מעבר לתוכן

תמונה

התארחות אצל משפחה לא-יהודית בחו"ל וענייני כשרות.

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 tinkerbell

tinkerbell

"אני רודף אחר חוקיך-מחד, מאידך תשוקתי אותי רודפת..."

• מנהלי פורום
  • 1923 הודעות:

פורסם 29/08/2011 - 01:15

שאלה שחשבתי עליה, ורלוונטית בע"ה לזמן הקרוב -

במידה ונוסעים לחו"ל, והלינה תיארך אצל חברים לא-יהודים (נוצרים, במקרה הזה) - איך אמורים להתנהל ענייני הכשרות? זהו מקום מרוחק יחסית משאר הערים, בו אין כל סממן יהודי, אפילו לא בית כנסת.
כמובן, שאני לא מתכוונת לאכילת מאכלים לא כשרים, אלא לסכו"ם, צלחות, סירים.... האם באמת עלי לקנות את כל אלו באותו מקום, כדי שיהיו חדשים?
ומהו הגבול שבו כבר לא מתקיים לעניין זה "לא תלבין פני חברך" או כל דבר אחר.

לגבי הקידוש - אני יודעת שזה צריך להיות יין מהארץ, יין כשר.

לגבי אכילה במסעדות שם - מה אני עושה? הכל שם מלא במאכלי ים. מותר להזמין שם משהו, כמו שתיה קלה או עוגה? או שכלום - כלום?

עוד משהו? אשמח אם תוכלו לענות על שאלותיי וטיפים נוספים :)
מימיה הכחולים של הכינרת, והרקיע התואם מעל, והרגשת הבית המוכרת, בתוך עורקי זורמת כמו חשמל...
הרי גליל והשומרון, הפרדסים שבשרון, וילדים בגן המושבה, את הכרמל ואת הים, אחד אחד ואת כולם, תמיד קורצים אומרים ברוך הבא

שלום לך ארץ נהדרת
עבדך הדל נושא לך שיר מזמור
גם אם לעיתים נודד אני על דרך
מה טוב לנדוד אך טוב יותר לחזור

תכף אשוב לעצמי. ועדיין -

זו אותה הארץ האהובה, שאין לי אחרת ממנה...
וזו אותה כנרת יפה - שצריך בחוזקה לשמור על מימייה...

נמאס כבר מכל האנטי-ציוניים במדינה שלנו, המשתיקים בגועל כל דעה אחרת, עוזרים לתקשורת לצאת נגד מדינת ישראל, ובכך מלבים את מדורת האנטישמיות!!!!
אנטי ציוניים - נמאסתם!

#2 יהונתן-פיזיקה

יהונתן-פיזיקה

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 131 הודעות:

פורסם 31/08/2011 - 19:36

בס"ד

עניתי לך בנפרד בפרטי !

#3 tinkerbell

tinkerbell

• מנהלי פורום
  • 1923 הודעות:

פורסם 23/09/2011 - 13:06

בס"ד

עניתי לך בנפרד בפרטי !

תודה רבה לך , יהונתן. אמנם רשמתי לך את הדברים שכתובים כאן גם בפרטי, אך רציתי לשתף פה גם אחרים, כדי שאם עוד מישהו יתקל במצב שכזה, נוכל כולנו ללמוד האחד מן השני.

ובנוסף- תודה רבה על המאמץ שהשקעת עבורי והלכת לחפש בשולחן ערוך את התשובה לשאלתי. אני מעריכה את זה מאוד.

זה היה מצב קשה מאוד להתארח אצל זוג גויים, עם המטבח והכלים שלהם.
ניסיתי לעשות את המעט שחשבתי שניתן לעשות, והלכתי לפי מה שאפשר "להכשיר" או לא בפסח, עם החמץ. לא בטוח שזה היה נכון, אבל זה מה שהיה לי ....אבל גם כל זה לא כל כך הלך לי מכל מיני סיבות.

בסוף באמת לקחתי לשם יין מהארץ, דבר שכלל לא עזר לי , כי ברגע שהמארח הגוי, שהיה נחמד מאוד וגם צרפתי חובב יינות, ראה את היין הוא ישר לקחו בידיו, וכבר לא יכולתי להגיד שאני לא עושה קידוש.

בגלל שהם אוכלים מאכלי ים ושאר טריפות, מה שעשיתי במטבחם זה משהו בסגנון "פסח" - שפכתי מים רותחים על השיש והכיור , ואח"כ קרים. ככה גם עשיתי לסיר ממתכת שהיה להם, כי הייתי צריכה לבשל בסיר כלשהו, והם היו נעלבים אם הייתי קונה פתאום סיר חדש. (נא לא לקחת את מה שעשיתי כדבר ההלכתי הנכון לעשותו..).
אבל מה שכן קניתי לבישול זה מחבת חדש, קרש חיתוך, וכמה כפות כדי לבשל איתם את האוכל.
לא קניתי צלחות וסכו"ם חדש, כדי שהם לא יעלבו, ולצערי הרב, גם לא היו להם צלחות זכוכית. אז אכלתי על מה שהיה להם, אך עם הרבה נקיפות בליבי.
אני בישלתי שם את כל מה שאכלתי,וכמובן שבישלנו לכולם, וכך אכלנו רק צמחוני.
בחוץ, לא אכלתי כלל במסעדות, חוץ ממסעדה הודית פעם אחת, כי להודים יש הרבה מאכלים ללא בשר בכלל.
ובאופן כללי - הרגשתי המון פעמים כמה שאני צריכה מצד אחד לעמוד שם על המשמר בענייני הכשרות ולעבוד קשה לשם זה, ועדיין לא הצלחתי כמו שרציתי, כפי שכתבתי.
ומצד שני, לא רציתי לפגוע בבעלי הבית, ולא לפגוע ב"שלום הבית" שהיה ביני לבין האנשים היקרים שנסעו עימי, שחלקם לא שומרים על כשרות, ולא רציתי להכביד עליהם.
זה היה לא פשוט, אבל כנראה שבחופשה הבאה בעזרת השם, אני אהיה חכמה יותר ואלון בבית בו אוכל לעשות מה שאני רוצה לגבי ענייני יהדות.

ושוב - לא הספקתי לברר את העניין כפי שצריך משם, ושאול מה לעשות לגבי כל פרט, אך זה מה שהיה לי לעשות בנסיבות שהיו.
מימיה הכחולים של הכינרת, והרקיע התואם מעל, והרגשת הבית המוכרת, בתוך עורקי זורמת כמו חשמל...
הרי גליל והשומרון, הפרדסים שבשרון, וילדים בגן המושבה, את הכרמל ואת הים, אחד אחד ואת כולם, תמיד קורצים אומרים ברוך הבא

שלום לך ארץ נהדרת

תכף אשוב לעצמי. ועדיין -

נמאס כבר מכל האנטי-ציוניים במדינה שלנו, המשתיקים בגועל כל דעה אחרת, עוזרים לתקשורת לצאת נגד מדינת ישראל, ובכך מלבים את מדורת האנטישמיות!!!!
אנטי ציוניים - נמאסתם!

#4 tinkerbell

tinkerbell

• מנהלי פורום
  • 1923 הודעות:

פורסם 23/09/2011 - 13:10

אני רק רוצה להוסיף - שיאמר לזכותם של המארחים הנחמדים שלנו, שהם כלל לא התנגדו ברגע ששאלנו אם אני יכולה לעשות שם קידוש או להדליק נרות.

שבת שלום לכולם ושנה טובה ומבורכת :)

שלום לך ארץ נהדרת

תכף אשוב לעצמי. ועדיין -

אנטי ציוניים - נמאסתם!

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים