מעבר לתוכן

תמונה

התלבטות קשה בנוגע ללימודים בבן גוריון או באוניברסיטה הפתוחה

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 ksoz

ksoz
  • רשומים
  • 1 הודעות:

פורסם 20/12/2016 - 22:40

שלום לכולם, 

אני כרגע נמצא בצומת דרכים שבה ההחלטות שאקבל יהיו קרטיות להמשך הלימודים שלי ובעצם ל3-4 שנים הקרובות בחיי, ואני זקוק לכם לייעוץ בנושא. 

יש לי ממוצע בגרויות של 109(לפי בן גוריון) כולל 5 מתמטיקה,פיסיקה ואנגלית ואין לי פסיכומטרי.

אני מעוניין בלימודי מדעי המחשב ואני מתלבט לגבי היכן ללמוד כשאלו האופציות שלי כרגע- 

לימודים באוניברסיטת בן גוריון דרך אפיק מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה - 
אני כרגע עובד באזור המרכז(היכן שאני מתגורר) בהייטק ותוך כדי העבודה אני אקח את הקורסים הנדרשים(7 קורסים- 4 מתמטיקה ו-3 מדעי המחשב) כדי לעבור לבן גוריון דרך אפיק מעבר ושם להתחיל את השנה השניה שלי ללימודים,
לפי התכנון שלי אני אוכל להתחיל ללמוד בעוד שנתיים מעכשיו ( חצי שנה של דרום אמריקה בדצ' 17 ), 3 סמסטרים בפתוחה של 2,3,2 קורסים או כל חישוב אחר שמביא אותי ל7 הקורסים הנדרשים לאפיק מעבר.
אני מודע לכך שהלימודים באו"פ מאתגרים מאוד וכוללים הרבה למידה עצמית ואני מוכן להשקיע את הזמן נדרש כדי להוציא את הציונים המספקים לאפיק למעבר, ולהתחלת הלימודים באוק' 18

לימודים באוניברסיטת בן גוריון עם פסיכומטרי-

פשוט מאוד, אני נגש לפסיכומטרי, ונרשם לתחילת הלימודים באוק' 18

לעשות את כל התואר באוניברסיטה הפתוחה -

כנראה שתואר יימרח על פרק זמן ארוך יותר מ4 שנים אבל כמובן אני אוכל להמשיך לעבוד בעבודה המקורית שלי ואפילו אחרי השנה הראשונה להתחיל לצבור נסיון במקצוע וכמובן להרוויח כסף תוך כדי התואר. 

בלימודים בפתוחה אני אוכל לצבור כסף תוך כדי התואר ולהשתלב במקצוע, התואר יימרח על פרק זמן ארוך אין לי ספק בכך,
בבן גוריון אני אוכל להתרכז לגמרי בלימודים להינות מחיי חברה שיש למקום להציע, כשאסיים את התואר לא ישאר לי כסף מהחסכונות.
השיקול המרכזי שלי פה הוא העובדה שאני אפספס 3 שנים של חופש וכיף(כמובן שהתואר עצמו שקשה מאוד כמובן), וחוויות וחברים שיש לבאר שבע להציע, לעומת המסגרת המשעממת של הפתוחה וחוסר החיי חברה שם.

אמ"לק
אז ההתלבטות שלי בתכלס היא כזו - 

החיי חברה והכיף של בן גוריון,לצאת מהבית ולגור לבד, חברים חדשים ומסיבות 
היכולת להתרכז בלימודים בלבד
מול
לימודים באוניברסיטה הפתוחה תוך כדי עבודה בהייטק, הכסף שטמון בלימודים תוך כדי התואר והעובדה שבבאר שבע אני מסיים את התואר עם 0 בבנק כשכל החסכונות שלי ריקים 
והנסיון שאצבור במקצוע כבר מהשנה השניה של התואר.

מה דעתם??? 

תודה רבה!!!

רותם

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים