מעבר לתוכן

- - - - -

רואקוטן

• Please log in to reply
31 replies to this topic

#16 jonrambo

jonrambo

Suicide is Painless

• מנהלי פורום
  • 1501 הודעות:

פורסם 29/09/2009 - 15:40

נשמע קצת מוגזם ו"באוויר" אם כי ידוע שהיא יכולה לגרום דיכאון ולכן יש לעקוב אחרי מצבי רוח ובמקרים של שינוי להתייעץ ואף להפסיק.. אין סיבה להגיע עד מצב של אשפוז ..
"דם הכל דם"

"suicide is painless

It brings on many changes

and I can take or leave it if I please."

#17 אורח - עינת

אורח - עינת
  • אורחים

פורסם 18/10/2009 - 19:12

שנה שעברה לקחתי רואקוטן, ייבש לי ת'חיים אבל הכל עבר..
כמה חודשים אחרי סוף הטיפול הפצעים החלו לחזור, הרבה פחות, אבל העור לא חלק כמו במהלך הטיפול.

הלכתי למספר רופאי עור כדי להתייעץ והם היו חלוקים בדעות האם כדאי לקחת שוב או לא.

מה שמטריד אותי הוא ששמעתי שהרואקוטן לא בריא לכלי דם, ואכן בזמן הטיפול הופיעו לי כמה נימים קטנטנים שהייתי צריכה ללכת למרפאה אסתטית כדי להסירם מהפנים.
אם זה קרה בעור הפנים, מי יודע מה זה עשה לי בתוך הגוף..?

הרופאים אומרים שהם לא מכירים תופעה כזו אבל לרופאים יש נטייה להקטין ראש.

רציתי לשאול האם יש פה בנות שלקחו רואקוטן ואם היו להן תופעות לוואי נוספות ליובש?
וכמובן האם יש כאלו שלקחו שוב אחרי הטיפול? והאם אתן ממליצות?
וגם, האם ניתן לקחת פחות מ20 מ"ג, למשל לחצות את הטבליה לחצי?

ממש עצוב לי אחרי שהעור שלי כבר לא כמו שהיה אחרי הטיפול, אבל אני חוששת קצת מהתרופה הזו.

תודה מראש,
הבחורה עם העור הבעייתי :)

#18 אורח - ירון

אורח - ירון
  • אורחים

פורסם 03/11/2009 - 13:36

אני לא מבין מאיפה אתם מביאים את "העובדות" שלכם.
הייתי אצל רופאת עור שהיא גם ידידת משפחה והיא אמרה שזה שטויות גמורות.
נכון שלתרופה יש תופעות לוואי של יובש וכדומה אך התוצאות של השימוש בתרופה הן מדהימות.
כמו כן לגבי נזק לכבד - לא נגרם נזק לכבד כל עוד מקפידים אחת לחודש לערוך בדיקת דם ובמידה ויש השפעה של התרופה מפסיקים מייד את השימוש בה.
לגבי השפעה נפשית - אין קשר, לרוב מי שסובל מאקנה חמור סובל מבעיות נפשיות הקשורות כמובן לכך שכן זו בעיה שמאוד מציקה לסובלים ממנה. בזמן השימוש בתרופה בשל התופעות לוואי הראשוניות ישנה נטייה ליחס לתרופה את הדיכאון כשלמעשה אין כל הבדל.

כולם נהיו לי דוקטורים פתאום...

מי שרוצה להתייעץ לגבי שימוש בתרופה - בבקשה שיתייעץ עם רופא ולא כל מיני סטודנטים "מומחים".
בהצלחה!

#19 jonrambo

jonrambo

Suicide is Painless

• מנהלי פורום
  • 1501 הודעות:

פורסם 04/11/2009 - 16:44

כמו כן לגבי נזק לכבד - לא נגרם נזק לכבד כל עוד מקפידים אחת לחודש לערוך בדיקת דם ובמידה ויש השפעה של התרופה מפסיקים מייד את השימוש בה.

פה אתה טועה. הכוונה שלך שאם עושים בדיקות קבועות נתפוס את הנזק לכבד בשלב שהוא לא גדול וכן הפיך לא שאין נזק.
אין בעיה כללית עם התרופה אלא עם השימוש החופשי בה ובתרופות בכלל בין בגלל שהן OTC ובין בגלל שרופאים מנוחות או בגלל לחץ החולים נוטים לרשום אותן בקלות.
"דם הכל דם"

"suicide is painless

It brings on many changes

and I can take or leave it if I please."

#20 אורח - לינה

אורח - לינה
  • אורחים

פורסם 16/10/2010 - 19:38

כמה חודשים אחרי סוף הטיפול הפצעים החלו לחזור, הרבה פחות, אבל העור לא חלק כמו במהלך הטיפול.

מה שמטריד אותי הוא ששמעתי שהרואקוטן לא בריא לכלי דם, ואכן בזמן הטיפול הופיעו לי כמה נימים קטנטנים שהייתי צריכה ללכת למרפאה אסתטית כדי להסירם מהפנים.

ממש עצוב לי אחרי שהעור שלי כבר לא כמו שהיה אחרי הטיפול, אבל אני חוששת קצת מהתרופה הזו.

תודה מראש,
הבחורה עם העור הבעייתי :)

#21 אורח - lina

אורח - lina
  • אורחים

פורסם 16/10/2010 - 19:44

היי

כן אפשר לחצות את החבילה לחצי אני עכשיו שותה במקום 20 מ"ג 10 מ"ג...
ויש לי שאלה אלייך באיזה חודש כבר התחיל לעבור לך ?

קבצים מצורפים

#22 אורח - ???

אורח - ???
  • אורחים

פורסם 16/10/2010 - 19:47

האם בחודש שלישי של רואקוטן יכול לצאת חצ'קונים?

#23 gilkop

gilkop

סתם.

• רשומים+
  • 3338 הודעות:

פורסם 17/10/2010 - 10:04

רואקוטן (isotretinoin) הורד מהמדפים ונאסר לשימוש בארה"ב ועוד 11 מדינות בשנה שעברה. ישראל כנראה מפגרת אחרי שאר העולם בדאגה לתושביה, אם אנשים פה עדיין מקבלים מרשם לזה.
בכל אופן, למי שרוצה לדעת, תריצו חיפוש על accutane recall.
תמונה מצורפת

#24 אורח - זהו שמי

אורח - זהו שמי
  • אורחים

פורסם 26/10/2010 - 01:28

רואקוטן (isotretinoin) הורד מהמדפים ונאסר לשימוש בארה"ב ועוד 11 מדינות בשנה שעברה. ישראל כנראה מפגרת אחרי שאר העולם בדאגה לתושביה, אם אנשים פה עדיין מקבלים מרשם לזה.
בכל אופן, למי שרוצה לדעת, תריצו חיפוש על accutane recall.

אקיוטן היא לא התרופה היחידה שמכילה isotretinoin. בארה"ב ובשאר העולם יש עדיין חברות רבות שמוכרות את התרופה הזאת, רק לא בשם המקורי שלה. החברה שמייצרת את המוצר הספציפי "אקיוטן" (או בשמה באירופה רואקוטן) הורידה את המוצר שלה מיוזמתה מהמדפים בארה"ב רק בגלל תרבות התביעות וקלות מתן התרופה שנפוצה שם. את התרופה ניתן להשיג עדיין בכל רחבי העולם.
תופעות הלוואי של רואקוטן אכן יכולות להיות קשות בחלק מהמקרים, אבל באינטרנט המצב מוקצן. לרוב האנשים זה עובד בצורה תקינה בלי בעיות מיוחדות, ולהם אין סיבה להיכנס לפורומים שונים ולדווח על כך.

#25 אורח - בן

אורח - בן
  • אורחים

פורסם 15/12/2010 - 00:38

רואקוטן היא תרופה מסוכנת מאוד שגורמת לאינספור תופעות לוואי קשות וחמורות ולפעמים לנזק בלתי הפיך אני מדבר מניסיון!!
לקחתי רואקוטן שבוע וכבר הופיעו לי המוון תופעות לוואי קשות:כאבי שרירים ופרקים חזקים, עייפות וחולשה, קשקשים בפנים בשיער ובגבות, יובש בשפתיים ובעור של הפנים, עיניים כואבות וצורבות, טיפה טשטוש בריאייה, כתמים אדומים על הפנים והדבר הכי חמור שבגללו הפסקתי ישר לקחת את התרופה זה פגיעה בתפקודד המינייי אין חשק לא מצליחים כמעט לקבל גירוי הזין בקושי עומד ולוקח זמן עד שהוא נעמד וקשה מאוד לגמור ממש כמו סוג של אימפוטנציה!!!! לא לקחת!!! עדיף כבר להשאר עם הפצעים ולחכות שהם יעברו לבד או לטפל עם משחות וכדורים אחרים אבל לא רואקוטן!!!!!

כנראה יש לך בעיה אני חודשיים עם הכדורים והזרנוק עומד כמו שצריך...והכי חשוב פעיל יופי

#26 אורח - מישהי..

אורח - מישהי..
  • אורחים

פורסם 23/12/2010 - 20:43

רואקוטן היא תרופה מסוכנת מאוד שגורמת לאינספור תופעות לוואי קשות וחמורות ולפעמים לנזק בלתי הפיך אני מדבר מניסיון!!
לקחתי רואקוטן שבוע וכבר הופיעו לי המוון תופעות לוואי קשות:כאבי שרירים ופרקים חזקים, עייפות וחולשה, קשקשים בפנים בשיער ובגבות, יובש בשפתיים ובעור של הפנים, עיניים כואבות וצורבות, טיפה טשטוש בריאייה, כתמים אדומים על הפנים והדבר הכי חמור שבגללו הפסקתי ישר לקחת את התרופה זה פגיעה בתפקודד המינייי אין חשק לא מצליחים כמעט לקבל גירוי הזין בקושי עומד ולוקח זמן עד שהוא נעמד וקשה מאוד לגמור ממש כמו סוג של אימפוטנציה!!!! לא לקחת!!! עדיף כבר להשאר עם הפצעים ולחכות שהם יעברו לבד או לטפל עם משחות וכדורים אחרים אבל לא רואקוטן!!!!!

מההה?אז מה אני יעשה..?כולם ממליצים שלא..גמ הרופא.שיכנעתי אותו.אבל אינלי כל כך הרבה פצעים.השתמשתי בהכל.לאחרונה בacnil זה עושה טוב אבל מחזיר תפצעים בחזרה והפצעים קטנים ונשערים ככה באמצע.ואדמומיות...מה אפשר לעשות בקשר לזה..?מה..ולהפסיק רואקוטן?

#27 אורח - דחוווף

אורח - דחוווף
  • אורחים

פורסם 12/08/2011 - 15:51

אם עשיתי שפם (עם שעווה) בזמן שאני לוקחת רואקטון... , ועכשיו נשאר לי סימן ממש גדול בכל האזור שהיה בו שעווה , נראלי זה תלש לי את העור.
אחרי כמה זמן זה עובר? זה נראה הרבה יותר גרוע :/

#28 אורח - מטופלת ותיקה

אורח - מטופלת ותיקה
  • אורחים

פורסם 27/08/2011 - 17:32

פעם אחת ולתמיד, הגיע הזמן להזים את כל השמועות שהולכות כאן.

עברתי את הטיפול ברואקוטן כשהייתי תיכוניסטית. סיימתי את הטיפול לפני עשר שנים בדיוק.
הרואקוטן היה אז תרופה שעדיין לא בסל הבריאות, וכל חפיסת כדורים עלתה הון עתק.
את הטיפול עשיתי במשך חצי שנה. כל חודש ניגשתי ועשיתי בדיקת דם לתפקודי כבד.
הוזהרתי מראש לא להיחשף לשמש בצורה מוגזמת (מומלץ לעשות את הטיפול בחורף- כך גם אני עשיתי).
כמו כן קיבלתי הוראות ברורות להקפיד על האכילה שלי, להרבות במים וכן להקפיד ולהימרח בכל קרם לחות אפשרי-
בין אם קרם פנים, כל הזמן (כי הרואקוטן ממיס את כל תאי השומן...), משחת שפתיים/ לבלו באופן קבוע, כי השפתיים התקלפו והתקלפו.

הרואקטון היא תרופה שמבוססת על נגזרת של ויטמין A, שמשמש לטיפול בעור מכל הסוגים (גם אנטי-אייג'ינג).

חוץ מתופעת ההתקלפות של השפתיים והעור היבש (שפתרתי על-ידי מריחה קבועה של קרם גוף וקרם פנים, כל יום. זה חינוך טוב ללא ספק)
לא היו לי שום תופעות כלשהן שאני זוכרת.

מה שכן,
הביטחון העצמי שלי, שכל כך חשוב בתקופת התיכון, חזר אלי וקיבל "דחיפה" חזקה למעלה. ממצב של בחורה שלא יכלה לעשות קוקו כי היא התביישה מהפצעים שהיו לה על הפנים, הגעתי למצב שאני יכולה ללבוש מה שבא לי ואיך שבא לי, ללא פחד מפצעים לא אסתטיים.

חלפו עשר שנים ומעולם לא חזרתי לטיפול נוסף. יש לי לפעמים פצע פה ופצע שם (במיוחד בתקופת בחינות) אבל העור שלי נקי וללא צלקות,
כי תפסתי את האקנה בזמן, לפני שהוא השאיר צלקות מכוערות על כל הפנים.

לסיכום, זו תרופה מאוד חזקה, שמומלצת למקרים בינוניים עד כבדים של אקנה (יש אגב, כמה וכמה סוגי מינונים לתרופה) ומבחינתי,
היא חוללה רק פלאים.

רק בריאות!

#29 אורח - איריס לוי-טיפולי אקנה IPL

אורח - איריס לוי-טיפולי אקנה IPL
  • אורחים

פורסם 11/07/2015 - 19:46

תודה מראש,
הבחורה עם העור הבעייתי smile.gif

#30 אורח - איריס לוי-טיפולי אקנה IPL

אורח - איריס לוי-טיפולי אקנה IPL
  • אורחים

פורסם 11/07/2015 - 19:49

תודה מראש,
הבחורה עם העור הבעייתי smile.gif

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים