מעבר לתוכן

סטודנטים חדשים ?! כנסו כנסו

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 אורח - קוריצה?!

אורח - קוריצה?!
  • אורחים

פורסם 05/08/2008 - 14:51

סטונטים חדשים בבאר שבע ?!

השרשור הזה בא לנסות ולעזור לכם קצת להבין איפה אתם נמצאים....

כמו שכבר הבנתם, קמפוס המכינות (רוח וחברה/ הנדסה/ שח"פ), הוא איננו חלק מקמפוס האוניברסיטה הראשי (בו מתקיימים לימודי התארים/ספריה וכ"ו), אלא קמפוס נפרד (עם סיפור מעניין מאחוריו שאני אכתוב בהזדמנות..) הנמצא במרחק של 2.5 ק"מ יותר לכיון מרכז העיר, יש לכך את הפלוסים והמינוסים כמו ברוב הדברים בחיים, אני כתלמיד במכינה מאוד אהבתי את ההפרדה הזו וה "אינטימיות" שנוצרת ומציגה גבול דק בין אוניברסיטה לתיכון, כי לדעתי הפלוסים הרבים עולים על המינוסים...

בכל אופן, מכיון וקמפוס המכינה (בית הייאס) איננו מקשה אחת יחד עם האוניברסיטה/המעונות, ולאור שאלות רבות שצצו כאן לאחרונה בכל הקשור לסביבת המכינה :

מצורף כאן סרטוט סכמתי של אזור המכינה והסבר קצר

תמונה מצורפת

איפה אוכלים ???

תמונה מצורפת בית היאס/ קמפוס המכינה > קפיטריה ובה סנדוויצים, מאפים, קפה וכל מיני כאלו. כמובן שגם מכונות שתייה קרה/חמה.
תמונה מצורפת בצומת מימין, בפינת שז"ר > ישנו קיוסק ( הידוע כחתוליה...,אבל תכל'ס די סביר ) ובו סנדוויצים מוכנים, פלאפל, וכל מני דברים מבושלים (חביתות, שקשוקות, שניצלים בפיתה, נקניקיות ובטח עוד כמה ) .
תמונה מצורפת במלון גולדן טוליפ > פאב - מסעדה - בית קפה "קפה תל אביב" בקומת הלובי של המלון, מחירים בהתאם.
תמונה מצורפת ברח' קרן היסוד > קונדוטוריית ג'ורג'י, מאפיים ועוגות טריים במחירים עממים, כייף בעיקר בחורף...., עוד בשדרת החנויות תמצאו חומוסייה, פיצרייה, בית קפה, פלאפל, פיצוציה , קיצ'ר- כמו שבכל מקום.
תמונה מצורפת ברסקו סיטי > מסעדה ובה ארוחות עסקיות 'על האש' וכ"ו, בית קפה, פיצוציה שבה טוסטים מומלצים בחום.
תמונה מצורפת פסז' רסקו > סבא גב'טו- בר מסעדה ובו ג'בטות מכל הסוגים, אחד המקומות היותר מומלצים בעיר, תשמעו עליו עוד רבות, עוד שם "מור נודלס בר"- מסעדת נודלסים אבל לא רק (שניהם כשרים).
תמונה מצורפת במדרחוב של קריית הממשלה > "סיאסטה" - בית קפה/מסעדה (כשר), "בית הסביח" - שווארמה/ פלאפל/ סביח/ שקשוקה.
תמונה מצורפת בקניון קריית הממשלה> מקדולנדס, מסעדת "על האש".

סידורים ככה של היום יום ???

תמונה מצורפת רפואה: אז ממול יש מרפאת מומחים של קופ"ח כללית, זה טוב אם חטפתם כאב ראש ורוצים אקמול באמצע היום, זהגם טוב לבדיקות שלעיתים צריך לעשות (רנטגן/נשים וכ"ו).
תמונה מצורפת בנקים: במלון גולדן טוליפ יש מרכנתיל דיסקונט, ברסקו סיטי יש בנק דיסקונט, בשדרת קריית הממשלה יש גם הבינלאומי, גם אוצר החייל, איגוד, ובקרוב גם מזרחי טפחות.
תמונה מצורפת שכפול מפתחות/חסר לי מסמר לתמונה ועוד : בקניון קריית הממשלה יש חנות של כלי בית ושיפוצים שם תמצאו את כל זה ועוד.
תמונה מצורפת יצירה: ברסקו סיטי יש חנות ליצירה, יש אחת גם ממול ליד פסז' רסקו.
תמונה מצורפת המכינה הרגה אותי בא לי לברוח !!!!: סוכנויות נסיעות ותיור יש ברסקו סיטי/פסז'/ קניון קריית הממשלה.
תמונה מצורפת אוהבים לטייל ? : ברסקו סיטי חנות עודפים של למטייל במחירי פגז.
תמונה מצורפת ספרים/מתנות/בגדים/נעליים/פלאפונים/מחשבים: קניון קריית הממשלה.
תמונה מצורפת צילומים של חומר לימודי: ישנם מכונות צילום במכינה, אבל אין שם מקום לרכישת/ טעינת כרטיסי צילום (אלו באוניברסיטה), ליד פסז' רסקו ישנה חנות צילומים "דהנוגרף"
תמונה מצורפת דואר: לא רחוק מביהמ"ש.

איך מגיעים???

שימו לב שסימנתי שתי תחנות אוטובוס, זו שקרובה למכינה (מימין) היא לכיוון מעונות ג', אוניברסיטה, שכ' רמות.
התחנה הרחוקה יותר (לא הרבה יותר, רק לא צמודה) בשדרות רגר היא לכיון מעונות ד', אוניברסיטה, ביה"ח.
תמונה מצורפת יש לכם רכב ?: כייף לכם, אבל בכל אופן אל תבואו איתו כי אין איפה להחנות, הכל בתשלום לפי מדחנים וכרטיסי חנייה (או :בעלי תו אוניברסיטה), ליד המלון שממול יש איזה 15 חניות בחינם אבל נדיר למצוא שם.

למי שעדיין לא התאפס, אז המכינה נמצאת די במרכז העיר וממש לא רחוק מהתחנה מרכזית (רכבת/אוטובוסים/מוניות שרות), ובטח כבר בשבוע השני הרוב יבינו שכדאי להגיע עם הציוד לשיעור ולצאת משם ישר הבייתה...

בגדול השתדלתי להעלות כאן את הפתרונות למקסימום השאלות שחשבתי שיכולות להעלות לכל מי שחדש כאן או שסתם לא מתמצא, לשאלות ספציפיות אחרות אני אשמח לנסות ולעזור.

#2 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 07/08/2008 - 12:17

איפה יש פלאפל איכותי?
ממה שאכלתי בינתיים בב"ש, די התאכזבתי.

#3 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 07/08/2008 - 12:18

אגב, תודה רבה על המדריך המפורט, מאוד שימושי.

#4 shanic86

shanic86

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים+
  • 133 הודעות:

פורסם 07/08/2008 - 12:51

תודה רבה קוריצה על ההסבר המפורט ולעניין!!
זה מאוד מעודד לשמוע כמה טיפים מאנשים שסיימו את המכינה
נשמח למדורי טיפים נוספים ממך...

כמה שאלות לי אלייך:
אנחנו כרגע בשלב שכבר שילמנו מקדמה למכינה (כל מי שהתקבל כמובן)
המכינה לא אמורה לשלוח לנו מתישהו חוברת הסברים, מערכת שעות, לוח חגים וחופשות וכד'??

למה לוקח להם שנים לעשות את זה??

#5 wild_flower

wild_flower

ברונזה

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 875 הודעות:

פורסם 07/08/2008 - 13:35

תודה רבה קוריצה על ההסבר המפורט ולעניין!!
זה מאוד מעודד לשמוע כמה טיפים מאנשים שסיימו את המכינה
נשמח למדורי טיפים נוספים ממך...

כמה שאלות לי אלייך:
אנחנו כרגע בשלב שכבר שילמנו מקדמה למכינה (כל מי שהתקבל כמובן)
המכינה לא אמורה לשלוח לנו מתישהו חוברת הסברים, מערכת שעות, לוח חגים וחופשות וכד'??

למה לוקח להם שנים לעשות את זה??

שני הוצאת מילים מפי.
ניסיתי למצוא באתר המכינה, אבל הם עדיין תקועים בשנת 2007.
"ההגיון הוא קורבנו הראשון של הרגש..."

Can anybody find me somebody to love?

#6 איליה ק.

איליה ק.

המשתמש מעליב בזמן האחרון יותר מידי אנשים והוא מתנצל מראש

• רשומים+
  • 1123 הודעות:

פורסם 07/08/2008 - 15:11

שני הוצאת מילים מפי.
ניסיתי למצוא באתר המכינה, אבל הם עדיין תקועים בשנת 2007.

תנו לזה עוד כמה ימים. מתי כדיוק היא מתחילה?

קוריצה: כל הכבוד על ההשקעה. אבל איך נעצת את זה?

#7 אורח - קוריצה?!

אורח - קוריצה?!
  • אורחים

פורסם 07/08/2008 - 18:30

היא מתחילה ב1 בספטמבר (חבר שלי מתחיל). כל הדואר מהאוניברסיטה באמת מגיע בטפטוף, אבל בסוף הכל מגיע, אני בטוח שהמידע יפורסם גם באתר (שאגב הרווחתם אתר עם ממשק נוח ואיכותי שגם מתעדכן...אצלנו היה ממשק בתצורת DOS או לכל הפחות WIN 98 ... שכמעט ולא עודכן והוחלף רק בגמר המכינה לאתר הנוכחי..), תמיד אפשר גם לטלפן למכינה ולשאול.

איך נעצתי?, גם אני מנהל פורום...

#8 אורח - חתול אפור

אורח - חתול אפור
  • אורחים

פורסם 11/08/2008 - 21:50

קוריצה אהלן ,

גם אני הולך להיות במכינה השנה .
לגבי התחנה המרכזית וללכת הבייתה .עד כמה תלמידי המכינה הלכו הבייתה והאם זה כדאי ?
מתי מתחילים ללמוד כל יום ? מה כדאי לדעת מבחנית מחירי אוכל וכו' ?
כמה זמן פנוי יש ומתי לתלמידי המכינה ? (:
תודה !

#9 איליה ק.

איליה ק.

המשתמש מעליב בזמן האחרון יותר מידי אנשים והוא מתנצל מראש

• רשומים+
  • 1123 הודעות:

פורסם 12/08/2008 - 00:26

קוריצה אהלן ,

גם אני הולך להיות במכינה השנה .
לגבי התחנה המרכזית וללכת הבייתה .עד כמה תלמידי המכינה הלכו הבייתה והאם זה כדאי ?
מתי מתחילים ללמוד כל יום ? מה כדאי לדעת מבחנית מחירי אוכל וכו' ?
כמה זמן פנוי יש ומתי לתלמידי המכינה ? (:
תודה !

אם אתה גר רחוק לא כדאי לסוע הביתה כל יום, קוריצה דיבר על יומי חמישי.
בממוצע לומדים מ9-16, יש מערכת שעות שבועית,שתקבלו שם והיא שונה כל יום בשבוע. היו לי ימים שהייתי שם מ9 בבוקר עד 10 בלילה(כולל קוס פסיכומטרי בחסות המכינה).
מה אתה רוצה לדעת על מחירי אוכל?זמן פנוי למה?

#10 slx

slx

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים+
  • 295 הודעות:

פורסם 12/08/2008 - 23:46

לימודים במכינה זה בממוצע 33-35 שעות בתקופה הכי לחוצה שכוללת גם את האנגלית ואת המעבדות בפיזיקה אבל זה לא כולל קורס פסיכומטרי שיכול לקחת עוד 6-9 שעות בשבוע...

זמן פנוי יהיה רק בשבוע-שבועיים הראשונים, אחרי זה העומס של שיעורי הבית יהיה באמת גדול ממה שתוכלו לפתור (לפחות במקרה של דר. טור)
אבל אפשר למצוא קצת זמן לנשום, אחרי הכל לא כולם מסוגלים לשבת ללמוד 16 שעות ביום...
מה שכן לעבוד ממש לא מומלץ ואנשים ששילבו עבודה עם לימודים כשהיו במכינה די ויתרו או על ציונים או על העבודה

אני הצלחתי לדחוס משמרת אחת בשבוע וזה היה בשבת

מבחינת שעות לימוד זה ממש מגוון, יש ימים שיתחילו ב 7 או 8 בבוקר ויש ימים שיתחילו ב 11 או 12 בצהריים, ויש מצב שיהיה יום בשבוע בלי לימודים בכלל.

בתחום האוכל אפשר לשבח את הפלאפל בצומת שז"ר שתלמידי המכינה מפרנסים בכבוד כל יום, הוא די טוב ויש את הקונדיטוריה ג'ורג'י שהיא קצת יקרה אבל טובה.

אני הייתי תלמיד מכינה שנה שעברה ואני יכול לומר לכל מי שמתחיל השנה המון בהצלחה ושזה לא כל כך נורא, ויכול להיות אפילו מהנה :וי:

#11 אורח - @Elichka@

אורח - @Elichka@
  • אורחים

פורסם 13/08/2008 - 00:04

סחטיקה קוריצה על ההשקעה. יצאת תרנגול מלכותי :סוגד:

#12 אורח - קוריצה?!

אורח - קוריצה?!
  • אורחים

פורסם 13/08/2008 - 02:35

סחטיקה קוריצה על ההשקעה. יצאת תרנגול מלכותי :סוגד:

:מסמיק:

תודה אליצ' ...

#13 AdiG

AdiG
  • רשומים
  • 2 הודעות:

פורסם 26/08/2009 - 13:51

מישהו ניסה פעם לנסוע מהמעונות של האוניברסיטה למכינה באופניים? כמה זמן זה לוקח?
ואם אני מחליטה ללכת את זה ברגל כמה זמן זה לוקח?
ואם אני נוסעת באוטובוס, מה מחיר הכרטיס ו... כמה זמן זה לוקח?

תודה!

#14 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 26/08/2009 - 14:42

מישהו ניסה פעם לנסוע מהמעונות של האוניברסיטה למכינה באופניים? כמה זמן זה לוקח?
ואם אני מחליטה ללכת את זה ברגל כמה זמן זה לוקח?
ואם אני נוסעת באוטובוס, מה מחיר הכרטיס ו... כמה זמן זה לוקח?

תודה!

אופניים לוקח בערך 10-15 דקות
ברגל 20-30 דקות. מאד נחמד ללכת ברגל בעיקר כשזה עם עוד אנשים פחות נחמד כשיש 700 מעלות בחוץ
אוטובוס קו 7 עולה נדמה לי 3.60 לוקח לו איזה 5-10 דקות נסיעה ועוד קצת הליכה אחרי זה מהצומת למכינה
הכי מומלץ לדעתי זה אופניים עם יש

#15 אורח - קוריצה?!

אורח - קוריצה?!
  • אורחים

פורסם 26/08/2009 - 14:44

להערכתי, המכינה רחוקה ממעונות ג' משהו כמו עשר דקות רכיביה על אופניים, אולי רבע שעה, קשה לי להאמין שיותר. (לא התנסתי, הערכה בלבד)
אני עשיתי את ההליכה מהמכינה לאוניברסיטה בבערך 15-20 דק'.
מחיר אוטובוס בבאר שבע לדעתי הוא 3.80 לא? הבינותי בעבר כי הקו הוא יחסית ארוך, לא התנסתי אך כך בזמנו אמרו הסטודנטים שכן נסעו בו.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים