מעבר לתוכן

תמונה

סתירות בין תורת משה ליהדות האורטודוקסית

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 mr.cohen

mr.cohen
  • רשומים
  • 7 הודעות:

פורסם 23/10/2011 - 20:10

שלום אחיי בני ישראל.
רציתי להביא לתשומת לבכם את הבלוג הזה

הוא עוסק בהמון עניינים שבהם יש סתירה בין כל מה שלמדתי בבית הספר הממלכתי דתי בילדותי לבין התורה שהוריד משה בהר סיני לעם ישראל.
ממש הופתעתי מהעניינים המופיעים שם בקשר לחג סוכות וגם מעניינים הנוגעים לחג הפסח
יש שם דברים שמעולם לא שמעתי עליהם ולמען האמת דיי הזדעזתי לראות.
אם יש פה חבר'ה שהיו בישיבות ובקיאים קצת יותר ממני אשמח אם תאמרו את דעתכם בעניין.

אגב, זה לא בלוג הזוי שכזה - כמו הכתות האלה של "עדי השם" או משיחיסטים למיניהם - הוא גם לא ממש אומר איפה קיימת התשובה, הוא רק מצביע על הבעיה...

אז מה אתם אומרים?

#2 mr.cohen

mr.cohen
  • רשומים
  • 7 הודעות:

פורסם 28/10/2011 - 00:21

מעל ל120 צופים ואין תגובה?
השתיקה שבהסכמה?
הרי רוב מי שקורא את זה לא מסכים עם הטענות המוצגות באתר ההוא - הרי אתם חוגגים את הפסח כדרך היוונית לפי טענות הכותב באתר,
למה אין פה/באתר אחד שיפריך את הטענות הקשות המוצגות שם?
מוזר לי העניין הזה

#3 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 28/10/2011 - 00:37

מעל ל120 צופים ואין תגובה?
השתיקה שבהסכמה?
הרי רוב מי שקורא את זה לא מסכים עם הטענות המוצגות באתר ההוא - הרי אתם חוגגים את הפסח כדרך היוונית לפי טענות הכותב באתר,
למה אין פה/באתר אחד שיפריך את הטענות הקשות המוצגות שם?
מוזר לי העניין הזה

כי הדתיים לא מאמינים לך והאתאיסטים (כמוני) צוחקים עלייך ועל האיש בשמיים שאתה מאמין בו

#4 mr.cohen

mr.cohen
  • רשומים
  • 7 הודעות:

פורסם 30/10/2011 - 12:57

כי הדתיים לא מאמינים לך והאתאיסטים (כמוני) צוחקים עלייך ועל האיש בשמיים שאתה מאמין בו

"...דתיים..." - דת זו מילה בפרסית עתיקה שפירושה "חוק". (למשל במגילת אסתר:"וַיֹּאמֶר הָמָן לַמֶּלֶךְ אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ יֶשְׁנוֹ עַם אֶחָד מְפֻזָּר וּמְפֹרָד בֵּין הָעַמִּים בְּכֹל מְדִינוֹת מַלְכוּתֶךָ וְדָתֵיהֶם שֹׁנוֹת מִכָּל עָם וְאֶת דָּתֵי הַמֶּלֶךְ אֵינָם עֹשִׂים וְלַמֶּלֶךְ אֵין שׁוֶֹה לְהַנִּיחָם" - ובכלל לאורך כל המגילה, המילה "דת" על הטיותייה פירושה "חוק")
הבלוג הזה פונה לאנשים שרוצים ללכת לפי החוקים של האלוהים אך לא עושים זאת היות ובחלוף השנים שובשו ההוראות המקוריות.
הבלוג מאיר עם זרקור על נקודות מסויימות שבהם החוקים שבהם מחזיקים ה"רבנים" סותרים את החוק המקורי - תורת משה.

ובאשר אליך ניר,
אתה מכנה את עצמך "אתאיסט" - לפי ויקיפדיה:
"אתאיזם היא השקפת עולם אשר אינה כוללת אמונה באלים, או לחלופין, שוללת לחלוטין את קיומם של אלים."
הבעיה היא שבאופן לוגי - אתה לא יכול לשלול קיום של משהו. הלוגיקה פשוט לא מאפשרת את זה.
בנוסף לכך הפיזיקה, הביולוגיה, הכימיה ובעצם כל מדעי הטבע מעידים על קיום חוקים ועל סדר מופתי בהם. כל המציאות מתקיימת בשיווי משקל שלא יאמן.
לתפיסת המאמינים באלוהים - האל הוא זה שחולל את שיווי המשקל הזה וחוקק את חוקי הטבע.
הוא הממציא והמחולל של כל החוקים של המציאות.
אז מכאן אני מסיק שכל עוד יש חוקים במציאות יש להם מחוקק והוא האלוהים.
ולך אין כלי לוגי בלוגיקה המקובלת לשלול דבר שכזה.
אם נציג זאת בגישה יותר "תנ"כית":
אז אמנם אתה מדבר קורא ואתה כותב בעברית בלי קושי,
אמנם אתה נראה כמו כל אחד מאיתנו ובטח היית פעם עם כיפה באיזה בית כנסת או הלוויה
אבל אתה "ערב-רב" - כנראה מקורך מעם אחר וכרגע אתה משולב בתוך עם ישראל

יש מי שיגידו כנראה שאתה כלי שלא מסוגל להכיל את התובנה הפשוטה שיש אלוהים וחבל...

התובנה שלי לגבי אנשים כמוך - המכנים את עצמם "אתאיסטים" זה שהם באים כדי להפוך את הבחירה של בני האדם לאמיתית יותר
הרי ברור כשמש שעולם כל כך מופלא וכל כך עדין לא יכול להווצר סתם כך במשך מיליארדיי שנים.
והדבר הזה מפר את האיזון של אפשרויות הבחירה - קל מאוד להבין שיש אלוהים כשמתבוננים וחוקרים את המציאות, לכן יש את האתאיסטים כדי לתת לבן אדם לחשוב עוד קצת ולהתלבט ולבסוף לבחור את מה שקרוב לליבו.

אבל הפניה כאן הייתה אל המאמינים באלוהים - כי באמת שאין לי כוח לדיון שמושכים אליו האתאיסטים... אותם אלה שמאמינים באלוהים, בתורת ישראל ובעם ישראל - יש פה בלוג שמראה כי הגמרא והרבנות סותרים את תורת משה בן עמרם, מה אתם אומרים על זה?

#5 tinkerbell

tinkerbell

"אני רודף אחר חוקיך-מחד, מאידך תשוקתי אותי רודפת..."

• מנהלי פורום
  • 1923 הודעות:

פורסם 02/11/2011 - 12:44

מעניין מאוד מה שאתה אומר, ונראה לי שאכנס לבלוג ברגע הראשון שיהיה לי זמן פנוי ונוח,ולא על רגל אחת, כי בכאלו דברים כנראה שצריך קצת להתעמק..
מימיה הכחולים של הכינרת, והרקיע התואם מעל, והרגשת הבית המוכרת, בתוך עורקי זורמת כמו חשמל...
הרי גליל והשומרון, הפרדסים שבשרון, וילדים בגן המושבה, את הכרמל ואת הים, אחד אחד ואת כולם, תמיד קורצים אומרים ברוך הבא

שלום לך ארץ נהדרת
עבדך הדל נושא לך שיר מזמור
גם אם לעיתים נודד אני על דרך
מה טוב לנדוד אך טוב יותר לחזור

תכף אשוב לעצמי. ועדיין -

זו אותה הארץ האהובה, שאין לי אחרת ממנה...
וזו אותה כנרת יפה - שצריך בחוזקה לשמור על מימייה...

נמאס כבר מכל האנטי-ציוניים במדינה שלנו, המשתיקים בגועל כל דעה אחרת, עוזרים לתקשורת לצאת נגד מדינת ישראל, ובכך מלבים את מדורת האנטישמיות!!!!
אנטי ציוניים - נמאסתם!

#6 דניאל-פ

דניאל-פ

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 343 הודעות:

פורסם 07/11/2011 - 06:05

בנוסף לכך הפיזיקה, הביולוגיה, הכימיה ובעצם כל מדעי הטבע מעידים על קיום חוקים ועל סדר מופתי בהם. כל המציאות מתקיימת בשיווי משקל שלא יאמן.

אחח, כל כך לא בכיוון. תרשה לי לספר לך על פיזיקה אמיתית: אין שום סדר בטבע.
אנחנו מנסים לתאר מה שמסביבנו ויש לנו רק כלים פרימיטיביים וקצת מתמטיקה. מנסים לפשט דברים ולעגל פינות אז יוצאות משוואות פשוטות ויפות שאתה מפרש בתור סדר וחוקים בטבע.

כנל לשיווי משקל: אנחנו מתעקשים לחקור מצבים של שיווי משקל כי אחרת אף אחד לא יודע מה לעשות. אתה מפרש את זה כאילו הטבע הוא בשיווי משקל באופן טבעי.

היקום שלנו כל כך מסובך, כל כך חסר חוקיות, כל כך אקראי.

#7 mr.cohen

mr.cohen
  • רשומים
  • 7 הודעות:

פורסם 21/03/2012 - 13:22

אחח, כל כך לא בכיוון. תרשה לי לספר לך על פיזיקה אמיתית: אין שום סדר בטבע.
אנחנו מנסים לתאר מה שמסביבנו ויש לנו רק כלים פרימיטיביים וקצת מתמטיקה. מנסים לפשט דברים ולעגל פינות אז יוצאות משוואות פשוטות ויפות שאתה מפרש בתור סדר וחוקים בטבע.

כנל לשיווי משקל: אנחנו מתעקשים לחקור מצבים של שיווי משקל כי אחרת אף אחד לא יודע מה לעשות. אתה מפרש את זה כאילו הטבע הוא בשיווי משקל באופן טבעי.

היקום שלנו כל כך מסובך, כל כך חסר חוקיות, כל כך אקראי.

אני ממש לא מסכים איתך דניאל.
אם לא היה שום סדר בטבע. אז למה יש כח משיכה?
למה אינני יכול לעבור דרך הקיר ואני חייב דלת?
למה אני לא מופתע שרכב נמעך אם הוא נתקע בקיר במהירות גבוהה?
יש חוקים
את חלקם אנו מכירים יותר וחלקם פחות.
אם לא היו חוקים היינו תמיד מופתעים מכל דבר שקורה.

זה שאנחנו לא יכולים לחזות שום דבר באופן מדוייק, איננו יכולים למדוד דברים מסויימים כשאינם בשיווי משקל, לכל מדידה שלנו יש סטיה ועוד בעיות - זה נכון.

אבל לומר שאין שום סדר בטבע, קצת הגזמת...

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים