מעבר לתוכן

תמונה

הסטודנטים נבחנו על פיגועים ובתולות

• נושא נעול נושא זה נעול
6 replies to this topic

#1 WebMaster

WebMaster

Can't we all live along?

• מנהלים ראשיים
  • 7659 הודעות:

פורסם 06/07/2003 - 18:18

לקוח מתוך Ynet:

סטודנטים בקורס לחקר ביצועים באוניברסיטת בן גוריון נדהמו: בטופס הבחינה הופיעה שאלה עם דוגמאות על מחבלים מתפוצצים ופיגועי התאבדות; "אנשים היו המומים, אבל העדיפו לשתוק כדי לא להרגיז את המרצה"

"את פניו של שאהיד שהגיע דרך כביש A והצליח להתאבד מקבלות בשמיים 70 בתולות, ואת פניו של שאהיד שהגיע דרך כביש B והצליח להתאבד מקבלות בשמים 77 בתולות. כמה בתולות בממוצע צריך להעלות לשמיים ביום, בהנחה שאין בהן שימוש חוזר?"

זהו חלק משאלה שקיבלו בשבוע שעבר תלמידי המחלקה להנדסת תעשייה וניהול אוניברסיטת בן גוריון במסגרת בחינה בחקר ביצועים. השאלה ה"יצירתית", שחוברה על ידי המרצה ד"ר יוסף קרמר, עוררה זעם רב בקרב הסטודנטים הנבחנים. באוניברסיטת בן גוריון הגיבו בגינוי ובהבטחה "להסיק מסקנות".

וכך מנוסחת השאלה: "עיריית חלם חנכה אתר התאבדות מיוחד ואף פרסמה מפת הכבישים המובילים אליו עבור השאהידים המגיעים מכפר גולם. במפה זאת יש 2 כבישים, A ו-B בלבד.

"השאהידים מיעים לאתר בקצבים פואסוניים, בלתי תלויים: בדרך A חמישה שאהידים ביום, בדרך B שבעה שאהידים ביום, דרך כבישים A ו-B בהתאם. אורך הפיגוע, כולל פיצוץ, פינוי, ניקיון והכנת שטח לשאהיד הבא מפולג מעריכי עם ממוצע של 1.5 שעה".

בהמשך התבקשו הסטודנטים לענות, בין השאר, על השאלות הבאות:

* "כמה זמן שוהה באתר שאהיד שהגיע דרך כביש A?

* "ארגוני זכויות האדם מספקים מים מינרליים לשאהידים העומדים בתור. ידוע ששאהיד שהגיע דרך כביש A זקוק ל-1 ליטר מים בשעת המתנה ושאהיד שהגיע דרך כביש B זקוק ל-1.5 ליטר מים בשעת המתנה. איזו כמות של מים בממוצע צריך לספק בשעה?"

* "עיריית חלם החליטה להגביל מספר מקומות בתור לשלושה. כמה שאהידים בממוצע, שמגיעים דרך כביש B במשך יום אחד, לא יצליחו במשימתם?"

* "לשאהידים נמאס מהמגבלות, והם התחילו להתפוצץ בכל מקום בעיר. כמה זירות התאבדות בממוצע קיימות בכל רגע נתון?"

"נדהמנו", סיפרו ל"ידיעות אחרונות" תלמידים שהשתתפו בבחינה. "אנשים היו המומים, אבל העדיפו לשתוק כדי לא להרגיז את המרצה. איש לא רצה שהציון שלו ייפגע". חלק הסטודנטים אף סיפרו: "כבר ראינו שאלות מוזרות של המורה הזה בבחינות, אבל זה שבר את כל השיאים".

דובר האוניברסיטה, אמיר רוזנבליט, מסר בתגובה: "אוניברסיטת בן גוריון בנגב מגנה את סוג הדוגמה שבחר המרצה ואת דרך ניסוח השאלה, ותסיק את המסקנות הדרושות לאחר בחינת המקרה לעומקו".

הדובר הוסיף כי רקטור האוניברסיטה, פרופסור ג'ימי וינבלט, ציין כי כמוסד א-פוליטי, המחנך לרגישות חברתית ופועל רבות לקירוב לבבות בין העמים, "הנהלת האוניברסיטה רואה טעם לפגם בהעברת מסרים סמויים או גלויים העלולים לפגוע ברגשות הציבור".

עוד נמסר כי ממלא מקום ראש המחלקה להנדסת תעשייה וניהול, פרופ' גדי רבינוביץ', העיר למרצה שהיה עליו להתחשב יותר ברגשותיהם של נפגעי פעולות איבה ולהימנע ממסר העלול להתפרש כזילות בחיי אדם או כנקיטת עמדה פוליטית. המרצה עצמו, ד"ר יוסף קרמר, אמר בתגובה כי לא היתה לו כל כוונה לפגוע ברגשות נפגעי טרור, וכי השאלה שניסח מתייחסת לנושא שהוא אקטואלי לא רק בארץ.

#2 אורח - סטודנטים - חקבץ

אורח - סטודנטים - חקבץ
  • אורחים

פורסם 08/07/2003 - 20:12

קשקוש!!!
לא השתהנו ובטח לא פחדנו רק צחקנו כך שיפי הנפש למיניהם ידברו בשם עצמם.

#3 אורח - המומה

אורח - המומה
  • אורחים

פורסם 09/07/2003 - 13:02

בזיון שזה אחד מהמרצים באוניברסיטת בן גוריון שהיא אוניברסיטה א' פוליטית.
הגיע הזמן שיתחילו לטפל במרצים הפועלים נגד האנטרסים של המדינה ויפטרו אותם כמו שעשו למרצה בבריטניה, שסירב לקבל סטודנט ישראלי ללימודים מתקדמים כי הוא שרת בצה"ל (כמו רובינו)
רק במדינה כמו שלנו, יש מרצים שמחתימים עצומות בעולם להחרמת חוקרים ישראלים עד לסיום ה"כיבוש" ורק אצלנו יכולים לחבר שאלה בבחינה בנושא של שהאיד ובתולות שמחכות לו בגן העדן.

עוד מעט המרצה יחבר שאלות על כמויות הציאניד שהיו דרושות לרצח היהודים בכל מחנות ההשמדה.
:ph34r:

#4 אורח - אורח_כרמי

אורח - אורח_כרמי
  • אורחים

פורסם 09/07/2003 - 14:13

אכן צודקת הסטודנטית ההמומה! הגיע הזמן לפטר מהרצים אשר לא חושבים כמו כולם! רגע, יש לי הצעה יותר טובה: למה לא לבנות מחנה שבו ישטפו להם את המוח? ואז כדי שיוכלו להתקבל בחזרה לעבודה נבחן אותם. המבחן יכלול את שירת התקווה, חזרה על המשפט "אנחנו צודקים, אנחנו צודקים" 100 פעם בלי להתבלבל והמטלה הסופית והקשה מכל לבהות בתמונה של אריק שרון מבלי להתפוצץ מצחוק. אכן זה מה שחסר לנו! מרצים קונפורמים שמבינים כי יש רק דעה אחת נכונה! מי הם שמעיזים להביע דעה בכלל? רוצים לעשות זאת? בבקשה, אבל רק אם זו דעה "נכונה".
ועכשיו ברצינות. ראשית, אני לא הצלחתי להבין מה העניין פה. לא ראיתי כאן איזו קונספירציה לשטוף את מוחותיוהם של הסטודנטים בדעה כזו או אחרת פשוט כי.... לא הייתה כאן כל דעה! במקום לכתוב על אוטו שיוצא מנקודה X כתוב על שהיד שיוצא מנקודה X. זה הכול! יא אללה, בסך הכל ניסה המרצה לעשות את המבחן קצת יותר "מגניב" ופחות מתוח. הומור טפשי? יכול להיות וזו עמדה לגיטימית. גם אותי זה לא ממש הצחיק. אבל זה כל מה שהוא התכוון. לפחות לדעתי (אני, כמובן לא לומד דברים כאלה חס וחלילה ולכן לא הייתי במבחן). לעשות מזה קונספירציה פוליטית? הגזמה פרועה!

#5 אורח - hmm

אורח - hmm
  • אורחים

פורסם 15/07/2003 - 17:39

ur a bit off - freedom of speech, is one thing, but this.. it's a disgrace - as simple as that...

if there's a hell, they'll get into isolation, there.. saying, that those, who kill - sorry - preform a cold blooded murder, of innocent citezens of our country - just because, they live here - saying that they get to heaven.. well - how is it different than saying, that who ever, kills the composer of these qs'll get to heaven? - u can't say i'm wrong - if it's k, to write such qs, then what i just said, is completely acceptable, ne?

and there's the little issue, about, how the students, porbably didn't /j in order to learn the *stupid* opinions of the lecturer... a teacher, of mine, said once, that it's inappropriate, for a teacher, to tell the students, their political standings..

(and as somebody, already mentioned, that's seriosly distracting - imagine taking a test, and having such qs - i dunno, if i'd become mad or laugh madly, and unstoppably.. in either case, it'd b preety hard 4 me 2 concentrate..)

r.

#6 כרמי

כרמי

ברונזה

• רשומים+
  • 929 הודעות:

פורסם 15/07/2003 - 17:46

סליחה? מה זה הקשקוש הזה? אולי פשוט תקרא את מה שכתבתי, כי נראה לי שלא הבנת כלום!
ודרך אגב, חשבתי על המקרה שוב והגעתי למסקנה שאם מישהו צריך להיפגע זה דווקא..... פעילי שמאל אשר מתוארים כמי שעוזרים לשהידים (נותנים להם מים)
ולגבי זה ששלחת אותי לגיהנום - חביבי, אתה לא הראשון. אבל אם בגן עדן יהיו טיפוסים כמוך (וש"סניקים) אולי זו לא חלופה כ"כ רעה.....
אני שוב חוזר על מה שניסיתי להגיד קודם - בשאלות הללו לא הייתה כל דעה, לא לימין ולא לשמאל. הבוחן לא כתב שהשהידים צודקים. תקרא את המאמר! פשוט מאוד! בסך הכל יש כאן מקרה של הומור גרוע. זה הכל

#7 yaronah

yaronah
  • רשומים
  • 1 הודעות:

פורסם 20/07/2003 - 16:35

אין פרות קדושות,
כל הומור הוא הומור גם עם הוא שחור ;)

אני בטוח שהמרצה לא התכוון לפגוע במי מהתלמידים
ומכיוון שבפועל זה קרה, אני מאמין שלהבא הוא ייזהר

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים