מעבר לתוכן

שאלות לגבי הנדסת תעשיה וניהול

• Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 אורח - אורח_אלכס_*

אורח - אורח_אלכס_*
  • אורחים

פורסם 03/03/2008 - 09:31

אני חושב על להתחיל ללמוד באוק' הקרוב. רציתי לשאול איך הדרישות בשוק לבוגרים? מה רמות השכר?
לגבי עניין אני כבר סגור על עצמי...

#2 אורח - אורח_בלה_*

אורח - אורח_בלה_*
  • אורחים

פורסם 03/03/2008 - 12:30

אני חושב על להתחיל ללמוד באוק' הקרוב. רציתי לשאול איך הדרישות בשוק לבוגרים? מה רמות השכר?

למען האמת המצב בשוק די טוב עכשיו ורוב האנשים כבר עובדים במהלך התואר... בשנה האחרונה זה כבר מצב די גורף.
השכר לא רע בתור סטודנט זה לרוב בין 30 ל-40 שקלים.
בתור עבודה ראשונה זה משהו בין 10 ל-15 תלוי מה ואיפה.
בכל מקרה תדע למה אתה נכנס אליו... אמנם הלימודים די כללים אבל בסוף זה מקצוע אז תהיה בטוח שזה מה שאתה רוצה...
בהצלחה

#3 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 03/03/2008 - 17:18

אם אתה סגור על עצמך מה זה משנה מצב השוק?
הרי גם ככה החלטת ללמוד תעשייה וניהול
המצב בשוק טוב יש הרבה ביקוש והשכר במגמת עלייה בסכ"ה
מהנדס מתחיל מצפה לקבל 12000 ש"ח
השכר בפועל נע בין 9000 ל 14000 לפחות אצל מי שאני מכיר
בשנה ד' 80% ויותר כבר עובדים במשכרות נאות יחסית לשוק הסטודנטים
בהצלחה

#4 אורח - רקוויאם לחלום

אורח - רקוויאם לחלום
  • אורחים

פורסם 08/03/2008 - 05:06

-שלום אלכס, קבל את תנחומי.
לענייננו:

א. למחלקה שלנו יש כבוד בשוק. גם עם ממוצע 70 תמצא עבודה.

ב. בקשר לרכישת ידע על תבנה אפילו. אם המטרה שלך זה ללמוד ולעשות עם זה משהו-אחורה פנה. רמת ההוראה פה על הפנים (אבל הסילבוסים נוצצים חבל על הזמן!). פשוט תקרא את כל שרשורי הבכי ומכתבי התלונות שצצים פה לאחר כל בחינה שניה.

ג.תלמד לפתח יכולת מדהימה לעבור מבחנים כשאין לך מושג בחומר, רק בעזרת דף נוסחאות, שינון מבחנים קודמים של המרצה, כושר ראיה של 360 מעלות בזמן המבחן, פקטורים, נירמול, מכתבי בכי (ראה לעיל), וידו של צה"ל עוד ארוכה.

ד. במהלך התואר תשכח למה באת לפה, תהפוך לעוד כבשה בעדר , תרצה להקיא מכל קורס ותבכה בלילות מתי זה יגמר.

ה. רוב הסטודנטים עובדים בתור מזכירות משוכללות (גם בסוף התואר) - יודעים להדפיס שתי שקופיות על דף אחד, לשמור על ערנות 168 שעות ברציפות עם הפסקות שינה בעמידה בתור לשרותים בבארקה, לפענח כתב חרטומים של רופאי משפחה היותר פרקינסוניים שיש, וכמובן בעלי אחוריים מפותחים במיחד, ללא ספק התכונה החשובה מכולם למזכירה.

ו. יש לך אוסף של בולים עם פרפרים בכל מיני צבעים? מנוי לחוברות קומיקס של מרוול? מאונן בין שתיים לארבע? אובכן, אין לך חיים. כאן תוכל להמשיך בלבזבז אותם בשינוי קטן: את התחביבים המוזרים שלך יחליפו הלימודים, אותם תבלה על התחת בארבע שנים הבאות. כשתקום מהכיסא ותביט במראה, תראה שהקרחת, השמנת, תבין שבזבזת את זמנך ותזכר בי.

ז. אה, וזה מה שישאר לך ביד.

ח. אב"ג הוא אחלה מקום מכל בחינה אחרת, חוץ מזה שהוא בתוך פח הזבל של המדינה (ראה ערך "שוק בדואי בסוף היום", "זומבים ומעמד הלומפן-פרולטרי באוטובוסים", "הצחנה המרכזית-יום ללא דאודורנט" וכד' )

בברכה,
"סטודנט".

#5 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 08/03/2008 - 17:06

-שלום אלכס, קבל את תנחומי.
לענייננו:

א. למחלקה שלנו יש כבוד בשוק. גם עם ממוצע 70 תמצא עבודה.

ב. בקשר לרכישת ידע על תבנה אפילו. אם המטרה שלך זה ללמוד ולעשות עם זה משהו-אחורה פנה. רמת ההוראה פה על הפנים (אבל הסילבוסים נוצצים חבל על הזמן!). פשוט תקרא את כל שרשורי הבכי ומכתבי התלונות שצצים פה לאחר כל בחינה שניה.

ג.תלמד לפתח יכולת מדהימה לעבור מבחנים כשאין לך מושג בחומר, רק בעזרת דף נוסחאות, שינון מבחנים קודמים של המרצה, כושר ראיה של 360 מעלות בזמן המבחן, פקטורים, נירמול, מכתבי בכי (ראה לעיל), וידו של צה"ל עוד ארוכה.

ד. במהלך התואר תשכח למה באת לפה, תהפוך לעוד כבשה בעדר , תרצה להקיא מכל קורס ותבכה בלילות מתי זה יגמר.

ה. רוב הסטודנטים עובדים בתור מזכירות משוכללות (גם בסוף התואר) - יודעים להדפיס שתי שקופיות על דף אחד, לשמור על ערנות 168 שעות ברציפות עם הפסקות שינה בעמידה בתור לשרותים בבארקה, לפענח כתב חרטומים של רופאי משפחה היותר פרקינסוניים שיש, וכמובן בעלי אחוריים מפותחים במיחד, ללא ספק התכונה החשובה מכולם למזכירה.

ו. יש לך אוסף של בולים עם פרפרים בכל מיני צבעים? מנוי לחוברות קומיקס של מרוול? מאונן בין שתיים לארבע? אובכן, אין לך חיים. כאן תוכל להמשיך בלבזבז אותם בשינוי קטן: את התחביבים המוזרים שלך יחליפו הלימודים, אותם תבלה על התחת בארבע שנים הבאות. כשתקום מהכיסא ותביט במראה, תראה שהקרחת, השמנת, תבין שבזבזת את זמנך ותזכר בי.

ז. אה, וזה מה שישאר לך ביד.

ח. אב"ג הוא אחלה מקום מכל בחינה אחרת, חוץ מזה שהוא בתוך פח הזבל של המדינה (ראה ערך "שוק בדואי בסוף היום", "זומבים ומעמד הלומפן-פרולטרי באוטובוסים", "הצחנה המרכזית-יום ללא דאודורנט" וכד' )

בברכה,
"סטודנט".

וואו איזו הודעה רעה וקשה, המרמור יצא מגבולות הטעם הטוב.
לשאלתך - יש דרישה מאוד גדולה בשוק גם כסטודנט ובוודאי כמהנדס.
ורק הערה לגבי 'סגור על התחום' - אתה יודע מה זה תעשיה וניהול? כי אנחנו, אחרי 4 שנים עדיין לא יודעים. זה בעיקר שם יפה לרצון לא לבחור מקצוע. שים לב שבסוף התואר אין לך ממש מקצוע אלא רק אוסף כלים, אתה לא טוב יותר מאף מקצוע אחר בשוק (יתרון יחסי) פרט לתחומי התעשיה הפשוטים (כיון LOWTECH) או יעוץ ושם המשכורות נמוכות. בעולם הייטק יש טובים ומתאימים יותר ולכן מהנדסי תעון עושים את העבודות היותר שחורות ופחות מעניינות אבל המשכורות קצת יותר גבוהות.
הרבה יוצאים מהתואר מבולבלים ולא בטוחים מה הם רוצים אבל סה"כ התור מעניין (לומדים קצת מהכל) ולא מעמיק או חופר בשום נושא.

בהצלחה.

#6 אורח - "סטודנט"

אורח - "סטודנט"
  • אורחים

פורסם 09/03/2008 - 02:08

וואו איזו הודעה רעה וקשה, המרמור יצא מגבולות הטעם הטוב.
לשאלתך - יש דרישה מאוד גדולה בשוק גם כסטודנט ובוודאי כמהנדס.
ורק הערה לגבי 'סגור על התחום' - אתה יודע מה זה תעשיה וניהול? כי אנחנו, אחרי 4 שנים עדיין לא יודעים. זה בעיקר שם יפה לרצון לא לבחור מקצוע. שים לב שבסוף התואר אין לך ממש מקצוע אלא רק אוסף כלים, אתה לא טוב יותר מאף מקצוע אחר בשוק (יתרון יחסי) פרט לתחומי התעשיה הפשוטים (כיון LOWTECH) או יעוץ ושם המשכורות נמוכות. בעולם הייטק יש טובים ומתאימים יותר ולכן מהנדסי תעון עושים את העבודות היותר שחורות ופחות מעניינות אבל המשכורות קצת יותר גבוהות.
הרבה יוצאים מהתואר מבולבלים ולא בטוחים מה הם רוצים אבל סה"כ התור מעניין (לומדים קצת מהכל) ולא מעמיק או חופר בשום נושא.

בהצלחה.

-אלכס, שים לב להודעה של... נגיד סטודנטית טיפוסית ממחלקה.
המשפט הראשון של התגובה בא להראות שהמשוררת איננה מקבלת את פניני החוכמה של הכותב לעיל, ולשם הבהרה, מוסיפה חמש שורות שאמורות לסתור את ההודעה שלי ולחזק את הטענה שלה. היא נכשלת.
הנה, בוא נצחק ביחד:

יש דרישה מאוד גדולה בשוק גם כסטודנט ובוודאי כמהנדס.

-בדיוק מה שכתבתי .

אתה יודע מה זה תעשיה וניהול? כי אנחנו, אחרי 4 שנים עדיין לא יודעים.

-אתה בטוח שתרצה להיות אחד מאיתנו?

זה בעיקר שם יפה לרצון לא לבחור מקצוע.

-"ביואינפורמטיקה" ו-"פרמצבטיקה" שמות הרבה יותר יפים בעיני, אבל אולי זה רק אני.

שים לב שבסוף התואר אין לך ממש מקצוע אלא רק אוסף כלים

-אל תיתן לה להטעות אותך. כלומר, זה שלא יהיה לך מקצוע זה נכון. אבל גם את הכלים לא תקבל. זה נכון רק בתאוריה.

אתה לא טוב יותר מאף מקצוע אחר בשוק (יתרון יחסי)

-בינוניות זה אנחנו.
"יתרון יחסי" ,אלכס, זה מוסג מורכב ביותר שלומדים במבוא לכלכלה. כאן הסטודנטית מראה את הפן הפרקטי של המקצוע הבא לידי שימוש בחיי היום יום, יען רוצה לומר-לא שרפתי את זמני לשוא.
אגב, יש בזה משהו. למה שנהיה יותר טובים? אף אחד פה הרי לא יודע לעשות כלום, וזאת הסיבה שתמצא הרבה בדיחות על חשבוננו ב"צ'ופצ'יק"- ביטאון שבועי של האוניברסיטה, המיועד ללקויי למידה שביננו (שליש ממחלקה). חברך הטוב בקורסים "מבוא לתעונ", "במוא למכונות" , "ארגונומיה" קורסים של ד"ר קרמר ועוד.

פרט לתחומי התעשיה הפשוטים (כיון LOWTECH) או יעוץ ושם המשכורות נמוכות.

-זוהי הודעת עידוד.
כן, באמת אין שום סיבה להתבאס. שים לב- לא תדע כלום בסוף, אבל תוכל להיות יועץ. זה מאוד ישראלי בעיני.

מהנדסי תעון עושים את העבודות היותר שחורות ופחות מעניינות אבל המשכורות קצת יותר גבוהות.

-המשך הודעת עידוד.
לגבי המשכורות הגבוהות- הכוונה לשומרים, פועלי ניקיון ועובדי ה-LOWTECH ממשפט הקודם.

הרבה יוצאים מהתואר מבולבלים ולא בטוחים מה הם רוצים

-היא מבולבלת ולא יודעת מה היא רוצה, אל תקשיב לה!
סתם, פה היא צודקת. מוריד את הכובע.

סה"כ התואר מעניין .

-אמור להיות מעניין. כאן אתה משנן את החומר כמו תוכי, במקום להבינו, ולכן לא ממש נהנה. אבל הי, כל שני ורביעי יש מסיבה!

(לומדים קצת מהכל) ולא מעמיק או חופר בשום נושא.

-אלכס, תאמין לי, אתה באמת לא תדע לעשות כלום אחרי ארבע שנים.

שורה תחתונה: יש מעט מאוד אנשים שיודו שבזבזו את זמנם לשוא, ויעשו שינוי. זה דרש הרבה מעמצים (לחלקנו) להגיע לפה, ובמיוחד אחרי שכבר בזבזנו כאן כמה שנים, אז...
שורה תחתונה בהחלט: זה באמת חוויה ללמוד פה מבחינה חברתית: תכיר הרבה חברים ידידים חדשים, מסיבות, יום הסטודנט, מעונות, דשא , לילות לבנים במעבדת מחשבים, בנות ללקק את האצבעות... בקיצור, משהו שכל אחד חייב לעבור. תבוא לשנה-שנתיים.

בהצלחה

#7 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 09/03/2008 - 10:26

מה זה האוסף של השטויות האלו?

בכיינות בטונות להמונים, תשמרו משהו לכרית.. מי שלא טוב לו שילך הביתה, יאללה

כמו מוסד טיפולי.. מבולבלים מסכנים, רחמים פה לא תמצאו.

#8 אורח - "סטודנט"

אורח - "סטודנט"
  • אורחים

פורסם 09/03/2008 - 14:33

מה זה האוסף של השטויות האלו?

בכיינות בטונות להמונים, תשמרו משהו לכרית.. מי שלא טוב לו שילך הביתה, יאללה

כמו מוסד טיפולי.. מבולבלים מסכנים, רחמים פה לא תמצאו.

-דע את עצמך או אוליגופרניה ב-60 שניות =>
אני מזהה גם הפרעה קלה בשטף הדיבור. אולי זה יעזור =>
ומשהו אישי מכל הלב =>

#9 אורח - אורח_סטודנטית_*

אורח - אורח_סטודנטית_*
  • אורחים

פורסם 10/03/2008 - 09:56

חבר'ה, אתם חיים בסרט. הלכתם קצת רחוק מידי.

נכון שהתואר הזה הוא כלום אחד גדול, אבל בשורה התחתונה רובנו מוצאים עבודה לא רעה בכלל. את הלימודים האמיתיים אנחנו מקבלים בעבודה (ואני מסכימה שזה קצת עצוב), אבל התואר בהחלט לא מזיק. אין ספק שאת רוב העבודות המוצעות לנו (בתור התחלה) היינו יכולים לעשות גם לפני הלימודים, אבל אז היו משלמים לנו בערך חצי וגם לא היה לנו סיכוי גדול להתקדם. נראה לי שזה שווה ארבע שנים. מה גם שבדרך כלל, לא רק בתואר שלנו, אתה לא מגיע תוך רגע לתפקיד חייך. בקיצור- אני מסכימה איתך לגבי הרמה פה, אני לא מסכימה על ההמשך אחרי הלימודים ועל העניין בעבודה.

בלי שום קשר, היה נחמד להכנס לפורום אחרי ניתוק של שנים (אני מאוד עסוקה בלימודים ובעבודה...) ולצחוק קצת. לי זה בהחלט העלה חיוך בהסתכלות לאחור (ממרומיי שנה ד'...), אבל חבל להפחיד את הצעירים. אלכס- בסך הכל בכלל לא רע פה, אפילו די טוב. אני מסכימה שאין מה לצפות ליותר מידי מהלימודים עצמם, אבל בהחלט יש עתיד. אתה יכול למצוא את עצמך במגוון תפקידים, רובם מאוד מעניינים, ובמשכורות לא רעות בכלל.

בכל מקרה- שיהיה בהצלחה!

#10 אורח - leosard

אורח - leosard
  • אורחים

פורסם 11/03/2008 - 10:21

אז ממה שאני מבין ממכם אין טעם ללמוד את התואר הזה?

#11 אורח - סטודנט שנה ד

אורח - סטודנט שנה ד
  • אורחים

פורסם 11/03/2008 - 20:14

שמע אם אתה סגור ומממוקד על תחום מסוים או הנדסה מסוימת שאתה אוהב אל תבוא ללמוד את התואר הזה אחרת זה יכול להיות שווה.

#12 אורח - leosard

אורח - leosard
  • אורחים

פורסם 12/03/2008 - 18:19

האם יש עדיפות לתואר הזה על פני הנדסת מערכות מידע?

#13 אורח - סטדנט שנה ד

אורח - סטדנט שנה ד
  • אורחים

פורסם 12/03/2008 - 19:28

לרוב עד כמה שאני יודע רוב העבודות שמוצעות להנדסת מערכות מידע מוצעות גם לבעלי מגמת מערכות מידע במחלקה לתעשיה וניהול. היתרון בתעשיה וניהול זה שבנוסף למשרות שקשורות למערכות מידע שבהם אתה יכול לעבוד ישנו מגוון רחב של עבודות נוספות שמהנדס תעשיה וניהול יכול לעבוד בהם ומהנדס מערכות מידע לא. אני אישית העדפתי לא לסגור אופציות כי לא הייתי הכי בטוח במה שאני רוצה אבל אם מה שמענין אותך זה רק מערכות מידע אז חבל לך על הזמן כי בתעשיה וניהול אתה בקושי תתמקצע בתחום ....

#14 אורח - אורח_זיו_*

אורח - אורח_זיו_*
  • אורחים

פורסם 14/03/2008 - 01:55

אז ממה שאני מבין ממכם אין טעם ללמוד את התואר הזה?

לא שאני הולך להכנס לויכוחים כאן,רק תעשה לעצמך טובה
ואל תחליט מה אתה הולך ללמוד בגלל מישהו ממורמר שאפילו לא מזדהה ונשאר כאורח.
חפש מישהו שלומד את התואר, תפוס אותו לשיחה,תראה בכלל שאתם מתעניינים בדברים
זהים,כי אחרת מה שהוא יחשוב שמיותר ומשעמם יכול להיות שמאוד ימצא חן בעינייך, ורק אז תחליט..
שבת שלום.
זיו

#15 Dworkin

Dworkin

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 98 הודעות:

פורסם 14/03/2008 - 11:30

למרות שמי שמכנה עצמו "סטודנט" בתוך סוגרים אכן מתאים לתיאור שלי, זה לא הייתי אני!
שלכם,
ה-"סטודנט"

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים