מעבר לתוכן

גדר חיה

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 אורח - ג'

אורח - ג'
  • אורחים

פורסם 23/08/2008 - 20:47

שלום לכולם,

אני גר בדירת קרקע ויש לי גדר נמוכה, וכל השכנים יכולים להסתכל פנימה. אני רוצה לגדל צמחייה שתשמש לי כ"גדר חיה" ובעצם תהווה גדר מצמחים. לפי מה שהבנתי אלה צמחי פרא שלא צריך להשקיע בהם הרבה והם גדלים לגבהים גדולים לבד. מישהו יודע איפה משיגים כאלה ואיך בכלל קוראים להם? ואחרי שקניתי, איך אני "שותל" אותם על גדר?

#2 Brundlefly

Brundlefly

Air guitar hero

• רשומים+
  • 1273 הודעות:

פורסם 25/08/2008 - 15:23

עצה שלי- לך לירקן וקנה כמה בטטות. שים אותן במים עד שיצאו שורשים ואז תשתול אותן באדמה. הן מוציאות אח"כ ענפים מטפסים מאוד יפים שנתפסים לגדר בעצמם, גדלות דיי מהר ולפי מה שהבנתי ברגע שהן תופסות טוב באדמה הן ממש מתפרעות :) בהצלחה

MTV, what have you done to me? Save my soul, set me free
Set me free, what have you done to me? I can't breath... I can't see
World War III when are you coming for me? Been kicking up sparks, we set the flames free
The windows are locked now, so what'll it be?
A house on fire? A rising sea?

#3 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 25/08/2008 - 23:06

שלום לכולם,

אני גר בדירת קרקע ויש לי גדר נמוכה, וכל השכנים יכולים להסתכל פנימה. אני רוצה לגדל צמחייה שתשמש לי כ"גדר חיה" ובעצם תהווה גדר מצמחים. לפי מה שהבנתי אלה צמחי פרא שלא צריך להשקיע בהם הרבה והם גדלים לגבהים גדולים לבד. מישהו יודע איפה משיגים כאלה ואיך בכלל קוראים להם? ואחרי שקניתי, איך אני "שותל" אותם על גדר?

האם אתה רוצה צמח שיתפס לך על הגדר? או פשוט שיחים שתשתול צפוף ויצרו לך חיץ וההסתרה מהשכנים?
בכל מקרה כדאי ללכת למשתלה ולראות מה מציעים לך. כדאי גם להדגיש שאתה מעוניין בצמח חזק, שלא נוטה לחלות וגדל מהר יחסית.
בהצלחה

#4 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 31/08/2008 - 07:20

אני רוצה צמח שיטפס לי על הגדר. אתה יודע שם של שיח כזה? הייתי במשתלה והיא לא הבינה מה אני רוצה.

בקשר לבטטות, יש לך תמונה של כזה דבר? אתה בטוח שזה צפוף כמו גדר חיה?

#5 bamb@4@ll

bamb@4@ll

לסביות הן העתיד של מדינת היהודים

• מנהלי פורום
  • 2916 הודעות:

פורסם 08/09/2008 - 11:29

אני רוצה צמח שיטפס לי על הגדר. אתה יודע שם של שיח כזה? הייתי במשתלה והיא לא הבינה מה אני רוצה.

לשכן שלי יש משהו, נדמה לי שמדובר בפסיפלורה, ממש יעיל, מטפס כמו ניגר (נו אופנס אול אוף יו אפרו אמריקנס הו ריד אין דיס פורום). גם המלפפונים שולחים קנוקנות כאילו הם מנסים להוריד את השמים. גם גפן היא אופציה.
www.games.co.il

נפתח! כולכם מוזמנים!

#6 אורח - א

אורח - א
  • אורחים

פורסם 08/09/2008 - 11:56

הבעיה עם בטטות זה שהם עלולות למות בחורף. וגם אם הם לא ימותו השנה, בעוד שנתיים שלוש יבוא חורף קשה והם ימותו.
לגבי מטפסים, מה שעולה לי לראש זה: גפנית מחומשת, יסמין (ריח טוב וצמח חזק), יערה (הרבה פריחה וצמח חזק), סולנום יסמיני (גם צמח חזק), פסיפלורה (אפשר גם את הסוג למאכל, אבל הזן ההדור יותר חזק ופחות נוטה לקבל מחלות), בוגונווליה (לא ממש מטפס, אבל תראה איך זה נראה באוניברסיטה. צמח יפהפה). כולם ילכו טוב באקלים הבאר שבעי.

בכל מקרה, באיזה משתלה היית לעזאזל, שהם לא יודעים להציע מטפסים? זה אלף-בית של גננות...

#7 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 08/09/2008 - 21:28

הבעיה עם בטטות זה שהם עלולות למות בחורף. וגם אם הם לא ימותו השנה, בעוד שנתיים שלוש יבוא חורף קשה והם ימותו.
לגבי מטפסים, מה שעולה לי לראש זה: גפנית מחומשת, יסמין (ריח טוב וצמח חזק), יערה (הרבה פריחה וצמח חזק), סולנום יסמיני (גם צמח חזק), פסיפלורה (אפשר גם את הסוג למאכל, אבל הזן ההדור יותר חזק ופחות נוטה לקבל מחלות), בוגונווליה (לא ממש מטפס, אבל תראה איך זה נראה באוניברסיטה. צמח יפהפה). כולם ילכו טוב באקלים הבאר שבעי.

בכל מקרה, באיזה משתלה היית לעזאזל, שהם לא יודעים להציע מטפסים? זה אלף-בית של גננות...

תודה לכולם על ההצעות. אני איישם, ואם זה יעבוד אז אשלח תמונות. :)

#8 אורח - Guest_דן_*

אורח - Guest_דן_*
  • אורחים

פורסם 01/11/2008 - 22:12

שלום רב

אלו עצים מומלצים לבניית גדר חיה
ואיזה מרחק יש לשים בין אחד לשני ?
אני מעוניין בעצים נוחים לא דוקרניים וגם שיהיו יפים

תודה

#9 אורח - וווווו

אורח - וווווו
  • אורחים

פורסם 27/06/2015 - 14:49

דן , לשאלתך-פיקוס

20 סנטימטר אחד מהשני. בהצלחה!

#10 kidumyashir

kidumyashir
  • רשומים
  • 1 הודעות:

פורסם 21/08/2015 - 11:16

רשום באתר של בלנקו פרגולות 30 ס"מ מומלץ אך הייתי ממליץ להתקשר ולשאול שם. הם מומחים אמיתיים לדברים האלו ובעל המקום מאוד חביב.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים