מעבר לתוכן

תמונה

עד כמה חשוב DSP ?

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 larki

larki

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 117 הודעות:

פורסם 16/02/2010 - 13:20

עד כמה חשוב לקחת את הקורס DSP בהנחה שאני לא עושה מסלול עיבוד אותות?
הבנתי שהקורס לא קל, שדי חוזר על הרעיונות מעיבוד אותות, אבל מצד שני, שמעתי מלא מעט אנשים שזה קורס שחשוב שירשם בתעודה... עד כמה זה נכון ? מישהו בכלל מסתכל על זה בשוק העבודה?

#2 אורח - מורג

אורח - מורג
  • אורחים

פורסם 16/02/2010 - 14:17

מבלי להתנשא, דוגמה היפוטית:
אם היית עובד שלי, והיית אומר לך לממש מסנן FIR או IIR או סתם קורולטור, והיית מתבונן בי ב"עיני עגל" כאומר "מה לעזאזל הרגע אמרת?!", לא הייתי מרוצה מהעניין.

כל אלגוריתם תקשורת\עיבוד תמונה\עיבוד קול מבוסס על מימוש מסננים כלשהם ופעולות DSP בסיסיות, בין אם בתוכנה ע"י מעבד DSP או בין אם בחומרה, במימוש בפועל (צ'יפ דיזיין) של חומרה שאחראית לביצוע פעולות כאלה במהירות גבוהה.

#3 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 19/02/2010 - 10:00

מבלי להתנשא, דוגמה היפוטית:
אם היית עובד שלי, והיית אומר לך לממש מסנן FIR או IIR או סתם קורולטור, והיית מתבונן בי ב"עיני עגל" כאומר "מה לעזאזל הרגע אמרת?!", לא הייתי מרוצה מהעניין.

כל אלגוריתם תקשורת\עיבוד תמונה\עיבוד קול מבוסס על מימוש מסננים כלשהם ופעולות DSP בסיסיות, בין אם בתוכנה ע"י מעבד DSP או בין אם בחומרה, במימוש בפועל (צ'יפ דיזיין) של חומרה שאחראית לביצוע פעולות כאלה במהירות גבוהה.

זה נכון. רק צריך גם להעריך את הסיכוי של בוגר תואר ראשון ממוצע להגיע לעבודה מהסוג הזה. להערכתי - נמוך מאוד.

אם כי כמות הקורסים הרלוונטיים לתעשיה לא כזו גדולה. ואם יש לך מספיק קורסים "מעלי ממוצע" אפשר בכל זאת לקחת את הקורס הזה.

#4 אורח - מורג

אורח - מורג
  • אורחים

פורסם 19/02/2010 - 13:37

זה נכון. רק צריך גם להעריך את הסיכוי של בוגר תואר ראשון ממוצע להגיע לעבודה מהסוג הזה. להערכתי - נמוך מאוד.

אם כי כמות הקורסים הרלוונטיים לתעשיה לא כזו גדולה. ואם יש לך מספיק קורסים "מעלי ממוצע" אפשר בכל זאת לקחת את הקורס הזה.

כ-80% מחברות המעסיקות בוגרי הנדסת חשמל בפיתוח, עוסקות בתקשורת. הווה אומר, עוסקות בעיבוד אותות (LTE, WiMAX, BT, WiFi, 10gbE וכו').

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים