קבלה ללימודי הנדסת תוכנה בבן גוריון לשנה"ל תשע"ד (אוק' 13') - הנדסת תוכנה - פורום סטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון

מעבר לתוכן

קבלה ללימודי הנדסת תוכנה בבן גוריון לשנה"ל תשע"ד (אוק' 13')

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 אורח - רותם

אורח - רותם
  • אורחים

פורסם 15/01/2013 - 14:31

צהריים טובים לכולם! :thumbsup:

שמי רותם, השתחררתי משירות סדיר בצבא לפני כחצי שנה ונבחנתי בבחינת הפסיכומטרי בדצמבר שנה שעברה.

זה מכבר זמן רב מאוד שאני מעוניין ללמוד במסלול הנדסת תוכנה בבן גוריון, כמו כן הייתי ביום פתוח בשנה שעברה ומאוד התרשמתי מהאוניברסיטה.

שלשום קיבלתי את תוצאות הפסיכומטרי ולמורת רוחי לא הצלחתי להגיע לאן ששאפתי להגיע. הציון שלי הינו 578 בדגש רב תחומי (כאשר באנגלית 122, מילולי 113, כמותי 110). ברור לי שאין לי בכלל למה לנסות להירשם ללימודים כי ידחו אותי אוטומטית, אך אני מאוד רוצה ללמוד בבן גוריון הנדסת תוכנה ואני אנסה לשאוף כמה שיותר כדי להצליח. מבחינת ציוני הבגרות שלי: אני עומד על ממוצע של 103.27 (כאשר במתמטיקה 4 יחידות בציון של 99, אנגלית 5 יחידות בציון 90, מדעי המחשב 5 יחידות בציון 90, ללא פיסיקה). לצערי הציון הפסיכומטרי לא הצליח לשקף את הידע האמיתי שקיים בי, וגם מפאת כך הסיכויים להתקבל למחלקה להנדסת תוכנה ירדו לכ-0%.

אני לא מעוניין להיבחן בבחינה הפסיכומטרית בשנית כלל וכלל, אבל אני כן מוכן לעשות כל מה שניתן כדי להתקבל לבן גוריון. ביררתי ביומיים האחרונים על כמה אפשרויות:

א. הרשמה למכינת הנדסה בבן גוריון - יתרון ברור בכך שאתה מגיע מוכן ללימודים ברמה גבוה, אך אני לא סגור מה אצטרך ללמוד במכינה מכוון שיש לי ציוני בגרות גבוהים מאוד (מלבד פיסיקה שאצטרך להשלים). החסרון הינו שזה יגזול לי עוד שנה וזה יצטבר לכתקופה של חמש שנים, דבר שקצת יעיק עליי.

ב. מסלול אפיק ישיר דרך מכללת ספיר - לימוד שנה א' בספיר במסגרת הנדסת תוכנה, ומשם אם אני אקבל ממוצע ציונים של מעל 83, בתנאי שאצליח להיכנס למכסת מספר הסטודנטים, מעבר לשנה ב' בהנדסת תוכנה בבן גוריון. לא שמעתי יותר מידי על המסלול הזה, אני לא מכיר גם יותר מידי את מכללת ספיר, ואשמח אם מישהו יפרט על כך.

ג. האופציה הפחות רצויה ושלא קשורה לבן גוריון כלל וכלל, לימודי הנדסת תוכנה במכללת סמי שמעון או כל מכללה אחרת.

אני באמת לא יודע מה לעשות ובגלל זה אני שואל אתכם, מה אתם ממליצים לי?

תודה רבה!

#2 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 15/01/2013 - 14:45

תשפר פסיכומטרי או שתלך למכללה.

מאיפה הגיעה הגישה הזו שעושים פסיכו' פעם אחת, לא משפרים בגרויות ויאללה ללימודים... הכל תוך שנה מהשחרור ועל חשבון ההורים כמובן, כי חס וחלילה שתלמד מה זו עבודה אמתית, תחסוך בעצמך ללימודים ושכירות ואולי אפילו תספיק לטייל קצת ולפתוח את הראש.

פעם, אנשים שהיה חשוב להם ללמוד באוניברסיטה ירקו דם ועשו מה שצריך כדי להתקבל ואלו שלא, הלכו למכללות וסתמו את הפה.

בשנים האחרונות הסטודנטים נהיו מפונקים, טיפשים, חסרי אונים להסתדר בעצמם ומעצבנים.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#3 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 15/01/2013 - 16:39

רותם + הנדסת תוכנה... יש מצב שהיית במנתץ? :הממ: 

#4 Triumph Eye

Triumph Eye

כסף

• מנהלי פורום
  • 5117 הודעות:

פורסם 15/01/2013 - 18:38

צהריים טובים לכולם! :thumbsup:

שמי רותם, השתחררתי משירות סדיר בצבא לפני כחצי שנה ונבחנתי בבחינת הפסיכומטרי בדצמבר שנה שעברה.

זה מכבר זמן רב מאוד שאני מעוניין ללמוד במסלול הנדסת תוכנה בבן גוריון, כמו כן הייתי ביום פתוח בשנה שעברה ומאוד התרשמתי מהאוניברסיטה.

שלשום קיבלתי את תוצאות הפסיכומטרי ולמורת רוחי לא הצלחתי להגיע לאן ששאפתי להגיע. הציון שלי הינו 578 בדגש רב תחומי (כאשר באנגלית 122, מילולי 113, כמותי 110). ברור לי שאין לי בכלל למה לנסות להירשם ללימודים כי ידחו אותי אוטומטית, אך אני מאוד רוצה ללמוד בבן גוריון הנדסת תוכנה ואני אנסה לשאוף כמה שיותר כדי להצליח. מבחינת ציוני הבגרות שלי: אני עומד על ממוצע של 103.27 (כאשר במתמטיקה 4 יחידות בציון של 99, אנגלית 5 יחידות בציון 90, מדעי המחשב 5 יחידות בציון 90, ללא פיסיקה). לצערי הציון הפסיכומטרי לא הצליח לשקף את הידע האמיתי שקיים בי, וגם מפאת כך הסיכויים להתקבל למחלקה להנדסת תוכנה ירדו לכ-0%.

אני לא מעוניין להיבחן בבחינה הפסיכומטרית בשנית כלל וכלל, אבל אני כן מוכן לעשות כל מה שניתן כדי להתקבל לבן גוריון. ביררתי ביומיים האחרונים על כמה אפשרויות:

א. הרשמה למכינת הנדסה בבן גוריון - יתרון ברור בכך שאתה מגיע מוכן ללימודים ברמה גבוה, אך אני לא סגור מה אצטרך ללמוד במכינה מכוון שיש לי ציוני בגרות גבוהים מאוד (מלבד פיסיקה שאצטרך להשלים). החסרון הינו שזה יגזול לי עוד שנה וזה יצטבר לכתקופה של חמש שנים, דבר שקצת יעיק עליי.

ב. מסלול אפיק ישיר דרך מכללת ספיר - לימוד שנה א' בספיר במסגרת הנדסת תוכנה, ומשם אם אני אקבל ממוצע ציונים של מעל 83, בתנאי שאצליח להיכנס למכסת מספר הסטודנטים, מעבר לשנה ב' בהנדסת תוכנה בבן גוריון. לא שמעתי יותר מידי על המסלול הזה, אני לא מכיר גם יותר מידי את מכללת ספיר, ואשמח אם מישהו יפרט על כך.

ג. האופציה הפחות רצויה ושלא קשורה לבן גוריון כלל וכלל, לימודי הנדסת תוכנה במכללת סמי שמעון או כל מכללה אחרת.

אני באמת לא יודע מה לעשות ובגלל זה אני שואל אתכם, מה אתם ממליצים לי?

תודה רבה!

למה לא מדמ"ח? יוצאים עם אותו תואר ומתקבלים לאותן משרות וחוסכים שנה.

תמונה מצורפת

#5 אורח - רותם

אורח - רותם
  • אורחים

פורסם 15/01/2013 - 20:26

ערב טוב חברים!
אוקיי, אני אגיב לפי סדר הכותבים:

1) מנהל יקר, צר לי שאלו דעותיך על נוער הסטודנטים כיום. אינך מכיר אותי כלל וכלל, ותאמין לי שבמשך כל חיי חרקתי בשיניי על מנת להצליח בלימודים, בחיים, וכן, גם בפסיכומטרי. מה לעשות, שלצערי, הבחינה לא הצליחה לשקף את הציון האמיתי שאני ראוי לו. אני חושב שאני אוכל להסתדר גם מבלי להיבחן בשנית, כי יש לי את הנתונים והיכולת לכך, ולכן אשמח באם תגיב עניינית לתוכן שרשמתי, בבקשה.
2) אורח יקר, מהיכן אנו מכירים? :)
3) אהלן ידידי, אני נמצא בין הפטיש לסדן לגבי הנושא הזה. לא ברור לי כל כך למה עדיף לי ללמוד דווקא מדמ״ח. אשמח באם תפרט לי על ההבדלים בקצרה, וכמו כן, האם לדעתך סיכויי הקבלה שלי ישתפרו מהותית?

תודה לכולם.

#6 Triumph Eye

Triumph Eye

כסף

• מנהלי פורום
  • 5117 הודעות:

פורסם 15/01/2013 - 21:56

למה בין הפטיש לסדן?

נשמע דוקא כמו פיתרון אפשרי.

ההבדלים לא גדולים, בשורה התחתונה ב 2 המסלולים אתה יוצא לשוק כתכניתן (באחד עם תעודת מהנדס חסרת תועלת).

במדמ"ח אתה לומד טיפה יותר מתמטיקה ובהנדסת תוכנה דגש יותר על מערכות מידע ועיצוב תכנה.

הדרישות קבלה למדמ"ח נמוכות משמעותית (לפחות היו בתקופתי) ורוב הסינון שם הוא תוצאה של נשירה מקושי הלימודים בשנה הראשונה כך שיש לך הזדמנות באמת להוכיח את עצמך.

תמונה מצורפת

#7 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 15/01/2013 - 23:41

2) אורח יקר, מהיכן אנו מכירים? :)

אז ניחשתי נכון?

אני זה שאמר לך לפני חודש+-, אי שם בצפון, על זה שאתה צריך ללכת על מדמח

אני מבין שלא הצלחתי אפילו שהצגתי בפניך 3 עדים נוספים... אבל לא נורא, אתה תלמד מטעויות  ;) 

#8 אורח - רותם

אורח - רותם
  • אורחים

פורסם 16/01/2013 - 02:09

לילה טוב חברים!

הממ, גם לגבי מדעי המחשב אני עדיין צריך לשפר את הפסיכומטרי לדעתי (הדרישה היא 600 מינימום וסכם כמותי של 670, שכרגע לי יש 624).

מישהו שמע אולי על התוכנית המשולבת עם הקמפוס באילת להנדסה שנה א' ויכול לתת פרטים?

תודה רבה!

#9 DaggyStyle

DaggyStyle

משתמש......... לא מזיק ולא מועיל.........

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 5986 הודעות:

פורסם 16/01/2013 - 11:36

המלצתי, תחזור על הפסיכו, תתמקד בכמותי, אומנם עברו כמה שנים מאז שלמדתי, אבל בזמני, היית יכול להיכנס למדמ"ח עם לפחות 135 בכמותי וקשה לי להאמין שביטלו את זה.

אני התקבלתי ישירות למדמ"ח ע"ס הכמתי (139), היתה לי ידידה שלמדה איתי שהיה לך ממוצע בגרות 90, פסיכו 619 וכמותי של 145 והיא התקבלה למדמ"ח.

ככלל, ההילה מסביב ל-"תעודת מהנדס" מוגזמת ולא מצדיקה את השנה אקסטרה, בהנחה שאתה מתכנן להשתלב בתעשייה אחרי התואר, עדיף לך בשנה שתחסוך להתמקצע ולהשיג ניסיון בשוק שייתן לך יתרון על מהנדסי תוכנה שרק סיימו.

לזכרם של חברים שנפלו
Second Draft: האמת מאחורי התעמולה הפלסטינית, פאליווד. שווה להציץ
לעולם אל תקפצו לזירת מלכודות עכברים אלא אם כן זה באמת שווה את זה..............
I'm not mainstream, I'm more of an sideways.
nice guys finish last, I've just got lucky :)
סוףסוף! הציפור נתפסה! http://www.youtube.c...feature=related
גם אני סופרמן בלי גלימה..

Posted Image

Posted Image

אין לי פייסבוק! לא משתמש בפלטפורמת הוירוסים הזאת!

#10 אורח - ק

אורח - ק
  • אורחים

פורסם 16/01/2013 - 19:28

אמנם פסלת את זה מראש אבל הסיכוי הכי טוב שלך הוא לחזור על הפסיכומטרי (מועד אפריל עדיין תקף לפי דעתי לשנה"ל הבאה) וכפי שנאמר להתמקד בכמותי (וכמובן בציון גבוה ככל הניתן).

אם זה לא יילך, רק אז תתחיל לעשות חושבים מה עדיף, ספיר או מכינה. אגב, לפי דעתי, ספיר.

#11 אורח - רותם

אורח - רותם
  • אורחים

פורסם 16/01/2013 - 23:38

מישהו יכול לתת דעה לגבי הנדסה שנה א' בבן גוריון באילת? איך זה לעומת המסלול בספיר?

תודה ולילה טוב.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים