למשנה לסמנכ"ל הפורום

• גנרלים בדימוס
  • 3012 הודעות:

פורסם 01/08/2003 - 14:54

לדעתי אחד הדברים החשובים ביותר הוא לדבר עם השוכרים הקודמים , המון פעמים בעלי בית שנראים נחמדים מתגלים כחלאות לא קטנות שנכנסות לבית כשאתה לא שם או מנסות לתקן כל דבר בעצמם ללא הצלחה ובכך משאירים אותך תקוע עם הבעיה,אז תדרוש לדבר עם מי ששכר לפניך, ככה גם תוכל לדעת על חסרונות הדירה
אני לא אלכוהוליסט , אני סתם שתיין, אלכוהוליסטים הולכים לפגישות...

#34 אורח - אורח_איילת

אורח - אורח_איילת
  • אורחים

פורסם 05/08/2003 - 01:15

היי :)

אנחנו מתעתדים לעבור לב"ש תוך פחות מחודש,
האם נכון שכדאי להימנע מדירות קרקע, מחשש פריצות?
באילו רחובות לא כדאי לבחורה להסתובב לבד בלילה?
ואולי מישהו יודע מה המצב ה"ביטחוני" ברחוב שרעבי (שכונה ג', ליד מרכז קליטה)?

#35 rotem_y

rotem_y

• גנרלים בדימוס
  • 3012 הודעות:

פורסם 05/08/2003 - 02:36

אני דווקא גר קצת רחוק בוילות מצדה , אז נכון שזה רחוק (20 דקות ברגל,10 באפניים אם מפדלים אפשר גם פחות) אבל רמת החיים היא הרבה יותר גבוהה משאר חלקי העיר (אולי רמות יכולה להתחרות - בהמשך) , בקיצור חוץ מהמרחק הבתים פה לא ממש חדשים אז יש תקלות ממינים שונים ולכן חשוב בעל בית טוב שדואג לבית ומוכן לשלם לבעלי מקצוע (בהזדמנות זאת אזהרה- מבצע חירם 9 - לפי יודעי דבר די אמינים -השמרו לנפשותכם)
היתרונותמצד שני הם לא קטנים! :D , סגנון הבניה הישן = חדרים גדולים ומרווחים- הרבה יותר מרמות, גינות גדולות (אנחנו טורחים אפילו להשקות ולגנן אז זה נראה טוב) , סלון ומטבח בד"כ ענקיים עם מקום להכל, בקיצור חיים ברמה אחרת , והמחיר? כמו דירת 3 חדרים בווינגייט! , מומלץ לבעלי רכב, אוהבי אופניים או מי שרמת החיים חשובה לו יותר מהקרבה לאוניברסיטה (כבדרך אגב אנחנו מחפשים שותף - יש מודעה בלוח)
שכונה נוספת עם וילות היא רמות כמובן שם הוילות יותר חדשות ובאות עם פינוקים כמו ג'קוזי ושאר ירקות אבל החדרים והגינות בד"כ יותר קטנים ומימד הפרטיות אף הוא קטן יותר כי הבתים הם צמודים (בוילות מצדה כלבית בודד במגרשו ובד"כ ישנה גדר חיה מפותחת בין הבתים)
עד כאן וילות :D

#36 קריימר

קריימר

סתמנכ"ל הפורום בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 23743 הודעות:

פורסם 05/08/2003 - 02:46

רותם, אהבתי את מכתבך השימושי ומרתק :)
מה עם יתר איזורי העיר, אלה המרוחקים מהאוניברסיטה? יש הרבה שכונות חדשות ויפות, אך עם זאת מרוחקות מהאוניברסיטה. מה דעתכם?
תמונה מצורפת
"I'm out there Jerry and loving every minute of it."

קינמונים להמונים

:מסמיק:
קריימר, אתה מספר 1!!!!

#37 rotem_y

rotem_y

• גנרלים בדימוס
  • 3012 הודעות:

פורסם 10/08/2003 - 16:22

באר שבע מתפתחת מהר, ישנם אזורים שלמים חדשים ויפים כמו נאות לון , נחל עשן (לא כולם יסכימו איתי פה... ;) ) ועוד כמה אזורים כאלו, האפיון העיקרי שלהם הוא מרחק גדול יחסית מהאוניברסיטה, הבתים שם יפים וחדשים ויש הרבה "מציאות" להשכרה אבל בד"כ העלות האמיתית מתבטאת בזמן הלוקח להגיע מהבית לאוניברסיטה, אם אני קם בבוקר ולוקח לי כ - 8 דקות להגיע ואני צריך לחצות כביש ראשי אחד , מהשכונות האלו לוקח כ- 12ברכב (קחו בחשבון דלת לדלת כולל הזמן למצוא חניה) וצריך לחצות שני כבישים ראשיים בד"כ - כלומר יותר כאב ראש, אני ממליץ רק לבעלי רכב דו גלגלי או לכאלה שלא ממש מגיעים לאוניברסיטה, אני לא הייתי רוצה לגור במקום בו אני צריך לחשוב פעמיים לפני שאני מחליט לצאת לאוניברסיטה, שלא לדבר על סטודנטים חסרי רכב שבכלל אין להם מה לחפש במרחק כזה.(אלא אם כם הם אוהבים לבזבז 30 דקות כל בוקר על נסיעה באוטובוס = 30 דקות פחות לישון)
לסיכום - בעד: שכונות יפות ומטופחות, מחירים זולים יחסית למה שמקבלים
נגד: מרחק,מרחק,מרחק

#38 טל*

טל*
  • רשומים
  • 2 הודעות:

פורסם 14/08/2003 - 14:57

לפני הכל רציתי להודות לכל מי שנתן את עצתו במודעות הנ"ל- זה מאוד עזר לי אתמול בחיפוש בבאר שבע...

רציתי לשאול כמה שאלות נוספות:

א. מה המרחק משכונת רמות לאוניברסיטה והאם כדאי לחפש שם דירה (ראיתי שהמחירים זהים לאלו שבשכונה ב')?

ב. חברה שלי הלחיצה אותי שאני צריכה לחפש דחוף ועכשיו כי לא ישארו דירות טובות בקרוב, ולעומת זאת, אתמול בחיפוש הבנתי מחלק מהאנשים שזה לא ממש נכון ושאפילו באוקטובר עוד ישארו דירות. אז יש באמת סיבה ללחץ או שאפשר לקחת קצת את הזמן (אני לא מתכוונת לחכות לאוקטובר בכל מקרה..)?

ג.מה סדר גודל המחירים בוינגייט החדשה? (מצאתי אתמול דירה יחסית יקרה לשכונה ב' (170$ לשותף בדירת 3 חדרים לשלושה שותפים- האם כולן כאלו?)

מעבר לזה, אשמח לכל עצה נוספת שיש...

ואגב, כל הכבוד על האתר   :וי:

טל.

#39 קריימר

קריימר

סתמנכ"ל הפורום בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 23743 הודעות:

פורסם 14/08/2003 - 15:04

א. מה המרחק משכונת רמות לאוניברסיטה והאם כדאי לחפש שם דירה (ראיתי שהמחירים זהים לאלו שבשכונה ב')?

רמות החדשה (בחלק הצפונית של העיר) רחוקה מבחינת הליכה. לפחות 20 דקות או 10 דקות באופניים. אבל רמות הישנה (והטובה) בהחלט קרובה, ברוב חלקיה לא ידרשו ממך יותר מ-10 דקות הליכה (ולפעמים אפילו פחות) והגישה שלי אומרת שאם באותו מחיר ואפילו פחות, אפשר לקבל איכות חיים גבוהה יותר, ודי קרוב לאוניברסיטה, אז למה לא...?
תמונה מצורפת

קינמונים להמונים

קריימר, אתה מספר 1!!!!

#40 rotem_y

rotem_y

• גנרלים בדימוס
  • 3012 הודעות:

פורסם 15/08/2003 - 05:37

טוב דבר דבר
שותפים - מנסיוני, אני גר עם שני חברי ילדות וחברה של אחד מהם, מגורים עם אנשים מוכרים (אבל מוכרים טוב - בלי עודף ציפיות) זה פקטור הצלחה יותר טוב, צריך להזהר מכל מיני שותפים שמכריזים מייד על איזה קומה במקרר תהיה שלהם וכותבים את שמם על חצאי לימון, לי זה נראה מוגזם. :גרוע:

בעל בית - כמו שכתבתי בעבר, אני מסכים עם chill ומוסיף - נסו לדבר עם השוכר הקודם, לפעמים הוא יספר לכם סיפורים מסמרי שיער על בעל הבית :זועם: , אני אישית נמנעתי מלעבור ל"מבצע חירם 9" רק בגלל הסיפורים האלו :גרוע: ואני מכיר עוד כמה שנמנעו מאותה הוילה בדיוק מאותה סיבה.

חיפוש דירות - כמה יותר מוקדם = יותר אופציות, אם תשכרו באוגוסט או בספטמבר בד"כ תצטרכו לחתום ל 12 חודשים ולכן עדיף להכנס מוקדם לדירת החלומות מאשר להתפשר על משהו מאוחר יותר, לגבי סיום שכירות מוקדם יותר - עוד לא הכרתי בעל בית שהתנגד שתעשו לו את העבודה ותמצאו משהו שיחליף אתכם לשנה , ובכל מקרה תמיד תוכלו להכניס מישהו חדש במקומכם ולקחת ממנו את התשלום שהעברתם לבעל הבית.

ווינגייט - בווינגייט יש מושג שנקרא החדר הקטן והוא בד"כ הזול יותר, בסה"כ ווינגייט יותר יקר משאר האזורים ולא סתם ווינגייט החדשה נקראת "מעונות ווינגייט", באותו המחיר ניתן לשכור וילות במרחק 5 דקות הליכה נוספות - לי זה נשמע עדיף :וי:

#41 טל*

טל*
  • רשומים
  • 2 הודעות:

פורסם 16/08/2003 - 19:10

רמות החדשה (בחלק הצפונית של העיר) רחוקה מבחינת הליכה. לפחות 20 דקות או 10 דקות באופניים. אבל רמות הישנה (והטובה) בהחלט קרובה...

איך מבדילים בין רמות החדשה לישנה? (גבולות, רחובות...)

#42 קריימר

קריימר

סתמנכ"ל הפורום בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 23743 הודעות:

פורסם 16/08/2003 - 19:26

רמות החדשה (בחלק הצפונית של העיר) רחוקה מבחינת הליכה. לפחות 20 דקות או 10 דקות באופניים. אבל רמות הישנה (והטובה) בהחלט קרובה...

איך מבדילים בין רמות החדשה לישנה? (גבולות, רחובות...)

אם את מגיעה מכיוון תל אביב ופונה שמאלה בכניסה לעיר (איפה שהגשר רכבת) אז מצד ימין שלך תהיה רמות הישנה ומצד שמאל רמות החדשה (אפשר לזהות גם לפי העליה הרצינית שיש באיזור ולפי הבניה של האבנים הירושלמיות)...
תמונה מצורפת

קינמונים להמונים

קריימר, אתה מספר 1!!!!

#43 אורח - יעל

אורח - יעל
  • אורחים

פורסם 17/08/2003 - 16:09

סתם לידע כללי, לפעמים במרחק של 3 דקות מהאיזורים הכי מבוקשים (זאת אומרת שהם גם יותר יקרים) יש מציאות נהדרות. אני גרה ברחוב קטן בסוף וינגייט ופשוט בגלל שזה לא הצד שקרוב לביה"ח ורוב הסטודנטים לא "מרחיקים" כל כך (בערך 12 דקות הליכה עד לשער האוניברסיטה) יש לי דירה גדולה ונפלאה במחיר זול... :D
תחשבו על זה

#44 אורח - ענבל

אורח - ענבל
  • אורחים

פורסם 06/09/2003 - 21:50

שכחתי:
שתי השכונות הנפוצות ביותר הקרובות לאוניברסיטה הן ד' וג' שכונה ד' יותר מפוקפקת ולכן גם יותר :) זולה.

#45 ענבל

ענבל

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 184 הודעות:

פורסם 06/09/2003 - 21:54

אני שוב עונה לך...
מרכז הספורט של האוניברסיטה נמצאצמוד אליה כך שאת יכולה להסיר דאגה מליבך... :D
חייך, זה בחינם!!

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים