מעבר לתוכן

- - - - -

גאונים בלבד.

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#16 אורח - משה

אורח - משה
  • אורחים

פורסם 25/03/2005 - 08:33

גיל,
ישנן שתי אפשרויות או שהשחקן מוותר על תורו ואז השחקן הבא אחריו יודע שהוא ויתר או שהשחקן הראשון ניחש ונגמר המשחק.
לשיטתך כל פעם שחקן אחד מנחש\מוותר ומתחילים משחק מחדש. במקרה זה אם קיימים שלושה שחקנים לא נראה לי כי ניתן להגיע להסתברות של 7/8 מקסימום להסתברות1/2.

גם לא הבנתי תשובתך "כל שחקן בתורו "- כלומר בסיבוב אחד יכול לנחדש גם השני או השלישי בתור.

נראה לי שהחישוב שלי לגבי ארבעה לא תקין בנקודה אחת וההסתברות היא: 3/4 +2/3*1/4 כי ההסתברות להיות עם שלושה כובעים בדיוק מתוך שני מצבי עולם (שלושה בדיוק או ארבעה בדיוק) הינה 2/3

#17 גיל אלון

גיל אלון

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 257 הודעות:

פורסם 27/03/2005 - 19:10

גיל,
ישנן שתי אפשרויות או שהשחקן מוותר על תורו ואז השחקן הבא אחריו יודע שהוא ויתר או שהשחקן הראשון ניחש ונגמר המשחק.
לשיטתך כל פעם שחקן אחד מנחש\מוותר ומתחילים משחק מחדש. במקרה זה אם קיימים שלושה שחקנים לא נראה לי כי ניתן להגיע להסתברות של 7/8 מקסימום להסתברות1/2.

גם לא הבנתי תשובתך "כל שחקן בתורו "- כלומר בסיבוב אחד יכול לנחדש גם השני או השלישי בתור.

נראה לי שהחישוב שלי לגבי ארבעה לא תקין בנקודה אחת וההסתברות היא: 3/4 +2/3*1/4 כי ההסתברות להיות עם שלושה כובעים בדיוק  מתוך שני מצבי עולם (שלושה בדיוק או ארבעה בדיוק) הינה 2/3

<{POST_SNAPBACK}>

בוא נעשה סדר בדברים. לשיטתך, יש שתי אפשרויות - כפי שאמרת, או שהשחקן מוותר על תורו ואז השחקן הבא אחריו יודע שהוא ויתר או שהשחקן הראשון ניחש ונגמר המשחק.
עם החוקים האלה, אני יכול להגיע ל- 3/4 בשלושה שחקנים: אם השחקן הראשון רואה שלשני השחקנים האחרים יש צבע זהה הוא יאמר את הצבע הנגדי, אחרת הוא ישתוק.
אם השחקן הראשון שתק, השחקן השני יאמר את הצבע הנגדי לשחקן השלישי.
זו אסטרטגיה שנכשלת רק אם לכל השחקנים אותו הצבע.
ואני יכול להגיע ל- 7/8 בארבעה שחקנים:
אם השחקן הראשון רואה שלשחקנים ב' ג' ו- ד' יש את אותו הצבע הוא יאמר את הצבע ההפוך.
אם לא, אז הוא שותק, ואז שלושת השחקנים הנותרים ממשיכים ע"פ האסטרטגיה הקודמת.
ושוב, זו אסטרטגיה שנכשלת רק אם לכל השחקנים אותו הצבע.

לעומת זאת, יש אפשרות נוספת. כל השחקנים רושמים את הבחירה שלהם (צבע או לא להגיד כלום) על שלט ומניפים את השלט בו זמנית. זו חידה יותר קשה (בשביל 1000$ צריך לעבוד ;) )

#18 אורח - אלישה

אורח - אלישה
  • אורחים

פורסם 06/02/2016 - 16:09

שלושה חברים נכנסים לקזינו ומשחקים ב"משחק הכובעים", לפיו כל פעם יניח הדילר כובע בצבע כחול או אדום על ראשי שלושת השחקנים מבלי שיוכלו לראות את הכובע שעל ראשם - אלא רק את כובעי חבריהם. בכל פעם עליהם לנחש את צבע כובעם או לוותר על התור, מבלי להתייעץ או לשוחח עם חבריהם.

מספיק שאחד מן השלושה יפתור נכונה כדי שכולם יזכו - בתנאי שאף אחד לא טעה. מטרת החידה היא למצוא אסטרטגיה למשחק, כדי שהשחקנים יוכלו להרוויח 75 אחוז מהפעמים. שאלה נוספת: האם ניתן לתכנן אסטרטגיה אפילו רווחית עוד יותר, על שימוש ביותר אנשים? ואם כן, לכמה אנשים נזדקק?
שלושה חברים נכנסים לקזינו ומשחקים ב"משחק הכובעים", לפיו כל פעם יניח הדילר כובע בצבע כחול או אדום על ראשי שלושת השחקנים מבלי שיוכלו לראות את הכובע שעל ראשם - אלא רק את כובעי חבריהם. בכל פעם עליהם לנחש את צבע כובעם או לוותר על התור, מבלי להתייעץ או לשוחח עם חבריהם.
אפשר שפשוט יקבעו בן אדם אחד

מספיק שאחד מן השלושה יפתור נכונה כדי שכולם יזכו - בתנאי שאף אחד לא טעה. מטרת החידה היא למצוא אסטרטגיה למשחק, כדי שהשחקנים יוכלו להרוויח 75 אחוז מהפעמים. שאלה נוספת: האם ניתן לתכנן אסטרטגיה אפילו רווחית עוד יותר, על שימוש ביותר אנשים? ואם כן, לכמה אנשים נזדקק?

#19 shahav

shahav

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 177 הודעות:

פורסם 07/02/2016 - 12:21

http://forum.bgu.co....howtopic=241409

!Hi! I'm a signature virus! copy me into your signature to help me spread

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים