מעבר לתוכן

שאלות לבוגרי המכינה!

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 אורח - סטודנט להנדסה

אורח - סטודנט להנדסה
  • אורחים

פורסם 21/09/2010 - 10:41

שלום לתלמידי המכינה או למעוניינים ללמוד בה!
ראשית חג סוכות שמח.

אני סטודנט להנדסה בבן גוריון ומצטיין המכינה לפני שנתיים.
אם למישהי/ו יש שאלות או חוסר ודאות לגבי נושאים מסוימים במכינה אני אשמח לתת מענה.
מה שחשוב לי להדגיש זה שהלימודים במכינה (מניסיון) יש להם נדבך חשוב מאוד הן בקבלה שלכם לאוניברסיטה והן בהסתגלותכם ללימודים האינטנסיבים בה.
לכן אני ממליץ לכולכם להשקיע את ה - 9 חודשים של המכינה ולאחר מכן מובטח הקלה בהמשך. (הזורעים בדמעה ברינה יקצרו.. זכרו תמיד !!)

שיהיה לכם בהצלחה ושנה אקדמית מופלאה !

#2 Nimirooyn

Nimirooyn

אני לא גזען. אני סתם לא אוהב אף אחד, אל תרגיש מיוחד.

• רשומים+
  • 1694 הודעות:

פורסם 21/09/2010 - 18:29

אני אשמח אם תרשם ואני אהפוך את זה לנעוץ.
Nimirooyn

החיים מחכים לאף אחד וממתינים לכולם,
המוות מוכן לקבל את כולם ונמצא שם תמיד בשבילך,
היחידי שלא רוצה ממך שום דבר חוץ משיחה טובה-
אני B)

eggplant taste like eggplant, but meat taste like murder and murder taste pretty god damn good!

תחפשו אותי בלבן XD

#3 אורח - ירדן

אורח - ירדן
  • אורחים

פורסם 18/12/2010 - 21:22

יש לי שאלה, פחות לגבי המכינה, יותר לגבי המשך הלימודים.
אני בעיקרון רוצה ללמוד הנדסת איכות הסביבה. לא ממש איכפת לי במה יהיה התואר הראשון. הבנתי שכדי להתקבל לזה צריך פשוט ממוצע 80 ומעלה בתואר כלשהו בהנדסה. השאלה שלי היא איזה תואר יוכל לתת לי רקע טוב להנדסת איכות הסביבה? ובאיזה מהתארים בהנדסה באמת ריאלי לקבל מעל ממוצע 80? תודה.

#4 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 12/10/2012 - 16:08

אתה יודע איזה מחשבון כדי לקנות?
ואיזה מחשבון משתלם לקנות לתואר...
תדה

#5 אורח - TOMER89

אורח - TOMER89
  • אורחים

פורסם 19/09/2013 - 10:08

אהלן, קיבלתי מידע מטריד מחבר שסיים את המכינה בשנה האחרונה, הוא טען כי חבר טוב שלו שסיים בהצלחה איתו לא הצליח להתקבל למדעי המחשב אף על פי שסיים את המכינה בצורה טובה מאוד, ולמרות זאת התקבל להנדסת מכונות.
הוא טען כי המכינה לא ממש עוזרת להתקבל למדעי המחשב מכיוון שלמדעי המחשב צריך סכם כמותי שנמדד על פי ממוצע בגרויות, ושהמכינה מחליפה אך ורק את ציוני המטמטיקה פיזיקה ואנגלית בבגרות, מה שעדיין לא מספיק להעלות את ההמוצע לסכם הנדרש ברוב המקרים...
רציתי לדעת האם זה אמת, כי לכאורה מפרסמים את המכינה כתחליף לתעודת הבגרות הרי!
תודה מראש

#6 MaorMTA

MaorMTA
  • רשומים
  • 5 הודעות:

פורסם 22/09/2013 - 11:55

ע"פ בדיקה קצרה באתר האוניברסיטה, הקבלה למדעי המחשב היא לפי סכם כמותי שמחושב ע"י כמותי בפסיכומטרי, מתמטיקה וממוצע בגרות.

ברמת העיקרון, אני חושב שבאמת עדיף לעשות קורס בגרות של 5 יחידות במכון פרטי במשך כמה חודשים, מאשר ללמוד שנה שלמה.

מצד שני אולי 5 יחידות בפיזיקה ישפרו לך את הממוצע וככה בכל זאת יצא לך משתלם ללמוד במכינה.

אני חושב שהכי טוב להתקשר למכינה או לאוניברסיטה ולשאול.

#7 אורח - מעין

אורח - מעין
  • אורחים

פורסם 02/07/2014 - 01:29

שלום, אני מתעניינת במכינה להנדסה באוניברסיטת בן גוריון ולהמשיך להנדסת תעשייה וניהול אבל יש לי כמה חששות..
בתור תלמידת תיכון, לא השקעתי בלימודים, עשיתי 3 יחידות מתמטיקה ולא הרחבתי שום דבר שיוכל לעזור לי להתקבל להנדסה כמו פיזיקה למשל. מבחינת אנגלית אני מעולה ויש לי פטור.
עשיתי פסיכומטרי, השקעתי בפעם הראשונה וקיבלתי 715 (הציון הכמותי שלי הוא 136)
אבל עדיין הבגרויות שלי לא מספיקות לי, מכוני בגרות לא מוכנים שאני אלמד 5 יחידות כמו שאני צריכה כדי להתקבל בטענה שזו היא קפיצה גדולה מדי.
הבנתי שהמכינה בבן גוריון בעייתית ושהרוב לא מתקבלים, רציתי לשאול אם עם נתונים כמו שלי (ומוטיבציה רבה) כדאי לי ללכת על זה או שזאת גם כמו שטוענים, קפיצה גדולה מדי? תודה רבה.

#8 אורח - מאור

אורח - מאור
  • אורחים

פורסם 04/08/2014 - 11:08

הדבר הכי טוב שאפשר לעשות לפני המכינה זה להגיע עם ציון כמותי גבוה. 136 זה אחלה ציון, אם את חושבת שאת מסוגלת ליותר אם תלמדי רק כמותי, יכול להיות שישתלם לך לגשת שוב לפני תחילת המכינה ולשפר אותו עוד קצת אפילו,

מה שטוב במכינה זה שתעודת הבגרות שלך לא משנה (כל עוד את רוצה ללמוד הנדסה) בקבלה ללימודים, מתחשבים רק בציון כמותי, פיזיקה ומתמטיקה (ממוצע בגרות עוזר למי שיש ממוצע ממש גבוה).

המכינה מאוד קשה ועמוסה, ולך יהיה אפילו יותר קשה כי אין לך רקע מקדים, אבל הכל תלוי בך, אם תגיעי ובאמת תשקיעי את כל כולך כמו שאת אומרת, אני מאמין שיהיה בסדר.

אם תחליטי ללכת על זה, תתכונני לשנה נורא אינטנסיבית ותצטרכי להשקיע המון, בשורה התחתונה מהניסיון שלי בדרך כלל מי שמשקיע באמת במכינה מצליח להתקבל.

#9 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 07/03/2015 - 13:28

כמה אחוזים מבוגרי המכינה מצליחים להוציא ציונים טובים? ממליץ לכם לחפש ביוטיוב מכינה להנדסה בן גוריון, לפי הסרטון זה קשה מאוד להוציא ציון נורמלי (אני צריך באיזור ה85 לפחות), ומכאן אולי זה לבזבז שנה.
אני מאוד רוצה ללמוד באוניברסיטה ב"ג, חשוב לי להבין אם זו האופציה הכי נכונה ולא בזבוז גדול של זמן וכסף.
בנוסף אם מישהו יודע, כמה סטודנטים לומדים במכינה בערך בכל שנה, ואיפה הכי כדאי לגור בזמן הזה.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים