מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

שטר ערבות או צ'ק ביטחון?

• Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 Baskineli

Baskineli

חזיר קפיטליסטי

• גנרלים בדימוס
  • 5472 הודעות:

פורסם 30/09/2008 - 03:44

מה ההבדל בינהם? איך מוציאים אותם? (דואר? בנק?) מה פחות מסוכן? אשמח לשמוע כמה שיותר פרטים.

בנוסף, איזה מהם יותר מקובל לתת כאשר שוכרים דירה? האם סכום של 10000 ש"ח מקובל בבאר שבע? אם המשכיר מבקש ממני 12 צ'קים קדימה וגם צ'ק ביטחון על סך 10000 ש"ח, האם זה מקובל? האם עליי לחשוש?

אשמח לתשובה מהירה, הנושא קצת חשוב ודחוף...

#2 Nightstalker

Nightstalker

Fullmetal User

• רשומים+
  • 2458 הודעות:

פורסם 30/09/2008 - 03:55

שטר ערבות זה סתם נייר שעולה שקל ונותן למשכיר כאילו יכולת לקחת ממך כסף במקרה ש...(מה שכתוב בחוזה נגיד נזק לדירה או משהו בסגנון) דיי מקובל,
צ'ק ביטחון זה יותר מסוכן כי צ'ק אפשר לפדות גם בלי שקורה משהו (בעיקר של 10000?) בדרך נותנים צ'ק ביטחון נגיד על חשבונות שלא שילמו , נגיד צ'ק ביטחון פתוח לפקודת חברת החשמל , בזק , מים , גז , ארנונה וכ'... כמובן שעם סיום החוזה מבטלים אותם.
שטר ערבות של 10000 ש"ח זה הגיוני לדעתי לא מממשים אותו כל כך מהר(יש בירוקטיה מסויימת) וגם אותו קורעים אחרי סוף החוזה - וזה איזשהוא מדד ביטחון לבעל הדירה.
Ignorance is sometimes bliss, but more often death.

There would be no great men if there were no little ones.

Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.

To be sure of hitting the target, shoot first, and call whatever you hit the target.

Smile. It's the second best thing you can do with your lips.

#3 אלון

אלון

זה קשה שכל כך חם!

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 1447 הודעות:

פורסם 30/09/2008 - 04:39

שיק בטחון הוא שיק רגיל לכל דבר שמסמנים במרכזו שני קוים וביניהם את המילים "שיק בטחון"
במקרה כזה, מחזיק השיק יכול לפדות אותו רק בהוראת בית דין.

שטר חוב הוא כל פיסת נייר אשר כתבת עליה כי אתה חייב לאדם כלשהו דבר מה ואתה רשאי להוסיף את התנאים למימוש החוב.
ניתן לרכוש שטרות חוב רשמיים בסניפי הדואר ובעלות של 1 או 4 שקלים לשטר.
בשטרות ממלאים את סכום החוב, פרטי החייב וחתימתו, פרטי הערבים לחייב וחתימתם וכן פרטים פרוצדורלים אחרים.
במידה ופרטי חשבון הבנק של החייב לא ממולאים על גבי שטר החוב, ניתן לפדות אותו רק דרך הוצאה לפועל, מה שדורש מבעל הדירה להוכיח הפרת חוזה לבית דין או אי עמידה כזאת או אחרת בתנאיו המצדיקה את פריעת שטר החוב.

הנושא העיקרי שלדעתי צריך לשים לב אליו, הוא גודל החרב שמתנדנדת מעל ראש השוכר.
אם בכל יום, יכול המשכיר ללכת ולפדות את כספו של השוכר, שוכרינו יצטרך לשמור על יחסים מאוד מוקפדים עם בעל הדירה שלו.
שכן אם לדוגמא, המשכיר הסתבך וחייב כספים, הוא לא יהסס לקחת אותם מסטודנטים נעימי לכת, שיחכו שנים עד לפסק דין שיחזיר להם את כספם חזרה אם בכלל.

לכן, אם בחרת בשיק בטחון, ציין עליו בבירור את המילים שיק בטחון וגם ציין בחוזה כי מסרת שיק זה לכיסוי הוצאות כך וכך אך ורק במקרים של כך וכך.
כמו כן יש לציין כי לאחר תום תקופת החוזה ובהתאם לעמידה בתנאיו, יחזיר המשכיר את השיקים לשוכר.
אם בחרת בשטר חוב, למד היטב כיצד יש למלא אותו. שלא יהפוך בטעות למזומן.
מה גם ששטר חוב אי אפשר לבטל כמו שיק בנקאי רגיל וזה דבר שצריך לזכור.

לגבי הסכומים, מנסיוני מקובלים סכומים של 5,000-10,000 ש"ח למטרות כיסוי נזקים לנכס
ו- 500-1000 ש"ח למטרות כיסוי חשבונות לא משולמים.

מוזיקה עושה לך צבע בחיים

אוי עברית את שפה יפה...
תיסלם - אחרי ככלות הכל והתמונה "מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו?"
אביב גפן - לבכות לך "אני הולך לבכות לך תהיה חזק למעלה, געגועי כמו דלתות שנפתחות בלילה".
יהונתן גפן - שיר לשירה "עולם חדש וטוב אני אתן לך, כבר במבט כחול את מגלה"

נעמי שמר - אהבת פועלי בנין "את אולי קטנה אבל כתפינו איתנה וכל חיוך שלך אצלנו חג".
דיויד ברוזה - סיגליות "שלוש שנים שהיא מקבל מגבר זר מתחת דלת, מכתבי שירה אליה, הם מעירים את עלומיה."
יהודית רביץ - שיר ללא שם "אולי, אולי, אולי. אתה בא והולך אלי."
אריאל זילבר - ואיך שלא "מילים מילים ואת משמעותן, יבוא לו גל לשטוף אותן".
שוטי הנבואה - קול גלגל "קול נעימות עולה ויורד, הולך ומשוטט בעולם".
שוטי הנבואה - משתולללים בכפר "אז... הוא אמר לי בואי הנה ונתן לי נשיקה מתוקה, הוא הצמיד אותי והמיטה הייתה כל כך רכה"

גידי גוב ומזי כהן - ולס להגנת הצומח - "הסתכלו מה שקורה לי בדרך, כל אחד עובר - חוטף - קוטף - קולע לו זר"
הכבש השישה עשר - הכבש השישה עשר "נו כבש, תזוז"

!I'm not so bad either
."Queen - Crazy Little Thing Called Love"I kinda like it, crazy little thing called love
."Beatles - Let It Be "When I find myself in times of trouble, mother Mary comes to me, speaking words of wisdom, let it be
."Weezer - Buddy Holly "...Oh no! what do we do? don't look know but I lost my shoe
."The Fray - How To Save A Life "He walks you say sit down it's just a talk, He smiles politely back at you, You stare politely right on through
."Pink Floyd - The Great Gig In The Sky "You've gotta go sometime
."Spice Girls - Wannabe"I wanna, I wanna, I wanna, I wanna, I wanna really really really wanna zigazig ha
."Joe Cocker - With a Little Help From My Friends "What would you do if I sang out of tune, would you stand up and walk out on me
."Blind Melon - No Rain "I just want someone to say to me, oh oh oh oh
"...Underworld - Born Slippy "Drive boy dog boy dirty numb angel boy in the doorway boy she was a lipstick boy
."Norah Jones - Don't Know Why "...I waited 'til I saw the sun, don't know why I didn't come
."Faith No More - Easy "I wanna be free to know the things I do are right. I wanna be free, Just me, Ohhhh babe
"...The Pink Panther - Theme Song "Too doom too doom, too deem
"Ella Fitzgerald & Louis Armstrong - Dream a Little Dream "Just saying this: Sweet dreams till sunbeams find you, Sweet dreams that leave all worries behind you

#4 דורון סער

דורון סער

ההבדל היחיד בין פוליטיקאי לבין המשיח הוא בלוחות הזמנים

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 30/09/2008 - 12:07

לי יש גם כמה שאלות בנושא:

1. מה בדיוק ההליך המשפטי שמתרחש במקרה שמחזיק צ'ק ביטחון רוצה לפדות אותו? ("אישור בית דין" זה כללי מדי).

2. כנ"ל לגבי שטר חוב

3. כנ"ל לגבי שטר ערבות

4. מה ההבדל בין שטר רשמי שנקנה בדואר לבין סתם שטר שהדפסתי במחשב? יש לזה משמעות משפטית?

#5 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 30/09/2008 - 12:22

להבנתי צ'ק שכתוב עליו צ'ק ביטחון או דטר ערבות הם סתם ניירות ללא ערך ממשי אלא אם פונים לבית משפט ותובעים אישור להשתמש בהם. אחרת הם לא שווים את הנייר עליהם הם כתובים.
זה סתם נסיון של בעל הדירה להחזיק בטיפה שליטה בנכס שלו. לכן ישנם בעלי דירה לא מעטים שלוקחים צ'ק דחוי ומתעקשים שלא יירשם עליו כלום.
מצד שני גם הסעיף בחוזה הפוטר אותנו מחוק הדייר המוגן ולכן אין לנו זכויות להישאר בדירה מעבר לחוזה הוא בולשיט. לא ייתכן שיהיה חוזה חוקי כנגד חוק מדינה.
בת"א יותר היסטרים ודורשים 2 ערבים בעלי יכולת מוכחת לשלם (במעמד החתימה מבקשים ממכם להביא תדפיסי בנק של ההורים). לכן בב"ש המצב יותר נורמלי.
בכל מקרה בכל חוזה שעשיתי עד עכשיו התעקשתי להכניס סעיף שבמידה וצ'ק הביטחון יופעל הוא יופעל על סכום החוב ולא כולו.
כל הרוצה להאריך בחיים כמה שפחות שאלות!!!

Dolls of voodoo all stuck with pins
one for each of us and our sins.
So you lay us in a line, push your pins and make us humble,
only you can tell in time if we fall or merely stumble

#6 omerle

omerle

בתיאוריה אין הבדל בין תאוריה ומעשה, אבל למעשה יש

• רשומים+
  • 4387 הודעות:

פורסם 30/09/2008 - 16:37

אגב, צ'ק שכתוב עליו צ'ק בטחון, ומועבר נניח במכונה אוטומאטית של סליקה, עד כמה בקרה יש עליו?
הוא הרי מגיע לאגף סליקה של הבנק ושם סולקים מלא צ'קים. אני תוהה עד כמה מתבצעת שם בקרה על צ'ק שהופרד במכונה אוטומאטית... לדעתי יכול להיות מצב בו בעלבית מפקיד צ'ק במכונה והבנק לא שם לב שכתוב שם צ'ק בטחון או כל שטות אחרת
ואז שום בית דין ושום נעליים.
לכן הרגשתי האישית ששטר חוב יותר מגן על הדייר מאשר צ'ק שבמקרה כתוב עליו גם שהוא צ'ק בטחון והבנק מפספס את זה בתהליך הסליקה.
"your mother was a hamster and your father smelled of elderberries"

דעותיי אמנם יכולות להשתנות אך לא העובדה שאני צודק

מוות הוא הדרך של החיים להגיד לך שאתה מפוטר

כך הפכתי ל trademark

המקום: ההפגנה
הזמן: היום אחה"צ, די תחילת ההפגנה
המשתתפים: אנוכי והרוקח
אנחנו מסתובבים לנו, ועל אחד הפסלים עומדת בחורה ועושה פויז (בלי אש). אני לרוקח: "תראה, היא עושה עומרלה!"
הרוקח: "אבל זה בלי אש. אולי נזרוק עליה בקבוקי תבערה?"
אני: "לא, זו לא הפגנה מהסוג הזה".

הג'אדגט שפיתחתי ל BGU Favorites :iGoogle

להספיק עד 2010...

#7 hdan

hdan

חבר מן המניין במועדון הזהב

• גנרלים בדימוס
  • 10910 הודעות:

פורסם 30/09/2008 - 16:41

אגב, צ'ק שכתוב עליו צ'ק בטחון, ומועבר נניח במכונה אוטומאטית של סליקה, עד כמה בקרה יש עליו?
הוא הרי מגיע לאגף סליקה של הבנק ושם סולקים מלא צ'קים. אני תוהה עד כמה מתבצעת שם בקרה על צ'ק שהופרד במכונה אוטומאטית... לדעתי יכול להיות מצב בו בעלבית מפקיד צ'ק במכונה והבנק לא שם לב שכתוב שם צ'ק בטחון או כל שטות אחרת
ואז שום בית דין ושום נעליים.
לכן הרגשתי האישית ששטר חוב יותר מגן על הדייר מאשר צ'ק שבמקרה כתוב עליו גם שהוא צ'ק בטחון והבנק מפספס את זה בתהליך הסליקה.

אז באותו אופן אתה אומר שאתה יכול גם להפקיד בחשבון שלך צ'ק עבור מישהו אחר שרשום עליו "למוטב בלבד" ואף אחד לא ישים לב.
קשה לי להאמין שלא יתפסו את זה.

מתכנת? יש מי שדואג לך! פורום תכנות.

המחשב עושה בעיות? פנו אליי ואתקן! פרטים בה"פ | מעביר שיעורים פרטיים בתכנות במגוון שפות. פרטים גם כן בה"פ

עד גמר המלאי / בכפוף לתקנון / אין כפל מבצעים / טל"ח / המשתמש שומר לעצמו את הזכות להפסיק את המבצעים בכל עת וללא הודעה מוקדמת.

#8 omerle

omerle

• רשומים+
  • 4387 הודעות:

פורסם 30/09/2008 - 16:49

אז באותו אופן אתה אומר שאתה יכול גם להפקיד בחשבון שלך צ'ק עבור מישהו אחר שרשום עליו "למוטב בלבד" ואף אחד לא ישים לב.
קשה לי להאמין שלא יתפסו את זה.

אני לא יודע מה איתך, אבל כשאני מזמין פנקס צ'קים אני מזמין תמיד שכתוב על הצ'קים כבר למוטב בלבד, ואז מכונת סליקה יכולה לזהות באופן אופטי שזה צ'ק למוטב בלבד בלי להסתבך עם כתב החרטומים שלי...

כך הפכתי ל trademark

אנחנו מסתובבים לנו, ועל אחד הפסלים עומדת בחורה ועושה פויז (בלי אש). אני לרוקח: "תראה, היא עושה עומרלה!"

להספיק עד 2010...

#9 hdan

hdan

חבר מן המניין במועדון הזהב

• גנרלים בדימוס
  • 10910 הודעות:

פורסם 30/09/2008 - 16:51

אני לא יודע מה איתך, אבל כשאני מזמין פנקס צ'קים אני מזמין תמיד שכתוב על הצ'קים כבר למוטב בלבד, ואז מכונת סליקה יכולה לזהות באופן אופטי שזה צ'ק למוטב בלבד בלי להסתבך עם כתב החרטומים שלי...

אבל אתה כן כותב בכתב ידך מיהו המוטב...
בכל אופן, זה נראה לי לא הגיוני שאף אחד לא מסתכל על הצ'ק לפני שהוא מופקד.

מתכנת? יש מי שדואג לך! פורום תכנות.

המחשב עושה בעיות? פנו אליי ואתקן! פרטים בה"פ | מעביר שיעורים פרטיים בתכנות במגוון שפות. פרטים גם כן בה"פ

עד גמר המלאי / בכפוף לתקנון / אין כפל מבצעים / טל"ח / המשתמש שומר לעצמו את הזכות להפסיק את המבצעים בכל עת וללא הודעה מוקדמת.

#10 omerle

omerle

• רשומים+
  • 4387 הודעות:

פורסם 30/09/2008 - 16:57

אבל אתה כן כותב בכתב ידך מיהו המוטב...
בכל אופן, זה נראה לי לא הגיוני שאף אחד לא מסתכל על הצ'ק לפני שהוא מופקד.

נכון, מסתכלים, אבל אם נניח העבודה שלך הייתה להסתכל על אלפי צ'קים ביום, לא יכול להיות שהיית מפספס צ'ק פה וצ'ק שם?
בגלל זה יש צורך תמיד לעבוד בשיטת כבדהו וחשדהו מול בנקים.

בשטר בטחון כמו שאלון אמר, יש צורך לעבור תהליך פרוצדורלי יותר משמעותי ויחודי פר ארוע.

כך הפכתי ל trademark

להספיק עד 2010...

#11 דורון סער

דורון סער

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 30/09/2008 - 18:16

נכון, מסתכלים, אבל אם נניח העבודה שלך הייתה להסתכל על אלפי צ'קים ביום, לא יכול להיות שהיית מפספס צ'ק פה וצ'ק שם?
בגלל זה יש צורך תמיד לעבוד בשיטת כבדהו וחשדהו מול בנקים.

בשטר בטחון כמו שאלון אמר, יש צורך לעבור תהליך פרוצדורלי יותר משמעותי ויחודי פר ארוע.

אם היתה טעות טכנית של הבנק בהפקדה של צ'ק אתה מודיע לבנק והוא מתקן אותה באופן מיידי, ללא שום הליך משפטי.

אפילו אם המפקיד כבר משך את הכסף, עדין הבנק יזכה אותך באופן מיידי.

מה שכן, אני עדין לא הבנתי מה המילים "צ'ק ביטחון" אומרות. האם אפשר להפקיד צ'ק כזה או אי אפשר, וממי צריך לקבל רשות. אם צריך להגיש תביעה בבית משפט ולחכות למשפט, אז זה אומר שבעצם זה נייר שלא שווה כלום.

באותו אופן לא הבנתי מה ההליך הדרוש לגביית שטר חוב, הרי החוב נוצר מעצם קיומו של החוזה, אז מה ההבדל בין חוזה שבו רשום שיש לך חוב לבין שטר שבו רשום שיש לך חוב?

#12 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 30/09/2008 - 19:16

אם היתה טעות טכנית של הבנק בהפקדה של צ'ק אתה מודיע לבנק והוא מתקן אותה באופן מיידי, ללא שום הליך משפטי.

אפילו אם המפקיד כבר משך את הכסף, עדין הבנק יזכה אותך באופן מיידי.

מה שכן, אני עדין לא הבנתי מה המילים "צ'ק ביטחון" אומרות. האם אפשר להפקיד צ'ק כזה או אי אפשר, וממי צריך לקבל רשות. אם צריך להגיש תביעה בבית משפט ולחכות למשפט, אז זה אומר שבעצם זה נייר שלא שווה כלום.

באותו אופן לא הבנתי מה ההליך הדרוש לגביית שטר חוב, הרי החוב נוצר מעצם קיומו של החוזה, אז מה ההבדל בין חוזה שבו רשום שיש לך חוב לבין שטר שבו רשום שיש לך חוב?

בדיוק. סתם נייר.
כל הרוצה להאריך בחיים כמה שפחות שאלות!!!

Dolls of voodoo all stuck with pins
one for each of us and our sins.
So you lay us in a line, push your pins and make us humble,
only you can tell in time if we fall or merely stumble

#13 natalie214

natalie214

מנסה להשתלט על העולם

• רשומים+
  • 702 הודעות:

פורסם 01/10/2008 - 01:40

בדיוק. סתם נייר.

בשטר חוב יש לצרף ערב או שניים בצ'ק בטחון לא.
צ'ק בטחון אפשר לבטל, וגם טריק קטן וחשוב אם אתם ממלאים על הצ'ק בטחון תאריך הוא פג תוקף לאחר חצי שנה ואין שום בעל בית שבעולם, חיה או מתה, שיכול לקבל את הכסף גם אם הוא פנה להוצאה לפועל.
בכל אופן צ'ק בטחון מקנה לבעליו יותר שליטה מאשר שטר בטחון.

#14 דורון סער

דורון סער

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 01/10/2008 - 10:54

בשטר חוב יש לצרף ערב או שניים בצ'ק בטחון לא.
צ'ק בטחון אפשר לבטל, וגם טריק קטן וחשוב אם אתם ממלאים על הצ'ק בטחון תאריך הוא פג תוקף לאחר חצי שנה ואין שום בעל בית שבעולם, חיה או מתה, שיכול לקבל את הכסף גם אם הוא פנה להוצאה לפועל.
בכל אופן צ'ק בטחון מקנה לבעליו יותר שליטה מאשר שטר בטחון.

זה לא עונה על השאלה.

איך בפועל פודים שטר חוב? ואיך פודים צ'ק ביטחון?

ולגבי שטר ערבות, מה ההבדל בין חתימה על ערבות בחוזה לבין הטופס המיוחד שקונים בדואר?

(שטר ערבות ושטר חוב זה לא אותו דבר)

#15 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 01/10/2008 - 11:08

מן הסתם יהיו גם משכירי דירות שיתקלו בשירשור הזה בעתיד.

שוכר דירה נבון, צריך לתת לשירשור הזה לגווע.
והמבין יבין.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים