מעבר לתוכן

תמונה

היום בהיסטוריה

• Please log in to reply
67 replies to this topic

#1 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 15/04/2010 - 19:36

לאור העובדה שאני סטודנט להיסטוריה ואני מאוד אוהב היסטוריה של ספורט. במיוחד אירועים ששינו את פני הספורט או את התפיסה שלהם לגביי אותו מקצוע ספורטיבי, אני מכריז בזאת על פתיחת שרשור "היום בהיסטוריה"
מטרת השרשור הזה היא לציין ארוע שקרה היום לפניי....

אני אשתדל לעדכן את השרשור הזה מידיי זמן.
אם יש לכם איזה זיכרון מהאירוע שאציין או אתם רוצים להוסיף ארוע משלכם, אני אשמח לדעת ולראות.

בואו נחייה את פורום ספורט עם קצת היסטוריה (פרדוקס?)

אני אתחיל היום ב15 לאפריל בשנת 1989 התרחש אסון הידלברו אסון שבו נהרגו 96 אוהדי כדורגל באמצע משחק שבין ליברפול ונוטיגהם פורסט.

בעקבות האירוע נאסרו יציעים בעמידה בליגה האנגלית ובוטלו גדרות ההפרדה שבין מחנות האוהדים. הליגה האנגלית היא בין היחידות באירופה שקיים אצלה איסור שכזה.
ועוד על הארוע- http://sports.walla....?w=/160/1115210

מאמץ את הנשימה. מוציא הכל בנשיפה. מועך את הכל בשקיקה. מחבל בהכל באי ידיעה. מעריץ אותך- היחידה.
ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#2 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 16/04/2010 - 15:41

היום לפני 63 שנים נולד גדול שחקני NBA פרדיננד לואיס אליסנדור הבן. הידוע בשמו קארים עבדול ג'אבר.

קארים המציא מחדש את מהות המילה "סנטר" וחידש את ארסנל ה"ביג מן" מתחת לסל עם השימוש בHOOK SHOT המפורסם.
קארים זכה ב6 אליפויות ב (NBA 1 עם הבאקס ו5 עם הלייקרס), וכמו כן היה ונשאר מלך הנקודות של הNBA עם 38,387 נקודות בכל הקריירה.
גם הממוצעים שלו מרשימים ביותר. במשך 20 עונות בNBA כשחקן פעיל ממוצעיו היו:

ממוצע נקודות למשחק: 24.6
ממוצע כדורים חוזרים (ריבאונדים) למשחק: 11.2
ממוצע אסיסטים למשחק: 3.6
ממוצע חסימות למשחק: 2.57
ממוצע חטיפות למשחק: 0.94
אחוזי קליעה מהשדה: 55.9%
אחוזי קליעה מהקו: 72.1%

קארים גם היה ידוע כאדם שלוו וכמתעניין באומנויות לחימה ואפילו שיחק בסרט אחד של ברוס לי "משחק המוות".
בשנת 1996 נכנס להיכל התהילה של 50 השחקנים הגדולים במשחק. כששנה לפני זה נבחר להיכל התהילה ע"ש נסיימית'.
כיום משמש ג'אבר כאחד מצוות המאמנים בלייקרס. ואף לקח על עצמו את פרויקט אנדרו ביינום.

מזל טוב!!!!!
:סוגד:
מאמץ את הנשימה. מוציא הכל בנשיפה. מועך את הכל בשקיקה. מחבל בהכל באי ידיעה. מעריץ אותך- היחידה.
ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#3 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 17/04/2010 - 00:22

טוב. עברנו עוד יום. ואני ממש משועמם, אז אני אוסיף עוד ארוע היסטורי.

היום לפני 56 שנה נולד אחד מגדולי המתאגרפים בכל הזמנים בשם ריי צ'רלס לאונרד (יש מקומות שהוא מופיע שנולד במאי ויש באפריל, אבל בגלל שאלברמן הוא לא ממש מעניין אז בחרתי בו). הידוע בכינויו "שוגר ריי" (לא, לא הלהקה...)

לנרד התנשא לגובה של מטר 90 והיה ידוע כאחד מאיימות הזירה. ואפילו נבחר לספורטאי העשור של שנות ה80.
לנרד קיבל את שמו (ריי צ'רלס) על שמו של הזמר ומוזיקאי ריי צ'ארלס ואת כינויו "שוגר" (סוכר) על שמו של מתאגרף אחר - שוגר ריי רובינסון (שנחשב לגדול המתאגרפים בכל הזמנים במשקל בינוני).
לנרד זכה במדליה אוליפית בשנת 76 (במונטריאול) לאחר שנחשב לאנדרדוג בזכייה.

בכל קרירת האיגרוף שלו ניצח לנרד ב36 קרבות (25 בנוק אואט), 3 הפסדים (1 בנוק אואט) ותיקו אחד (סה"כ 40 קרבות בזירה המקצוענית). ועם 62% לניצחון בנוק אואט (שזה מכובד ביותר). פרטים מפורטים

כמו-כן, שוגר עשה קאמבק פעמים בחייו, פעם אחת אחר פציעה בעין (גילו הרופאים שלאונרד סובל מהיפרדות רשתית בעינו השמאלית). ובפעם השנייה שהיה בן 40 ב-1997, נכנס לאונרד למה שיהיה הקרב האחרון שלו נגד אלוף העולם לשעבר במשקל קל הקטור מאצ'ו קומאצ'ו. שנים לאחר שיאו, לאונרד הובס בקלות בידי קומאצ'ו הקטן יותר ובעל האגרופים הקלים לאחר חמישה סיבובים. לאחר תבוסה משפילה, מספיק הדבר ללאונרד והוא לא לחם מאז.

היום הוא לא עושה הרבה (סדרת פעולה אחת וריאלטי של סטאלון The Contender).
מזל טוב!!! :וי:

ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#4 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 17/04/2010 - 01:02

מגניב ומזל טוב!
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#5 אורח - Mommsen

אורח - Mommsen
  • אורחים

פורסם 17/04/2010 - 23:26

אני מקדים בקצת פחות משעה, אבל בכל זאת.
מחר, ה-18/4 הוא יום הולדתו של יוכן רינדט (Jochen Rindt), שנולד בתאריך זה בשנת 42' במיינץ, גרמניה, לזוג הורים אוסטרים.
הקריירה של רינדט היתה מזהירה בכל מה שנוגע למירוצי מכוניות: הוא ניצח פעם את מירוץ 24 השעות של לה-מאן (בשנת 1965), וזכה באליפות העולם לנהגים באליפות הפורמולה 1 (בשנת 1970). כל זה יפה מאוד, פרט לעובדה אחת קטנה: יוכן רינדט נהרג על המסלול במהלך מקצה האימונים לגרנד פרי האיטלקי במונזה. את האליפות הוא לקח אחרי שהוא מת. וזו הנקודה המעניינת. יוכן רינדט הוא הספורטאי היחידי בהיסטוריה שזכה באליפות אחרי מותו. כשהוא נהרג, הוא הוביל את האליפות בפער מבטיח, כשנותרו רק עוד שלושה מירוצים לסיום העונה. היו לו 45 נקודות, ואילו הנהג שבמקום השני (ג'קי איקס הבלגי), סיים את העונה עם 40 נק'. מתוך עונה בת 13 מירוצים, ניצח רינדט בחמישה מתוך תשעת המירוצים הראשונים (אז הוענקו 9 נק' לנצחון, והוא הצליח לצבור סה"כ 45 נק').

ההודעה נערכה על ידי Aenima: 17/04/2010 - 23:29
הוספתי קטע וידיאו

#6 yiftahg

yiftahg

משתמש באימונים

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 57 הודעות:

פורסם 18/04/2010 - 14:10

היום לפני 63 שנים נולד גדול שחקני NBA פרדיננד לואיס אליסנדור הבן. הידוע בשמו קארים עבדול ג'אבר.

שחקן נפלא ללא צל של ספק, אבל התואר הזה שייך ללא ספק לאחד והיחיד - מייקל ג'ורדן.
הייתי מונה לפניו גם לכל הפחות את מג'יק, בירד ו-ווילט צ'מברליין.

#7 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 19/04/2010 - 19:35

היום, ה19 באפריל, בשנת 1966 התמנה ביל ראסל למאמן הכדורסל השחור הראשון בליגת הNBA.

ביל ראסל, אחד מ50 השחקנים הגדולים במשחק, החליף את אחד המאמנים הגדולים בהיסטוריה של המשחק רד אורבך כמאמן בוסטון.
גם כשחקן וגם כמאמן הצליח ראסל להביא את הסלטיקס לאליפויות שניים מהם כמאמן (בשנים 67-69). ביל ראסל אוחז במספר שיאים בNBA כשחקן, אחד מהם הוא זכיה באליפות הNCAA ואליפות הNBA ברצף (back to back) שיא שלא נשבר עד היום.

באליפות הראשונה ניצח ראסל את הלייקרס בגמר (זו הייתה האליפות ה10 של המועדון). באליפות זו ראסל היה גם מאמן וגם שחקן ולידו שיחקו אגדות כמו ג'ון הבליצ'ק ודון נלסון (מאמן גולדן סטייט). את האליפות ניצחו הסלטיקס את הלייקרס בסדרה של הטוב מ-7 בתוצאה של 4-2. שהלייקרס עדיפים ובשרותיהם משחקים ג'רי ווסט ואלג'ין ביילור.
גם באליפות השנייה ניצח ראסל את הלייקרס בעזרת חבריו ואפילו שהפעם שיחק בשורות הלייקרס ווילט צ'מבורליין הענק, הצליח ראסל לגבור על הלייקרס עם ניצחון 4-3 בסדרת הגמר.

עוד על ראסל כשחקן וכמאמן.

ביל ראסל מספר על אותם ימים-

ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#8 אורח - Mommsen

אורח - Mommsen
  • אורחים

פורסם 19/04/2010 - 20:05

היות וקצת פיספסתי את המועד (טוב, שבוע שעבר עוד לא היתה הפינה הזו...) אני מתנצל על האיחור:
השבוע לפני 43 שנים ערך ג'ו שלאבוטניק, שחקן הבייסבול האגדי, את הופעת הבכורה שלו בשורות קבוצת סטאמפטון (Stumptown) מליגת 'גרין גראס' (Green Grass League). הוא הגיע לקבוצה לאחר קריירה מפוארת בליגה בכירה יותר, בה קבע ממוצע מרשים למדי של 0.004 של חבטות לאורך עונה שלמה.
ג'ו שלאבוטניק המשיך גם לקריירת אימון, שנמשכה רק משחק אחד, בה אימן את קבוצת Waffletown Syrups, ממנה פוטר כאמור אחרי משחק אחד וזאת משום שקרא למהלך Squeeze Play, שעה שאף אחד לא עמד בבסיס השלישי...

#9 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 19/04/2010 - 20:12

היות וקצת פיספסתי את המועד (טוב, שבוע שעבר עוד לא היתה הפינה הזו...) אני מתנצל על האיחור:
השבוע לפני 43 שנים ערך ג'ו שלאבוטניק, שחקן הבייסבול האגדי, את הופעת הבכורה שלו בשורות קבוצת סטאמפטון (Stumptown) מליגת 'גרין גראס' (Green Grass League). הוא הגיע לקבוצה לאחר קריירה מפוארת בליגה בכירה יותר, בה קבע ממוצע מרשים למדי של 0.004 של חבטות לאורך עונה שלמה.
ג'ו שלאבוטניק המשיך גם לקריירת אימון, שנמשכה רק משחק אחד, בה אימן את קבוצת Waffletown Syrups, ממנה פוטר כאמור אחרי משחק אחד וזאת משום שקרא למהלך Squeeze Play, שעה שאף אחד לא עמד בבסיס השלישי...

אני לא ממש מבין בביסבול, אבל ממוצע של 0.004 זה לא ממש לא טוב?

ותודה על השיתוף :)
ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#10 RuDaX

RuDaX

ברונזה

• רשומים+
  • 716 הודעות:

פורסם 19/04/2010 - 20:42

אתה גדול.
תמונה מצורפת

#11 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 20/04/2010 - 01:09

אחלה רעיון ואחלה שרשור :thumbsup:

בעקבות ההודעה האחרונה על שחקן הבייסבול "האגדי" יש לי הצעה לאנימה ומומזן: שלבו מאמצים ופרסמו כל פעם 2 הודעות, אחת על ספורטאי מפואר ואחת על ספורטאי מפואר בכשלונו.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#12 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 20/04/2010 - 14:55

אחלה רעיון ואחלה שרשור :thumbsup:

בעקבות ההודעה האחרונה על שחקן הבייסבול "האגדי" יש לי הצעה לאנימה ומומזן: שלבו מאמצים ופרסמו כל פעם 2 הודעות, אחת על ספורטאי מפואר ואחת על ספורטאי מפואר בכשלונו.

אני בעד :)
ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#13 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 20/04/2010 - 19:49

היום, ה20 באפריל, לפני 90 שנה (1920) נפתחה אולימפיאדת אנטוורפן בבלגיה.

זוהי האולימפיאדה ה-7 בעת החדשה (והראשונה שאחרי "המלחמה הגדולה") והיא נמשכה כחצי שנה עד ה12 בסמפטמבר. השתתפו בה 2,626 ספורטאים מ-29 מדינות.
במשחקים אוליפיים אלו נקבעו 13 שיאים אולימפיים ו6 שיאי עולם.
באולימפיאדה זו גם התנופף לראשונה דגל האולימפיאדה המוכר לנו כיום :)
חלוקת המדליות:
מקום מדינה זהב כסף ארד סה"כ
1 ארצות הברית 41 27 27 95
2 שבדיה 19 20 25 64
3 בריטניה 15 15 13 43
4 פינלנד 15 10 9 34
5 בלגיה 14 11 11 36
6 נורבגיה 13 9 9 31
7 איטליה 13 5 5 23
8 צרפת 9 19 13 41
9 הולנד 4 2 5 11
10 דנמרק 3 9 1 13

סיפור מעניין באולימפיאדה זו הוא הרץ הבריטי פיליפ נואל בייקר אשר זכה במדליית כסף לריצת 1500 מטר וגם זכה בפרס נובל לשלום בשנת 1959 לאחר שהיה אחד מעמודי הטווח שחיברו את אמנת האום בשנות ה-40. וכמו-כן פעל רבות לפירוק הנשק הגרעיני לאחר מלח"ע השנייה.

קצת ציונות?
7 יהודים זכו במדליות באולימפיאדת אנטוורפן. ואפילו אלוף אולימפי אחד- סמואל מוסברג מארה"ב שזכה במדליית זהב אולימפית באגרוף במשקל קל.

ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#14 WebMaster

WebMaster

Can't we all live along?

• מנהלים ראשיים
  • 7659 הודעות:

פורסם 21/04/2010 - 14:49

עוד קצת מידע על ג'ו שלבוטניק

Joe Shlabotnik is an unseen character baseball player in the world of Charles M. Schulz's long-running comic strip, Peanuts. Charlie Brown considers Joe his favorite player and his hero. Charlie Brown spends much of his free time trying to hunt down Joe memorabilia – baseball cards, autographs, personal meetings, etc. Charlie Brown even organized a Joe Shlabotnik Fan Club, complete with a newsletter that folded after one issue.

#15 מיקסולידי

מיקסולידי

שלום, אפשר לבוא אליך ?

• מנהלי פורום
  • 47568 הודעות:

פורסם 21/04/2010 - 19:05

קצת ציונות?

למה שלא נתחיל בקצת איות?

סיפור מעניין באולימפיאדה זו הוא הרץ הבריטי פיליפ נואל בייקר אשר זכה במדליית כסף לריצת 1500 מטר וגם זכה בפרס נובל לשלום בשנת 1959 לאחר שהיה אחד מעמודי הטווח שחיברו את אמנת האום בשנות ה-40. וכמו-כן פעל רבות לפירוק הנשק הגרעיני לאחר מלח"ע השנייה.

2 שגיאות כתיב במילה של 4 אותיות זה יותר מדי...Posted Image
לטיפולך.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים