מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

עוגיות שוקולד צ'יפס מפתיעות

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 itsi bitsi

itsi bitsi

כסף

• רשומים+
  • 1259 הודעות:

פורסם 20/12/2010 - 11:39

מתכון שהיה במוסף האחרון של זמנים מודרנים.
הכנתי ומשום מה המרקם של התערובת לא יצא כמתואר וחשבתי שזה לא יעבוד, אבל הן יצאו כ"כ כ"כ טעימות!!!
השתמשתי בשוקולד צ'יפס לבן כי זה מה שהיה. אני מניחה שעם שוקולד מריר זה יצא אפילו יותר טעים.

מצרכים (לפי המתכון אמורות לצאת 50 עוגיות, לא יצאו קצת יותר משלושים):
150 גר' חמאה רכה
כוס ושליש סוכר לבן בלבד
ביצה
כפית תמצית וניל
חצי כפית מלח
חצי כפית אבקת סודה לשתיה
כוס ושליש קמח
שני שליש כוס שוקולד צ'יפס
40 גר' תפוצ'יפס (קונים שקית קטנה של 50 גר' ומורידים קצת)
כוס גדושה שמיניות בייגלה מלוח בלי שומשום.

ההכנה:
מחממים תנור ל-180 מעלות.
מקציפים את החמאה הרכה עם הסוכר כ-2 דק' עד שנוצרת תערובת רכה ואוורירית. מוסיפים את הביצה והוניל ומקציפים כ2 דקות, עד שנוצרת תערובת קרמית ואוורירית. מוסיפים לקערה קמח ושוקולד צ'יפס, ולא מערבבים.

מרסקים את התפוצ'יפס עם פטיש שניצלים או כל מה שבא לכם (לפתוח חור קטן כדי שיווצר פתח אוויר שיקל על הריסוק). לא נורא אם נשארות חתיכות קצת יותר גדולות, אבל תשתדלו לרסק קטן. שופכים את הפירורים לקערה.
עושים אותו דבר עם הבייגלה (להזהר לא לרסק יותר מדי-שלא יהפכוך לאבקה). שופכים גם את פירורי הבייגלה לקערה ומערבבים עם הקמח, השוקולד והתפוצ'יפס לבלילה רכה.
מעבדים במיקסר רק עד שהקמח נספג בבצק ולא יותר! עיבוד יתר יהרוס את המרקם של העוגיות.

יוצרים כדורים בקוטר 2-2.5 ס"מ ומרווחים על תבנית המכוסה בנייר אפיה. אופים 8-10 דק', רק עד שהשוליים מזהיבים מעט. מרכז העוגיות יראה לא מוכן-לא להתפתות להמשיך באפיה.

בתיאבון!
תמונה מצורפת

#2 nnnetaly

nnnetaly

I ain't lost, just wandering

• גנרלים בדימוס
  • 16182 הודעות:

פורסם 20/12/2010 - 12:07

נשמע מעניין, אבל מה זה -

סיצה

:unsure:

תמונה מצורפת

#3 Peaches

Peaches

קטנונית אך חביבה (ותודה למיפ)

• גנרלים בדימוס
  • 14237 הודעות:

פורסם 20/12/2010 - 12:20

נשמע מעניין, אבל מה זה -
:unsure:

ביצה. ה-ס' ליד ה-ב'.
But home is where the heart is
So your real home’s in your chest

#4 itsi bitsi

itsi bitsi

כסף

• רשומים+
  • 1259 הודעות:

פורסם 20/12/2010 - 15:20

ביצה. ה-ס' ליד ה-ב'.

אכן.
נערך.
תמונה מצורפת

#5 אורח - דנה

אורח - דנה
  • אורחים

פורסם 15/07/2011 - 01:15

למה נראה לי שהמתכון הזה יצא מכלל שליטה?? לא שהוא לא טעים, לא ניסיתי אותו, אבל נראה לי שהמתכון המקורי היה תקין, אולם דיסלקט או סתם אחד לא חכם ראה במצרכים שכתוב: שוקולד צ'יפס חתוך, והבין שהוא צריך גם שוקולד וגם צ'יפס.. בקשר לביגלה אין לי מושג, אולי אמרו שאפשר לעשות מהעוגיות צורה כמו ביגלה..:) אין לדעת.. בכל אופן אשמח אם אנשים שעשו את המתכון הזה יחוו דיעה..

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים