מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

שטר ערבות או צ'ק ביטחון?

• Please log in to reply
30 replies to this topic

#16 mor

mor

אלק בתולה.. !

• רשומים+
  • 17520 הודעות:

פורסם 01/10/2008 - 11:21

נכון, מסתכלים, אבל אם נניח העבודה שלך הייתה להסתכל על אלפי צ'קים ביום, לא יכול להיות שהיית מפספס צ'ק פה וצ'ק שם?
בגלל זה יש צורך תמיד לעבוד בשיטת כבדהו וחשדהו מול בנקים.

בשטר בטחון כמו שאלון אמר, יש צורך לעבור תהליך פרוצדורלי יותר משמעותי ויחודי פר ארוע.

א. אתה לא באמת חושב שבן אדם אחד בודק אלפי שיקים ביום...? :unsure:
ב. הבנק בודק את השיקים. ברור. בודק האם יש טעויות בכתיבתם, האם המלל תואם את הספרות, האם חתימת המושך תקינה וכו' וכו'..
ג. ישנם בנקים/סניפים שאופי עבודתם מאפשר להם לבדוק רק את השיקים הגבוהים נניח (מ-2500 שח), אחרים בודקים ממש את כולם. זה תלוי.
ד. :)

Mor is less

מורפייס מורפייס מורפייס מורפייס . . .

אלק בתולה מאמסטרדם
דוריצ'י-יש פרסום רע

"יש ישות רעה שממשיכה לגדול ולהתפשט, והיא עושה שורה ועוד שורה.
כן, רבותי, האף שלה כואב והיא יושבת ומתנפחת וחושבת שהיא מספר אחת במדינה. ואני לא מדבר על שחקנים ולא על זונות - אני מדבר על המערכת הבנקאית, שמזיינת אותנו בתחת" / כהנא צדק

#17 Baskineli

Baskineli

חזיר קפיטליסטי

• גנרלים בדימוס
  • 5472 הודעות:

פורסם 05/10/2008 - 15:02

היום הייתי בבנק הפועלים באוניברסיטה ושאלתי.

תשובת הבנקאי:
אם אתה כותב על הצ'ק "לביטחון", אז לפני שהבנק פודה את הצ'ק, הוא מתקשר אליך ומבקש אישורך. אם אתה לא נותן אישור, אז הצ'ק לא נפדה. מעבר לכך, אין שום בעיה לבטל צ'ק ביטחון.

#18 אורח - $Aviv$

אורח - $Aviv$
  • אורחים

פורסם 05/10/2008 - 15:29

היום הייתי בבנק הפועלים באוניברסיטה ושאלתי.

תשובת הבנקאי:
אם אתה כותב על הצ'ק "לביטחון", אז לפני שהבנק פודה את הצ'ק, הוא מתקשר אליך ומבקש אישורך. אם אתה לא נותן אישור, אז הצ'ק לא נפדה. מעבר לכך, אין שום בעיה לבטל צ'ק ביטחון.

ואני אחדד את תשובת הבנקאי:

מתבצע נסיון בודד לתפוס אותך, במספר הטלפון שמופיע ע"ג הצ'ק.
אם ענית, ואמרת שאין אישור, הצ'ק לא יפדה. בכל מצב אחר (שזה כולל את האפשרות שפשוט לא ענית, שמישהו אחר ענה או סתם שלא היה לבנקאי כח לחכות מספיק צלצולים עד שתענה) הצ'ק יפדה!

ואם מדובר בנסיון לפדות את הצ'ק, ולא להפקיד אותו, אז אין מזה דרך חזרה, כי התמורה לצ'ק ניתנה במזומן.

לכן, במצב של צ'ק פקדון, הייתי ממליץ לבטל אותו כבר במסירתו, כדי להבטיח שאם בעל הדירה מעוניין לפדות אותו, העניין יגיע לדיון משפטי.

הכותב עבד בעבר בבנק, והדברים מבוססים על נהלי העבודה בבנקים, נכון ללפני 6 שנים.

#19 אורח - בנקאי מדופלם

אורח - בנקאי מדופלם
  • אורחים

פורסם 05/02/2010 - 16:45

שטר חוב או שיק בטחון / צ'ק ביטחון?

וואו, בהחלט לא חסרים אנשים שמגיבים בפורומים וכותבים שטויות במיץ :)

שטר חוב - מחירו שקלים בודדים בכל סניף דואר ומימושו מתבצע דרך ההוצאה לפועל (עדיף לשוכר) או ישירות בבנק החייב אם כולל את מספר חשבון הבנק של החייב (עדיף למשכיר).

ערבות בנקאית - מימוש מיידי בבנק של החייב (עדיף למשכיר).

שיק בטחון - שיק רגיל לכל דבר הכולל בחזיתו הערה בכתב יד: "שיק לבטחון" או משהו דומה לכך.
אלא אם כן החייב הוא עובד בנק, עליו לראות את עצמו כבר מזל אם יזכה לקבל שיחת טלפון מהבנק בטרם יועבר השיק למסלקה.
דהיינו, המונח "שיק בטחון" = טעות נפוצה למדי של שוכרים שאינם מודעים לכך שהמשכיר יכול לפנות עם השיק מיד לאחר קבלתו ולממשו ללא כל מגבלה.
רוצה למסור לאדם שיק שכזה? - עשה זאת רק לאחר שלקחת בחשבון שאותו אדם יכול לקבל את הסכום המופיע בשיק גם מבלי ידיעתך.
(אהה וכמובן - עדיף למשכיר)

הכותב הינו בוגר אוני' בן גוריון ומשמש עובד בנק למחייתו.

#20 milmang

milmang

כסף

• רשומים+
  • 1965 הודעות:

פורסם 05/02/2010 - 18:10

בקיצור מה שהבנקאים מעיל אומרים זה שצ'ק ביטחון הוא בעצם פיקציה של משכירים?

אם כן, מדוע לא שמו קץ לפיקציה עד היום?

לאביב:

ביטול צ'ק זה לא עבירה פלילית?

אם המשכיר ניסה לפדות את צ'ק הביטחון מסיבה מוצדקת, אני לא עלול למצוא עצמי בפני עונש מאסר בנוסף?

מהציטוטים החביבים עלי:

It's like I've always said, you can get more with a kind word and a two- by- four
than you can with just a kind word

Koenigsegg are saying that the CCX is more comfortable. More comfortable than what… BEING STABBED?

In this house we obey the laws of thermodynamics

if I have one more piece of vomit pie, i'm going to pumpkin

#21 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 04/09/2010 - 23:28

מקפיץ, בתקווה לקבל תשובות לשאלות האחרונות שנשאלו.
אני צריך להעביר צ'ק בטחון משלושת השוכרים אל המשכיר, וכתבנו על הצ'קים שהם לפקודת המשכיר (ולא "חברת החשמל" וכו'). האם זאת טעות?
ומה לכתוב בתאריך? להשאירו פתוח, לכתוב את סוף תקופת החוזה, מה?

#22 Lance-allot

Lance-allot

כסף

• רשומים+
  • 6779 הודעות:

פורסם 05/09/2010 - 00:07

אני צריך להעביר צ'ק בטחון משלושת השוכרים אל המשכיר, וכתבנו על הצ'קים שהם לפקודת המשכיר (ולא "חברת החשמל" וכו'). האם זאת טעות?

משאירים פתוח

מוודאים שיש לך את הספח של הצ'ק מסומן ושמור

בסוף החוזה - אם חלילה לא תקבל אותו חזרה - תבטלו אותם בבנק.

#23 מביט

מביט

מבחן בר-אור

• רשומים+
  • 16621 הודעות:

פורסם 05/09/2010 - 02:30

בשום פנים לא להשאיר פתוח.
אתה משאיר בצורה כזו לבעל הדירה אופציה תיאורטית לנהוג בצורה דרקונית ולגבות אותו בכל מועד שיעלה על דעתו.

רצוי לתארך אותו לתאריך כמה שיותר רחוק, למשל כמה ימים לאחר ום החוזה.
"יזכור עם ישראל את אלו מתוכו, בשר מבשרו, אשר השתתפו בתביעות נגד קציניו וחייליו. את אלו אשר בשעת הקרב להגנת עם ישראל עמדו בהפגנות וקראו לחייליו פושעי מלחמה. יזכור את אלה אשר במחשכים חברו לגרועים שבאויבי ישראל"

המלצה על ספר

"מי שמתגלה כאנטי-ציוני הוא בהגדרה אנטישמי, שכן הוא תומך בשלילת הזכות הטבעית של העם היהודי למדינה עצמאית, המוקנית לכל עם אחר." ווינסטון צ'רצ'יל

#24 אורח - יואב

אורח - יואב
  • אורחים

פורסם 22/09/2010 - 17:53

נאמר לי בסניף הדואר שהדואר לא מוכר יותר שטרות חוב (אלו שעלו פעם שקל)

האם זה נכון? מישהוא הצליח לקנות?

#25 Fractal

Fractal

By Analogy

• רשומים+
  • 572 הודעות:

פורסם 22/09/2010 - 22:22

בקיצור מה שהבנקאים מעיל אומרים זה שצ'ק ביטחון הוא בעצם פיקציה של משכירים?

אם כן, מדוע לא שמו קץ לפיקציה עד היום?

לאביב:

ביטול צ'ק זה לא עבירה פלילית?

אם המשכיר ניסה לפדות את צ'ק הביטחון מסיבה מוצדקת, אני לא עלול למצוא עצמי בפני עונש מאסר בנוסף?

פשוט לכתוב בחוזה שניתן צ'ק מבוטל לביטחון(לרשום את מספר הצ'ק בחוזה) ושבעל הדירה חייב להודיע לך בדואר רשום שבוע-שבועיים לפני שהוא עושה בו שימוש. במידה והסיבה מוצדקת תחליף את הצ'ק המבוטל בצ'ט תקין ושלום על ישראל. (כמובן לא לשכוח לבטל את הצ'ק)

אם בעל הדירה לוקח אותך להוצאה לפועל תגיש התנגדות (שכן אם הגעת עד הלום אז הסיבה אינה מודצקת לטעמך) ותלכו למשפט.

גם אני אשים אזהרה שאין לי מושג על מה אני מדבר ושיש לקחת את הדברים שלי עם הרבה מאד מלח.

The newbie realizes that the difference between code and data is trivial
The expert realizes that all code is data
And the true master realizes that all data is code

#26 *Lin*

*Lin*

A Duck!

• מנהלי פורום
  • 2179 הודעות:

פורסם 22/09/2010 - 22:35

פשוט לכתוב בחוזה שניתן צ'ק מבוטל לביטחון(לרשום את מספר הצ'ק בחוזה) ושבעל הדירה חייב להודיע לך בדואר רשום שבוע-שבועיים לפני שהוא עושה בו שימוש. במידה והסיבה מוצדקת תחליף את הצ'ק המבוטל בצ'ט תקין ושלום על ישראל. (כמובן לא לשכוח לבטל את הצ'ק)

אם בעל הדירה לוקח אותך להוצאה לפועל תגיש התנגדות (שכן אם הגעת עד הלום אז הסיבה אינה מודצקת לטעמך) ותלכו למשפט.

גם אני אשים אזהרה שאין לי מושג על מה אני מדבר ושיש לקחת את הדברים שלי עם הרבה מאד מלח.

אפשר גם לתת צ'ק לא מבוטל, ולבטל אותו במידה ואתה חושש שבעל הדירה ישתמש בו שלא לצורך.
ואז יהיה תהליך של הוצעה לפועל, התנגדות וכו כמו שנאמר בתגובה מעלי.

לפי מה שאני מבינה, שטר בטחון נועד שלא יהיה שימוש לרעה בכסף שנועד למטרות בטחון. ביטול של צ'ק מביא לאותה פרוצדורה של הליך משפטי. (כמובן שתדאג לכסות את עצמך ולכתוב לו מכתב רשום שבגלל א,ב,ג אתה חש שהוא ישתמש בכספי הבטחון שלא לצורך ולכן אתה מבטל אותו וכאלה).

אני לא עו"ד או משהו כזה, אבל זה מה שעשינו עם בעלי הדירה הקודמים כשחששנו שינצלו את העובדה שאת הצ'ק אפשר לפדות בלי בעיה.

רוצים לספר משהו שיושב לכם על הראש כבר מלא זמן? פוחדים מתגובות של אנשים?
שתפו בשרשור שאף אחד לא יקרא (על ב"ש, כן?)

"The greatest thing you'll ever learn, is just to love and be loved in return"
Moulin Rouge

"Shall I compare thee to a summers day"

,And I miss thae days when you had one phone number and one answering machine
,and that one answering machine had one cassette tape
.and that one cassette tape, either had a message from the guy or it didn't

#27 Fractal

Fractal

By Analogy

• רשומים+
  • 572 הודעות:

פורסם 22/09/2010 - 22:42

[color="#FF00FF"]אפשר גם לתת צ'ק לא מבוטל, ולבטל אותו במידה ואתה חושש שבעל הדירה ישתמש בו שלא לצורך.
ואז יהיה תהליך של הוצעה לפועל, התנגדות וכו כמו שנאמר בתגובה מעלי.

לא יודע מה בקשר אלייך אבל אני לא אוהב לחיות בחשש. ואם בעל הדירה מחליט לפדות אותו למרות הביטול אז בכל מקרה תגיעי להליך משפטי. ואם הוא פדה אותו לפני שהספקת לבטל אז את צריכה ליזום את ההליך המשפטי ולרדוף אחריו בזמן שהוא צוחק לו להנאתו עם סיגר שמן בפה וסופר את השטרות (נראה לי שראיתי יותר מידי סרטים לאחרונה).

הכי הוגן ופשוט זה לתת צ'ק מבוטל שיוחלף באחד תקין רק במידה ויש הסכמה שצריך אכן לפעיל אותו. ואם רשום בחוזה שהצ'ק מבוטל אז בית המשפט לא יסתכל על זה בעין עקומה שכן בעל הדירה נשמר בלולאה ומודע לזה.

#28 *Lin*

*Lin*

A Duck!

• מנהלי פורום
  • 2179 הודעות:

פורסם 22/09/2010 - 22:49

לא יודע מה בקשר אלייך אבל אני לא אוהב לחיות בחשש. ואם בעל הדירה מחליט לפדות אותו למרות הביטול אז בכל מקרה תגיעי להליך משפטי. ואם הוא פדה אותו לפני שהספקת לבטל אז את צריכה ליזום את ההליך המשפטי ולרדוף אחריו בזמן שהוא צוחק לו להנאתו עם סיגר שמן בפה וסופר את השטרות (נראה לי שראיתי יותר מידי סרטים לאחרונה).

הכי הוגן ופשוט זה לתת צ'ק מבוטל שיוחלף באחד תקין רק במידה ויש הסכמה שצריך אכן לפעיל אותו. ואם רשום בחוזה שהצ'ק מבוטל אז בית המשפט לא יסתכל על זה בעין עקומה שכן בעל הדירה נשמר בלולאה ומודע לזה.

מכיון שהוא צריך להודיע לך שבועיים מראש, יש לך שבועיים לבטל אותו.
ושוב, אם תראה לבית המשפט שניסית לדבר איתו וליישב את המחלוקת וביטלת מחוסר ברירה ומרצון שלך לראות שופט לא חושבת שזה יעמוד לרעתך.

רוצים לספר משהו שיושב לכם על הראש כבר מלא זמן? פוחדים מתגובות של אנשים?
שתפו בשרשור שאף אחד לא יקרא (על ב"ש, כן?)

"The greatest thing you'll ever learn, is just to love and be loved in return"
Moulin Rouge

"Shall I compare thee to a summers day"

,And I miss thae days when you had one phone number and one answering machine
,and that one answering machine had one cassette tape
.and that one cassette tape, either had a message from the guy or it didn't

#29 Fractal

Fractal

By Analogy

• רשומים+
  • 572 הודעות:

פורסם 22/09/2010 - 22:53

מכיון שהוא צריך להודיע לך שבועיים מראש, יש לך שבועיים לבטל אותו.
ושוב, אם תראה לבית המשפט שניסית לדבר איתו וליישב את המחלוקת וביטלת מחוסר ברירה ומרצון שלך לראות שופט לא חושבת שזה יעמוד לרעתך.

הוא גם לא אמור להשתמש בו ללא סיבה. אם את סומכת כל כך על בעל הדירה אז עזבי בכלל חוזה: תלחצו ידיים תישתו לחיים ותסגרו עניין. העניין הוא שאת לא מכירה את בעל הדירה אפילו אם הוא עושה רושם נחמד ולא יכולה להיות בטוחה שהוא לא יפקיד גם בלי להודיע לך שבועיים מראש. למה לקחת סיכונים? תחסכי לעצמך כאב ראש ותיתני אותו מראש מבוטל. מה הבעיה להחליף אותו במידה ויש סיבה מוצדקת?

#30 אורח - יצחק

אורח - יצחק
  • אורחים

פורסם 30/07/2012 - 15:13

ישנו אתר שנקרא חוזים 2012 שדרכו ניתן להשיג היום שטר חוב כמו פעם וכן חוזה שכירות תמורת שקלים בודדים

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים