מעבר לתוכן

אמונה,בואו נדבר על זה...

• Please log in to reply
96 replies to this topic

#1 אורח - קוריצה?!

אורח - קוריצה?!
  • אורחים

פורסם 22/07/2007 - 03:55

לאחר בקשות חוזרות של הכותבים בפורומומינו הקט, הנה מקום מוגדר שבו אפשר לדבר קצת על אידיאולוגיה,אמונה ומה שבדרך.
זה המקום שכל אחד יתן את משנתו בנושאים של אמונה וחוסר אמונה, ינסה להוכיח את דעתו במידה וירצה ותמיד יכול לנסות לשכנע אנשים אחרים...

אזהרה- בעלי לב חלש,אנשים שנוהגים להיפגע מדעות שונות משלהם,אנשים שפוחדים שימירו אותם מדתם או לחילפין מכפיה דתית לא לקרוא את הכתוב כאן, ואם כן, על אחריותכם בלבד.
אסור להשמיץ ולכתוב דברים שלא לעניין ויש בהם ולו במעט לפגוע באנשים אחרים, אין לצאת מן המסגרת הווירטואלית,
תשתדלו לא להביא את האשכול להקצנות מיותרות והרבה עבודה למנהלים,אופטופיקים לא בבית ספרנו.

כל כתיבה שלא בצמוד להסתייגויות הנל תמחק באופן מידי !

תעשו חיים :מתגלגל:

#2 DoubleMeaning

DoubleMeaning
  • רשומים
  • 1 הודעות:

פורסם 02/08/2007 - 14:18

בפנייתי אני פונה בעיקר לאחד שנדמה לי שכל השאלות שהוא מעלה לפורום נועדו להכעיס ולהתסיס...
עם כל הכבוד לרצונך לשאול ולחקור בנבכי הדת אני מוצא אותך יותר מחרחר ריב מאשר מרחיב אופקים.
אולי יואיל בטובו אחד המנהלים לנעוץ לך שרשור שם תעלה שאלות כאוות נפשך יום וליל..
כך,אנשים כמוני לא יתעצבנו שיקראו את שרשורי הריגת חילונים וכו'
ואנשים כמוך יוכלו להתדיין עד אשר יחזרו בתשובה שלמה(אמן ואמן...)
אני מקווה שאחד המנהלים ירים את הכפפה וישעה לבקשתי...
סופ"ש מבורך ושבת שלום

#3 אורח - קוריצה?!

אורח - קוריצה?!
  • אורחים

פורסם 02/08/2007 - 14:45

כבר קיים בדיוק כזה שרשור...

*הנושא הועבר לשרשור נעוץ*

#4 ליזה

ליזה

מהססת בזמן, מחליטה מאוחר מדי.

• רשומים+
  • 8204 הודעות:

פורסם 02/08/2007 - 19:41

כבר קיים בדיוק כזה שרשור...

*הנושא הועבר לשרשור נעוץ*

כן.. שמנו לב שהנושא הועבר לשרשור הנעוץ- הוא כאן :P
הרצוי:
תמונה מצורפת

המצוי:
תמונה מצורפת

S.F 4ever
"כשאיבדתי אותה גם איבדתי קצת הגיון"

משהו לספר לנכדים

זמרת שלא מסוגלת לשיר, פשוט לא מסוגלת לשיר, אז היא ממניירת מההתחלה ועד הסוף כל הברה. :גרוע:
(הרוקח טען, אגב, שליזה מבצעת את השיר הזה הרבה יותר יפה :P )

#5 דורון סער

דורון סער

ההבדל היחיד בין פוליטיקאי לבין המשיח הוא בלוחות הזמנים

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 02/08/2007 - 21:08

אמונה - המציאות כפי שהיא משתקפת במוחו של אדם על פי המידע שקלט באמצעות חושיו.
האמונה מורכבת מעובדות ידועות ומהסקת מסקנות הסתברותיות כתוצאה מהעובדות האלה.

מכיוון שהאמונה נובעת מהסקת מסקנות הסתברותית, אמונה יכולה להיות אמיתית או שקרית.

דוגמה:

יוסי ראה בחייו אלפי אנשים שלכולם היו שתי ידיים. בנוסף בספרים שקרא היה כתוב שלכל בני האדם יש שתי ידיים.
לכן יוסי מאמין שלכל בני האדם יש שתי ידיים.

אמונה זו של יוסי היא אמונה שקרית, שכן בתאילנד נולד לפני כמה שנים תינוק עם שלוש ידיים.

כעת אם יפגוש יוסי את התינוק התאילנדי, הוא יווכח שאמונתו היתה שקרית, ולכן ישנה את אמונתו.

#6 אורח - קוריצה?!

אורח - קוריצה?!
  • אורחים

פורסם 03/08/2007 - 12:31

שמע בן אדם
אתה פשוט גדול...

דוגמה חביבה,מנוסחת כמו שאלת הגיון בפסיכומטרי.

אבל היא פשטנית מדי, היא "נקייה" מדי , היא לא באמת מסבירה את המושג אמונה, אל תשכח שכאן מדברים בעיקר על אמונה רוחנית ולא על אמונה בחוקי הטבע.

#7 דורון סער

דורון סער

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 03/08/2007 - 15:36

אבל היא פשטנית מדי, היא "נקייה" מדי , היא לא באמת מסבירה את המושג אמונה, אל תשכח שכאן מדברים בעיקר על אמונה רוחנית ולא על אמונה בחוקי הטבע.

זה בדיוק אותו דבר.

במשך שנים האמינו אנשים שכדור הארץ הוא שטוח ונמצא במרכז היקום.
זה מה שאמרו להם הוריהם, זה מה שהיה כתוב בכל הספרים וזה מה שתואם את התחושות הטבעיות כאשר הולכים ברחוב.

ברגע שהצטברו עובדות חדשות לגבי תנועת הכוכבים בשמיים ומיפוי היבשות בכדור הארץ, בני אדם שינו את אמונתם.

המציאות לא השתנתה, אבל האמונה, כלומר האופן שבו אנשים תופסים אותה, השתנתה כדי להתאים למידע החדש.

וכך גם לגבי אמונה בסיפורי התורה.
במשך שנים רבות אנשים האמינו שספר התורה משקף את מצוות אלוהים. זה מה שאמרו להם, וזה מה שעבר מדור לדור וגם הספר עצמו נראה היה מנוסח בקפידה רבה מה שיצר תחושה שהוא קדוש יותר מאשר ספרים אחרים.

כאשר החלו להצטבר עובדות, בין אם ארכיאולוגיות ובין אם סתירות בין חוקי הטבע לבין סיפורי התורה, אנשים החלו בהדרגה לשנות את אמונתם.

#8 Kinju

Kinju

בלי פאניקה

• רשומים+
  • 796 הודעות:

פורסם 03/08/2007 - 17:07

אמונה - המציאות כפי שהיא משתקפת במוחו של אדם על פי המידע שקלט באמצעות חושיו.
האמונה מורכבת מעובדות ידועות ומהסקת מסקנות הסתברותיות כתוצאה מהעובדות האלה.
מכיוון שהאמונה נובעת מהסקת מסקנות הסתברותית, אמונה יכולה להיות אמיתית או שקרית.
דוגמה:
יוסי ראה בחייו אלפי אנשים שלכולם היו שתי ידיים. בנוסף בספרים שקרא היה כתוב שלכל בני האדם יש שתי ידיים.
לכן יוסי מאמין שלכל בני האדם יש שתי ידיים.
אמונה זו של יוסי היא אמונה שקרית, שכן בתאילנד נולד לפני כמה שנים תינוק עם שלוש ידיים.
כעת אם יפגוש יוסי את התינוק התאילנדי, הוא יווכח שאמונתו היתה שקרית, ולכן ישנה את אמונתו.

אני לא מסכים עם ההגדרה הזו. המדע מבוסס על הסקת מסקנות הסתברותיות, אמונה זה ההיפך.
בנוסף יש סמנטיקה סביב המושג "מאמין". דבר ראשון, כשאדם אומר "אני מאמין שיירד היום גשם", הוא במילים אחרות "סובר" שירד היום גשם. כמו להגיד "אני מאמין שכן". שזה בערך מה שתיארת- התבססות כזו או אחרת על פרטי מידע, והשלכה שלהם. מצד שני, בפורום זה למשל - "אמונה" היא להגיד משהו אודות המציאות שאיננו מסוגלים להוכיח או להראות בצורה ברורה. אם אדם טוען שהוא מאמין באללה, הוא לא בהכרח מתבסס על ניסיון או עובדות, אלא יותר על נטיית לב. הוא לא יוכל להוכיח לי שאללה כפי שקיים בקוראן אכן קיים, כמו שאפשר להוכיח את קיומו של, נגיד, האוטו שלו.
אם אדם טוען שהוא מאמין באסטרולוגיה, הוא לא חייב לבסס את זה על שום דבר. בעיני, אמונה משמע מצב של אי-ידיעה. אם הייתה ידיעה, לא היה צורך באמונה.

The fact that we live at the bottom of a deep gravity well, on the surface of a gas covered planet going around a nuclear fireball 90 million miles away and think this to be normal is obviously some indication of how skewed our perspective tends to be

Douglas Adams

#9 דורון סער

דורון סער

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 16/09/2007 - 17:31

ירון ידען חזר בתשובה בגיל 17, היה תלמיד חכם ונחשב "עילוי".

הוא התמחה בפסקי הלכה, ואילו היה ממשיך בדרכו סביר שהיה היום אחד מן הפוסקים של הזרם הליטאי.

אולם בגיל 34, נשוי עם שבעה ילדים, לאחר משבר אמונה ארוך ומשמעותי החליט לנטוש את הדת לחלוטין.
כיום הוא מקדיש את מירב זמנו למלחמה בבורות בנושא הדת היהודית, הן בקרב הציבור הדתי והן בקרב הציבור החילוני.

לראיון עימו הבוקר ברשת א':

http://www.internet-...n...07 7 am.mp3

#10 מביט

מביט

מבחן בר-אור

• רשומים+
  • 16621 הודעות:

פורסם 16/09/2007 - 18:39

הפונדמטליזם צורות רבות לו. שב וחוזר בשאלה ותשובה.
"יזכור עם ישראל את אלו מתוכו, בשר מבשרו, אשר השתתפו בתביעות נגד קציניו וחייליו. את אלו אשר בשעת הקרב להגנת עם ישראל עמדו בהפגנות וקראו לחייליו פושעי מלחמה. יזכור את אלה אשר במחשכים חברו לגרועים שבאויבי ישראל"

המלצה על ספר

"מי שמתגלה כאנטי-ציוני הוא בהגדרה אנטישמי, שכן הוא תומך בשלילת הזכות הטבעית של העם היהודי למדינה עצמאית, המוקנית לכל עם אחר." ווינסטון צ'רצ'יל

#11 massury

massury

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 537 הודעות:

פורסם 16/09/2007 - 20:58

שיחה מאד מעניינת.
מומלץ. B)

#12 דורון סער

דורון סער

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 16/09/2007 - 22:20

הפונדמטליזם צורות רבות לו. שב וחוזר בשאלה ותשובה.

הפנדמנטליזם בהקשר זה אינו אלא יסודיות.

תכונה חיובית מאד, במשמעות הזאת של המילה הלוואי שכולם היו פנדמנטליסטיים.

#13 דורימת

דורימת

לי די נחמד לי דווקא די נעים לשיר באוזנכם את השירים הכי פרועים

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 16/09/2007 - 22:50

כן היה איתו ראיון ב"העולם הבוקר" עושה רושם שהוא לא פחות שרלטן מאורי גלר! וחיקוי עלוב של סלמאן רושדי.
הקריקטורות שלי

"השעה לא תבוא עד שילחמו המוסלמים ביהודים ויהרגו בהם עד כדי כך שכאשר יסתתר יהודי מאחורי עץ או אבן יאומרו אלו מסלמי,עבד האל,ישמאחרי יהודי בואו והרגהו."

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת
דרקולאללה ציפור קטנה לחשה לי על הסיבות להיותך אנטיפט. :)

#14 דורון סער

דורון סער

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 16/09/2007 - 23:06

כן היה איתו ראיון ב"העולם הבוקר" עושה רושם שהוא לא פחות שרלטן מאורי גלר! וחיקוי עלוב של סלמאן רושדי.

אם אתה בוחר להוציא לשון הרע (איסור חמור בהלכה היהודית), לפחות תסביר את עצמך.

#15 אורח - triumph eye

אורח - triumph eye
  • אורחים

פורסם 16/09/2007 - 23:27

היה מעניין מאוד,
למרות שהוא לא גילה שום "סוד אפל" שלא ידעתי עליו קודם.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים