מעבר לתוכן

אמונה,בואו נדבר על זה...

• Please log in to reply
96 replies to this topic

#91 Kayben

Kayben

אינדיאני במדבר

• רשומים+
  • 5319 הודעות:

פורסם 07/06/2008 - 00:54

248, זה רמ"ח בגימטריה, רמ"ח איברים.

שמתי לב שזה גם דומה לחב"ד... במקרה הנ"ל.

#92 MeBeZiv

MeBeZiv

!!!!Goooooo Gerbil Gooooo

• רשומים+
  • 1864 הודעות:

פורסם 07/06/2008 - 15:15

יודעים? יש לי חבר שהחליט לקנות את השטויות שמכרו לו בשיעור חב"תי.. (תודה על המונח).
הוא התחיל לשמור שבת, לחבוש כיפה ולהפריד בין חלב לבשר... וכל זה כי "מה שאמרו לו שם נשמע הגיוני"!... :/
אפילו לא עבר עליו שום משבר או שום דבר.
גם אני עברתי כאלה. די הרבה (אתם יודעים, מנקודת הנחה שבפילוסופיה יהודית עשויה להיות הרבה חכמה ובלה בלה מתחת לכל ההטפה הדתית והאמונה העיוורת).
יש דברים מעניינים. השם שלי, אחרי פירוק אותיות יוצא די מגניב (7, 6 ו10 יכול להתפרש כצינור (ו') שמחבר את האלוהי (י') לארץ (7) )

בקיצור, מה שיצאתי איתו משם זה בעיקר עוד תחמושת נגד דתיים, כי הרבה מאוד מה"סגירת קצוות פתוחים" שהרבה מהרבנים שוקדים עליהם יומם וליל לא מוצלחים במיוחד.
זה מִיבִּיזִיו!! מִיבִּיזִיו!! לא כזה מסובך!!

I find it a bit hard to believe that infinitely small amounts of good stuff diluted into water will have more effect than the similar amounts of poo that still exists in them

#93 פינגווין

פינגווין
  • רשומים
  • 9 הודעות:

פורסם 27/10/2008 - 21:49

המדע והתורה לא סותרים אחד את השני!!!!!!

#94 פינגווין

פינגווין
  • רשומים
  • 9 הודעות:

פורסם 27/10/2008 - 21:51

זה בדיוק אותו דבר.

במשך שנים האמינו אנשים שכדור הארץ הוא שטוח ונמצא במרכז היקום.
זה מה שאמרו להם הוריהם, זה מה שהיה כתוב בכל הספרים וזה מה שתואם את התחושות הטבעיות כאשר הולכים ברחוב.

ברגע שהצטברו עובדות חדשות לגבי תנועת הכוכבים בשמיים ומיפוי היבשות בכדור הארץ, בני אדם שינו את אמונתם.

המציאות לא השתנתה, אבל האמונה, כלומר האופן שבו אנשים תופסים אותה, השתנתה כדי להתאים למידע החדש.

וכך גם לגבי אמונה בסיפורי התורה.
במשך שנים רבות אנשים האמינו שספר התורה משקף את מצוות אלוהים. זה מה שאמרו להם, וזה מה שעבר מדור לדור וגם הספר עצמו נראה היה מנוסח בקפידה רבה מה שיצר תחושה שהוא קדוש יותר מאשר ספרים אחרים.

כאשר החלו להצטבר עובדות, בין אם ארכיאולוגיות ובין אם סתירות בין חוקי הטבע לבין סיפורי התורה, אנשים החלו בהדרגה לשנות את אמונתם.

המדע והתורה לא סותרים אחד את השני!!!

#95 spring spirit

spring spirit

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 358 הודעות:

פורסם 18/02/2009 - 12:45

נקודה שעלתה בראשי במהלך הדיון:

הגישה החילונית בד"כ מגדירה את הגישה הדתית כ"מיסטית", לא רציונאלית, כזו שנשענת על פולקלור קדום ובלתי מאומת ולפיכך פרימיטיבית, המונית ובלתי נאורה. אמנם הרבה חילונים יכולה לרחוש ליהדות כבוד ומדוד בהיותה "תרבותה העתיקה של עמינו"\"מסורת ארוכת שנים"\"עבר יהודי", אך הם עדיין יתפסו את המחשבה הדתית-אלוקית-בריאתנית, כבלתי רלוונטית ומיושנת.

הרשו לי להציע צורת הסתכלות אחרת, שבראש ובראשונה מטרתה להציב תשתית לדיון.

גם אם נניח שאין שום דרך להוכיח את קיומו או אי קיומו של אלוקים, אנחנו עדיין נותרים עם שתי האפשרויות: שהוא ישנו ושהוא אינו, כאשר כל אחת מהאפשרויות גיבשה גישה אחרת לגבי היווצרות העולם והמציאות.

החשיבה האקדמית (והשחצנית, אם יורשה לי) לפיה תפיסת האלוקים הינה מיסטית\פרימיטיבית, ותפיסת העדרותו הינה מתקדמת\נאורה, היא תפיסה שגויה לחלוטין. אין שום סיבה הגיונית להניח שהאפשרות לפיה העולם נוצר מעצמו רציונאלית יותר מאשר האפשרות שהעולם נוצר ע"י יוצר. להפך, מבחינה סטטיסטית טהורה, אפשר לומר שהגישה האתיאיסטית היא "מיסטית" במידה לא מבוטלת ואף יותר מהגישה הדתית.

העובדה שיש לא מעט אנשי מדע דתיים, ושהסוגיה הזו, למרות כל התפתחות העולם המדעי, מעולם לא הגיעה לידי קוצנזוס והכרעה מוחלטת והיא עדיין רוחשת ותוססת כמקדם, מוכיחה שבינתיים אין פתרון מדעי חד משמעי לעניין, ולפיכך, כל עוד זה כך, ראוי לפחות לשנות את הגישה החילונית\אקדמית כלפי הדת, או לפחות לא להתייחס אליה כ"אי רציונאלית". זה פשוט רציונאל אחר. אמנם אפשר להתווכח עליו, אבל אי אפשר לבוז לו או לבטל אותו.
אנושית, אנושית מדי

#96 angel~light

angel~light

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 199 הודעות:

פורסם 23/05/2009 - 22:48

לאחר בקשות חוזרות של הכותבים בפורומומינו הקט, הנה מקום מוגדר שבו אפשר לדבר קצת על אידיאולוגיה,אמונה ומה שבדרך.
זה המקום שכל אחד יתן את משנתו בנושאים של אמונה וחוסר אמונה, ינסה להוכיח את דעתו במידה וירצה ותמיד יכול לנסות לשכנע אנשים אחרים...

אזהרה- בעלי לב חלש,אנשים שנוהגים להיפגע מדעות שונות משלהם,אנשים שפוחדים שימירו אותם מדתם או לחילפין מכפיה דתית לא לקרוא את הכתוב כאן, ואם כן, על אחריותכם בלבד.
אסור להשמיץ ולכתוב דברים שלא לעניין ויש בהם ולו במעט לפגוע באנשים אחרים, אין לצאת מן המסגרת הווירטואלית,
תשתדלו לא להביא את האשכול להקצנות מיותרות והרבה עבודה למנהלים,אופטופיקים לא בבית ספרנו.

כל כתיבה שלא בצמוד להסתייגויות הנל תמחק באופן מידי !

תעשו חיים :מתגלגל:

חח אני מאמין באמונה שלמה שלהאמין באמונה שלמה זה לא דבר טוב זה אפילו דבר רע מאוד
אני גם מאמין שמי שאמונתו לוקה בחסר הינו לוקה בחסר , [כי תמיד עדיף להיות שלם ]
בנוסף אני חושב שלהיות חסר אמונה זה חוסר אחריות משווע , כי להשאיר את אמונה לבד זה חסר אחריות !]
ובכלל אני חושב שלדבר על אמונה לטוב ולרע , זה רע , כי זה לשון הרע !!
ומי שלא מאמין במה שאמרתי עד עכשיו ,שיתבייש לו , חסר אמונה שכמוהו , :אוףטופיק:

#97 evyatard

evyatard
  • רשומים
  • 1 הודעות:

פורסם 31/07/2011 - 15:27

השורש המשותף בין המילים אמונה, אמון אומן ונאמן אינו מוביל לשום מסקנה אחרת לגבי משמעות המילה "אמונה".

אמונה היא המציאות כפי שהיא נתפסת ע"י אדם מסויים, באמצעות שילוב של קליטת עובדות מן החושים והסקה לוגית.
אמונה יכולה להיות אמיתית או שיקרית.

אמון הוא מצב שבו אתה מאמין לדבריו של אדם מסויים. אמון נוצר כאשר באופן עקבי יש קשר בין מה שאותו אדם אומר למה שהוא עושה בפועל, וההסקה הלוגית גורמת לך להאמין שגם הפעם הוא אומר אמת. יש לך אמונה שהוא דובר אמת.

נאמן לזולת הוא אדם ששומר על אמונו של הזולת.

המילה אמונה אינה מיוחדת בשום צורה לתחום הדתי.

אין הבדל בין המושגים "החלפת אמונה" לבין "שינוי אמונה".

כאשר מוצגות בפניך עובדות הסותרות את האמונה שלך - אתה משנה את האמונה, או מחליף אותה, שלך כדי שתתאים לעובדות החדשות שהתגלו.

אם אתה מאמין שהיום יום חמישי, ולפתע אתה מביט בשעון שרואה שכבר יום שישי, אז האמונה שלך לגבי היום משתנית בין רגע.
אם אתה מאמין שכל הנשים טיפשות, כמה נשים חכמות שתפגוש עשויות לשנות את אמונתך.

כאשר מדובר על נושא בעל משמעות רבה יותר לחייך, הזמן שלוקח לך לשנות את האמונה שלך ארוך יותר, אבל התהליך הוא אותו תהליך בדיוק.
אם אתה מאמין שאלוהים נתן לעם ישראל את התורה, ואתה מגלה לפתע בספר התורה דברים שלא מתקבל על הדעת שישות מושלמת כמו אלוהים כתב אותם, אז אמונתך משתנית.

עבור המעטים שעוד קוראים פה באתר רציתי להבהיר פה משהו:לפי דעתי כמובן, כל הדיון הזה לגבי המושג אמונה עם זה שהוא יפה ומעניין לא כל כך רלוונטי, כיון שכאשר רובנו מבררים את המשמעות של המילה אמונה אנו בעצם רוצים להבין איך אלוקים ( במידה וקיים כמובן ) דורש מאיתנו להתנהל בקשר לידיעה אותו - האם הוא מצפה מאיתנו להשליך כל הגיון שכלי מעלנו ללכת אחר נטיית ליבנו ובכך להביע את דעתנו שהוא קיים, או לחלופין להסתמך על רמזים , ואולי אף הוכחות לקיומו - ואז להחליט שלדעתנו הוא קיים

דעתי הצנועה היא , שאלוקים מצפה מאיתנו לחקור , לשאול , לחפש ראיות לקיומו ורק אז - כפי שנאמר " וידעת היום והשיבות אל לבבך כי ה הוא האלוקים ... " להכריז שלדעתנו קיים אלוקים או לא ( בנוסף אני מאמין שזה גם מה שהוא דורש מאיתנו כאשר אנו באים לבחור דת . והסיבה שאני חושב ככה , על רגל אחת היא , שלדעתי לא הגיוני שהוא יסתפק באמונה התמימה של נער שנולד דתי - מאשר אתאיסט שהקדיש את רוב ימיו לחיפוש אחר אלוהים. מה גם שאם הדרישה שלו היא אמונה תמימה ללא חקירה - איך יתכן לומר שאלוקים יתן שכר לדתי שפשוט נולד ככה ולא לחילוני שגם הוא פשוט נולד ככה -הרי זה הוא שהחליט בשבילם היכן יוולדו... )

כפועל יוצא מדעה זו - אני יכול לאמר שאני תומך בפירוש המילה " אמונה " כפי שדורון פירש אותה ..

ברצוני גם להתייחס לדיון על דעת אמת: ראשית למען ההוגנות חשוב לפרסם את התשובת שהשיבו לירון ידען על חלק מהדברים שפרסם באתרו - ניתן לקרוא בקשור http://forums.nana10...p?MsgID=7820094 לצערי חלק מהקישורים שמובאים של כבר לא עובדים אך מה שיש מספיק בהחלט למי שמעוניין בטעימה...
שנית , אני מסכים שיש שאלות ולא הכל מובן ויתכן שירון צודק בחלק מדבריו, אבל, אסור להתעלם מכל כך הרבה עובדות שמבקשות מאיתנו להעמיק יותר בנושא ולא לפטור את חוסר האמונה שלנו באתר אחד עם כמה סתירות.. למשל אתמול בבית קרוב שמעתי מספר סיפורי ניסים , אחד מהם הוא לידה כנגד כל הודעות הרופאים , לאחר קבלת ברכה מרב...

אשמח לקבל ממכם תגובות אל evyad@walla.co.il
חופשה נעימה.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים