מעבר לתוכן

הנדסת מערכות תקשורת

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 אורח - euu

אורח - euu
  • אורחים

פורסם 20/03/2009 - 00:15

אני אמנם רק "מועמד" אבל נראה לי שיהיה נחמד לפתוח ת'רד חדש על הפקולטה לטובת הנרשמים החדשים שמעוניינים להצטרף אלייה בשנה הבאה.

אז אני אתחיל:

1. מה מיוחד בפקולטה? מה בעצם לומדים? סביב איזה תחומים החומר מתכנס?
2. הספקתי לקרוא פה לא מעט מרמורים מקרב תלמידים כאלה או אחרים על היחס שמגיע מצד האוניברסיטה, יש להם בסיס? יש מי שדואג לתקן אותם?
3. עד כמה התחום באמת מעניין? (אומרים שהרבה) עד כמה הוא זהה לשתי ההנדסות האחרות המובילות - תוכנה וחשמל ואלקטרוניקה? איך רמת הקושי שלו ביחס אליהם?
4. כמה טוב צריכים לדעת אנגלית כדי לסיים את המירוץ בשלום?

תודה.

#2 אורח - אורח - אורח

אורח - אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 20/03/2009 - 11:36

אני אמנם רק "מועמד" אבל נראה לי שיהיה נחמד לפתוח ת'רד חדש על הפקולטה לטובת הנרשמים החדשים שמעוניינים להצטרף אלייה בשנה הבאה.

אז אני אתחיל:

2. הספקתי לקרוא פה לא מעט מרמורים מקרב תלמידים כאלה או אחרים על היחס שמגיע מצד האוניברסיטה, יש להם בסיס? יש מי שדואג לתקן אותם?
3. עד כמה התחום באמת מעניין? (אומרים שהרבה) עד כמה הוא זהה לשתי ההנדסות האחרות המובילות - תוכנה וחשמל ואלקטרוניקה? איך רמת הקושי שלו ביחס אליהם?

תודה.

#3 אורח - אורח - אורח

אורח - אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 20/03/2009 - 11:37

תקרא את זה:

http://www.export.go...ArticleID=17652

#4 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 22/03/2009 - 22:59

קראתי, תודה, אבל לא ממש ענה על שאלותיי :)

#5 אורח - euu

אורח - euu
  • אורחים

פורסם 22/03/2009 - 23:23

קראתי, תודה, אבל לא ממש ענה על שאלותיי :)

זה אני שהגבתי :)

#6 Eugene

Eugene

ברונזה

• רשומים+
  • 625 הודעות:

פורסם 22/03/2009 - 23:26

אז אני אתחיל:

תודה.

1. לקחו קורסים חשובים ממדעי מחשב קורסים חשובים בחשמל שכולם מתלכדים סביב תקשורת. ערבבו הכל ביחד ויצא הנדסת מערכות תקשורת.
2. יש להם בסיס. קשה להסביר אותם למועמד מהצד, צריך לחוות כדי להבין. כל מחזור חדש מנסה לתקן נזקים, לפעמים זה עוזר לפעמים לא.
3. תקשורת זה תחום הכי מבוקש כיום (לפחות בארץ רוב החברות ההיי טק הם בתחום תקשורת). קשה לענות לך על השאלה אם התואר יותר קשה מחשמל או תוכנה כי זה הכל יחסי וצריך להסתכל על כל קורס מקביל לכל מחלקה בנפרד.(הרבה קורסים תלויים בסוג המרצה שמעביר אותו וסוג הבחינה שהוא מרכיב).
אני רק יגיד לך דבר אחד. זה לא קל ללמוד בבוקר דברים שקשורים לתכנות נטו ובאותו יום בערב ללמוד קורסים עצבניים בחשמל עם הרבה מאוד מתמטיקה.
4. צריך לדעת אנגלית ברמה גבוהה. כל המצגות באנגלית במחלקה. בשנה ג' וד' חלק ניכר מהקורסים ידרוש ממך ללכת ולקרוא מאמרים אקדמים כחלק ממטלות של הקורס. (גם הפרוייקט ההנדסי צריך להיות באנגלית)
תמונה מצורפת

#7 אורח - euu

אורח - euu
  • אורחים

פורסם 22/03/2009 - 23:34

היי, תודה.

אתמקד שניה בסעיף האחרון שלך, בקשר לאנגלית, ברשותך.

מה זה אומר שכל ההרצאות והמצגות הם באנגלית? המרצה מגיע ומדבר אנגלית? מציג דברים באנגלית? לא שמעו שם על שפת הקודש או .. ? ויש לך מושג אולי איך הדרישה של האנגלית ביתר המחלקות בהנדסה? או שלהערתך היא זהה בכולן?

ואחרי ככלות הכל - איך אפשר להתמודד עם זה או להתכונן, מראש?

#8 Eugene

Eugene

ברונזה

• רשומים+
  • 625 הודעות:

פורסם 22/03/2009 - 23:35

היי, תודה.

אתמקד שניה בסעיף האחרון שלך, בקשר לאנגלית, ברשותך.

מה זה אומר שכל ההרצאות והמצגות הם באנגלית? המרצה מגיע ומדבר אנגלית? מציג דברים באנגלית? לא שמעו שם על שפת הקודש או .. ? ויש לך מושג אולי איך הדרישה של האנגלית ביתר המחלקות בהנדסה? או שלהערתך היא זהה בכולן?

ואחרי ככלות הכל - איך אפשר להתמודד עם זה או להתכונן, מראש?

לא מרצה מדבר בעברית טעות בניסוח....

שמע אני יכול עכשיו לפלוט כמה מילים מה אני חושב על על מיני מחלקות שיגרמו פה לוויכחים עד להודעה חדשה. בו נסכם את זה בזאת שיש מחלקות שבהם המצגות לרוב בעברית. בכל מקרה בכל ההנדסות תצטרך לעבור קורס אנגלית למתקדמים 2... אלא אם כן יש לך מספיק נקודות בפסיכומטרי
תמונה מצורפת

#9 אורח - euu

אורח - euu
  • אורחים

פורסם 22/03/2009 - 23:39

לא מרצה מדבר בעברית טעות בניסוח....

שיוו, נבהלתי לרגע (:

אבל באמת, איך לדעתך אפשר להתגבר על משבר השפה ולהשתלב בתחום ובלימודים עצמם? אני מניח שזו שאלה גלובאלית יותר אבל אם כבר אני מוצא מישהו נחמד שעונה...

תודה.

#10 Eugene

Eugene

ברונזה

• רשומים+
  • 625 הודעות:

פורסם 22/03/2009 - 23:41

שיוו, נבהלתי לרגע (:

אבל באמת, איך לדעתך אפשר להתגבר על משבר השפה ולהשתלב בתחום ובלימודים עצמם? אני מניח שזו שאלה גלובאלית יותר אבל אם כבר אני מוצא מישהו נחמד שעונה...

תודה.

כמו שאתה מנסה להתגבר על כל שלב אחר בלימודים שלך בכל תחום אחר.
תמונה מצורפת

#11 אורח - euu

אורח - euu
  • אורחים

פורסם 22/03/2009 - 23:44

שמע אני יכול עכשיו לפלוט כמה מילים מה אני חושב על על מיני מחלקות שיגרמו פה לוויכחים עד להודעה חדשה. בו נסכם את זה בזאת שיש מחלקות שבהם המצגות לרוב בעברית. בכל מקרה בכל ההנדסות תצטרך לעבור קורס אנגלית למתקדמים 2... אלא אם כן יש לך מספיק נקודות בפסיכומטרי

ת'אמת מצבי בשפה הוא די בכי רע (91 בפסיכומטרי...), אני מנסה להשתפר בתקופה הזו של לפני הלימודים אבל זה כנראה לא יבוא כל כך בקלות (אשמח לשמוע טיפים ועצות.. :) ).

אפשר לומר שאני מגיע במצב גרוע מאוד ללימודים בפקולטה או שאני לא הראשון/יחיד שמגיע עם אנגלית שהיא ככה-ככה?

#12 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 23/03/2009 - 23:40

תשפר את האנגלית
אבל לא משנה כמה היא גרועה עדיין הקושי שיהיה לך בתואר מאנגלית מתגמד לעומת הקושי שיהיה ממקצועות שקושרים למתטמטיקה/מדעי המחשב או כל דבר שהוא... עדיף לדעת מתמטיקה/לתכנת מאשר לדעת אנגלית

#13 tomereli

tomereli

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 485 הודעות:

פורסם 06/08/2009 - 02:56

תשפר את האנגלית
אבל לא משנה כמה היא גרועה עדיין הקושי שיהיה לך בתואר מאנגלית מתגמד לעומת הקושי שיהיה ממקצועות שקושרים למתטמטיקה/מדעי המחשב או כל דבר שהוא... עדיף לדעת מתמטיקה/לתכנת מאשר לדעת אנגלית

האנגלית ממש לא קריטית אל תדאג בכלל יש לי חבר שבקושי עבר קנדי קן דו איט והוא אחד המצטיינים במחלקה.

#14 Water Closet

Water Closet

משתמש טרי

• רשומים
  • 13 הודעות:

פורסם 25/11/2011 - 16:45

האם זה קריטי לסיכויי קבלה אם המועמד סיים 4 או 5 יח' אנגלית?
או שבתכלס יותר חשוב החלק בפסיכומטרי?
תמונה מצורפת

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים