מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

חידות מתוך ראיונות עבודה

• Please log in to reply
461 replies to this topic

#451 אורח - שקשוקי

אורח - שקשוקי
  • אורחים

פורסם 30/04/2012 - 07:06

אבל זה שהפתיל קבוע - זה מה שנראה לי לא תקין

#452 אורח - -עידו

אורח - -עידו
  • אורחים

פורסם 30/04/2012 - 12:07

אני לא בטוח שאני מבין אותך עד הסוף... אני אנסה להסביר כמירב הבנתי, אחרת תצטרך להסביר למה אתה מתכוון ב"לא תקין"

יש הנחות פיסיקליות מסוימות. למשל, אתה לא מצפה שברגע שתדליק פתיל הוא יעוף באויר, גם אם זה לא מצוין במפורש בחידה.
יש כל מיני סוגי פתילים, הם יכולים להיות אחידים, הם יכולים להיות מורכבים מחומרים שונים, אבל בסופו של דבר הם מוצר פיסיקלי דומם.
זה נכון שלבעירה של חומר יש סטטיסטיקה מסוימת, ואני מודה שאני לא בקיא בה, אבל כאשר אומרים בשאלה שזמן הבעירה של פתיל הוא שעה, ניתן להבין שמתעלמים בשאלה מרנדומיות זאת.
תחת ההנחות האלה, בהנחה שזמן הבעירה של כל הפתיל הוא קבוע, זמן הבעירה של כל חלק בפתיל הוא קבוע. זה נגזר מהחומר באותו חלק והעובי שלו, וזה דבר שעבור פתיל נתון לא משתנה.

#453 אורח - שקשוקי

אורח - שקשוקי
  • אורחים

פורסם 30/04/2012 - 15:33

זה לא סביר לצפות שכאשר קצב הבעירה אינו אחיד אזי גם קצב בעירת הפתיל יהיה כזה?

#454 אורח - -עידו

אורח - -עידו
  • אורחים

פורסם 01/05/2012 - 09:54

אני אנסה לתת דוגמה שתסביר לך את ההבדל בין אחיד לקבוע.
אנחנו הולכים לעלות על הר. הוא מתחיל בגובה פני הים-0, ומסתיים בגובה 500 מטר, ואורך המסלול הוא 2000 מטר (כלומר הולכים 2000 מטר, עולים בגובה 500). אומרים לנו שהעלייה לא אחידה. מה הכוונה? יכול להיות שעל תחילת הדרך תהיה עלייה מאוד קשה, ומגיע לגובה 400 מטר אחרי הליכה של 600 מטר, ואח"כ ההליכה תהיה הרבה יותר מישורית. יכול להיות שתהיה עלייה חדה, חלק מישורי לחלותין, ואז עוד עלייה תלולה. זה בניגוד לעלייה אחידה, שבה השיפוע כל הזמן אותו שיפוע.
עכשיו, ברור שהמסלול הוא קבוע. כלומר, אם נעלה אותו עכשיו עוד בעוד שעה זה אותו מסלול, אנחנו פשוט לא יודעים איך הוא נראה. ההר לא משתנה...

אותו דבר בפתיל, רק עם זמן במקום גובה.

#455 מיקסולידי

מיקסולידי

שלום, אפשר לבוא אליך ?

• מנהלי פורום
  • 45602 הודעות:

פורסם 01/05/2012 - 19:43

אני אנסה לתת דוגמה שתסביר לך את ההבדל בין אחיד לקבוע.
אנחנו הולכים לעלות על הר. הוא מתחיל בגובה פני הים-0, ומסתיים בגובה 500 מטר, ואורך המסלול הוא 2000 מטר (כלומר הולכים 2000 מטר, עולים בגובה 500). אומרים לנו שהעלייה לא אחידה. מה הכוונה? יכול להיות שעל תחילת הדרך תהיה עלייה מאוד קשה, ומגיע לגובה 400 מטר אחרי הליכה של 600 מטר, ואח"כ ההליכה תהיה הרבה יותר מישורית. יכול להיות שתהיה עלייה חדה, חלק מישורי לחלותין, ואז עוד עלייה תלולה. זה בניגוד לעלייה אחידה, שבה השיפוע כל הזמן אותו שיפוע.
עכשיו, ברור שהמסלול הוא קבוע. כלומר, אם נעלה אותו עכשיו עוד בעוד שעה זה אותו מסלול, אנחנו פשוט לא יודעים איך הוא נראה. ההר לא משתנה...

אותו דבר בפתיל, רק עם זמן במקום גובה.

היה פוטנציאל לפשט בתחילת המטאפורה שלך, אבל לדעתי איבדת את זה קצת...;)
אני אנסה להמשיך:
אותה דוגמה, אותם נתונים (הר, מסלול, שיפועי עלייה שונים שגורמים למסלול לא אחיד וכו' וכו').

אם אנחנו הולכים (נניח צעד בשנייה), ייקח לנו זמן מסוים וקבוע לסיים את המסלול מתחתית ההר לפיסגה. לפיכך, אם חבר (=הצתת הפתיל בצידו השני) שהולך בקצב זהה לשלנו ייצא בכיוון ההפוך (מהפיסגה לתחתית) ברגע שאנו יוצאים לדרכנו (=הצתת הפתיל מצידו האחד), ברור שניפגש בדיוק לאחר מחצית מהזמן שלקח לנו לסיים את העלייה לבדנו. עקב אופי המסלול (=פתיל) אין לנו שום דרך לדעת באיזו נקודת גובה ניפגש - יכול להיות 250 מ' (=אמצע הפתיל) ויכול להיות כל דבר אחר, אבל הפגישה (=בעירת הפתיל עד כלות) מוכרחה להתרחש אחרי מחצית הזמן.

*בדיוק אותו הסבר עם הפתיל, הגובה מתחלף עם הנקודה בה נהיה על הפתיל (ולא כמו שכתבת עידו, זמן במקום גובה).

#456 אורח - Ron

אורח - Ron
  • אורחים

פורסם 07/08/2012 - 18:15

אומנם פתרתי את השאלה הזאת נכון אבל לא מצאתי את ההגיון מאחוריה...

לפניך 5 עובדות:

1. גלי רצה מהר יותר מנועם, אך פחות מהר מנעמה
2. שלומית רצה הכי לאט
3. נעמה וסיוון רצות באותה מהירות
4. סיוון רצה יותר מהר משלומית
5. נועם רצה מהר יותר מנטע

אילו מהעובדות הנ"ל הכרחיות למסקנה שסיוון רצה מהר יותר מנטע?

א. 2,3,4
ב. 1,3,4
ג. 1,2,3
ד. 1,5,3

ועוד שאלה קטנה....
סדרה חשבונית
2,2,4,12,16,80
מה יגיע אחרי ה- 80?

מה בין ה- 14 ל- 48?
48, , 14, 7, 4, 3

Answer to 2: 86

#457 אורח - אורחת

אורח - אורחת
  • אורחים

פורסם 17/12/2012 - 20:28

חידות מתוך ראיון עבודה במלאנוקס:

1.לפניכם מערך עם מאה תאים. הערכים 1-100 משובצים במערך בסדר אקראי. נאמר לכם שאחד התאים מחוק. איך תדעו איזה ערך נמחק? במינימום קריאות ומינימום זיכרון.
תשובה: נחסר את סכום התאים מ 100/2*101
עכשיו נתון לכם ששני תאים מחוקים
נוסיף משוואה ע"י חישוב המכפלה של התאים או סכום הריבועים

2. כמה נקודות יש על כדור הארץ שמקיימות שאם נלך מהן ק"מ אחד צפונה ואז ק"מ מערבה ואז ק"מ דרומה נחזור לאותה הנקודה?

תשובה: אינסוף. הקוטב הדרומי הוא נקודה כזו. חוץ מזה כל נקודה שנמצאת ק"מ דרומה מקו הרוחב שהיקפו ק"מ. כנ"ל כל נקודה שנמצאת ק"מ דרומה מקו הרוחב שהיקפו חצי, שליש, רבע ק"מ וכו'.

3.החידה על המלך עם בקבוקי היין המורעלים, מופיעה פה בשרשור.

4. החידה עם הנורה והשולחן המסתובב: יש שולחן עם נורה כבויה וארבעה מתגים (מתג בכל פינה) לא רואים אם המתגים פתוחים או סגורים. הנורה תדלק רק כאשר כל המתגים באותו המצב. אתם יכולים בכל פעם לבחור על איזה מתגים ללחוץ ואם לא הצלחתם יוצאים מהחדר והשולחן מסתובב. ככה ממשיכים עד שמצליחים.
הציעו אלגוריתם שידליק את הנורה בודאות (לא בהסתברות).
לא נראה לי שיש פה בשרשור פתרון כמו שצריך אז אני ארשום אותו:
קודם כל נשים לב שיש רק שלושה מצבים בסיסיים אפשריים : אלכסון (שניים מנוגדים דולקים + שניים מנוגדים כבויים), זוג (שניים סמוכים דולקים + שניים סמוכים כבויים) ושלשה (שלושה דלוקים ואחד כבוי או להיפך)
1.נתחיל בללחוץ על מתגים מנוגדים. אם היינו במצב אלכסון סיימנו. אם הנורה לא נדלקה היינו בזוג או בשלשה ונשארנו באותו המצב.
2.נלחץ על זוג סמוך. אם היינו בזוג או שסיימנו או שעברנו לאלכסון. אם היינו בשלשה נשארנו בשלשה.
3.נלחץ על מתגים מנוגדים. אם לא סיימנו זה אומר שהיינו בשלשה ועכשיו אנחנו עדיין בשלשה.
4.עכשיו נלחץ על מתג בודד. או שפתרנו או שעברנו לאלכסון או לזוג.
5.חזרה ל 1 רק שהפעם אנחנו יודעים שאין שלשה. לכן כשנגיע ל3 נסיים בוודאות (אם לא קודם).

5. במרכזה של בריכה עגולה ברדיוס R יש ברווז ששוחה במהירות X. בחוץ יש שועל רעב שרץ במהירות 4X. איך הברווז יכול להגיע לשפת הבריכה בלי שהשועל יחכה לו שם?
אני לא יודעת בדיוק את הפתרון אבל המראיין אמר לי שהוא צריך איכשהו לשחות בספירלה וככה לפתוח פער על השועל)

#458 Tziff5

Tziff5

אני לא גזען - אני שונא את כולם באופן שווה

• רשומים+
  • 5644 הודעות:

פורסם 18/12/2012 - 11:18

חידות מתוך ראיון עבודה במלאנוקס:

...

5. במרכזה של בריכה עגולה ברדיוס R יש ברווז ששוחה במהירות X. בחוץ יש שועל רעב שרץ במהירות 4X. איך הברווז יכול להגיע לשפת הבריכה בלי שהשועל יחכה לו שם?

האם לא נתון היחס בין R ל X? אם X גדול מאד ביחס ל R, לא נשמע שיש לברווז איזשהו סיכוי...

its better to be drunk than to be smart.
666 is evil, but 25.806975801127880315188420605149 is the root of all evil.
it's so simple to be wise. just think of something stupid to say, and dont say it!
women - can't live with them, can't successfully refute their hypothesis.
z

#459 אורח - -עידו

אורח - -עידו
  • אורחים

פורסם 19/12/2012 - 11:47

האם לא נתון היחס בין R ל X? אם X גדול מאד ביחס ל R, לא נשמע שיש לברווז איזשהו סיכוי...

היחס לא נתון, ודווקא לברווזון יש סיכוי לא רע...

#460 אורח - עידו

אורח - עידו
  • אורחים

פורסם 19/12/2012 - 12:05

אני לא יודעת בדיוק את הפתרון אבל המראיין אמר לי שהוא צריך איכשהו לשחות בספירלה וככה לפתוח פער על השועל)

נראה לי שלא הבנת עד הסוף את המראיין (או שהוא לא הבין את הפיתרון...)
הברווז צריך לשחות כלפי חוץ עד למרחק של קצת פחות מרבע הרדיוס- נגיד 2.25R.
כעת על הברווז להתחיל לשחות במעגל, מסביב לנקודת האמצע, במרחק שבו הוא התרחק. מכיוון שהרדיוס של מעגל זה הוא קצת פחות מרבע הרדוס של שפת הבריכה, הוא ישלים סיבוב מהר יותר משהשועל ישלים סיבוב, ולכן לאורך זמן המרחק בינו לבין השועל יגדל. בשלב מסוים הוא יגיע למצב שהוא עוקף את השועל בחצי סיבוב. בשלב זה המרחק בינו לבין שפת הבריכה (בנקודה הקרובה אליו) יהיה 0.775R, ומרחקו של השועל יהיה פאי R. כאשר הברווז ישחה 0.775R, השועל יספיק לרוץ 3.1R, ולכן לא יתפוס את הברווז...

#461 אורח - ד''ר סוס

אורח - ד''ר סוס
  • אורחים

פורסם 28/08/2013 - 16:51

4. החידה עם הנורה והשולחן המסתובב: יש שולחן עם נורה כבויה וארבעה מתגים (מתג בכל פינה) לא רואים אם המתגים פתוחים או סגורים. הנורה תדלק רק כאשר כל המתגים באותו המצב. אתם יכולים בכל פעם לבחור על איזה מתגים ללחוץ ואם לא הצלחתם יוצאים מהחדר והשולחן מסתובב. ככה ממשיכים עד שמצליחים.

הציעו אלגוריתם שידליק את הנורה בודאות (לא בהסתברות).

פתרון:
ישנם 3 מצבים לוגיים שבהם הנורה כבויה:
(A) לחצן  אחד לחוץ (לא משנה איפה כי הדיסקה מסתובבת) ולא משנה אם זה אחד לחוץ (ו-3 כבויות) או 3 לחוצים 
( B) לחצנים מנוגדים לחוצים
© לחצנים סמוכים לחוצים
באופן דומה יש 3 סוגי לחיצות- A,B ו-C (כלומר לחיצה על מתג אחד, על 2 מתגים מנוגדים או על 2 מתגים סמוכים

- יש למפות את המעברים בין כל מצב לכל מצב לפי סוגי הלחיצות השונות (בלי תלות במיקום הלחצן כי הסיבוב בין השלבים רנדומלי)
- מיפוי מראה שיש מספר סופי של מעברים ומצבים, ויש אפשרות לנהל את המצבים כדי להגיע למצב הרצוי (כולם לחוצים)

מצורף PDF להסבר

#462 אורח - Klansife

אורח - Klansife
  • אורחים

פורסם 05/09/2015 - 17:52

аренда автобуса паз - Да, там все позаростало, как таковой площадки мы тоже не нашли. Просто встали посреди дороги и фоткались... <a href="http://www.carmonten...ai.html">аренда автомобилей hyundai</a>
phone: 342738594356

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים